Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Saksa keisririigi 20 marka

Saadaval
Tavidil on heameel esitleda kuulsaimat Saksa kuldmünti, Saksa keisririigi 20-margast. Münt lasti käibele 1871. aastal pärast Saksamaa ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-19
555,62 €
490,33 € 11.75%
20-49
550,66 €
490,33 € 10.96%
50+
548,18 €
490,33 € 10.55%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks

Lühikirjeldus

Tavidil on heameel esitleda kuulsaimat Saksa kuldmünti, Saksa keisririigi 20-margast. Münt lasti käibele 1871. aastal pärast Saksamaa ühendamist rahvusriigiks. Kuldmargad olid Saksamaa tööstusrevolutsiooni keskmes ja mängisid võtmerolli kaubavahetuse hõlbustamisel, münte vermiti aastatel 1871–1915. Lisaks sellele, et kullast mark oli riigi majandusliku edu sümboliks, oli 20-margane kuldmünt ka hea näide Saksamaa tööstuse meisterlikkusest. Münt on vermitud kullast prooviga 900, ühel küljel võimas kotkas Saksa keisririigi vapil, teisel küljel Saksa keisri ja Preisi kuninga Wilhelm I, Friedrich III või Wilhelm II portree.  Kullast 20-margane on oma ajaloolise tähtsuse tõttu hinnatud ja nõutud kuldmünt Saksamaal ning suurepärane investeering erinevatele investoritele.

 

Miks osta?

• Kullast 20-margane on Saksamaa nõutuim kuldmünt. Sakslaste mälus püsib siiani Saksamaal 1922.–1923. aasta hüperinflatsioon, mille käigus 20-margase kuldmündi väärtus tõusis 23 triljoni pabermargani. Just seda münti eelistab Saksa investor.

• Kullast 20-margane on Saksamaa likviidseim kuldmünt. Alates aastast 1871 on neid vermitud rohkem kui 125 miljonit tükki ja on tuntud nii väärismetallidiilerite kui ka investorite hulgas. 

• Kullast Saksa 20-margane kuldmünt on raha. Need on Saksamaal vabastatud käibemaksust ja kapitalikasvu maksust.

• Kullast Saksa 20-margane on rahvusvaheliselt tunnustatud kuldmünt. Kuldmargad on seotud ühe maailma suurima majandusega, sakslased on Euroopa suurimad kullatarbijad. 

• Kullast Saksa 20-margase omamine on võrdväärne säästmisega. Need on suurepärane valik igale pikaajalisele säästjale, kes hindab füüsilise kulla omamisest tulenevat stabiilsust ja kindlustunnet.

• Kullast Saksa 20-margane on ideaalne võimalus oma investeerimisportfelli mitmekesistamiseks. Kulla nõrk seotus teiste finantsvaradega aitab maandada tururiske.

 

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

  • Toote väärtus (1tk)
    555,62 €
  • Tagasiostuhind
    490,33 €
  • Teie risk
    65,29 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 122.45%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,34 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2151,85 EUR/oz

Ajalugu

Preisi kotkas ja Saksamaa kuldmark

Kullast 20-margasel torkab silma kõikvõimas keisrikotkas, mida kujutatakse iga mündi tagumisel küljel. Detailirohke ja muljetavaldava meistelikkusega kujundatud kotkas Saksa keisririigi vapil jutustab Saksa riigi sajanditepikkusest ajaloost. 

Enne Saksamaa ühendamist ühtseks riigiks 1871. aastal koosnes selle territoorium mitmest eri riigist –kuningriike, hertsogkondi ja linnriike juhtis rida erinevad aadlikke, kuninglikke perekondi ja ainuvalitsejaid. Tähtsaim neist oli Hohenzollernite dünastia, kuninglik perekond, mille juured ulatuvad tagasi 11. sajandisse. Hohenzollernite suguvõsast olid pärit mõned tähelepanuväärsed kuningad, kes valitsesid Preisi kuningriiki ja hilisemat Saksa keisririiki.

Üks kuningatest oli Wilhelm I, Wilhelm II vanaisa ja Preisi kuningriigi valitseja aastatel 1861–1888. Preisi kuningriik oli tol ajal tähelepanuväärne sõjaline jõud ja võimsaim kuningriik Saksa aladel. Oma võimsuse tipul 1876. aastal hõlmas Preisimaa tänapäevase Saksamaa alasid, ulatudes Venemaast idas Belgiani läänes. Saksa keisririigi kujundas Preisi kuningriigi vägede toel kuningas Wilhelm II koos oma parema käe, Saksa kantsler Otto von Bismarckiga.

Mündil kujutatud keisrikotkas on veidi muudetud versiooni Preisi kuningriigi vapilinnust. Seega on ligi tuhande aasta vanune Hohenzollernite dünastia keisrikotka kujul kaudselt esindatud ka Saksamaa kuldmargal. Huvitav on veel see, et kuigi monarhia kaotatati Saksamaal 1918. aastal, kaunistab kotkas tänaseni Saksa käibemünte  ja paberrahasid. Ka Saksamaa euromüntidel on kujutatud sama kotkast, ehkki märkimisväärselt uuenenuna.

 

Kuldmark võimendab Saksamaa majandust

Enne Saksamaa ühendamist oli rahandussüsteem sama killustatud kui riigi territoorium. Eri piirkondades kasutati eri rahasid, mis erinesid nii nimetuse, kujunduse, koostise kui ka proovi poolest. Eelistatud olid hõbemündid, kuldmüntide osakaal oli väga väike. Eri rahasid vahetati omavahel kindlaksmääratud kursiga ja olgugi et see süsteem töötas, hakkasid Saksamaa majandushuvid jõuliselt survestama ühtse rahandussüsteemi suunas.

Saksa keisririik loodi 1871. aastal ning Saksa valitsus pani aluse täiesti uuele rahasüsteemile, millega mingi üle kullastandardile. Keisririigi esimesi kuldmünte kaunistas Saksa keisri Wilhelm I portree ning neid vermiti  nimiväärtusega 10 ja 20 marka. Saksamaa oli Inglismaa ja Portugali järel kolmas riik, kelle rahandussüsteem rajanes kullal. Saksa mark oli kullaga tagatud kuni esimsese maailmasõja alguseni ning kullastandardil põhineva rahanduse perioodi iseloomustab riigi majanduse õitseng ja tööstusrevolutsioon, Saksamaast sai USA kõrval üks maailma juhtivaid majandusi.

 

20-margane kaitses Saksamaad hüperinflatsiooni eest

Saksamaa loobus kullastandardist esimese maailmasõja alguses 1914. aastal. Valitsuse esmaseks tööriistaks sai kulla tagatiseta paberraha, et finantseerida sõjaga tekkivaid suuri kulutusi. Raha prinditi aina juurde. 1918. aastaks oli paberraha hulk neljakordistunud ja hinnad muudkui tõusid. Inflatsioon ja hinnatõus olid siiski endiselt kontrolli all ja võrreldavad teiste riikidega samal perioodil, nagu näiteks Inglismaa ja Prantsusmaa. Kõik muutus pärast sõda, kui võitnud riigid esitasid karmid hüvitisenõuded sõjast purustatud ja majanduslikult kurnatud Saksamaale.

Hüvitise osamakseid tuli tasuda välisvaluutas või kullas ning Saksamaa valitsus otsustas probleemi lahendada paberraha juurde trükkimisega, et osta kokku vajalik valuuta ja kuld. Ehkki alguses tundus see lahendus töötavat, selgus peagi, et uute markade emiteerimine ainult kiirendab inflatsiooni. Mida rohkem kulda ja valuutasid Saksamaa ostis, seda kiiremini pabermarga kurss langes. 

Tarbijahinnaindeks perioodil sõja algusest kuni 1920. aastani oli 12, avaldades tohutud survet Saksamaa tavakodanike elatustasemele. Kolm aastat hiljem ei suutnud Saksamaa sõjahüvitise makseid ressursipuudusel enam tasuda, kuna kõik vältisid üha enam oma väärtust kaotavat pabermarka. See oli ajendiks, miks Prantsusmaa okupeeris Ruhri, Saksamaa tähtsaima tööstusregiooni, et survestada Saksamaad jätkama makseid kaupades ja tooraines.

Ruhri okupeerimine oli otsustav löök niigi nõrga Saksamaa majandusele. Miljonid rahulolematud töölised, tõusvad hinnad ja hirm, et Prantsusmaa võib tungida Berliini, viisid Saksamaa valitsuse ja keskpanga täieliku kokkukukkumiseni. Paanika laienedes, soovisid kõik iga hinna eest oma pabermargad ükskõik milleks ümber vahetada. See psühholoogiline ilming viis hüperinflatsioonini. Paari kuuga muutus Saksamaa pabermark väärtusetuks. Selle aja jooksul langes raha väärtus nii kiires tempos, et hinnad kahekordistusid tundidega. Saksamaa koduperenaised põletasid pabermarkasid ahjudes, paberraha väärtus oli väiksem kui küttepuul.

1923. aasta lõpuks oli 20-margase kuldmündi väärtus rohkem kui 23 triljonit pabermarka, see oli selge tunnistus kulla tugevusest ja võimest inflatsioonile vastu seista. Need, kes olid suutnud selleks ajaks alles hoida oma kuldmargad, olid õnnega koos ja pääsesid suurematest hädadest.

 

Toote kaal grammides
7.965
Kuld - puhaskaal (g)
7.1685
Proov
900
Kuld - puhaskaal (oz)
0.23047
Diameeter
22.5
Paksus
-
Nimiväärtus
20 marka
Tootja
Saksamaa

Esikülg

Esikülg

1872–1888 mündil on kujutatud Saksamaa keisrit ja Preisi kuningat Wilhelm I. Ümber portree on kiri “WILHELM DEUTSCHER KAISER KÖNIG V. PREUSSEN”, mis tõlkes tähendab “Wilhelm, Saksamaa keiser ja Preisi kuningas”. Keisri kaela all on rahapaja märk.

1888 mündil on kujutatud Saksamaa keisrit ja Preisi kuningat Friedrich III. Ümber portree on kiri “FRIEDRICH DEUTSCHER KAISER KÖNIG V. PREUSSEN”, mis tõlkes tähendab “Friedrich, Saksamaa keiser ja Preisi kuningas”. Keisri kaela all on rahapaja märk.

1894–1915 mündil on kujutatud Saksamaa keisrit ja Preisi kuningat Wilhelm II. Ümber portree on kiri “WILHELM II DEUTSCHER KAISER KÖNIG V. PREUSSEN”, mis tõlkes tähendab “Wilhelm II, Saksamaa keiser ja Preisi kuningas”. Keisri kaela all on rahapaja märk.

Tagakülg

Tagaküljel on kujutatud Saksa impeeriumi vappi, Preisi kotkast koos krooniga. Ümber kotka on kiri “DEUTSCHES REICH”, mis tõlgituna tähendab Saksa riiki.  Lisaks vermimisaasta ja kotka all nimiväärtus 20 marka.

Pakend

Iga münt on pakendatud vastupidavasse läbipaistvasse plastkapslisse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!