Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Ungari Franz Joseph 20 franki / 8 forintit

Saadaval
Ungari väljapaistvaim klassikaline kuldmünt on Austria-Ungari keisri Franz Josephi 20-frangine/8-forintine münt. See omapärane kuldraha, mis kannab kahte ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-19
463,93 €
410,41 € 11.54%
20-49
459,79 €
410,41 € 10.74%
50+
457,72 €
410,41 € 10.34%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne! Saadaolevad aastad võivad erineda pildil näidatust!

Lühikirjeldus

Ungari väljapaistvaim klassikaline kuldmünt on Austria-Ungari keisri Franz Josephi 20-frangine/8-forintine münt. See omapärane kuldraha, mis kannab kahte erinevat nimiväärtust, on tunnistus Ungari rahanduse pikast ja mitmekesisest ajaloost. Münt, millele viidatakse ka kui Ungari 20-frangisele või Ungari 8-forintisele, hõlmab endas Austria-Ungari keisririigi ajalugu. Minevik on valatud kulda prooviga 900, just sellise kullasisaldusega münte vermis Euroopa esimene ühisraha süsteem - Ladina rahaliit, millest tulenes ka mündi nimiväärtus frankides.

20-frangine/8-forintine kuldmünt on kaunistatud Ungari vapi ja Euroopa viimase suure monarhi, Austria keisri Franz Josephi portreega. Münti anti välja aastatel 1870 kuni 1892 Kremnica rahapaja poolt, mis tänapäeval on üks vanimaid siiani töötavaid vermimiskodasid maailmas. Ungari 20-frangine/8-forintine ajalooline kuldmünt sobib kollektsionääridele ja investoritele, kes hindavad füüsilist kulda ja klassikalisi münte.

 

Miks osta?

20-frangine/8-forintine kuldmünt on mälestus Ungari hiilgavast minevikust. Kuldmünt on kaunistatud Ungari vapiga ja mündil on ühendatud kaks nominatsiooni. Need mündid on kuulsad just Kesk-Euroopas.

Ungari  20-frangine/8-forintine kuldmünt sobib hästi mündikollektsiooni. Mündis on seotud Euroopa kahe suure riigi ajalugu, Ungari kuningriigi ja Austria - Ungari impeeriumi omad. Kuldmündil on portreteeritud oma aja juhtivat monarhi keiser Franz Josephit.

Ungari 20-frangine/8-forintine kuldmünt on raha. 20-frangine/8-forintine münt on käibemaksuta ja vabalt kaubeldav  väärismetallidiilerite ja investorite juures kogu Euroopas.

20-frangise/8-forintise kuldmündi omamine on võrdne säästmisega. Need on ideaalne valik igale pika ajalisele investorile, kes oskab hinnata füüsilise kulla omamisest tulenevat turvalisust ja stabiilsust.

20-frangise/8-forintise kuldmündi alusväärtust hinnatakse peamiselt mündi puhta kulla sisalduse järgi. Mündi hind kujuneb kulla maailmaturuhinna põhjal.

 

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

  • Toote väärtus (1tk)
    463,93 €
  • Tagasiostuhind
    410,41 €
  • Teie risk
    53,52 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 129.6%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2219,60 EUR/oz

Ajalugu

Ungari forinti ajalugu

Et osata paremini hinnata Ungari 20-frangist/8-forintist kuldmünti, peab heitma pilgu Ungari põnevasse ajalukku, mil valitsev kuningas Károly Robert (1288-1342) viis Ungari kuningriigi õitsengu teele. Olles juba teise aastatuhande alguses oluline rahvus, kujunes Ungari 14. sajandil kuningas Károly Roberti juhtimisel geograafiliselt Euroopa suuruselt teiseks kuningriigiks. Oma hiilguse tipul ulatus Ungari kuningriik Aadria mere rannikust läänes kuni praeguse Rumeenia aladeni idas, hõlmates suuremat osa Transilvaaniast, ning Balkani mäeahelikust lõunas Karpaatideni põhjas. Ühesõnaga võib öelda, et tänapäevane Ungari on oma eelkäia kahvatu vari.

Kuningas Károly Róbert, kelle juured olid Itaalia ja Ungari kuningakodades, pretendeeris troonile 14. sajandi alguses. Tema võimu all algas Ungari kuningriigi territoriaalne laienemine ja majanduslik tõus. Kuidas ta seda saavutas?  Tema poliitilised ja sõjalised oskused aitasid kindlasti kaasa, aga tähtsaim võimu allikas, mis lubas tal juhtida riiki efektiivselt ja edukalt, oli kuld ja seda oli palju.

Umbes samal ajal kui Károly Robert võimule tuli, avastati rikkalikud kullamaardlad mägises piirkonnas, kus tänapäeval asub Kesk-Slovakkia, ja neid asuti kaevandama. Kaevandustest tuli nii palju kulda, et Ungari kuningriik sai Euroopa suurimaks ja juhtivamaks kullatootjaks. Kulla pidev juurdevool kuningriigi varalaegastesse suurendas kuninga võimu. Tegelikult mägede rikkus üksi poleks aidanud tervet kuningriiki jõukusele, kui poleks olnud rahareformi, mis pani aluse Ungari forinti kuldmündile.

Olles tunnistajaks Itaalias, Firenzes vermitud florini, 24-karaadise kuldmündi edule, lasi Károly Robert sarnase mündi vermida. Kuldmünt oli floriniga sama proovi ja kaaluga, kuid veidi teise kujundusega. Uut kuldmünti hakati kutsuma florentiuseks, mis lõpuks lühenes forintiks. Siit ka hilisema mündi nimiväärtuse üks pool - 8 forintit.

