Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Hollandi Wilhelmina 10 kuldnat

Tavidil on heameel tutvustada Hollandi kuninganna Wilhelmina portreed kandvat 10-kuldnast kuldmünti. Kuldnaid hakati esmakodrselt vermima 1818. aastal Hollandi kuninglikus rahapajas. Mündi vorm ja disain olid nii õnnestunud, et need püsisid 115 aasta jooksul praktiliselt muutumatutena. Selle kauni kuldmündiga tutvustab Tavid tahtejõulist kuninganna Wilhelminat, kellest sai oma 58-aastase valitsusajaga kõige kauem troonil olnud Hollandi monarh. 10-kuldnane on tuntud ja hinnatud klassikaline Hollandi kuldmünt ning väärtuslik lisand igasse mündikollektsiooni või investeerimisportfelli.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1-20230.55 €
  • Müüme 21-50228.78 €
  • Müüme 51+227.68 €
  • Ostame 1+221.04 €
  •  
  • Ühiku hind230.55 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

Miks osta?

Wilhelmina 10-kuldnane kuldmünt on  hinnatud Hollandi münt. See on teeninud Hollandi rahvast 115 aastat ja on olnud stabiilne tugi keerulistel aegadel.

Wilhelmina 10-kuldnane kuldmünt on sobilik nii investeerimiseks kui ka kollektsioneerimiseks.  Kuldnate ajalugu ulatub 14. sajandisse, see väärtustab Hollandi kuulsusrikast minevikku tähtsa kaubavahetusriigina ja sobib seetõttu hästi igasse mündikollekstsiooni.

Wilhelmina 10-kuldnane kuldmünt on raha. Investeerimiskullast mündid on käibemaksuvabad ning nii kaubeldakse nendega kogu Euroopa kullaturul. 

Wilhelmina 10-kuldnased kuldmündid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Wilhelmina 10-kuldnane kuldmünt on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine.

Wilhelmina 10-kuldnane kuldmünt on suurepärane võimalus mitmekesistada investeerimisportfelli. Kuna kullal on võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega, kaitsevad Wilhelmina 10-kuldnased kuldmündid investeerimisportfelli tururiskide eest. 

 

Kuninganna Wilhelmina 10-kuldnane kuldmünt

Wilhelmina, kes oli kuningas William III tütar ja ainus pärija, kuulutati Hollandi kuningannaks 1890. aastal, mil ta oli vaid kümneaastane. Teda peeti väga intelligentseks, võluvaks ja  taktitundeliseks, kuid ennekõike oli just tugev tahtejõud see, millega Wilhelmina teenis ära Hollandi ajaloo mõjuvõimsaima valitseja tiitli. Oma valitsusajal nägi ta pealt kahte suurt maailmasõda, 1930ndate suurt depressiooni ja koloniaalvalduste iseseisvumist. Esimeses maailmasõjas jäi Holland neutraalseks ja säilitas head poliitilised suhted kõigi tolle aja suurte jõududega. Kuninganna Wilhelmina oli vaieldamatult kogenud poliitik, ta teenis ülemaailmse tunnustuse ja lugupidamise 20-aastaselt, kui võitis Inglismaa mereblokaadi Lõuna-Aafrikas ja saatis Hollandi kuningliku mereväe sõjalaeva Paul Krugerit päästma. Paul Krueger oli buuride juhtfiguur, kes otsis võimalust päästa Lõuna-Aafrika vabariik Inglismaa koloniaalvõimu alt.

Wilhelmina polnud mitte ainult oskuslik poliitik, vaid ka väga vilunud äriasjades. Tänu tarkadele investeeringutele sai temast maailma rikkaim naine. Hoolimata oma tohutust rikkusest jätkas kuninganna tagasihoidlikku elustiili. Kuninganna Wilhelminast sai Hollandi kõige kauem troonil olnud monarh, ta valitses 58 aastat ja oli kogu selle aja Hollandi rahva hulgas väga armastatud ja populaarne. 

 

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
10 kuldnat229006.05586.728660.1947Holland

1892–1897 müntidel

Esiküljel on kujutatud noort ja malbet kuninganna Wilhelminat, kergelt lokkis juuksed langevad lahtiselt seljale. Portree ümber on tiitel “KONINGIN WILHELMINA” ja moto “GOD ZIJ MET ONS”, mis tõlkes tähendab “Jumal on meiega”.

1898 müntidel

Esiküljel on portreteeritud suursuguse tiaaraga teismelist kuninganna Wilhelminat kelle juuksed on kuklasse krunni keeratud. Portreed ümbritseb tiitel “KONINGIN WILHELMINA” ja moto “GOD ZIJ MET ONS”, mis tõlkes tähendab “Jumal on meiega”.  Büsti all on graveerija signatuur “P PANDER”.

1911–1923 müntidel

Esiküljel on kujutatud küpset kuninganna Wilhelminat kärbinahast keepi riietatuna. Juuksed on palmitsetud kuklasse soenguks ja peas on tiaara. Portreed ümbritseb tiitel “KONINGIN WILHELMINA” ja moto “GOD ZIJ MET ONS”, mis tõlkes tähendab “Jumal on meiega”.

1925–1933 müntidel

Esiküljel on kujutatud vanemat kuninganna Wilhelminat, juuksed on palmitsetud kuklasse soenguks. Portree ümber on tiitel “KONINGIN WILHELMINA” ja moto “GOD ZIJ MET ONS”, mis tõlkes tähendab “Jumal on meiega”.

 

Kõigi Wilhelmina kuldmüntide tagakülg on ühesuguse kujundusega. Sellel on kujutatud Hollandi suursugust vappi, kus kesksel kohal on lõvi hoidmas mõõka ja nooli ning selle kohal kuninglik kroon. Vapist vasakul on mündi nimiväärtus "10" ja paremal kuldnat tähistav "G". Vappi ümbritseb kiri “KONINGRIJK DER NEDERLANDEN”, mis tõlkes tähendab Hollandi kuningriiki. Vermimisaasta on mündi allääres.

Iga münt on soovi korral pakendatud läbipaistvasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid