Lisa hinnateavitus

Sisestage uus PriceBot

+ -

Sisestage uus PriceBot

Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Taani Frederik VIII 20 krooni Laos

Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks Taani kuninga Frederik VIII 20-kroonist kuldmünti, mis kuulub Taani kõige hinnatumasse kuldmündiseeriasse. ... lugege edasi
Meie müüme Meie ostame
1-14 480,34 €
424,37 €
15+ 476,05 €
424,37 €
Omniva kuller Eestis - 5,16 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - Tasuta

Lühikirjeldus

Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks Taani kuninga Frederik VIII 20-kroonist kuldmünti, mis kuulub Taani kõige hinnatumasse kuldmündiseeriasse. Kullast Taani 20-kroonist hakati vermima 1873. aastal, mil loodi Skandinaavia rahaliit – maailma edukaim rahasüsteem, mille tagatiseks oli kuld. Taani 20-kroonised kuldmündid on vastupidavad – nende kullaproov on 900 – ning mündi ajaloolist tähtsust rõhutab asjaolu, et see oli aluseks rahaliidule, mis tõi rikkust, stabiilsust ja rahu neljakümneks aastaks. Frederik VIII 20-krooniseid kuldmünte vermiti Taani kuninglikus rahapajas (Den Kgl. Mønt). Mündi esikülge kaunistab kuningas Frederik VIII kuldne portree ning tagakülge ehib rikkalik Taani vapp. 20-kroonine kuldmünt on Taani ajaloo hindamatu pärand, mistõttu sobib see suurepäraselt nii kinkimiseks kui ka kollektsioneerimiseks.

Miks osta?

 • 20-kroonine kuulub Taani kuulsamate kuldmüntide perre. Aastatel 1873–1914 välja lastud Taani krooni kuldmündid meenutavad nelja aastakümmet Taani ajaloos, mida iseloomustasid rahu, üldine heaolu kasv ning mis kõige tähtsam – stabiilsed hinnad. Seetõttu pole ime, et 20-kroonine on Taani üks armastatumaid kuldmünte. 
 • 20-kroonised sobivad suurepäraselt kollektsioneerimiseks. Just Taani 10- ja 20-krooniste kuldmüntidega pandi alus Skandinaavia rahaliidule – pea  täiuslikule omaaegsele rahasüsteemile. Frederik VIII 20-kroonine on seega hea valik ajaloohuvilistele kollektsionääridele.    
 • 20-kroonine on kaunis kingitus. Münt on sobiva kaalu ja taskukohase hinnaga ning seda ehib suursugune Taani riigi vapp.  
 • 20-kroonised kuldmündid on raha. Mündid on käibemaksuvabad ning nendega kauplevad kullavahendajad ja investorid kogu Euroopas. 
 • 20-kroonised kuldmündid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Taani 20kroonine kuldmünt on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine. 
 • 20-kroonised kuldmündid on suurepärane võimalus mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulda investeerimine aitab hajutada tururiske, kuna kullal on võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  480,34 €
 • Tagasiostuhind
  424,37 €
 • Teie risk
  55,97 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 27.3% viimase 8 aasta jooksul. Selle perioodi madalaim hind oli 858,16 EUR/1oz ning kõrgeim 1 748,86 EUR/1oz. Kulla maailmaturu hetkehind on 1 652,81 EUR/1oz.

Ajalugu

 

 

Kuningas Frederik VIII 

Frederik sündis 1843. aastal Kopenhaageni Kollases Palees kuningas Christian IX vanima pojana. Ta oli teine kuningas, kelle portree hakkas kaunistama 20-kroonist kuldmünti. Sõjaväelise hariduse omandamise järel sai Frederik Taani kroonprintsi tiitli ning koha Riiginõukogus, kus ta abistas oma isa valitsemiskohuste täitmisel. 1868. aastal abiellus prints Frederik Rootsi printsessi Louisega Bernadotte’ide dünastiast – samasse kuninglikku perekonda kuulub ka praegune Rootsi Kuningas Carl XVI Gustav. Printsess Louise oli 15. sajandist saadik esimene Rootsi printsess, kes abiellus Taani kuningakoja liikmega, ning abielu Frederikuga nähti kui Taani ja Rootsi vahelise sõpruse sõlmimist. Frederik valitses kroonprintsina Christian IX kõrval 43 aastat ning tõusis 1906. aastal isa surma järel troonile. Esimene Frederik VIII portreed kandev 20-kroonine kuldmünt vermiti 1908. aastal ning viimane 1912. aastal, mil kuningas suri. Kuningas Frederik VIII-t mäletatakse kui liberaalset valitsejat, kes erinevalt oma isast toetas Taani uut parlamentaarset valitsemiskorda. 

Toote kaal grammides
8.9606
Kuld kaal grammides
8.06454
Proov
900
Kuld kaal troiuntsides
0.25928
Diameeter
23
Paksus
-
Nimiväärtus
20 krooni
Tootja
Taani

Esikülg

Esiküljel on kuningas Frederik VIII portree. Selle ümber on tekst „FREDERIK VIII DANMARKS KONGE”, mis tähendab „Frederik VIII Taani kuningas”.

Tagakülg

Tagaküljel on kujutatud erakordselt detailirohket Taani vappi. Vapi keskel on kuningliku krooni all kilp, mida kaunistavad paljude eri loomade pildid ning mille külgi ehib drapeeritud hermeliin. Loomad sümboliseerivad kuningriigi eri piirkondi. Vapi all on poolkaares mündi vermimisaasta, nimiväärtus „20 kroner”, väike süda – Taani kuningliku rahapaja tunnus – ning vermimismeistri Vilhelm Buchard Poulseni nimetähed „VBP”.  

Pakend

Iga münt on soovikorral pakitud eraldi plastkapslisse.

Toote väärtus
Teie kaotus, kui müüte tagasi kohe

Järeletulemisega
Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Omniva kullerteenus
Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte Omniva kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja.

Omniva pakiautomaadi teenus
Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Rahvusvaheline tarne
Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Kindlustus
Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus, postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või tagastame raha.

Saadetise jälgimine
Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Ligikaudne postikulu

Tavid veebitellimuste kättetoimetamine on turvaline ja kiire. Tutvuge tarnetingimuste ja hindadega.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Kättesaamine samal päeval

Külastage meie kontorit, et kasutada tasuta kullakonsultatsiooni teenust, toodetega lähemalt tutvuda või neid osta. Reeglina saate veebiposte ostu sooritamisel selle soovi korral kätte samal päeval, kui makse on laekunud.

Soodsad hinnad

Enam kui 25 aastat kogemusi ning Põhja-Euroopa suurima väärismetallidega kaupleja positsioon võimaldab meil pakkuda turu parimaid hindu. Tavidiga võite kindlad olla, et tänu väikesele hinnavahele ja marginaalile saate oma investeeringust maksimaalset tulu.

Toode on laos

Toode on laos olemas ning kohe, kui makse on laekunud, paneme selle teele või võite kaubale ise järele tulla.

Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Loo Tavid ID konto
Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Broneerige tasuta privaatne nõustamine
Tutvuge investeerimisvõimaluste ja -toodetega ning saage ülevaade turuliikumistest.