Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Suurbritannia Victoria sovrin

Saadaval
Tavidil on heameel esitleda kullast kuninganna Victoria sovrinit, mis kuulub Inglismaa kõige kuulsamasse ja pikemat aega vermimisel olnud kuldmüntide seeriasse. ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-19
547,49 €
507,43 € 7.32%
20-49
545,44 €
507,43 € 6.97%
50+
542,88 €
507,43 € 6.53%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne! Saadaolevad aastad võivad erineda pildil näidatust!

Lühikirjeldus

Tavidil on heameel esitleda kullast kuninganna Victoria sovrinit, mis kuulub Inglismaa kõige kuulsamasse ja pikemat aega vermimisel olnud kuldmüntide seeriasse. Sovrin, mida tutvustati maailmale esmakordselt rohkem kui 500 aastat tagasi, on maailmakuulus oma suurepärase kvaliteedi, laitmatu täpsuse ja likviidsuse poolest. Sovrineid peeti kogu Briti impeeriumis maailma müntide kuningaks, nad olid klassikalises kullastandardis kesksel kohal ja mängisid tähtsat rolli rahvusvahelises kaubanduses ja rahanduses. 19. sajandil kasutati kullast sovrineid seadusliku maksevahendina rohkem kui 20 riigis, see aitas kaasa nende laialdasele levikule ja tuntusele. Suurbritannia valitsus käsitab kuninganna Victoria sovrinit endiselt ametliku maksevahendina. Kuldsovrini väärtus on reaalne ja püsiv, mistõttu see on suurepärane täiendus iga investori portfellis.

Miks osta?

 • Kuldsovrin on kõige hinnatum ja tuntum Inglise kuldmünt, see on mälestus Briti impeeriumi kõrgajast.
 • Kuldsovrinid on likviidsed. Alates 19. sajandist on neid vermitud üle 700 miljoni ja suur tiraaz teeb mündid vabalt kaubeldavaks.
 • Kuldsovrinid on raha. Kõiki sovrineid, mis on vermitud pärast 1837. aastat, käsitletakse Suurbritannias seadusliku maksevahendina ja need on kapitalikasvu maksust vabastatud.
 • Kuldsovrinid on rahvusvaheliselt tunnustatud. Mündi rikas ja enam kui 500-aastane ajalugu ning mündil kujutatud ajaloo suurima impeeriumi valitseja, kuninganna Victoria portree  teeb mündi realiseerimise lihtsaks terves maailmas.
 • Kuldsovrinid on võrdväärsed säästudega. Kuldsovrin on hea valik igale hoiustajale, kes hindab turvalistust ja stabiilsust, mida pakub füüsilise kulla omamine.
 • Kuldsovrin on suurepärane võimalus oma investeeringute mitmekesistamiseks. Kulda  investeerimine  aitab  hajutada tururiske,  kuna  kullal on  võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  547,49 €
 • Tagasiostuhind
  507,43 €
 • Teie risk
  40,06 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 126.73%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2172,86 EUR/oz

Ajalugu

Kuninganna Victoria kuldsovrin

Mündi esiküljel on kujutatud kuninganna Victoriat, Inglismaa kõige kauem valitsenud monarhi ja seega kuldsovrinitel enim portreteeritud riigipead. Londonis 1819. aastal sündinud Victoria krooniti kuningannaks 18-aastaselt ja tema valitsusaeg kestis peaaegu 64 aastat. Tema valitsusajal toimus Inglismaal märkimisväärne majanduslik ja sotsiaalne areng ning see periood sai kuninganna nime järgi tuntuks kui Victoria ajastu. Aurulaevade kasutuselevõtt ning raudteevõrgu laiendamine edendasid kaubandust, ilmavalgust nägid sellised suurepärased leiutised nagu telefon, telegraaf ja auto. London oli maailma finantskeskus, Inglismaa tööstus õitses ja impeerium edenes. Põhitegur, mis aitas kaasa maailmakaubanduse ja Inglismaa arengule oli pikk rahuaeg, mida tuntakse Pax Britannica nime all, ajuti häirisid seda Krimmi ja Buuri sõjad. Olgugi et kuninganna valitses sellel perioodil põhiseadusliku monarhina ning tema võim oli seetõttu piiratud, oli ta siiski inimajaloo suurima impeeriumi valitseja  ja tõenäoliselt kõige mõjuvõimsam naine, kes iial elanud. Kuninganna Victoria valitsusaeg lõppes  1901. aastal tema surmaga. Trooni päris Victoria vanim poeg Edward VII ning järgmised kuldsovrinid kandsid juba tema portreed.

Sovrin – viiesaja-aastase ajalooga kuldmünt

Käsu hakata vermima kuldsovrineid andis kuningas Henri VII aastal 1489, aimamata, et neid münte vermitakse viis sajandit hiljem Inglismaa Kuninglikus Rahapajas ikka veel. Inglise kuldsovrin on vanim pidevalt tootmises olnud münt maailmas. Sovrin kannab endas enam kui poole aastatuhande jagu ajalugu ja kogu selle aja jooksul on münt püsinud peaaegu samas kaalus ja sama koostisega. Kollektsionäärid hindavad kuldsovrinit enim just tema ajaloolise väärtuse pärast. Kingitusena on kuldsovrin mõõduka hinnaga, ent väärikas ja suursugune, samas kui investeeringuna pakub münt turvalisust, see on likviidne ja käepärane. 

 

Sovrin – kuningliku perekonna kuldmünt

Keskajal mängisid väärismetallist mündid suurt rolli Inglismaa valitsejate ehk suveräänide kuulsuse levitamises. Näitamaks  enda  suursugusust, lasi kuningas Henri VII vermida esimesed sovrinid, need olid peaaegu puhtast  kullast, kaaluga  1/2 troiuntsi (15.55 g) ja mündi esikülge ehtimas kuninga enda portree. Kuldsovrineid jagati kõrgetele ametnikele kingitustena,  sest tavakäibesse laskmiseks olid need liiga puhtast kullast ja liiga kallid. Aja jooksul mündi kullasisaldust vähendati, sulam muudeti vastupidavamaks ja mündi uue standardi järgi oli kullaproov 22 karaati ehk see sisaldas 91.6%. Muutused aitasid kaasa mündi laialdasemale tuntusele, sellest sai käiberaha, mille nimi sovrin tuli riigi valitseja tiitlist (ingl sovereign – monarh  ehk  suverään). Sovrinist sai Inglismaa kuningliku perekonna münt ning kuningad ja kuningannad, kes valitsesid pärast Henri VII, jätkasid mündi esiküljel enda portreede kujutamist. See traditsioon jätkub ka tänapäeval ja praeguseid münte ehib kuninganna Elizabeth II portree.

 

Kuldsovrin – 22 karaati täpsust ja usaldust

Alates 1817. aastast vermitud sovrinid sisaldavad ühe naela (1£) väärtuses ehk siis 7.322 g puhast kulda. Münt ise kaalub täpselt 7.98805 g ja arvati maksevahendiks kuni kaal  ei  olnud vähem kui 7.9379  g. Kuninglik  Rahapada  läks  lausa  nii  kaugele,  et  teatas rahvale:    Nad võivad  oma „alakaalulised“  sovrinid  ümber  vahetada  värskelt  vermitute vastu. Huvitav on veel see, et sovrinile ei ole nominaalväärtust peale vermitud. Nominaalväärtus oli kindlaks määratud puhta kulla sisaldusega, mille väärtus tol ajal oli täpselt üks nael (1£). 

 

Sovrin – terve Briti impeerumi ametlik raha 

Kui britid said 1815. aastal Waterloo lahingus võidu Napoleoni, oma viimase suure vastase üle, sai Inglismaast tolle aja maailma juhtiv riik. 1920ndate alguseks hõlmas Briti impeerium neljandiku maakera maismaapinnast, seal elas pool miljardit inimest. Selleks ajaks oli brittidel suurim impeerium, mis kunagi eksisteerinud, teenides ära nimetuse „Impeerium, kus päike kunagi ei looju.“. Sovrin muutus ülemaailmses kaubanduses ja rahvusvahelistes tehingutes kiiresti üheks eelistatumaks kuldmündiks. Seda kasutasid Hiina kaupmehed, India tekstiili töösturid ja Ameerika puuvilla müüjad. Sovrin oli nii stabiilne valuuta kui ka Briti Impeeriumi esindaja. Kindlustamaks piisavat varu kuldmünte, vermiti neid erinevates maailma nurkades, näiteks nagu Perthis Austraalias, Bombais Indias  ja Pretorias  Lõuna-Aafrikas. 20. sajandi algusest on vermitud rohkem kui 600 miljonit sovrinit ja neid leiab peaaegu igast maailma nurgast. 

Royal Mint

Kuninglik Rahapaja on üks vanimaid ja hinnatumaid riiklikke institutsioone Inglismaal. Osadel andmetel on nad tegutsenud üle 1100 aasta ja tootnud paljusid maailmakuulsaid münte, see on neist teinud kuulsaima ja tuntuima rahapaja. 1279 aastast tegutses Kuninglik Rahapaja Londoni Toweris ja vastutas Inglismaa müntide vermimise eest. Kui Sir Isaac Newton sai Kuningliku Rahapaja meistriks, suurenes rahapaja kuulsus ja usaldusväärsus veelgi. Sir Isaac Newtoni ametiaja jooksul viidi Inglise nael kullastandardile.

Tänapäeval vermib Kuninglik Rahapaja mitte ainult Inglismaal ringluses olevaid münte, vaid ka rohkem kui 60 riigi erinevaid münte. Ometi on neist müntidest kõige tähtsam ja tuntum  kuldsovrin, mida isegi tänapäeval vermitakse  Llantrisanti linnas, Walesis. Tänapäevaste sovrinite kaal ja puhtus on täpselt sama nagu kakssada aastat tagasi vermitud müntdel: need kaaluvad 7,988 grammi ja on kullaprooviga 917. Kuldsovrinite populaarsus ei ole vähenenud ja seda tõestab fakt, et 2014. aastal vermitud sovrinid müüdi läbi juba samal aastal.  Ainuüksi 1957. aastast alates on vermitud 100 000 000 kuldsovrinit. Kuldsovrini reputatsioon kui „Müntidemaailma kuningas“, elab edasi ja alati leidub investoried kes eelistavad kuldmünti kui turvalist, likviidset ja usaldusväärset investeeringut.

Toote kaal grammides
7.98
Kuld - puhaskaal (g)
7.315
Proov
916.7
Kuld - puhaskaal (oz)
0.2352
Diameeter
22.05
Paksus
-
Nimiväärtus
1 sovrin
Tootja
The Royal Mint, Ühendkuningriik

Esikülg

Noore kuninganna Victoria portreega kuldsovrin, mida vermiti aastatel 1871-1885:

Esiküljel on noore kuninganna Victoria portree, kelle juuksed on palmitsetud kuklasse krunni. Kuninganna kujutise ümber on tekst "VICTORIA DG BRITANNIAR REG FD", mis tõlkes tähendab "Victoria, jumala armust, brittide kuninganna, usu kaitsja".

Kuninganna Victoria juubeliportreega kuldsovrin, mida vermiti aastatel 1887-1893:

Esiküljel on krooniga keskealise kuninganna Victoria portree, mälestamaks tema 50. valitsemisaastat. Kuninganna kujutise ümber on tekst "VICTORIA DG BRITT REG FD", mis tõlkes tähendab "Victoria, jumala armust, brittide kuninganna, usu kaitsja".

Kuninganna Victoria looriga portreega kuldsovrin, mida vermiti aastatel 1893 kuni 1901:

Esiküljel on küps kuninganna Victoria, kes kannab peas tiaarat ja loori. Kuninganna kujutise ümber on tekst "VICTORIA DEI GRA BRITT REGINA FID DEF IND IMP", mis tõlkes tähendab "Victoria , jumala armust, brittide kuninganna, usu kaitsja,  India valitsejanna“.

Tagakülg

Müntide tagaküljel on kujutatud ristiusu märtrit Püha Jüri lohet tapmas. Kujunduse looja oli tunnustatud Itaalia graveerija ja Kuningliku Rahapaja peametallikunstnik Benedetto Pistrucci. Vermimise aasta on märgitud mündi allääres.

 

Pakend

Soovi korral pakitakse kõik mündid eraldi palstkapslitesse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!