Partnerid

Meie tooted pärinevad maailma
nimekaimatelt kullatootjatelt,
kellega Tavidil on püsivad
partnerlepingud.

valcambi

Valcambi on Šveitsis asuv väärismetallide rafineerimistehas, mis rajati 1961. aastal ja on üle maailma tuntud kui üks suurimaid valatud ja vermitud puhtast kullast ja hõbedast plaatide tootjaid ja tarnijaid. Valcambi kuldplaate hinnatakse kogu maailmas nende suurepärase viimistluse ning Šveitsile omase silmapaistvalt kõrge kvaliteedi tõttu, mis mis teeb nende tooted eriti ihaldusväärseks just teadlike väärismetallihuviliste seas. Ettevõtte väärismetallitehas Balernas, Šveitsis on üks suurimaid omataolisi kogu maailmas, olles võimeline rafineerima 2000 tonni väärismetalle aastas. Andmaks aimu selle numbri kaalukusest, peab mainima, et 2013. aasta jooksul kaevandati üldse kokku 3000 tonni kulda.

Tehase aastane tootmismaht on tagasihoidlikult väljendudes muljetavaldav. Valcambi kuulumisest maailma tippvalukodade hulka annab tunnistust ka asjaolu, et maailma ühele suurimale kullakaevandamisettevõttele Newmont Mining’ule kuulub enamusosalus ettevõttes. Valcambi kuld- ja hõbeplaadid on tunnustatud kogu maailmas, tal on kõigi suuremate väärismetallivahendajate, Šveitsi keskpanga ning Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu (LBMA – London Bullion Market Association) akrediteering. Valcambi klientide hulka kuuluvad nii jaeinvestorid kui ka suured rahvusvahelised finantsinstitutsioonid, valitsused ja keskpangad.

 

PAMP_logo

PAMP rajati 1977. aastal Šveitsis ja on alates sellest ajast kujunenud maailma üheks mõjukamaks 1- kuni 100-grammiste kuld- ja hõbeplaatide tootjaks. PAMP on koondanud tootmise maalilisse Castel San Pietro külla Šveitsis, kus asub moodne väärismetallide rafineerimis- ja tootmistehas. Väärismetallide rafineerimise ning PAMP-i kuulsate kuld- ja hõbeplaatide tootmisprotsess on välja töötatud koostöös Šveitsi parimate inseneridega tipptasemel tehnoloogiat kasutades. PAMP on tuntud kui jaeostjale suunatud kuldplaatide tootja ja turuliider innovatsiooni vallas, ettevõte oli esimene, kes hakkas kuldplaatide tagakülje kujunduses kasutama erinevaid kauneid motiive.

Üks neist, imekaunis Leedi Fortuuna, Rooma õnnejumalanna, sai ülimenukaks kogu maailmas ning nüüdseks on sellest kujunud kvaliteedimärk, mis annab tunnistust PAMP-i toodete laitmatust viimistlusest. See pole ka ime, kuna kaubamärk PAMP on akronüüm nimest Produits Artistiques Métaux Précieux, mis eesti keeles tähendab kunstipäraseid väärismetallist tooteid. PAMP-i ülima puhtusega kvaliteetsetel investeerimisplaatidel on akrediteering Šveitsi Keskpangalt ja Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidult (LBMA), tänu millele eelistavad neid nii juhtivad finantsettevõtted, keskpangad, investorid kui ka kollektsionäärid üle maailma.

austrian_mint_logo
Austria Rahapaja (Münze Österreich) on Austria Keskpanga alluvuses töötav maailmakuulus vermimiskoda, mille ajalugu ulatub 12. sajandisse. Austria Rahapaja sai alguse 1194. aastal, mil Inglismaa kuningas Richard Lõvisüda maksis Austria hertsogile Leopold V-le enda vangist vabastamise eest hiigelsuure lunaraha, kokku 12 tonni hõbedat. Austria hertsog hakkas sellest hiljem hõbemünte vermima ja nii pandigi alus Austria Rahapajale. Oma pika ja rikka ajaloo jooksul on Austria Rahapaja verminud mitmeid Euroopa kuulsaid ja laialdaselt käibel olnud kuldmünte nagu kroonid, kuldnad ja tukatid ning hõbemünte, näiteks Maria Theresa taalreid.

