Lisa hinnateavitus

Tavid hoiatab Hiinasse reisijaid viimasel ajal levivate rahapettuste eest

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 17. Dec 2007
Kulla hind (XAU-EUR)
1 461,28 EUR/oz
  
- 24,48 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
13,01 EUR/oz
  
- 0,26 EUR

Viimasel kuul on märgatavalt kasvanud Hiinas rahapettuse ohvriks langenud turistide arv. Hiinas levib väga palju valeraha ja turist, kes võõra riigi raha hästi ei tunne, on sulidele tihti kerge saak.


„Skeem on väga lihtne. Inimene ostab kaupa ja talle antakse vahetusrahaga tagasi võltsitud kupüürid. Teise variandina juhib teenindaja kliendi tähelepanu hetkeks kõrvale, vahetab kupüürid ning seejärel vabandab, et tal pole nii suurest rahast tagasi anda, paludes turistil väiksema rahaga maksta. Kolmanda võimalusena vahetab klienditeenindaja raha võltskupüürideks ja siis teatab, et kliendi raha on võltsitud. Eriti levinud on just 100-jüaanised valerahad, aga leidub ka väiksemaid. Valerahad on väga hästi järgi tehtud, tavainimesel on väga raske õigel ja võltskupüüril vahet teha. Pahaimamatult järgmises kohas valerahaga makstes võib turist endale palju pahandust kaela saada,” kirjeldas olukorda Tavidi juhataja Kuno Rääk.


Kuna valejüaane on viimasel ajal turistide seas senisest rohkem liikvel, siis võttis Tavid kasutusele täiendavad turvameetmed. Nimelt ühtegi sisseostetud jüaani järgmisele kliendile edasi ei müüda. See saadetakse otse kontrollimisele, kus meie parimad valuutaspetsialistid vaatavad raha üle enne uuele ringile saatmist. Sedasi välistame olukorra, kus klient võiks meie käest kogemata valeraha saada,” sõnas Rääk.


Pettuse vältimiseks soovitame enne reisi rahatähtedega põhjalikult tutvuda ning reisil olles teenindaja kätte antud rahal hoolega silm peal hoida, et teenindajal ei õnnestuks seda salaja vahetada. Võimaluse korral võiks vältida väiksemates kauplustes ja taksos 100-jüaaniste kupüüride vastuvõtmist.


Lugemissoovitus Teile