Lisa hinnateavitus

Sisestage uus PriceBot

+ -

Sisestage uus PriceBot

Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Prantsuse Marianne ja Kukk 10 franki Laos

Tavidil on rõõm tutvustada Euroopa klassikaliste kuldmüntide perre kuuluvat silmapaistvat Prantsuse Marianne 10-frangist kuldmünti, mida tuntakse ka ... lugege edasi
Meie müüme Meie ostame
1-30 203,66 €
150,76 €
31-60 199,13 €
150,76 €
61+ 196,11 €
150,76 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - Tasuta
Omniva kuller Eestis - 5,16 €

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm tutvustada Euroopa klassikaliste kuldmüntide perre kuuluvat silmapaistvat Prantsuse Marianne 10-frangist kuldmünti, mida tuntakse ka nime all Prantsuse Marianne ja Kukk. Enam kui 600 aasta pikkuse ajalooga 10-frangine münt meenutab Prantsusmaa kui 19. ja 20. sajandi suurriigi endist hiilgust. Sarnaselt 20-frangisele oli 10-frangine üks Prantsuse väärtuslikumaid ja ihaldatumaid münte, mündi standardi lõi ning loa selle vermimiseks andis Napoleon Bonaparte ise. Frank püsis ühes kaalus kauem kui sajandi, Prantsuse frangid hõlbustasid maailmakaubandust ning need panid aluse ka Euroopa esimesele rahaliidule.

Münte vermiti üle 100 miljoni, mistõttu need on likviidsed ja tuntud väärismetallide turul kogu Euroopas. Marianne kuldmünt on kauni kujundusega, sümboliseerides Prantsusmaa ajaloo ja kultuuri glamuursust. Tänu mündi tagasihoidlikule kaalule on see taskukohane ning sobib nii kollektsioneerimiseks, kingituseks kui ka investeerimiseks.   

Miks osta?

 • Marianne 10-frangine kuldmünt on silmapaistev Prantsuse münt. Prantsuse 10-frangine on üks kuulsamaid Prantsuse münte, mistõttu see on tuntud kogu Euroopas. 
 • Marianne 10-frangine kuldmünt on raha. Investeerimiskullast mündid on käibemaksuvabad ning nii kaubeldakse nendega kogu Euroopa kullaturul. 
 • Marianne 10-frangised kuldmündid on likviidsed. Alates 19. sajandist on  10-frangiseid kuldmünte vermitud üle 100 miljoni, mistõttu on need äärmiselt likviidsed ning garanteeritud turuga.  
 • Marianne 10-frangised kuldmündid panid aluse Euroopa esimesele rahaliidule. Kullast Prantsuse frangid olid aluseks Euroopa esimesele ühisrahaleppele – Ladina rahaliidule. 
 • Marianne 10-frangised kuldmündid on suurepärane võimalus mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulda investeerimine aitab hajutada tururiske, kuna kullal on võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega. 
 • Marianne 10-frangised kuldmündid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Prantsuse 10frangine kuldmünt on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine. 

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  203,66 €
 • Tagasiostuhind
  150,76 €
 • Teie risk
  52,90 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 17.27% viimase 8 aasta jooksul. Selle perioodi madalaim hind oli 858,16 EUR/1oz ning kõrgeim 1 748,86 EUR/1oz. Kulla maailmaturu hetkehind on 1 616,56 EUR/1oz.

Ajalugu

 

Prantsuse Marianne 

Marianne kuldmünt lasti välja 1899. aastal ning see jätkas Prantsuse Vabariigi traditsioone, mille kohaselt kullast käibemüntidel ei kujutatud kuningat ega keisrit, vaid võidu, vabaduse ja õigluse sümboleid. Kõige kuulsamad neist olidki Marianne ja kukk. 10-frangise kuldmündi tagaküljel kujutatud kukk on võiduga seotud kristlik sümbol. Igal hommikul päikesetõusul kirev kukk tähistab valguse igakordset võitu pimeduse ja kurjuse üle. Prantsusmaal sai kukest oluline sümbol renessansiajal, mil katoliku kirikul oli Prantsusmaa riigiküsimuste otsustamises võtmeroll. Tänapäeval peavad paljud kukke Prantsusmaa ja selle rahva sümboliks, kukke kasutatakse tihti ka spordiüritustel rahvusliku maskotina.   

10-frangise kuldmündi esiküljel kujutatud Marianne on kombinatsioon vabaduse ja õigluse allegoorilistest kehastustest. Esimesena maalis Früügia mütsi kandvat vabadusejumalannat Mariannet noor Prantsuse kunstnik  Jean-Michel Moreau.  Marianne kogus populaarsust pärast Prantsuse revolutsiooni, mil värskelt valitud Seadusandlik Kogu vajas uut rahvuslikku sümbolit. Noore, kuid samas meelekindla Prantsuse Vabariigi kehastuseks sobis imehästi noor Marianne, kes tähistas vabaduse võitu absoluutse ülemvõimu üle ning kes on siiani Prantsuse rahvussümbol – teda kujutatakse nii euromüntidel, markidel kui ka valitsusasutuste logodel.  

Toote kaal grammides
3.22439
Kuld kaal grammides
2.9019499
Proov
900
Kuld kaal troiuntsides
0.0933
Diameeter
19
Paksus
-
Nimiväärtus
10 franki
Tootja
Prantsusmaa

Esikülg

Esiküljel kujutatakse Prantsuse rahvuslikku vabadussümbolit Mariannet tammepärjaga. Marianne ümber on tekst „REPUBLIQUE FRANÇAISE“. Marianne lõua all on vermimismeistri nimemärk „J. C. CHAPLAIN“.

Tagakülg

Tagaküljel kujutatakse rohus seisvat kukke. Kukke ümbritseb kiri „LIBERTE EGALITE FRATERNITE“, mis eesti keeles tähendab „vabadus, võrdsus, vendlus“. Allpool on mündi nimiväärtus „10 Fcs“ ning vermimisaasta. 

Pakend

Iga münt on soovikorral pakendatud tugevasse plastkapslisse.

Toote väärtus
Teie kaotus, kui müüte tagasi kohe

Järeletulemisega
Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Omniva kullerteenus
Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte Omniva kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja.

Omniva pakiautomaadi teenus
Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Rahvusvaheline tarne
Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Kindlustus
Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus, postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või tagastame raha.

Saadetise jälgimine
Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Ligikaudne postikulu

Tavid veebitellimuste kättetoimetamine on turvaline ja kiire. Tutvuge tarnetingimuste ja hindadega.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Kättesaamine samal päeval

Külastage meie kontorit, et kasutada tasuta kullakonsultatsiooni teenust, toodetega lähemalt tutvuda või neid osta. Reeglina saate veebiposte ostu sooritamisel selle soovi korral kätte samal päeval, kui makse on laekunud.

Soodsad hinnad

Enam kui 25 aastat kogemusi ning Põhja-Euroopa suurima väärismetallidega kaupleja positsioon võimaldab meil pakkuda turu parimaid hindu. Tavidiga võite kindlad olla, et tänu väikesele hinnavahele ja marginaalile saate oma investeeringust maksimaalset tulu.

Toode on laos

Toode on laos olemas ning kohe, kui makse on laekunud, paneme selle teele või võite kaubale ise järele tulla.

Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Loo Tavid ID konto
Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Broneerige tasuta privaatne nõustamine
Tutvuge investeerimisvõimaluste ja -toodetega ning saage ülevaade turuliikumistest.