Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Suurbritannia Victoria sovrin

Tavidil on heameel esitleda kullast kuninganna Victoria sovrinit, mis kuulub Inglismaa kõige kuulsamasse ja pikemat aega vermimisel olnud kuldmüntide seeriasse. Sovrin, mida tutvustati maailmale esmakordselt rohkem kui 500 aastat tagasi, on maailmakuulus oma suurepärase kvaliteedi, laitmatu täpsuse ja likviidsuse poolest. Sovrineid peeti kogu Briti impeeriumis maailma müntide kuningaks, nad olid klassikalises kullastandardis kesksel kohal ja mängisid tähtsat rolli rahvusvahelises kaubanduses ja rahanduses. 19. sajandil kasutati kullast sovrineid seadusliku maksevahendina rohkem kui 20 riigis, see aitas kaasa nende laialdasele levikule ja tuntusele. Suurbritannia valitsus käsitab kuninganna Victoria sovrinit endiselt ametliku maksevahendina. Kuldsovrini väärtus on reaalne ja püsiv, mistõttu see on suurepärane täiendus iga investori portfellis.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-20280.96 €
 • Müüme 21-50279.35 €
 • Müüme 51+277.75 €
 • Ostame 1+269.99 €
 •  
 • Ühiku hind280.96 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Kuldsovrin on kõige hinnatum ja tuntum Inglise kuldmünt, see on mälestus Briti impeeriumi kõrgajast.
 • Kuldsovrinid on likviidsed. Alates 19. sajandist on neid vermitud üle 700 miljoni ja suur tiraaz teeb mündid vabalt kaubeldavaks.
 • Kuldsovrinid on raha. Kõiki sovrineid, mis on vermitud pärast 1837. aastat, käsitletakse Suurbritannias seadusliku maksevahendina ja need on kapitalikasvu maksust vabastatud.
 • Kuldsovrinid on rahvusvaheliselt tunnustatud. Mündi rikas ja enam kui 500-aastane ajalugu ning mündil kujutatud ajaloo suurima impeeriumi valitseja, kuninganna Victoria portree  teeb mündi realiseerimise lihtsaks terves maailmas.
 • Kuldsovrinid on võrdväärsed säästudega. Kuldsovrin on hea valik igale hoiustajale, kes hindab turvalistust ja stabiilsust, mida pakub füüsilise kulla omamine.
 • Kuldsovrin on suurepärane võimalus oma investeeringute mitmekesistamiseks. Kulda  investeerimine  aitab  hajutada tururiske,  kuna  kullal on  võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega.

Kuninganna Victoria kuldsovrin

Mündi esiküljel on kujutatud kuninganna Victoriat, Inglismaa kõige kauem valitsenud monarhi ja seega kuldsovrinitel enim portreteeritud riigipead. Londonis 1819. aastal sündinud Victoria krooniti kuningannaks 18-aastaselt ja tema valitsusaeg kestis peaaegu 64 aastat. Tema valitsusajal toimus Inglismaal märkimisväärne majanduslik ja sotsiaalne areng ning see periood sai kuninganna nime järgi tuntuks kui Victoria ajastu. Aurulaevade kasutuselevõtt ning raudteevõrgu laiendamine edendasid kaubandust, ilmavalgust nägid sellised suurepärased leiutised nagu telefon, telegraaf ja auto. London oli maailma finantskeskus, Inglismaa tööstus õitses ja impeerium edenes. Põhitegur, mis aitas kaasa maailmakaubanduse ja Inglismaa arengule oli pikk rahuaeg, mida tuntakse Pax Britannica nime all, ajuti häirisid seda Krimmi ja Buuri sõjad. Olgugi et kuninganna valitses sellel perioodil põhiseadusliku monarhina ning tema võim oli seetõttu piiratud, oli ta siiski inimajaloo suurima impeeriumi valitseja  ja tõenäoliselt kõige mõjuvõimsam naine, kes iial elanud. Kuninganna Victoria valitsusaeg lõppes  1901. aastal tema surmaga. Trooni päris Victoria vanim poeg Edward VII ning järgmised kuldsovrinid kandsid juba tema portreed.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
1 sovrin22.05916.77.3157.988050.23542Ühendkuningriik

Noore kuninganna Victoria portreega kuldsovrin, mida vermiti aastatel 1871-1885:

Esiküljel on noore kuninganna Victoria portree, kelle juuksed on palmitsetud kuklasse krunni. Kuninganna kujutise ümber on tekst "VICTORIA DG BRITANNIAR REG FD", mis tõlkes tähendab "Victoria, jumala armust, brittide kuninganna, usu kaitsja".

Kuninganna Victoria juubeliportreega kuldsovrin, mida vermiti aastatel 1887-1893:

Esiküljel on krooniga keskealise kuninganna Victoria portree, mälestamaks tema 50. valitsemisaastat. Kuninganna kujutise ümber on tekst "VICTORIA DG BRITT REG FD", mis tõlkes tähendab "Victoria, jumala armust, brittide kuninganna, usu kaitsja".

Kuninganna Victoria looriga portreega kuldsovrin, mida vermiti aastatel 1893 kuni 1901:

Esiküljel on küps kuninganna Victoria, kes kannab peas tiaarat ja loori. Kuninganna kujutise ümber on tekst "VICTORIA DEI GRA BRITT REGINA FID DEF IND IMP", mis tõlkes tähendab "Victoria , jumala armust, brittide kuninganna, usu kaitsja,  India valitsejanna“.

Müntide tagaküljel on kujutatud ristiusu märtrit Püha Jüri lohet tapmas. Kujunduse looja oli tunnustatud Itaalia graveerija ja Kuningliku Rahapaja peametallikunstnik Benedetto Pistrucci. Vermimise aasta on märgitud mündi allääres.

 

Soovi korral pakitakse kõik mündid eraldi palstkapslitesse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid