Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Kanada Maple Leaf hõbemünt

Tavidil on heameel tutvustada Kanada hõbemünti Maple Leaf (Vahtraleht) – maailma esimest seadusliku maksevahendi staatuses olevat hõbedast investeerimismünti, mille proov on 999,9. Kanada kuninglik rahapaja Royal Canadian Mint lasi  Maple Leafi hõbemündi välja 1988. aastal ning see on oma kullast paarilise – Kanada Maple Leafi kuldmündi – praktiliselt identne, ent oluliselt taskukohasem koopia. Münti hinnatakse selle erakordse hõbedasisalduse pärast, kuna Maple Leaf on ainus investeerimisklassi hõbemünt, mille proov on 999,9, mitte hõbemüntide tavapärane 999. Investeerimismündi suur hõbedasisaldus ning väike hinnalisa on põhjused, miks tänaseks on neid üheuntsiseid hõbemünte müüdud 126 miljonit ning Maple Leafist on saanud 21. sajandi teine enim müüdud seadusliku maksevahendi staatuses hõbemünt maailmas. 2014. aastal lisati elegantsele hõbemündile mikrograveering – turvaelement, mis peaks investoritele lisama veelgi enam vahetusvõimalusi ja kindlust järelturul kauplemisel. Iga investor, kes on huvitatud füüsilise hõbeda lisamisest oma portfelli, võiks kaaluda just seda kaunist Kanada hõbemünti.  

Ideaalne toode investeerimiseks ja kollektsioneerimiseks


 • Müüme 1-2416.72 €
 • Müüme 25-9915.97 €
 • Müüme 100-49915.77 €
 • Müüme 500-199915.47 €
 • Müüme 2000+15.37 €
 • Ostame 1+13.53 €
 •  
 • Ühiku hind16.72 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Kanada Maple Leafi hõbemündi hind kujuneb hõbeda hinna põhjal. Kanada Maple Leafi hõbemündi hinna aluseks on ennekõike selles sisalduva hõbeda kogus ning hõbeda hetkehind maailmaturul. 
 • Kanada Maple Leafi hõbemündi hind inflatsiooni korral kasvab. Hõbe on end läbi aegade tõestanud kui suurepärane vara inflatsiooni tingimustes, kuna selle väärtus kasvab inflatsiooni käigus kiiremini ja suuremaks kui muudel investeeringutel.  
 • Kanada Maple Leafi hõbemüntidel on väike hinnalisa. Tänu Royal Canadian Minti tootmisefektiivsusele on vermimiskulud madalad, mistõttu investorite sääst soodsa lõpphinnaga Kanada Maple Leafi hõbemünte ostes on märkimisväärne. 
 • Kanada Maple Leafi hõbemündid on raha. Hõbedast Maple Leafi investeerimismündid on Kanadas seaduslikud maksevahendid ning neid võetakse vastu ja vahetatakse laialdaselt kogu maailmas. 
 • Kanada Maple Leafi hõbemündid on likviidsed ja rahvusvaheliselt tuntud. Münti on järjepidevalt toodetud juba alates 1988. aastast ning sellel kujutatakse 20. sajandi mõjuvõimsamat ja kõige kauem troonil olnud kuningannat Elizabeth II, seega on Kanada Maple Leafi hõbemünt ülemaailmsel hõbedaturul tuntud nimi. 
 • Kanada Maple Leafi hõbedasisaldus on 99,99% (proov 999,9). Kanada Maple Leafi hõbemünt on suurepärane ja samas imeilus viis seda väärismetalli oma käega katsuda. 
 • Kanada Maple Leafi hõbemündid pakuvad  võimalust  oma sääste paigutada. Hõbeda  hind  on  läbi aegade olnud madalam kui kullal, mis annab  võimaluse investeerida korraga  väiksemaid summasid. Hõbedat eelistavad ka need, kes lihtsalt soovivad sama raha eest saada suurema koguse väärismetalli ning loodavad hõbeda hinna kiiremat kasvu. 
 • Kanada Maple Leafi hõbemünt on turvaelementidega kaitstud. Maple Leaf on esimene hõbemünt maailmas, millele on mündi autentsuse tagamiseks lisatud võltsimiskindlad turvaelemendid.

Kanada Maple Leafi hõbemündi hinna määrab mündi hõbedasisaldus 

Royal Canadian Minti lipulaeva Maple Leafi kuldmündi edu innustas Kanada rahapaja sedavõrd, et 1988. aastal hakati välja andma ka Maple Leafi hõbemünti. Ehkki see polnud esimene üheuntsine hõbemünt, millel oli seadusliku maksevahendi staatus – selle au osaliseks said Ameerika Eagle’i ja Hiina Panda hõbemündid –, oli see esimene münt hõbedasisaldusega 99,99%. Kuigi nominaalväärtusega üheuntsiste hõbemüntide vermijaid on tulnud viimastel aastatel juurde – Münze Österreich annab välja Austria Philharmonikeri ja Perth Mint Austraalia Koala ja Kookaburra hõbemünte –, jääb kõigi nende müntide hõbedasisaldus Maple Leafile alla, olles vaid 99,9%. Seni on Maple Leaf ainus käibemünt, mis on valmistatud niivõrd puhtast hõbedast – prooviga 999,9. 

NimiväärtusDiameeterProovHõbeda kaal grammidesToote kaal grammidesHõbeda kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
5 dollarit3899931.1034731.13461Royal Canadian MintKanada

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portreed. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Kanada on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Kanada valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II”. Kujutise all on mündi nimiväärtus 5 dollarit ja mündi vermimisaasta.

Tagaküljel on Kanada rahvussümbol vahtraleht ning selle kohal kiri „CANADA”. Mõlemal pool vahtralehte on mündi hõbedaproov 9999 ning allpool pisike turvaelement. Piki mündi alumist serva jookseb tekst  „FINE SILVER 1 OZ ARGENT PUR”, mis tähendab, et mündi kaal on 1 unts (31,1 grammi) ning see on valmistatud puhtast hõbedast.

Pakend: Iga münt on tugevas läbipaistvas plastkapslis. Canadian Royal Minti tehasepakend on korgiga suletav tugev plasttuub, kus sees on 25 münti. Suuremate koguste puhul tarnitakse mündid plastkastides, millesse mahub 20 tuubi, kokku on seega pakis 500 münti.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid