Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Prantsuse Genius (Ingel) 20 franki

Tavidil on rõõm pakkuda Euroopa klassikaliste kuldmüntide perre kuuluvat Prantsuse 20-frangist Geniuse kuldmünti, mida kutsutakse ka 20-frangiseks õnneingliks või lihtsalt inglimündiks. Prantsuse 20-frangiste kuldmüntide rikkalik ajalugu ulatub enam kui 600 aasta taha, tänapäeval on need elav meenutus Prantsusmaa kunagisest ülemvõimust 19. ja 20. sajandil. Pärast seda, kui Napoleon Bonaparte isiklikult ühtlustas 1803. aastal 20-frangiste, Prantsusmaa hinnatuimate ja nõutuimate kuldmüntide standardi, püsis nende kaal ja koostis muutumatuna enam kui sajandi. Erineva kujundusega 20-frangiseid on 19. sajandi algusest vermitud rohkem kui 500 miljonit.

Jumalikku kaitsevaimu geeniust kujutavaid 20-frangiseid ümbritseb kõikidest müntidest kõige enam müstikat, nendega seostub mitmeid legende ning nende omamist on alati peetud õnnetoovaks. 20-frangine ingliga kuldmünt on taskukohase hinnaga ka väikeinvestorile, mis teeb temast sobiliku toote nii investeerimiseks, kollektsioneerimiseks kui ka kingituseks.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-20222.34 €
 • Müüme 21-50220.65 €
 • Müüme 51+219.59 €
 • Ostame 1+213.23 €
 •  
 • Ühiku hind222.34 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Prantsuse 20-frangised Geniuse kuldmündid on Prantsusmaa kuulsaimad mündid. Inglimünte ümbritseb kõikidest müntidest kõige enam müstikat ning nende omamist on alati peetud õnnetoovaks.
 • Prantsuse 20-frangine Geniuse kuldmünt on kaunis kingitus. Rooma mütoloogias arvati kõigel elaval olevat jumalik saatja ehk hing ning inimese kaitsevaimu nimetati geeniuseks.
 • Prantsuse 20-frangine Geniuse kuldmünt on raha. Investeerimiskullast mündid on käibemaksuvabad ning nii kaubeldakse nendega kogu Euroopa kullaturul.
 • Prantsuse 20-frangised Geniuse kuldmündid on väga likviidsed. Erineva kujundusega Prantsuse 20-frangiseid kuldmünte on alates 19. sajandi algusest vermitud rohkem kui 500 miljonit.
 • Prantsuse 20-frangised kuldmündid panid aluse Euroopa esimesele rahaliidule. 20-frangine kuldmünt oli Euroopa esimese ühisrahaleppe - Ladina rahaliidu (Latin Monetary Union) aluseks.
 • 20-frangised Geniuse kuldmündid on hea võimalus paigutada oma sääste. Prantsuse 20-frangine on ideaalne valik investorile, kes hindab füüsilise kulla omamisest tulenevat turvalisust ja stabiilsust.

 

Prantsuse 20-frangisel kujutatud geenius

Geniuse mündi esikülje kujundus valmis 1791, selle loojaks oli kuulus Prantsuse graveerimiskunstnik Augustin Dupré. Ingli motiivi on nimetatud veel õnneingliks, vabaduse kaitsevaimuks ja ka Prantsusmaa kaitseingel Geniuseks. Nii paljude nimede tekkeks andis põhjuse mündi rikkalik folkloor ja erinevad võimalused tõlgendada Dupré tööd.

Kui valitsev kuningavõim Prantsuse revolutsiooni ajal 1789 troonilt tõugati, oli vaja täiesti uut raha kuulutamaks uut korda. Uue mündi kujunduse leidmiseks kuulutati välja konkurss. Kunstnikud ja graveerijad said suure loomingulise vabaduse, senised mündid olid olnud enamasti valitsejate portreedega. Võitjaks kuulutati Augustin Dupré, kes oma töös ammutas inspiratsiooni antiikaja sümbolismist.

Usutakse, et mündil kujutatud ingel on Vana-Rooma mütoloogiast pärit geenius – nii nimetati inimese või ka mingi suurema koosluse (loomad, loodus, perekond) kaitsevaimu. See oli iidne jumalikkuse sümbol Vana-Rooma usundis, mille järgi kõigel elaval arvati olevat jumalik saatja ehk hing. 20-frangisel kujutatud geenius võis olla Dupré viis sümboliseerida Prantsuse revolutsiooni hinge või vaimu.

Kaitseingli ja õnneingli nimetuse sai münt rahva hulgas levima hakanud legendide tõttu. Väidetavalt pääses Augustin Dupré ise Prantsuse revolutsiooni järgsel hirmuvalitsuse perioodil hukkamisest, sest kandis taskus Geniuse kuldmünti. Legendi järgi mõisteti Dupré Prantsuse Revolutsiooni ajal surma, kuid ta põgenes tänu sellele, et hoidis üht Ingli kuldmünti alati taskus ja ostis sellega ära oma vangivalvuri. Teine legend räägib, et ka Napoleon Bonaparte’l oli olnud alati Prantsuse Ingel taskus, kuni ta selle päev enne Waterloo lahingut ära kaotas. Sellest lahingust sai tema languse algus.

Ehkki pole vähimatki kinnitust nende lugude paikapidavusele, on selge, et Geniust ümbritseb kõikidest müntidest kõige enam müstikat, mis on teinud sellest ühe tuntuima ja nõutuima kuldmündi Napoleoni kuldmüntide seerias. 20-frangist Geniuse münti vermiti kolmel eri perioodil: 1848-1849, 1871-1898 ning 1899-1906.

 

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
20 franki219005.806446.45160.18668Prantsusmaa

Esiküljel on kujutatud inglit seismas pjedestaalil ja kirjutamas tahvlile Prantsuse konstitutsiooni. Sümboolselt esindab ingel Prantsusmaa hinge. Inglit ümbritseb tekst "RÉPUBLIQUE FRANÇAISE". Inglist vasakul on õigluse käsi (fasces lictoriae) sümboliseerimaks võimu, mida kandsid Rooma magistraadid, ja paremal valveloleku kehastusena kukk. Ingli all on graveerimismeistri Augustin Dupré  allkiri.

Tagaküljel on tammelehtedest pärja keskel nimiväärtus 20 FRANCS ja vermimisaasta, pärga ümbritseb tekst "LIBERTÉ ÉGALITÉ FRATERNITÉ", mis tõlkes tähendab "vabadus, võrdsus, vendlus". Pärja all on rahapaja tähis.

Iga münt on soovi korral pakendatud eraldi tugevasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid