Lisa hinnateavitus

Sisestage uus PriceBot

+ -

Sisestage uus PriceBot

Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Prantsuse Genius (Ingel) 20 franki

Tavidil on rõõm pakkuda Euroopa klassikaliste kuldmüntide perre kuuluvat Prantsuse 20-frangist Geniuse kuldmünti, mida kutsutakse ka 20-frangiseks ... lugege edasi
Ost
0+
271,10 €

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm pakkuda Euroopa klassikaliste kuldmüntide perre kuuluvat Prantsuse 20-frangist Geniuse kuldmünti, mida kutsutakse ka 20-frangiseks õnneingliks või lihtsalt inglimündiks. Prantsuse 20-frangiste kuldmüntide rikkalik ajalugu ulatub enam kui 600 aasta taha, tänapäeval on need elav meenutus Prantsusmaa kunagisest ülemvõimust 19. ja 20. sajandil. Pärast seda, kui Napoleon Bonaparte isiklikult ühtlustas 1803. aastal 20-frangiste, Prantsusmaa hinnatuimate ja nõutuimate kuldmüntide standardi, püsis nende kaal ja koostis muutumatuna enam kui sajandi. Erineva kujundusega 20-frangiseid on 19. sajandi algusest vermitud rohkem kui 500 miljonit.

Jumalikku kaitsevaimu geeniust kujutavaid 20-frangiseid ümbritseb kõikidest müntidest kõige enam müstikat, nendega seostub mitmeid legende ning nende omamist on alati peetud õnnetoovaks. 20-frangine ingliga kuldmünt on taskukohase hinnaga ka väikeinvestorile, mis teeb temast sobiliku toote nii investeerimiseks, kollektsioneerimiseks kui ka kingituseks.

Miks osta?

 • Prantsuse 20-frangised Geniuse kuldmündid on Prantsusmaa kuulsaimad mündid. Inglimünte ümbritseb kõikidest müntidest kõige enam müstikat ning nende omamist on alati peetud õnnetoovaks.
 • Prantsuse 20-frangine Geniuse kuldmünt on kaunis kingitus. Rooma mütoloogias arvati kõigel elaval olevat jumalik saatja ehk hing ning inimese kaitsevaimu nimetati geeniuseks.
 • Prantsuse 20-frangine Geniuse kuldmünt on raha. Investeerimiskullast mündid on käibemaksuvabad ning nii kaubeldakse nendega kogu Euroopa kullaturul.
 • Prantsuse 20-frangised Geniuse kuldmündid on väga likviidsed. Erineva kujundusega Prantsuse 20-frangiseid kuldmünte on alates 19. sajandi algusest vermitud rohkem kui 500 miljonit.
 • Prantsuse 20-frangised kuldmündid panid aluse Euroopa esimesele rahaliidule. 20-frangine kuldmünt oli Euroopa esimese ühisrahaleppe - Ladina rahaliidu (Latin Monetary Union) aluseks.
 • 20-frangised Geniuse kuldmündid on hea võimalus paigutada oma sääste. Prantsuse 20-frangine on ideaalne valik investorile, kes hindab füüsilise kulla omamisest tulenevat turvalisust ja stabiilsust.

 

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  298,92 €
 • Tagasiostuhind
  271,10 €
 • Teie risk
  27,82 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 40.79%, võrreldes perioodiga 8 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 858,16 EUR/oz ning kõrgeim 1 748,86 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 1 457,16 EUR/oz

Ajalugu

Prantsuse 20-frangisel kujutatud geenius

Geniuse mündi esikülje kujundus valmis 1791, selle loojaks oli kuulus Prantsuse graveerimiskunstnik Augustin Dupré. Ingli motiivi on nimetatud veel õnneingliks, vabaduse kaitsevaimuks ja ka Prantsusmaa kaitseingel Geniuseks. Nii paljude nimede tekkeks andis põhjuse mündi rikkalik folkloor ja erinevad võimalused tõlgendada Dupré tööd.

Kui valitsev kuningavõim Prantsuse revolutsiooni ajal 1789 troonilt tõugati, oli vaja täiesti uut raha kuulutamaks uut korda. Uue mündi kujunduse leidmiseks kuulutati välja konkurss. Kunstnikud ja graveerijad said suure loomingulise vabaduse, senised mündid olid olnud enamasti valitsejate portreedega. Võitjaks kuulutati Augustin Dupré, kes oma töös ammutas inspiratsiooni antiikaja sümbolismist.

