Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Prantsuse Marianne ja Kukk 20 franki

Tavidil on rõõm tutvustada Euroopa klassikaliste kuldmüntide perre kuuluvat silmapaistvat Prantsuse Marianne 20-frangist kuldmünti, mida tuntakse ka nime all Prantsuse Marianne ja Kukk. Enam kui 600 aasta pikkuse ajalooga 20-frangine münt meenutab Prantsusmaa kui 19. ja 20. sajandi suurriigi endist hiilgust. Püsides muutumatus kaalus kauem kui sajandi, edendas Prantsuse 20-frangine kuldmünt maailmakaubandust ning pani aluse Euroopa esimesele rahaliidule. Alates 19. sajandist on eri kujundusega 20-frangiseid münte vermitud üle 500 miljoni, mistõttu need on likviidsed ja väärismetallide turul tuntud kogu Euroopas.

Kuldmündi esiküljel kujutatud Marianne on kombinatsioon vabaduse ja õigluse allegoorilistest kehastustest, see tähistab vabaduse võitu absoluutse ülemvõimu üle ning on siiani prantslaste rahvussümbol – tänapäeval kujutatakse Mariannet euromüntidel. Tänu mündi mitte väga suurele kaalule on see taskukohane ning sobib nii kollektsioneerimiseks, kingituseks kui ka investeerimiseks.     

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-20222.36 €
 • Müüme 21-50220.67 €
 • Müüme 51+219.61 €
 • Ostame 1+212.40 €
 •  
 • Ühiku hind222.36 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Marianne 20-frangine kuldmünt on silmapaistev Prantsuse münt. Prantsuse 20-frangine on üks kuulsamaid Prantsuse münte, mistõttu see on tuntud kogu Euroopas.
 • Marianne 20-frangine kuldmünt kannab võimsaid sümboleid ja sobib kinkimiseks nii ristimiseks, leeriks kui ka kooli lõpetamiseks. Prantsusmaa rahvussümbol Marianne tähistab vabaduse võitu absoluutse ülemvõimu üle, päikesetõusul kirev kukk aga valguse igakordset võitu pimeduse ja kurjuse üle.
 • Marianne 20-frangine kuldmünt on raha. Investeerimiskullast mündid on käibemaksuvabad ning nii kaubeldakse nendega kogu Euroopa kullaturul. 
 • Marianne 20-frangised kuldmündid on likviidsed. Alates 19. sajandist on erineva kujundusega 20-frangiseid kuldmünte vermitud üle 500 miljoni, mistõttu on need äärmiselt likviidsed ning garanteeritud turuga.
 • Marianne 20-frangised kuldmündid panid aluse Euroopa esimesele rahaliidule. Kullast Prantsuse frangid olid aluseks Euroopa esimesele ühisrahaleppele – Ladina rahaliidule. 
 • Marianne 20-frangised kuldmündid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Prantsuse 20frangine kuldmünt on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine.

 

Prantsuse Marianne 

Marianne kuldmünt lasti välja 1899. aastal ning see jätkas Prantsuse Vabariigi traditsioone, mille kohaselt kullast käibemüntidel ei kujutatud kuningat ega keisrit, vaid võidu, vabaduse ja õigluse sümboleid. Kõige kuulsamad neist olidki Marianne ja kukk. 20-frangise kuldmündi tagaküljel kujutatud kukk on võiduga seotud kristlik sümbol. Igal hommikul päikesetõusul kirev kukk tähistab valguse igakordset võitu pimeduse ja kurjuse üle. Kukest sai Prantsusmaal oluline sümbol renessansiajal, mil katoliku kirikul oli Prantsusmaa riigiküsimuste otsustamises võtmeroll. Tänapäeval peavad paljud kukke Prantsusmaa ja selle rahva sümboliks, kukke kasutatakse tihti ka spordiüritustel rahvusliku maskotina.   

20-frangise kuldmündi esiküljel kujutatud Marianne on kombinatsioon vabaduse ja õigluse allegoorilistest kehastustest. Esimesena maalis Früügia mütsi kandvat vabadusejumalannat Mariannet noor Prantsuse kunstnik  Jean-Michel Moreau.  Marianne kogus populaarsust pärast Prantsuse revolutsiooni, mil värskelt valitud Seadusandlik Kogu vajas uut rahvuslikku sümbolit. Noore, kuid samas meelekindla Prantsuse Vabariigi kehastuseks sobis imehästi noor Marianne, kes tähistas vabaduse võitu absoluutse ülemvõimu üle ning kes on siiani Prantsuse rahvussümbol – teda kujutatakse nii euromüntidel, markidel kui ka valitsusasutuste logodel.  

Prantsuse Marianne 20-frangist kuldmünti vermiti aastatel 1898–1914. Teksti mündi serval muudeti 1907. aastal, mil kirik lahutati riigist. Mündi muu kujundus jäi kõik samaks.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
20 franki219005.806446.45160.18668Prantsusmaa

Esiküljel kujutatakse Prantsuse rahvuslikku vabadussümbolit Mariannet tammepärjaga. Marianne ümber on tekst „RÉPUBLIQUE FRANÇAISE“. Marianne lõua all on vermimismeistri nimemärk „J. C. CHAPLAIN“.

Tagaküljel kujutatakse rohus seisvat kukke. Kukke ümbritseb kiri „LIBERTÉ, ÉGALITÉ, FRATERNITÉ“, mis eesti keeles tähendab „vabadus, võrdsus, vendlus“. Allpool on mündi nimiväärtus „20 Fcs“ ning vermimisaasta. 

Mündi serv

1898–1907 vermitud müntidel on kiri „DIEU PROTÉGE LA FRANCE“, mis tähendab „Jumal, kaitse Prantsusmaad“.

1907–1914 vermitud müntidel „LIBERTÉ, ÉGALITÉ, FRATERNITÉ“, mis tähendab „vabadus, võrdsus, vendlus“.

Iga münt on soovi korral pakitud tugevasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid