Lisa hinnateavitus

UBS: ostke kulda 1200 dollari juurest

Avaldatud Tavid kategoorias Kogu uudisvoog või 05.07.2017
Kulla hind (XAU-EUR)
1 365,05 EUR/oz
  
+ 7,10 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
16,15 EUR/oz
  
+ 0,01 EUR

Mait Kraun

Äripäev, 04. juuli 2017

Kullaunts kaupleb lühiajaliselt tõenäoliselt 1200-1300 dollari vahel, sest väärismetall liigub USA reaalintressimääradega ühes taktis, teatas UBS Groupi varahalduse üksus.

Kulla hind kallines selle aasta esimeses kvartalis peaaegu 9 protsenti – peamiselt tekitasid muret Donald Trumpi presidentuur ja geopoliitilised riskid. Teises kvartalis on hinnad aga langenud ning juunis odavnes kuld selle aasta kiireimas tempos. Esmaspäeval kukkus kulla hind 1,7 protsenti, mis on suurim langus alates novembrist. Täna kaupleb kuld 1223 dollari juures.

Kui USA töötuse määr langeb edasi ja Föderaalreserv jätkab intresside tõstmisega, siis peaks see kullale lühiajaliselt negatiivselt mõjuma, olenemata sellest, milline saab olema inflatsioon, ütles Gordon.

Teisalt on nõudlus olnud sellel aastal tugev ning tootmine väiksem, samuti on dollar nõrgenenud. Kõik need faktorid peaks omakorda kullale positiivselt mõjuma. Kui aktsiate hinnatasemed hakkavad langema, siis võivad osad investorid ka kulla poole vaadata, lisas Gordon.

„Meile meeldib kuld kindlustuspoliitikana ootamatatute sündmuste puhul – taolisel eesmärgil investeerimiseks on praegune hinnatase atraktiivne,“ ütles Gordon.

Allikas: http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/07/04/ubs-ostke-kulda-1200-dollari-juurest

Lugemissoovitus Teile