Usutakse, et mündil kujutatud ingel on Vana-Rooma mütoloogiast pärit geenius – nii nimetati inimese või ka mingi suurema koosluse (loomad, loodus, perekond) kaitsevaimu. See oli iidne jumalikkuse sümbol Vana-Rooma usundis, mille järgi kõigel elaval arvati olevat jumalik saatja ehk hing. 20-frangisel kujutatud geenius võis olla Dupré viis sümboliseerida Prantsuse revolutsiooni hinge või vaimu.

Kaitseingli ja õnneingli nimetuse sai münt rahva hulgas levima hakanud legendide tõttu. Väidetavalt pääses Augustin Dupré ise Prantsuse revolutsiooni järgsel hirmuvalitsuse perioodil hukkamisest, sest kandis taskus Geniuse kuldmünti. Legendi järgi mõisteti Dupré Prantsuse Revolutsiooni ajal surma, kuid ta põgenes tänu sellele, et hoidis üht Ingli kuldmünti alati taskus ja ostis sellega ära oma vangivalvuri. Teine legend räägib, et ka Napoleon Bonaparte’l oli olnud alati Prantsuse Ingel taskus, kuni ta selle päev enne Waterloo lahingut ära kaotas. Sellest lahingust sai tema languse algus.

Ehkki pole vähimatki kinnitust nende lugude paikapidavusele, on selge, et Geniust ümbritseb kõikidest müntidest kõige enam müstikat, mis on teinud sellest ühe tuntuima ja nõutuima kuldmündi Napoleoni kuldmüntide seerias. 20-frangist Geniuse münti vermiti kolmel eri perioodil: 1848-1849, 1871-1898 ning 1899-1906.

 

Toote kaal grammides
6.4516
Kuld kaal grammides
5.80644
Proov
900
Kuld kaal troiuntsides
0.18668
Diameeter
21
Paksus
-
Nimiväärtus
20 franki
Tootja
Prantsusmaa

Esikülg

Esiküljel on kujutatud inglit seismas pjedestaalil ja kirjutamas tahvlile Prantsuse konstitutsiooni. Sümboolselt esindab ingel Prantsusmaa hinge. Inglit ümbritseb tekst "RÉPUBLIQUE FRANÇAISE". Inglist vasakul on õigluse käsi (fasces lictoriae) sümboliseerimaks võimu, mida kandsid Rooma magistraadid, ja paremal valveloleku kehastusena kukk. Ingli all on graveerimismeistri Augustin Dupré  allkiri.

Tagakülg

Tagaküljel on tammelehtedest pärja keskel nimiväärtus 20 FRANCS ja vermimisaasta, pärga ümbritseb tekst "LIBERTÉ ÉGALITÉ FRATERNITÉ", mis tõlkes tähendab "vabadus, võrdsus, vendlus". Pärja all on rahapaja tähis.

Pakend

Iga münt on soovi korral pakendatud eraldi tugevasse plastkapslisse.

Toote väärtus
Teie kaotus, kui müüte tagasi kohe

Järeletulemisega
Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Omniva kullerteenus
Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte Omniva kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja.

Omniva pakiautomaadi teenus
Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Rahvusvaheline tarne
Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Kindlustus
Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus, postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või tagastame raha.

Saadetise jälgimine
Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Ligikaudne postikulu

Tavid veebitellimuste kättetoimetamine on turvaline ja kiire. Tutvuge tarnetingimuste ja hindadega.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Kättesaamine samal päeval

Külastage meie kontorit, et kasutada tasuta kullakonsultatsiooni teenust, toodetega lähemalt tutvuda või neid osta. Reeglina saate veebiposte ostu sooritamisel selle soovi korral kätte samal päeval, kui makse on laekunud.

Soodsad hinnad

Enam kui 25 aastat kogemusi ning Põhja-Euroopa suurima väärismetallidega kaupleja positsioon võimaldab meil pakkuda turu parimaid hindu. Tavidiga võite kindlad olla, et tänu väikesele hinnavahele ja marginaalile saate oma investeeringust maksimaalset tulu.

Hetkel otsas

Toode on hetkel otsas, kuid saate teha tellimuse.

Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Loo Tavid ID konto
Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Broneerige tasuta privaatne nõustamine
Tutvuge investeerimisvõimaluste ja -toodetega ning saage ülevaade turuliikumistest.