Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Taani Frederik VIII 20 krooni

Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks Taani kuninga Frederik VIII 20-kroonist kuldmünti, mis kuulub Taani kõige hinnatumasse kuldmündiseeriasse. Kullast Taani 20-kroonist hakati vermima 1873. aastal, mil loodi Skandinaavia rahaliit – maailma edukaim rahasüsteem, mille tagatiseks oli kuld. Taani 20-kroonised kuldmündid on vastupidavad – nende kullaproov on 900 – ning mündi ajaloolist tähtsust rõhutab asjaolu, et see oli aluseks rahaliidule, mis tõi rikkust, stabiilsust ja rahu neljakümneks aastaks. Frederik VIII 20-krooniseid kuldmünte vermiti Taani kuninglikus rahapajas (Den Kgl. Mønt). Mündi esikülge kaunistab kuningas Frederik VIII kuldne portree ning tagakülge ehib rikkalik Taani vapp. 20-kroonine kuldmünt on Taani ajaloo hindamatu pärand, mistõttu sobib see suurepäraselt nii kinkimiseks kui ka kollektsioneerimiseks.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1+320.61 €
  • Ostame 1+296.76 €
  •  
  • Ühiku hind320.61 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • 20-kroonine kuulub Taani kuulsamate kuldmüntide perre. Aastatel 1873–1914 välja lastud Taani krooni kuldmündid meenutavad nelja aastakümmet Taani ajaloos, mida iseloomustasid rahu, üldine heaolu kasv ning mis kõige tähtsam – stabiilsed hinnad. Seetõttu pole ime, et 20-kroonine on Taani üks armastatumaid kuldmünte. 
  • 20-kroonised sobivad suurepäraselt kollektsioneerimiseks. Just Taani 10- ja 20-krooniste kuldmüntidega pandi alus Skandinaavia rahaliidule – pea  täiuslikule omaaegsele rahasüsteemile. Frederik VIII 20-kroonine on seega hea valik ajaloohuvilistele kollektsionääridele.    
  • 20-kroonine on kaunis kingitus. Münt on sobiva kaalu ja taskukohase hinnaga ning seda ehib suursugune Taani riigi vapp.  
  • 20-kroonised kuldmündid on raha. Mündid on käibemaksuvabad ning nendega kauplevad kullavahendajad ja investorid kogu Euroopas. 
  • 20-kroonised kuldmündid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Taani 20kroonine kuldmünt on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine. 
  • 20-kroonised kuldmündid on suurepärane võimalus mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulda investeerimine aitab hajutada tururiske, kuna kullal on võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega.

 

 

Kuningas Frederik VIII 

Frederik sündis 1843. aastal Kopenhaageni Kollases Palees kuningas Christian IX vanima pojana. Ta oli teine kuningas, kelle portree hakkas kaunistama 20-kroonist kuldmünti. Sõjaväelise hariduse omandamise järel sai Frederik Taani kroonprintsi tiitli ning koha Riiginõukogus, kus ta abistas oma isa valitsemiskohuste täitmisel. 1868. aastal abiellus prints Frederik Rootsi printsessi Louisega Bernadotte’ide dünastiast – samasse kuninglikku perekonda kuulub ka praegune Rootsi Kuningas Carl XVI Gustav. Printsess Louise oli 15. sajandist saadik esimene Rootsi printsess, kes abiellus Taani kuningakoja liikmega, ning abielu Frederikuga nähti kui Taani ja Rootsi vahelise sõpruse sõlmimist. Frederik valitses kroonprintsina Christian IX kõrval 43 aastat ning tõusis 1906. aastal isa surma järel troonile. Esimene Frederik VIII portreed kandev 20-kroonine kuldmünt vermiti 1908. aastal ning viimane 1912. aastal, mil kuningas suri. Kuningas Frederik VIII-t mäletatakse kui liberaalset valitsejat, kes erinevalt oma isast toetas Taani uut parlamentaarset valitsemiskorda. 

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
20 krooni239008.064548.96060.25928Taani

Esiküljel on kuningas Frederik VIII portree. Selle ümber on tekst „FREDERIK VIII DANMARKS KONGE”, mis tähendab „Frederik VIII Taani kuningas”.

Tagaküljel on kujutatud erakordselt detailirohket Taani vappi. Vapi keskel on kuningliku krooni all kilp, mida kaunistavad paljude eri loomade pildid ning mille külgi ehib drapeeritud hermeliin. Loomad sümboliseerivad kuningriigi eri piirkondi. Vapi all on poolkaares mündi vermimisaasta, nimiväärtus „20 kroner”, väike süda – Taani kuningliku rahapaja tunnus – ning vermimismeistri Vilhelm Buchard Poulseni nimetähed „VBP”.  

Iga münt on soovikorral pakitud eraldi plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid