Lisa hinnateavitus

Sisestage uus PriceBot

+ -

Sisestage uus PriceBot

Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Prantsuse Ceres 20 franki

Tavidil on heameel tutvustada Euroopa klassikaliste kuldmüntide perre kuuluvat 20-frangist Prantsuse Cerese kuldmünti. 20-frangiste kuldmüntide rikkalik ajalugu ... lugege edasi
Müük Ost
1-20 315,58 €
286,08 €
21-50 312,71 €
286,08 €
51+ 311,28 €
286,08 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - Tasuta
Omniva kuller Eestis - 5,16 €

Lühikirjeldus

Tavidil on heameel tutvustada Euroopa klassikaliste kuldmüntide perre kuuluvat 20-frangist Prantsuse Cerese kuldmünti. 20-frangiste kuldmüntide rikkalik ajalugu ulatub enam kui 600 aasta taha, tänapäeval on need elav meenutus Prantsusmaa kunagisest ülemvõimust 19. ja 20. sajandil. Napoleon Bonaparte isiklikult ühtlustas 1803. aastal 20-frangiste kuldmüntide standardi ning andis korralduse nende Prantsusmaa hinnatuimate ja nõutuimate kuldmüntide vermimiseks. Kuldmündil kujutatakse kaunist Rooma viljakusjumalannat Cerest, kes ühtlasi on emaarmastuse sümbol. 20-frangiseid Cerese münte vermiti aastatel 1849-1951, kokku üle 17 miljoni. Kullast frangid on tänapäeval ühed likviidseimad ja tuntuimad ajaloolised kuldmündid Euroopa väärismetalliturul. Kauni kujundusega 20-frangised Cerese kuldmündid on taskukohase hinnaga, mistõttu need sobivad nii kollektsioneerimiseks, kingituseks kui ka investeerimiseks. 

Miks osta?

 • Prantsuse Cerese 20-frangine kuldmünt on silmapaistev Prantsuse münt. 20-frangised kuldmündid on Prantsusmaa kuulsaimad mündid ja samuti tuntuimad kuldmündid Euroopas.
 • Prantsuse Cerese 20-frangine kuldmünt on raha. Investeerimiskullast mündid on käibemaksuvabad ning nii kaubeldakse nendega kogu Euroopa kullaturul.
 • Prantsuse Cerese 20-frangised kuldmündid on likviidsed. Neid kuldmünte on vermitud 17 miljonit ja nad on äärmiselt likviidsed.
 • Prantsuse 20-frangised kuldmündid panid aluse Euroopa esimesele rahaliidule. 20-frangine kuldmünt oli Euroopa esimese ühisrahaleppe - Ladina rahaliidu (Latin Monetary Union) aluseks.
 • Prantsuse Cerese 20-frangised kuldmündid on suurepärane võimalus mitmekesistada oma väärtpaberiportfelli. Kuna kullal on võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega, kaitsevad Prantsuse 20-frangised kuldmündid investeerimisportfelli tururiskide eest.
 • Prantsuse Cerese 20-frangised kuldmündid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Prantsuse 20-frangine kuldmünt on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  315,58 €
 • Tagasiostuhind
  286,08 €
 • Teie risk
  29,50 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 46.33%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 858,16 EUR/oz ning kõrgeim 1 748,86 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 1 536,09 EUR/oz

Ajalugu

 

 

Ceres 20-frangisel kuldmündil

Prantsusmaale valmistas 19. sajandil muret sisepoliitiline ebastabiilsus. 1848. aasta Veebruarirevolutsiooni käigus kukutati troonilt kuningas Louis Philippe ja Napoleon I vennapoeg Louis-Napoleon Bonaparte valiti vastse Prantsuse Vabariigi presidendiks. 1849. aastal, Louis-Napoleon Bonaparte'i teisel valitsemisaastal lasti välja uus 20-frangine kuldmünt, millel üllatuslikult ei kujutatudki riigi valitsejat, nagu senine tava ette nägi, vaid hoopis Vana-Rooma põllumajandus- ja viljakusjumalannat Cerest. Ceres kui emaarmastuse kehastus on olnud üks Prantsusmaa sümboleid. Mõnede allikate sõnul on mündil kujutatud Prantsusmaad kehastavat Mariannet Ceresena. Cerese 20-frangiseid vermiti valdavalt Pariisi rahapajas kuni 1851. aastani, kokku üle 17 miljoni. 

Toote kaal grammides
6.4516
Kuld - puhaskaal (g)
5.80644
Proov
900
Kuld - puhaskaal (oz)
0.18668
Diameeter
21
Paksus
-
Nimiväärtus
20 franki
Tootja
Prantsusmaa

Esikülg

Esiküljel on kujutatud Rooma viljakusjumalannat Cerest. Ümber portree on tekst „REPUBLIQUE FRANCAISE“. Portree kohal on kuueharuline täht, all vasakul on õigluse käsi (fasces lictoriae) ja paremal loorberioks. Otse portree all on meistri allkiri „L. MERLEY. F“.

Tagakülg

Tageküljel on kirjas nimiväärtus 20 FRANCS, mida ümbritseb loorberipärg ja tekst "LIBERTE EGALITE FRATERNITE", mis tõlkes tähendab "vabadus, võrdsus, vendlus". Pärja all on rahapaja märk ja vermimisaasta.

Pakend

Soovi korral on iga münt pakendatud läbipaistvasse plastkapslisse.

Toote väärtus
Teie kaotus, kui müüte tagasi kohe

Turvaline ja kiire Omniva kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte Omniva kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

      Toode on laos olemas!

Toode on Tavidi laos olemas ning valmis koheseks saatmiseks või väljastamiseks soovitud Tavidi kontorist.

Tavid ID

Looge endale tasuta turvaline investeerimisportfell Tavid ID, et omada ülevaadet oma investeeringutest. Tavid ID abil saad lisada nii uusi kui ka varasemalt soetatud investeerimistooteid, kasutada demoportfelli ning jälgida oma investeeringute käekäiku reaalajas.

Loo Tavid ID konto
Tavid ID

Looge endale tasuta turvaline investeerimisportfell Tavid ID, et omada ülevaadet oma investeeringutest. Tavid ID abil saad lisada nii uusi kui ka varasemalt soetatud investeerimistooteid, kasutada demoportfelli ning jälgida oma investeeringute käekäiku reaalajas.

Broneerige tasuta privaatne nõustamine
Tutvuge investeerimisvõimaluste ja -toodetega ning saage ülevaade turuliikumistest.