Selleks, et vermida uut raha, andis Károly Robert käsu luua Kremnica - suure kaevanduslinna rikkalike kullamaardlate lähedale. Rahapajas töödeldi kullamaaki kuldforintiteks, mida hiljem hakati kasutama terves riigis. Kuna Károly Robert tõotas hoida kuldforinti stabiilsena, suudeti hoida ka inflatsioon kontrolli all. Forinti levimine soodustas kaubanduse arengut. Kuldforinteid hakati järjest rohkem kasutama kui turvalist ja mugavat viisi arveldamiseks. Paljude linnade ja omavalitsuste majanduslik olukord edenemisel suurenes ka maksude laekumine kuninga varasalve. Kuldforint muutus regionaalseks valuutaks ja eelistatuimaks valikuks kaupade eest tasumisel.

Kremnica rahapaja, kust Károly Robert kuldforinti vermimise tellis, kujunes piirkonna tähtsaimaks väärismetallist müntide tootjaks. Lisaks forintitele vermiti seal veel paljusid Euroopa kuulsaid kuldmünte, näiteks tukateid. Tänaseni töötav Kremnica on üks maailma vanimaid järjepidevalt töös olnud rahapajasid.

 

Ungari 20-frangise/8-forintise loomine

Ungari kuningriik sulas paari sajandi jooksul aeglaselt ühte Habsburgi - tolle aja ühe Euroopa võimsaima kuningliku perekonna -  valdustega ja sai 18. sajandi alguses osaks Austria keisririigist. Austria-Preisi sõjas 1867. aastal sai Austria lüüa ja Austria nõrgenenud poliitilist olukorda hakkasid ära kasutama Ungari natsionalistid, et kindlustada Ungari osaline iseseisvus. Ungari sai siseriiklikes asjades  täieliku autonoomia, kuid välispoliitikat jäädi jagama Austriaga, nii tekkis kaksikmonarhiana Austria-Ungari impeerium.

Ungari, olles taakord saanud kontrolli oma rahandussüsteemi üle, lasi 1870. aastal keiser Franz Josephi valitsusajal käibele 20-frangise/8-forintise kuldmündi.  Põhjus, miks uus münt sai nimiväärtuseks ka 20 franki, oli selles, et kolm aastat varem oli Austria ühinenud Ladina Rahaliiduga ja liikmestaatus laienes automaatselt ka Ungarile.

Ladina Rahaliit loodi algselt 1865. aastal ja sinna kuulusid Itaalia, Prantsusmaa, Belgia ja Šveits. Liit loodi sooviga ühendada nende riikide rahad ühtseks valuutaks. Ühenduse asutajaliikmed võtsid kasutusele frangi ja olid vabatahtlikult nõus vastastikku vahetama üksteise kuld- ja hõbemünte olenemata mündi kujundusest, mündil olevast portreest või nimiväärtusest. Väärismetallide sisaldus müntides standarditi: 4,5 grammi hõbedat oli võrdne 0,290322 grammi kullaga, suhtes 15,5:1. Standartimine hõlbustas  ja kergendas liikmetevahelist kaubandustegevust ning seda peeti heaks võimaluseks teiste Euroopa riikide ühinemise lihtsustamiseks.

 

Ungari 20-frangine/8-forintine kuldmünt hõlbustas igapäevast kaubandust Austria-Ungari impeeriumis

Pärast 1870-ndaid ja enne esimest maailmasõda oli Austria-Ungari keisririigi kuldaeg. Tööstus laienes, kunsti- ja teadusringkonnad olid edukad, infrastruktuuri moderniseeriti, raudteeühendust, jõgesid ja sadamaid arendati terves impeeriumis. Ungarist sai kogu Euroopa toiduga varustaja ja riigist maailma suuruselt neljas masinate valmistaja. See oli dünaamiline majandus, kus Ungari 20-frangine/8-forintine kuldmünt mängis olulist rolli igapäevast kaubanduse hõlbustamises. Sissetulekud kasvasid ja kaubandus õitses. Keiser Franz Josephit (keda mündil kujutatakse) hakati seostama külluse ajaga ja see tõstis tema populaarsust veelgi. 

 

Toote kaal grammides
6.4516
Kuld - puhaskaal (g)
5.80644
Proov
900
Kuld - puhaskaal (oz)
0.18668
Diameeter
21
Paksus
-
Nimiväärtus
8 forinti/ 20 franki
Tootja
Ungari

Esikülg

Esiküljel on loorberipärjaga kroonitud keiser Franz Josephi portree. Portreed ümbritseb kiri  “FERENCZ JOZSEF I K A CS ES M H S D O AP KIR”, mis tõlkes tähendab „Franz Joseph I, Jumala armust Austria keiser ja Ungari, Horvaatia, Slavoonia, Dalmaatsia apostoolne kuningas". Keisri portree all on Kremnica rahapaja märk "K.B.".

Tagakülg

Tagaküljel on Ungari vapp ümbritsetuna tekstist “MAGYAR KIRALYSAG“, mis tõlkes tähendab „Ungari kuninigriik“, vasakul on nimiväärtus „20Fr“ ja paremal „8Frt“. Kõige all on vermimise aasta.

Pakend

Soovi korral pakitakse münt kõvast plastikust kapslisse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!