Lisa hinnateavitus

Jälgige hinnatrende ja püsige kursis maailmaturu muutustega. Tavidi reaalajas graafikud aitavad Teil analüüsida turusituatsiooni ning langetada arukaid otsuseid. Soovi korral seate muuta graafikute sätteid vastavalt enda eelistustele.

Hinnad uuendati 13 sek tagasi
Kuld
Avamishind: -
Sulgemishind: -
Madalaim: -
Kõrgeim: -
Hetkehind %
Hõbe
Avamishind: -
Sulgemishind: -
Madalaim: -
Kõrgeim: -
Hetkehind %
Tavid ID

Looge endale tasuta turvaline investeerimisportfell Tavid ID, et omada ülevaadet oma investeeringutest. Tavid ID abil saad lisada nii uusi kui ka varasemalt soetatud investeerimistooteid, kasutada demoportfelli ning jälgida oma investeeringute käekäiku reaalajas.

Loo Tavid ID konto
Tavid ID

Looge endale tasuta turvaline investeerimisportfell Tavid ID, et omada ülevaadet oma investeeringutest. Tavid ID abil saad lisada nii uusi kui ka varasemalt soetatud investeerimistooteid, kasutada demoportfelli ning jälgida oma investeeringute käekäiku reaalajas.

Tavid ID

Jälgi oma väärismetallide portfelli mugavalt Tavid ID kaudu.

Minu profiil
Tavid ID

Jälgi oma väärismetallide portfelli mugavalt Tavid ID kaudu.


Populaarsed küsimused ja vastused

Kuidas osta kulda ja hõbedat?

Osta Tavidi veebipoest

Kuus lihtsat sammu Tavidi veebipoest ostu sooritamiseks:

1. Valige toode
Leia sobiv toode meie tootekataloogist (Kuldplaadid | Kuldmündid | Hõbeplaadid | Hõbemündid) ja lisage see ostukorvi, klõpsates nupul “Lisa ostukorvi”.

2. Avage ostukorv
Ostukorvis näete oma tellimuse summat ning ülevaadet valitud toodetest. Samas saate hõlpsasti tooteid korvi lisada või sealt eemaldada. Kui olete valmis tellimust esitama, klõpsake nupul “Tellin püsikliendina” või “Tellin kohe”, mille leiate ostukorvi paremalt alt.

3. Tellimuse vormistamine
Sisselogitud kliendina on vajalikud kontaktandmete lahtrid täidetud, külalisena ostes palume need täita. Tellimuse vormistamisel valige kättetoimetamise viis (ise järele tulemine, pakiautomaat või kullerteenus) ning sisestada küsitud andmed. Viimasena peate valima makseviisi (Trustly makse või pangaülekandega arve alusel). Juhime tähelepanu, et Trustly makse puhul peab kindlasti olema lisatud telefoninumber. Kontrollige, et kõik andmed oleksid õiged, kinnitage Teenuse osutamise tingimustega nõustumist ning klõpsake nuppu “Kinnitage tellimus”.

4. Kinnitus
Teie tellimus on nüüd esitatud ning tellimuse vormistamisel sisestatud meiliaadressile saadetakse automaatselt pakkumine makse üksikasjade ja juhistega ülekande sooritamiseks. Pakkumist kuvatakse ka ekraanil. Kui valisite Trustly makseviisi, suunatakse Teid ostukorvist edasi Trustly maksekeskkonda pangalingi makset tegema, mille eduka sooritamise järel saate ka makse kinnituse.

5. Makse sooritamine

Kui valisite Trustly makseviisi, suunatakse Teid ostukorvist edasi Trustly maksekeskkonda pangalingi makset tegema, mille eduka sooritamise järel saate ka makse kinnituse.  arve pangaülekandega. Raha laekumine toimub üldjuhul samal päeval. Kui makse tehakse tööpäeva lõpus või nädalavahetusel, võib raha laekuda järgmisel pangapäeva hommikul. Lugege lisaks maksevõimalustest..

6.  Kauba kättesaamine
Vastavalt tellimuse vormistamisel kindlaks määratud kättetoimetamise viisile saad kauba kätte kas kullerilt, pakiautomaadist või isiklikult meie kontorisse kohale tulles. Lugege lisaks kättetoimetamise võimalustest..

