Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 oz Lõuna-Aafrika Krugerrandi hõbemünt MIX (erinevad aastad)*

Saadaval
Tavidil on rõõm esitleda täiesti uut Lõuna-Aafrika Krugerrandi hõbemünti - maailma kuulsaima kuldmündi hõbedast versiooni. Krugerrandid olid esimesed ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-24
32,76 €
26,96 € 17.70%
25-99
32,56 €
26,96 € 17.20%
100-499
32,36 €
26,96 € 16.69%
500-1999
32,16 €
26,96 € 16.17%
2000+
31,96 €
26,96 € 15.64%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne! Saadaolevad aastad võivad erineda pildil näidatust!

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm esitleda täiesti uut Lõuna-Aafrika Krugerrandi hõbemünti - maailma kuulsaima kuldmündi hõbedast versiooni. Krugerrandid olid esimesed investeerimiskuldmündid, mille eesmärk oli propageerida kulla eraomandit.

Esimene Krugerrandi kuldmünt vermiti 1967. aastal ning see saavutas erakordse populaarsuse, mistõttu mündi 50. juubelit tähistati limiteeritud kogusega Krugerrandi hõbemündi emiteerimisega 2017. aastal.

2018. aastal lasti välja 1-untsine investeerimiseks mõeldud hõbedast Kurgerrandi bullion-münt.

Mündi kujundus on võetud üle Krugerrandi kuldmündilt, seda kaunistab Lõuna-aafrika vabariigi endise presidendi Paul Krugeri portree. Erinevalt kuldmündist on hõbemündi nimiväärtus väljendatud rahas ning selle väärtus on 1 rand. Et Krugerrandil on poole sajandi jooksul investorite seas olnud erakordne menu, siis oodatakse ka uuelt hõbemündilt kõrget investeerimisväärtust.

Miks osta?

 • Krugerrandi hõbemündid on maailmakuulsa Lõuna-Aafrika Rahapaja uued investeerimistooted. Krugerrand on investorite seas tuntud ja tunnustatud münt, mis on ajaproovile vapralt vastu pidanud.
 • Krugerrandi hõbemündid on prooviga 999. Krugerrandi hõbemünt on valmistatud puhtast hõbedast.
 • Krugerrandi hõbemündid on raha. Mündi nimiväärtus on 1 Lõuna-Aafrika rand.

Hõbedasse investeerimisega kaasnevad riskid on madalad ning see on üks viis oma vara säilitamiseks

Hõbeda väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see hea võimalus oma vara säilitamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  32,76 €
 • Tagasiostuhind
  26,96 €
 • Teie risk
  5,80 €

Fakt: Hõbeda hind eurodes (EUR) on muutunud 90.45%, võrreldes perioodiga 10 a tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 10,57 EUR/oz ning kõrgeim 29,94 EUR/oz.
Hõbeda maailmaturuhind hetkel: 27,93 EUR/oz

Ajalugu

Sõna Krugerrand moodustavad Paul Krugeri nimi ning Lõuna-Aafrika rahaühik rand. Kuni 2017. aastani tunti maailmas vaid Krugerrandi kuldmünte, ent siis täienes mündipere 50. juubeli puhul hõbemündiga. Esimene tiraaž oli limiteeritud, ent 2018. aastal hakati tootma ka hõbedast investeerimismünte. 

Hõbemündi kujundus on laenatud maailmakuulsalt Krugerrandi kuldmündilt. Presidendi portree Krugerrandi esiküljel on  mündikunstniku Otto Schultzi looming. Mündi tagaküljel kujutatud hüpikgasell (Antidorcas marsupialis) on Lõuna-Aafrika rahvusloom, kes on oma nime saanud iseloomuliku hüpleva liikumisviisi tõttu. Looma jalge all on näha üht Lõuna-Aafrika tuntuimat aaloed nimega Aloe claviflora, taim on levinud eelkõige just kuival sisemaal, kus on ka hüpikgasellide elupaik. Tagakülje kujundas tuntud Lõuna-Aafrika skulptor Coert Steynberg. 

Erinevalt Krugerrandi kuldmündist, mil pole kummalgi küljel kirjas nominaalväärtust ning mille nimiväärtus on täpselt nii suur, kui on selles sisalduva ühe untsi puhta kulla hetkehind maailmaturul, on Krugerrandi hõbemündi nominaalväärtuseks 1 Lõuna-Aafrika rand.

 

Krugerrandi mündi looja oli Lõuna-Aafrika kullatööstus 

Eelmise sajandi keskel oli Lõuna-Aafrika maailma suurim kullakaevandaja – ligi 50% kogu maailmas igal aastal kaevandatud kullast pärines just nimelt sealt. Et hõlbustada oma rikkalike kullavarude müümist, tuldi mõttele luua investeerimiseks mõeldud käibemünt, mis oleks valmistatud vaid Lõuna-Aafrika kaevandustest pärit kullast. Lõuna-Aafrika keskpank kiitis selle mõtte heaks ning andis loa Krugerrandi kuldmüntide vermimiseks. Mündil puudus nimiväärtus, kuid selle hind oli seotud kulla maailmaturu hinnaga ning Krugerrand sai seadusliku maksevahendi staatuse. Alates 1970ndate algusest vastutab müntide tootmise eest South African Mint, päris esimesed mündid vermiti Saksamaal. Krugerrand on kõige edukam kuldmünt, mis Lõuna-Aafrika Vabariigis iial välja on antud. 

 

Krugerrandi mündil kujutatakse president Krugerit 

Krugerrandi mündi esiküljel on kujutatud Stephanus Johannes Paulus Krugerit, Lõuna-Aafrika Vabariigi ehk tollase Transvaali endist presidenti. Kruger sai rahvusvaheliselt tuntuks kui Buuri vastupanujõudude juht Inglise-Buuri sõjas 19. sajandil lõpul. Buurid ehk peamiselt hollandi keelt kõnelevad Euroopa asunikud Lõuna-Aafrikas otsustasid rajada iseseisva riigi nimega Transvaal. Paulus Krugerist, kes oli buuride järeltulija, sai Lõuna-Aafrikas Briti võimu all elavate buuride juht võitluses iseseisva riigi eest.  

Kruger oli pärit lihtsast perest. Ta sündis Lõuna-Aafrikas vanaisa rajatud talus 1825. aastal ning käis koolis vaid napid kolm kuud. Samas tulid tema suurepärane jahipidamise ja ratsutamisoskus kasuks väeteenistuses Transvaali armees. Kruger tegi sõjaväes kiiret karjääri ning juba neljakümnendate eluaastate alul edutati ta Transvaali vägede komandant-kindraliks. Kruger polnud lihtsalt sõdur, vaid ka suurepärane diplomaat. Just Krugeri diplomaatilised võimed olid buuride esimeses kokkupõrkes brittidega 1877. aastal need, mis kindlustasid buuride võidu. Tänu oma suurele populaarsusele valiti Kruger kolm aastat hiljem Transvaali Vabariigi üldvalimistel presidendiks.    

 

Krugerrandi kuld pärineb maailma kõige rikkalikumast kullamaardlast 

Kahjuks ei jäänud rahu buuride ja Briti võimu vahel kauaks kestma, kuna Witwatersrandi piirkonnast Transvaali Vabariigi aladelt avastati suured kullavarud. Witwatersrandi kandis asuvad tänase päevani maailma suurimad kullamaardlad ning arvatakse, et ligi 45% kogu maailmas iial kaevandatud kullast pärineb just sellest Lõuna-Aafrika piirkonnast. Britid, otsustanud saada see tohutu rikkus enda kontrolli alla, saatsid buuride vastu hiigelsuure sõjaväe, üle 400 000 mehe. Buurid jäid brittidele tugevasti alla ja kaotasid sõja ning 1902. aastal oli Transvaal sunnitud taas Briti impeeriumi võimu alla minema. President Krugeril õnnestus Euroopasse põgeneda, ta ei naasnud iial Aafrikasse ning suri eksiilis 14. juulil 1904 Šveitsis. 

Toote kaal grammides
31.1035
Hõbe - puhaskaal (g)
31.1035
Proov
999
Hõbe - puhaskaal (oz)
1
Diameeter
38.725
Paksus
-
Nimiväärtus
1 rand
Tootja
The South African Mint, Lõuna-Aafrika

Esikülg

Esiküljel on Lõuna-Aafrika armastatud presidendi Paul Krugeri portree, mis pärineb juba 1892. aastal välja antud Lõuna-Aafrika kuldpondi (naela) mündilt. Kujundus on ühine nii kullast kui ka hõbedast Krugerrandile. Portree ümber on kiri SUID-AFRIKA ja SOUTH AFRICA, mis tähendavad Lõuna-Aafrikat mõlemas riigikeeles, aafrika ja inglise keeles.

Tagakülg

Tagaküljel on kujutatud hüpikgaselli - Lõuna-Aafrika sisemaal laiuvatel üksikute puudega tasandikel elutsevat antiloopi. Looma kohal on kiri KRUGERRAND, külgedel vermimisaasta ning all hõbedasisaldust tähistav FYNSILWER 1 OZ FINE SILVER.

Pakend

Pakend: Iga münt on pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 25 münti (ei sisalda kapsleid). 

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!