Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Prantsuse Ceres 20 franki

Tavidil on heameel tutvustada Euroopa klassikaliste kuldmüntide perre kuuluvat 20-frangist Prantsuse Cerese kuldmünti. 20-frangiste kuldmüntide rikkalik ajalugu ulatub enam kui 600 aasta taha, tänapäeval on need elav meenutus Prantsusmaa kunagisest ülemvõimust 19. ja 20. sajandil. Napoleon Bonaparte isiklikult ühtlustas 1803. aastal 20-frangiste kuldmüntide standardi ning andis korralduse nende Prantsusmaa hinnatuimate ja nõutuimate kuldmüntide vermimiseks. Kuldmündil kujutatakse kaunist Rooma viljakusjumalannat Cerest, kes ühtlasi on emaarmastuse sümbol. 20-frangiseid Cerese münte vermiti aastatel 1849-1951, kokku üle 17 miljoni. Kullast frangid on tänapäeval ühed likviidseimad ja tuntuimad ajaloolised kuldmündid Euroopa väärismetalliturul. Kauni kujundusega 20-frangised Cerese kuldmündid on taskukohase hinnaga, mistõttu need sobivad nii kollektsioneerimiseks, kingituseks kui ka investeerimiseks. 

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-20222.36 €
 • Müüme 21-50220.67 €
 • Müüme 51+219.61 €
 • Ostame 1+213.25 €
 •  
 • Ühiku hind222.36 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Prantsuse Cerese 20-frangine kuldmünt on silmapaistev Prantsuse münt. 20-frangised kuldmündid on Prantsusmaa kuulsaimad mündid ja samuti tuntuimad kuldmündid Euroopas.
 • Prantsuse Cerese 20-frangine kuldmünt on raha. Investeerimiskullast mündid on käibemaksuvabad ning nii kaubeldakse nendega kogu Euroopa kullaturul.
 • Prantsuse Cerese 20-frangised kuldmündid on likviidsed. Neid kuldmünte on vermitud 17 miljonit ja nad on äärmiselt likviidsed.
 • Prantsuse 20-frangised kuldmündid panid aluse Euroopa esimesele rahaliidule. 20-frangine kuldmünt oli Euroopa esimese ühisrahaleppe - Ladina rahaliidu (Latin Monetary Union) aluseks.
 • Prantsuse Cerese 20-frangised kuldmündid on suurepärane võimalus mitmekesistada oma väärtpaberiportfelli. Kuna kullal on võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega, kaitsevad Prantsuse 20-frangised kuldmündid investeerimisportfelli tururiskide eest.
 • Prantsuse Cerese 20-frangised kuldmündid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Prantsuse 20-frangine kuldmünt on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine.

 

 

Ceres 20-frangisel kuldmündil

Prantsusmaale valmistas 19. sajandil muret sisepoliitiline ebastabiilsus. 1848. aasta Veebruarirevolutsiooni käigus kukutati troonilt kuningas Louis Philippe ja Napoleon I vennapoeg Louis-Napoleon Bonaparte valiti vastse Prantsuse Vabariigi presidendiks. 1849. aastal, Louis-Napoleon Bonaparte'i teisel valitsemisaastal lasti välja uus 20-frangine kuldmünt, millel üllatuslikult ei kujutatudki riigi valitsejat, nagu senine tava ette nägi, vaid hoopis Vana-Rooma põllumajandus- ja viljakusjumalannat Cerest. Ceres kui emaarmastuse kehastus on olnud üks Prantsusmaa sümboleid. Mõnede allikate sõnul on mündil kujutatud Prantsusmaad kehastavat Mariannet Ceresena. Cerese 20-frangiseid vermiti valdavalt Pariisi rahapajas kuni 1851. aastani, kokku üle 17 miljoni. 

NimiväärtusDiameeterKapsli diameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
20 franki21229005.806446.45160.18668Prantsusmaa

Esiküljel on kujutatud Rooma viljakusjumalannat Cerest. Ümber portree on tekst „REPUBLIQUE FRANCAISE“. Portree kohal on kuueharuline täht, all vasakul on õigluse käsi (fasces lictoriae) ja paremal loorberioks. Otse portree all on meistri allkiri „L. MERLEY. F“.

Tageküljel on kirjas nimiväärtus 20 FRANCS, mida ümbritseb loorberipärg ja tekst "LIBERTE EGALITE FRATERNITE", mis tõlkes tähendab "vabadus, võrdsus, vendlus". Pärja all on rahapaja märk ja vermimisaasta.

Soovi korral on iga münt pakendatud läbipaistvasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid