Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 oz Austraalia Lunar draakoniaasta hõbemünt 2024

Saadaval
Tavidil on rõõm esitleda Austraalia legendaarseima, Lunari mündikollektsiooni kolmanda seeria uut 1-untsist draakoni-aasta hõbemünti Perth Mintilt. 2020. ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-19
63,39 €
26,93 € 57.52%
20+
59,73 €
26,93 € 54.91%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm esitleda Austraalia legendaarseima, Lunari mündikollektsiooni kolmanda seeria uut 1-untsist draakoni-aasta hõbemünti Perth Mintilt. 2020. aastal alguse saanud uusima Lunari sarja igal mündil kujutatakse ühte iidse Hiina sodiaagi looma ning 2024. aasta loom on draakon.

Draakoni-aasta münt on valmistatud puhtast hõbedast prooviga 999,9 ning selle vermimisel on kasutatud erilist tehnikat, mis tagab mündi tippkvaliteedi, erakordselt kaunid läikivad ning matid pinnad ning ülimalt detailsed kujutised. 

Austraalia Lunari kolmanda seeria viies münt on suurepärane täiendus Teie mündikollektsioonile ning ühtlasi väärtuslik ning kaunis kingitus kõigile, kelle sünniaasta on 2024, 2012, 2000, 1988, 1976, 1964 ja 1952. Draakoni-aasta hõbemünt on tõeline hõbedast meistriteos ning oma piiratud tiraaži tõttu (300 000 tk) omab potentsiaalset hinnavõitu järelturul. Münt sobib nii arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad kinkida oma lähedastele midagi meeldejäävat ja erilist, tähistamaks nende parimaid iseloomujooni.

Miks osta?

 • Austraalia Lunari draakoni-aasta hõbemünt põhineb Hiina sodiaagil. Draakoni-aastal sündinuid peetakse ambitsioonikateks, edukateks ja karismaatilisteks.
 • Austraalia Lunari draakoni-aasta hõbemünt on suurepärane kingitus lähedastele. Näidake oma armastust puhtast hõbedast mündiga, mis sümboliseerib kingisaaja parimaid omadusi ja tähistab tema sünniaastat – see on kingitus kogu eluks.
 • Austraalia Lunari draakoni-aasta hõbemünt on raha. Hõbedast Lunari sarja hakati välja andma 1999. aastal ning seeria iga münt, sealhulgas draakoni-aasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt seaduslik maksevahend.
 • Austraalia Lunari draakoni-aasta hõbemünt on äärmiselt kõrge kvaliteediga. Ehkki Lunari mündid kuuluvad bullion-müntide hulka, on need vermitud proof-sarnase suurepärase kvaliteediga, need on säravad ja detailiderohked.
 • Austraalia Lunari draakoni-aasta hõbemündid on populaarsed nutikate investorite seas. Iga kaheteistkümne aasta järel vahelduv draakonikujutis, piiratud tiraaž 300 000 tk, mündi kõrge kvaliteet, puhtus ja maksevahendi staatus võivad tähendada arvestatavat lisaväärtust järelturul.
 • Austraalia Lunari mündid on tuntud kogu maailmas. Austraalia Lunari hõbemünte on vermitud alates 1996. aastast ning neid hindavad kõrgelt nii väärismetallidega kauplejad kui ka kollektsionäärid. Mündi muudavad äratuntavaks 20. sajandi mõjuvõimsama ning kõige kauem troonil olnud kuninganna Elizabeth II portree esiküljel ning Hiina sodiaagi loomakujutis tagaküljel.