Paljusid Austria Rahapaja välja lastud kuldmünte kasutati ulatuslikult Austria-Ungari Keisririigi perioodil, samas kui hõbetaalrist kujunes enim vermitud hõbemünt, mida kasutati ajavahemikul 1750–1950 laialdaselt kogu maailma kaubanduses. Tänapäeval on Münze Österreich tuntud ennekõike Euroopa hinnatuimate puhtast kullast ja hõbedast investeerimismüntide Austria Philharmonikeride (mida vahel nimetatakse ka Viini Philharmonikerideks) tootjana.

 

perthmint_Logo_new

Perth mint on üks maailma väljapaistvamaid rahapajasid ja väärismetallide rafineerimisettevõtteid, mis asub Perthi linnas Lääne-Austraalias. Perth Minti rajas 1896. aastal Inglise Royal Mint eesmärgiga töödelda Lääne-Austraaliast värskelt avastatud kullavarusid. Perth Minti ülesanne oli puhastada kaevandustest leitud kullamaak ja vermida puhastatud kullast seejärel sovrineid. Märkimisväärne hulk Austraalias ja kogu Briti Impeeriumis käibel olnud kuldsovrinitest toodeti ajavahemikul 1899 kuni 1931 Perth Mintis.

Perth Mint kuulus Briti valitsuse kontrolli alla kuni 1971. aastani, mil vermimiskoja omanikuks sai Lääne-Austraalia kohalik omavalitsus. Tänapäeval on Perth Minti maailmatasemel investeerimismündid tuntud oma silmapaistvalt kõrge kvaliteedi poolest, näiteks võib nimetada Austraalia Känguru kuldmünte, Kookaburra ning Koaala hõbemünte ning kullast ja hõbedast Lunari seeria münte. Perth Mint on olnud London Gold Marketi (Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu eelkäija) liige alates 1934. aastast.

CGW_logo

China Great Wall Coins Investments Ltd on Hiina keskpanga allüksuse China Coin Inc. tütarettevõte. 1987. aastal rajatud ettevõtte põhitegevus on edendada Hiina väärismetallist meenemüntide, tavaliste metallist meenemüntide ja erikujundusega pangatähtede müüki. Tegeletakse ka riiklike meenemüntide tootmisega ning osaletakse Hiina keskpanga raha emiteerimise süsteemi toetamises. China Great Wall Coins on kõige tuntumate Hiina investeerimismüntide, kullast ja hõbedast Hiina Pandade levitaja.

 

2000px-Logo_Heraeus.svg_

Heraeus Precious Metals kuulub Heraeus Holdingu tehnoloogiakontserni, mis rajati 1851. aastal ning mis on tänapäeval üks suuremaid Saksa eraettevõtteid aastakäibega üle 20 miljardi euro. Ettevõtte peakorterist Hanau linnas Saksamaal juhitakse Saksamaa ühe suurima rafineerimis- ja väärismetallide tootmise tehase tööd. Siin valmistatakse ka riigi kuulsamaid investeerimiskullast ja -hõbedast plaate kaubamärgi “Heraeus” nime all.

Kontsern annab tööd üle 12 000 inimesele enam kui sajas tütarettevõttes üle maailma. Äritegevuste ring on väga lai, siia kuuluvad väärismetallide tootmine ja müük, kõrgekvaliteediliste biomaterjalide, meditsiini- ja farmaatsiatoodete valmistamine, kõrgtehnoloogiliste komponentide tootmine. Heraeus Precious Metals on Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu akrediteeritud liige.

 

igr_logo

Istanbul Gold Refinery ehk IGR rajati 2002. aastal Istanbulis ja see on üks suuremaid väärismetallide rafineerijaid ja plaatide tootjaid Türgis. IGR oli esimene Türgi rafineerimisettevõte, mis sai Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu (LBMA) akrediteeringu ning samuti Istanbul Gold Exchange’i ja Dubai Multi Commodities Centre’I akrediteeringu. IGR toodab suures valikus jaeinvestorile suunatud kuld- ja hõbeplaate, millega kaubeldakse laialdaselt Türgis ja selle lähiriikides.

Partnerid