Lisa hinnateavitus

Sisestage uus PriceBot

+ -

Sisestage uus PriceBot

Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Prantsuse Marianne ja Kukk 20 franki

Tavidil on rõõm tutvustada Euroopa klassikaliste kuldmüntide perre kuuluvat silmapaistvat Prantsuse Marianne 20-frangist kuldmünti, mida tuntakse ka ... lugege edasi
Müük Ost
1-20 299,44 €
271,57 €
21-50 296,72 €
271,57 €
51+ 295,36 €
271,57 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - Tasuta
Omniva kuller Eestis - 5,16 €

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm tutvustada Euroopa klassikaliste kuldmüntide perre kuuluvat silmapaistvat Prantsuse Marianne 20-frangist kuldmünti, mida tuntakse ka nime all Prantsuse Marianne ja Kukk. Enam kui 600 aasta pikkuse ajalooga 20-frangine münt meenutab Prantsusmaa kui 19. ja 20. sajandi suurriigi endist hiilgust. Püsides muutumatus kaalus kauem kui sajandi, edendas Prantsuse 20-frangine kuldmünt maailmakaubandust ning pani aluse Euroopa esimesele rahaliidule. Alates 19. sajandist on eri kujundusega 20-frangiseid münte vermitud üle 500 miljoni, mistõttu need on likviidsed ja väärismetallide turul tuntud kogu Euroopas.

Kuldmündi esiküljel kujutatud Marianne on kombinatsioon vabaduse ja õigluse allegoorilistest kehastustest, see tähistab vabaduse võitu absoluutse ülemvõimu üle ning on siiani prantslaste rahvussümbol – tänapäeval kujutatakse Mariannet euromüntidel. Tänu mündi mitte väga suurele kaalule on see taskukohane ning sobib nii kollektsioneerimiseks, kingituseks kui ka investeerimiseks.     

Miks osta?

 • Marianne 20-frangine kuldmünt on silmapaistev Prantsuse münt. Prantsuse 20-frangine on üks kuulsamaid Prantsuse münte, mistõttu see on tuntud kogu Euroopas.
 • Marianne 20-frangine kuldmünt kannab võimsaid sümboleid ja sobib kinkimiseks nii ristimiseks, leeriks kui ka kooli lõpetamiseks. Prantsusmaa rahvussümbol Marianne tähistab vabaduse võitu absoluutse ülemvõimu üle, päikesetõusul kirev kukk aga valguse igakordset võitu pimeduse ja kurjuse üle.
 • Marianne 20-frangine kuldmünt on raha. Investeerimiskullast mündid on käibemaksuvabad ning nii kaubeldakse nendega kogu Euroopa kullaturul. 
 • Marianne 20-frangised kuldmündid on likviidsed. Alates 19. sajandist on erineva kujundusega 20-frangiseid kuldmünte vermitud üle 500 miljoni, mistõttu on need äärmiselt likviidsed ning garanteeritud turuga.
 • Marianne 20-frangised kuldmündid panid aluse Euroopa esimesele rahaliidule. Kullast Prantsuse frangid olid aluseks Euroopa esimesele ühisrahaleppele – Ladina rahaliidule. 
 • Marianne 20-frangised kuldmündid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Prantsuse 20frangine kuldmünt on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  299,44 €
 • Tagasiostuhind
  271,57 €
 • Teie risk
  27,87 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 40.87%, võrreldes perioodiga 8 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 858,16 EUR/oz ning kõrgeim 1 748,86 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 1 457,96 EUR/oz

Ajalugu

 

Prantsuse Marianne 

Marianne kuldmünt lasti välja 1899. aastal ning see jätkas Prantsuse Vabariigi traditsioone, mille kohaselt kullast käibemüntidel ei kujutatud kuningat ega keisrit, vaid võidu, vabaduse ja õigluse sümboleid. Kõige kuulsamad neist olidki Marianne ja kukk. 20-frangise kuldmündi tagaküljel kujutatud kukk on võiduga seotud kristlik sümbol. Igal hommikul päikesetõusul kirev kukk tähistab valguse igakordset võitu pimeduse ja kurjuse üle. Kukest sai Prantsusmaal oluline sümbol renessansiajal, mil katoliku kirikul oli Prantsusmaa riigiküsimuste otsustamises võtmeroll. Tänapäeval peavad paljud kukke Prantsusmaa ja selle rahva sümboliks, kukke kasutatakse tihti ka spordiüritustel rahvusliku maskotina.   

20-frangise kuldmündi esiküljel kujutatud Marianne on kombinatsioon vabaduse ja õigluse allegoorilistest kehastustest. Esimesena maalis Früügia mütsi kandvat vabadusejumalannat Mariannet noor Prantsuse kunstnik  Jean-Michel Moreau.  Marianne kogus populaarsust pärast Prantsuse revolutsiooni, mil värskelt valitud Seadusandlik Kogu vajas uut rahvuslikku sümbolit. Noore, kuid samas meelekindla Prantsuse Vabariigi kehastuseks sobis imehästi noor Marianne, kes tähistas vabaduse võitu absoluutse ülemvõimu üle ning kes on siiani Prantsuse rahvussümbol – teda kujutatakse nii euromüntidel, markidel kui ka valitsusasutuste logodel.  

Prantsuse Marianne 20-frangist kuldmünti vermiti aastatel 1898–1914. Teksti mündi serval muudeti 1907. aastal, mil kirik lahutati riigist. Mündi muu kujundus jäi kõik samaks.

Toote kaal grammides
6.4516
Kuld kaal grammides
5.80644
Proov
900
Kuld kaal troiuntsides
0.18668
Diameeter
21
Paksus
-
Nimiväärtus
20 franki
Tootja
Prantsusmaa

Esikülg

Esiküljel kujutatakse Prantsuse rahvuslikku vabadussümbolit Mariannet tammepärjaga. Marianne ümber on tekst „RÉPUBLIQUE FRANÇAISE“. Marianne lõua all on vermimismeistri nimemärk „J. C. CHAPLAIN“.

Tagakülg

Tagaküljel kujutatakse rohus seisvat kukke. Kukke ümbritseb kiri „LIBERTÉ, ÉGALITÉ, FRATERNITÉ“, mis eesti keeles tähendab „vabadus, võrdsus, vendlus“. Allpool on mündi nimiväärtus „20 Fcs“ ning vermimisaasta. 

Pakend

Iga münt on soovi korral pakitud tugevasse plastkapslisse.

Toote väärtus
Teie kaotus, kui müüte tagasi kohe

Järeletulemisega
Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Omniva kullerteenus
Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte Omniva kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja.

Omniva pakiautomaadi teenus
Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Rahvusvaheline tarne
Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Kindlustus
Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus, postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või tagastame raha.

Saadetise jälgimine
Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Ligikaudne postikulu

Tavid veebitellimuste kättetoimetamine on turvaline ja kiire. Tutvuge tarnetingimuste ja hindadega.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Kättesaamine samal päeval

Külastage meie kontorit, et kasutada tasuta kullakonsultatsiooni teenust, toodetega lähemalt tutvuda või neid osta. Reeglina saate veebiposte ostu sooritamisel selle soovi korral kätte samal päeval, kui makse on laekunud.

Soodsad hinnad

Enam kui 25 aastat kogemusi ning Põhja-Euroopa suurima väärismetallidega kaupleja positsioon võimaldab meil pakkuda turu parimaid hindu. Tavidiga võite kindlad olla, et tänu väikesele hinnavahele ja marginaalile saate oma investeeringust maksimaalset tulu.

Toode on laos

Toode on laos olemas ning kohe, kui makse on laekunud, paneme selle teele või võite kaubale ise järele tulla.

Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Loo Tavid ID konto
Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Broneerige tasuta privaatne nõustamine
Tutvuge investeerimisvõimaluste ja -toodetega ning saage ülevaade turuliikumistest.