Hõbedasse investeerimisega kaasnevad riskid on madalad ning see on üks viis oma vara säilitamiseks

Hõbeda väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see hea võimalus oma vara säilitamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  63,39 €
 • Tagasiostuhind
  26,93 €
 • Teie risk
  36,46 €

Fakt: Hõbeda hind eurodes (EUR) on muutunud 81.95%, võrreldes perioodiga 10 a tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 10,57 EUR/oz ning kõrgeim 29,94 EUR/oz.
Hõbeda maailmaturuhind hetkel: 27,94 EUR/oz

Ajalugu

Austraalia Lunar seeria kuld- ja hõbemünte on vermitud juba alates 1996. aastast. Esimese seeria münte vermiti aastatel 1999-2007, teise seeria omi 2008-2019 ning kolmanda seeriaga alustati 2020. aastal. Lunar seeria on insipiratsiooni saanud Hiina sodiaagist - mündi tagaküljel kujutatakse vastava aasta looma Hiina kalendri järgi. Kuna sodiaagi loomasid on 12, siis on ka iga 12 aasta tagant alustatud uut mündiseeriat.

Draakon on 12-aastase tsükli viies loom ning 2024 on draakoniaasta. Arvatakse, et inimesed, kes on sündinud draakoniaastal, omavad ka draakoni iseloomuomadusi. Neid kirjeldatakse kui füüsiliselt tugevaid, energilisi ja elujõulisi inimesi. Neil on ambitsiooniks eesmärk, mille poole püüdlemisel nad alla ei anna. Neil on kõrge eneseteadlikkus ning head juhiomadused. Seega on Austraalia Lunar draakoniaasta hõbemünt hea kingitus inimesele, kelle eelpool mainitud omadusi Sa väärtustad.

Perth Mint

Inglise Royal Mint rajas  maailmakuulsa väärismetallide rafineerimis- ja vermimistehase Perthi linna Austraalias 1896. aastal eesmärgiga töödelda Lääne-Austraalias avastatud kullavarusid. Perth Mint hakkas tegelema kaevandustest leitud kullamaagi puhastamise ja seejärel puhastatud kullast sovrinite vermimisega. Märkimisväärne hulk Austraalias ja kogu Briti Impeeriumis käibel olnud kuldsovrinitest toodeti Perth Mintis ajavahemikul 1899 kuni 1931. Perth Mint kuulus Briti valitsuse kontrolli alla kuni 1971. aastani, mil vermimiskoja omanikuks sai Lääne-Austraalia kohalik omavalitsus. Tänapäeval on Perth Minti maailmatasemel investeerimismündid tuntud oma silmapaistvalt kõrge kvaliteedi poolest, näiteks võib nimetada Austraalia Känguru kuldmünte ning Kookaburra, Koaala ja nüüd ka Känguru hõbemünte. Perth Mint on olnud London Gold Marketi (Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu / LBMA eelkäija) liige alates 1934. aastast. LBMA liikmena on Perth Minti luigega logo ametlikult liidu liikmelisuse ja kullaproovi kinnituseks, see on kuulus üle maailma ning oma kujunduse saanud rahapaja asukohast Perthis, kus läbi linna voolab jõgi nimega Swan (luik).

Toote kaal grammides
31.107
Hõbe - puhaskaal (g)
31.1035
Proov
999.9
Hõbe - puhaskaal (oz)
1
Diameeter
40.9
Paksus
3.5
Nimiväärtus
1 dollar
Tootja
The Perth Mint, Austraalia

Esikülg

Mündi esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree, millega mälestatakse monarhi valitsusaega (1952-2022). Mündil on ka selle kaal, puhtus ning nimiväärtus Austraalia dollarites. Kuninganna portree kujutise autor on Jody Clark.

Tagakülg

Mündi tagaküljel on kujutatud maotaolist draakonit ja leegitsevat pärli, mida peetakse elutarkuse sümboliks. Mündilt leiab ka vee ja lainete motiivid, mis Hiina legendide järgi on just draakoni kontrolli all. Mündi alumises osas on nii hiina kui inglise keeles kirjas „draakon“ ning mündi väljaandmise aasta (2024). Selle kõrval olev märge P125 tähistab rahapaja Perth Minti 125. sünnipäeva.

Pakend

Iga münt on tehase poolt pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!