Sooritage ost Tavidi kontorist

Astuge lihtsalt läbi ühest meie kaheksast kontorist Eestis ning sooritage ost kohapeal. Klõpsake, et näha meie lahtiolekuaegu.. Kohapeal saate ostu eest tasuda sularahas nii eurodes kui ka valuutas.

Põhitõed: mis on turuhind, ostuhind, müügihind, spread ja juurdehindlus?

Turuhind on käesoleval ajahetkel maailma finantsturul nõudluse ja pakkumise põhjal kujunenud kulla ja hõbeda hind, millega tehingud reaalselt toimuvad. Turuhind näitab, kui palju maksab hetkel 1 troiunts 999 prooviga kulda või hõbedat.

Ostuhind on hind, millega turuosalised nagu Tavid on valmis antud ajahetkel kulda või hõbedat ostma.

Müügihind on on hind, millega turuosalised nagu Tavid on valmis antud ajahetkel kulda või hõbedat müüma.

Spread on ostu- ja müügihinna vahe. Kui näiteks 1-untsise kullast Philharmonikeri ostuhind on 1000 € ja müügihind 1040 €, siis spread ehk ostu- ja müügihinna vahe on 40 €. Väike spread annab tavaliselt tunnistust kõrgest likviidsusest. Kõrge likviidsusega toodetel nagu Filharmooniku kuldmünt on teiste vähemtuntud kuldmüntidega võrreldes väiksem ostu- ja müügihinna vahe, mis tähendab, et investeeringut tehes ning seda hiljem realiseerides säästad investorina raha.

Juurdehindluse (müügihinna erinevus turuhinnast, ingl k premium) eesmärk on katta mündi või plaadi tootmise ja transpordiga seotud kulusid. Juurdehindluse suurust saab kindlaks teha lahutades tootehinnast metalli turuhind. Kui näiteks 1 untsi kulla turuhind hetkel on 1020 € ja Tavid müüb 1-untsist kullast Filharmoonikut 1070 € eest, siis selle mündi juurdehindlus on 50 €.

Põhitõed: kuidas väljendatakse väärismetallide kaalu ja puhtust?

Kuigi vahel mõõdetakse kulla ja hõbeda kaalu kilodes ja grammides, on väärismetallide massi väljendmisel ametlik kaaluühik troiunts (apteegiunts). Üks troiunts (oz) on 31.1034768 grammi. Väärib märkimist, et troiunts ei ole seesama mis kaubandusunts, viimane võrdub ligikaudu 28,34 grammiga.

Kulla ja hõbeda puhtust mõõdetakse tuhandiku täpsusega ehk siis näidatakse, mitu osa tuhandest on täiesti puhas metall. Näiteks PAMP-i 100-grammise plaadi kullaproov on 999,9, mis tähendab, et plaat koosneb 99,99% ulatuses puhtast kullast. Teise näitena võiks tuua Double Eagle’i 20-dollarilise kuldmündi, mis kaalub 33.43624 grammi ja mille kullaproov on 900. See tähendab, et mündi puhta kulla sisaldus on 90% ehk 33.43 x 0.9 = 30.092 grammi.

Lisaks kullaproovile on traditsiooniline väärismetallisisalduse mõõtühik karaat (enamasti kasutatakse tähist K). Suurim võimalik mõõt karaatides on 24, mis tähistab 99,99-protsendilist või suuremat puhta kulla sisaldust. Euroopas valmistatakse kuldehteid tavapäraselt puhtusega 14 ja 18 karaati, vastavalt 14 ja 18 osa 24-st on puhtast kullast. See vastab 58,3 ja 75 protsendile ehk siis kullaproovidele 583 ja 750.

Lugege kõiki

Miks osta investeerimistooteid Tavidist?
  • Pakume Teile turu parimat hinda
  • Pakume Teile veebitööriistu investeerimisotsuste langetamiseks ning tasuta personaalseid konsultatsioone.
  • Sõbralik klienditeenindus üle Euroopa
Saadan e-postiga