Tavid lõpetab Sloveenia talaariga kauplemise alates 20. detsembrist 2006

Seoses Sloveenia üleminekuga Eurole 1. jaanuaril 2007, lõpetab AS Tavid Sloveenia talaari (SIT) ostu ja müügi alates 20. detsembrist 2006.


Soovitame inimestel, kel veel käibelt kaduvad Sloveenia talaarid käes, need enne 20. detsembrit ära vahetada, sest hiljem muutub nende vahetamine märksa keerulisemaks ning tõenäoliselt langeb ka kurss.


Sloveenia võtab Euro käibele alates 1. jaanuarist 2007. Kuni 14. jaanuarini 2007 on lubatud veel talaaris maksta, kuid vahetusraha antakse tagasi Euros.


Sloveenia andis välja ka oma rahvusliku kujundusega Euromündid:  • 1-Eurose mündi rahvuslikul küljel on kujutatud Primož Trubar’i (1508-1586), kes oli esimese Sloveeniakeelse raamatu autor ning kirja “Stati inu obstati” (Seista ja vastu pidada).


  • 2-Eurose mündi rahvuslikul küljel on kujutatud kõrgelt hinnatud Sloveenia poeeti ja rahvushümni autorit France Prešeren’i (1800-1849). Mündile on kirjutatud ka rida  Sloveenia hümnist. Mündi äärel on kiri “S L O V E N I J A”


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid