Lisa hinnateavitus

Personaalne kullakonsultatsioon

Valige sobiv kontor ja investeerimisnõustaja. Küsimuste korral võtke meiega ühendust tavid@tavid.ee või telefonil +372 627 9900.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Freed Kruusberg

Meelis Atonen

Siim Nõmm

Küsige nõu meie konsultandilt

Alar Jõeloo


Kuidas osta kulda ja hõbedat?

Osta Tavidi veebipoest

Kuus lihtsat sammu Tavidi veebipoest ostu sooritamiseks:

1. Valige toode
Leia sobiv toode meie tootekataloogist (Kuldplaadid | Kuldmündid | Hõbeplaadid | Hõbemündid) ja lisage see ostukorvi, klõpsates nupul “Lisa ostukorvi”.

2. Avage ostukorv
Ostukorvis näete oma tellimuse summat ning ülevaadet valitud toodetest. Samas saate hõlpsasti tooteid korvi lisada või sealt eemaldada. Kui olete valmis tellimust esitama, klõpsake nupul “Tellin püsikliendina” või “Tellin kohe”, mille leiate ostukorvi paremalt alt.

3. Tellimuse vormistamine
Sisselogitud kliendina on vajalikud kontaktandmete lahtrid täidetud, külalisena ostes palume need täita. Tellimuse vormistamisel valige kättetoimetamise viis (ise järele tulemine, pakiautomaat või kullerteenus) ning sisestada küsitud andmed. Viimasena peate valima makseviisi (Trustly makse või pangaülekandega arve alusel). Juhime tähelepanu, et Trustly makse puhul peab kindlasti olema lisatud telefoninumber. Kontrollige, et kõik andmed oleksid õiged, kinnitage Teenuse osutamise tingimustega nõustumist ning klõpsake nuppu “Kinnitage tellimus”.

4. Kinnitus
Teie tellimus on nüüd esitatud ning tellimuse vormistamisel sisestatud meiliaadressile saadetakse automaatselt pakkumine makse üksikasjade ja juhistega ülekande sooritamiseks. Pakkumist kuvatakse ka ekraanil. Kui valisite Trustly makseviisi, suunatakse Teid ostukorvist edasi Trustly maksekeskkonda pangalingi makset tegema, mille eduka sooritamise järel saate ka makse kinnituse.

5. Makse sooritamine

Kui valisite Trustly makseviisi, suunatakse Teid ostukorvist edasi Trustly maksekeskkonda pangalingi makset tegema, mille eduka sooritamise järel saate ka makse kinnituse.  arve pangaülekandega. Raha laekumine toimub üldjuhul samal päeval. Kui makse tehakse tööpäeva lõpus või nädalavahetusel, võib raha laekuda järgmisel pangapäeva hommikul. Lugege lisaks maksevõimalustest..

6.  Kauba kättesaamine
Vastavalt tellimuse vormistamisel kindlaks määratud kättetoimetamise viisile saad kauba kätte kas kullerilt, pakiautomaadist või isiklikult meie kontorisse kohale tulles. Lugege lisaks kättetoimetamise võimalustest..

Sooritage ost Tavidi kontorist

Astuge lihtsalt läbi ühest meie kaheksast kontorist Eestis ning sooritage ost kohapeal. Klõpsake, et näha meie lahtiolekuaegu.. Kohapeal saate ostu eest tasuda sularahas nii eurodes kui ka valuutas.

Kas investeerimiskuld ja -hõbe on Eestis käibemaksuvabad?

Alates 1. jaanuarist 2000 on investeerimiskuld kogu Euroopa Liidus käibemaksuvaba. Hõbedast investeerimisplaatide käibemaksumäär Eestis on 22%. Uute hõbedast investeerimismüntide käibemaksumäär moodustab 22% kogu toote maksumusest ning järelturu hõbemüntide puhul 22% vastava mündi juurdehindluse osast.

Kas kulda ja hõbedat ostes või müües peab esitama dokumendi?

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusest (§ 19 lg 2) tulenevalt on meil kohustus tuvastada klient, kes ostab või müüb kuld- või hõbetooteid summas üle 10 000 euro. Ehtekulla ja -hõbeda ostmisel palume kliendil esitada isikut tõendav dokument sõltumata tehingu summast.

Isiku tuvastamiseks palume kliendil esitada ühe järgnevatest dokumentidest:

  • Eesti pass
  • Euroopa Liidus välja antud ID kaart
  • Diplomaatiline pass
  • Eestis välja antud juhiluba
  • Välisriigi või välismaalase pass
Kus kulda hoiustada?

Üsna levinud on arvamus, et kulla hoiustamine on kulukas ja nõuab mingeid erilisi tingimusi, mis toovad kaasa suuri lisakulusid. Tegelikult see nii pole. Kulda saab väga lihtsalt hoida kodus – soovitavalt seifis või peidetuna. Kuld ei hävi, ta ei korrodeeru ja ei nõua mingeid erilisi säilitamistingimusi. Kuld on mõõtmetelt väike – 1 kg kulda on väiksem kui peopesa. Kes aga siiski ei riski kodus oma väärtuslikku investeeringut hoida, võib kasutada panga hoiulaeka teenust. Hoiulaeka kuutasud algavad 15 eurost. Juhime siiski tähelepanu asjaolule, et kriisiolukordades (sõjad, looduskatastroofid, panga makseraskused ja muud olukorrad, mille vastu me kulda ostes end kindlustame) võib juurdepääs panga hoiulaekale olla piiratud või täielikult suletud.

Põhitõed: kuidas väljendatakse väärismetallide kaalu ja puhtust?

Kuigi vahel mõõdetakse kulla ja hõbeda kaalu kilodes ja grammides, on väärismetallide massi väljendmisel ametlik kaaluühik troiunts (apteegiunts). Üks troiunts (oz) on 31.1034768 grammi. Väärib märkimist, et troiunts ei ole seesama mis kaubandusunts, viimane võrdub ligikaudu 28,34 grammiga.

Kulla ja hõbeda puhtust mõõdetakse tuhandiku täpsusega ehk siis näidatakse, mitu osa tuhandest on täiesti puhas metall. Näiteks PAMP-i 100-grammise plaadi kullaproov on 999,9, mis tähendab, et plaat koosneb 99,99% ulatuses puhtast kullast. Teise näitena võiks tuua Double Eagle’i 20-dollarilise kuldmündi, mis kaalub 33.43624 grammi ja mille kullaproov on 900. See tähendab, et mündi puhta kulla sisaldus on 90% ehk 33.43 x 0.9 = 30.092 grammi.

Lisaks kullaproovile on traditsiooniline väärismetallisisalduse mõõtühik karaat (enamasti kasutatakse tähist K). Suurim võimalik mõõt karaatides on 24, mis tähistab 99,99-protsendilist või suuremat puhta kulla sisaldust. Euroopas valmistatakse kuldehteid tavapäraselt puhtusega 14 ja 18 karaati, vastavalt 14 ja 18 osa 24-st on puhtast kullast. See vastab 58,3 ja 75 protsendile ehk siis kullaproovidele 583 ja 750.

Põhitõed: mis on turuhind, ostuhind, müügihind, spread ja juurdehindlus?

Turuhind on käesoleval ajahetkel maailma finantsturul nõudluse ja pakkumise põhjal kujunenud kulla ja hõbeda hind, millega tehingud reaalselt toimuvad. Turuhind näitab, kui palju maksab hetkel 1 troiunts 999 prooviga kulda või hõbedat.

Ostuhind on hind, millega turuosalised nagu Tavid on valmis antud ajahetkel kulda või hõbedat ostma.

Müügihind on on hind, millega turuosalised nagu Tavid on valmis antud ajahetkel kulda või hõbedat müüma.

Spread on ostu- ja müügihinna vahe. Kui näiteks 1-untsise kullast Philharmonikeri ostuhind on 1000 € ja müügihind 1040 €, siis spread ehk ostu- ja müügihinna vahe on 40 €. Väike spread annab tavaliselt tunnistust kõrgest likviidsusest. Kõrge likviidsusega toodetel nagu Filharmooniku kuldmünt on teiste vähemtuntud kuldmüntidega võrreldes väiksem ostu- ja müügihinna vahe, mis tähendab, et investeeringut tehes ning seda hiljem realiseerides säästad investorina raha.

Juurdehindluse (müügihinna erinevus turuhinnast, ingl k premium) eesmärk on katta mündi või plaadi tootmise ja transpordiga seotud kulusid. Juurdehindluse suurust saab kindlaks teha lahutades tootehinnast metalli turuhind. Kui näiteks 1 untsi kulla turuhind hetkel on 1020 € ja Tavid müüb 1-untsist kullast Filharmoonikut 1070 € eest, siis selle mündi juurdehindlus on 50 €.

Lugege kõiki

Nõustamise tellimine on imelihtne

Valige nõustaja

Valige sobiv nõustaja rippmenüüst või jääge süsteemi poolt soovitatud valiku juurde.

Valige sobiv aeg ja viis

Meie jaoks on kõige olulisem korraldada asjad Teile kõige mugavamal viisil, seega valige Teie jaoks sobiv aeg.

Tulge kullakonsultatsioonile

Finantsmaailmas on infol kulla hind. Soovime jagada oma teadmisi ja kogemusi ning aidata Teid investeerimisotsuste langetamisel.