Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Kanada Maple Leaf hõbemünt

Tavidil on heameel tutvustada Kanada hõbemünti Maple Leaf (Vahtraleht) – maailma esimest seadusliku maksevahendi staatuses olevat hõbedast investeerimismünti, mille proov on 999,9. Kanada kuninglik rahapaja Royal Canadian Mint lasi  Maple Leafi hõbemündi välja 1988. aastal ning see on oma kullast paarilise – Kanada Maple Leafi kuldmündi – praktiliselt identne, ent oluliselt taskukohasem koopia. Münti hinnatakse selle erakordse hõbedasisalduse pärast, kuna Maple Leaf on ainus investeerimisklassi hõbemünt, mille proov on 999,9, mitte hõbemüntide tavapärane 999. Investeerimismündi suur hõbedasisaldus ning väike hinnalisa on põhjused, miks tänaseks on neid üheuntsiseid hõbemünte müüdud 126 miljonit ning Maple Leafist on saanud 21. sajandi teine enim müüdud seadusliku maksevahendi staatuses hõbemünt maailmas. 2014. aastal lisati elegantsele hõbemündile mikrograveering – turvaelement, mis peaks investoritele lisama veelgi enam vahetusvõimalusi ja kindlust järelturul kauplemisel. Iga investor, kes on huvitatud füüsilise hõbeda lisamisest oma portfelli, võiks kaaluda just seda kaunist Kanada hõbemünti.  

Ideaalne toode investeerimiseks ja kollektsioneerimiseks


 • Müüme 1-2420.71 €
 • Müüme 25-9919.91 €
 • Müüme 100-49919.41 €
 • Müüme 500-199919.21 €
 • Müüme 2000+19.01 €
 • Ostame 1+17.00 €
 •  
 • Ühiku hind20.71 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Kanada Maple Leafi hõbemündi hind kujuneb hõbeda hinna põhjal. Kanada Maple Leafi hõbemündi hinna aluseks on ennekõike selles sisalduva hõbeda kogus ning hõbeda hetkehind maailmaturul. 
 • Kanada Maple Leafi hõbemündi hind inflatsiooni korral kasvab. Hõbe on end läbi aegade tõestanud kui suurepärane vara inflatsiooni tingimustes, kuna selle väärtus kasvab inflatsiooni käigus kiiremini ja suuremaks kui muudel investeeringutel.  
 • Kanada Maple Leafi hõbemüntidel on väike hinnalisa. Tänu Royal Canadian Minti tootmisefektiivsusele on vermimiskulud madalad, mistõttu investorite sääst soodsa lõpphinnaga Kanada Maple Leafi hõbemünte ostes on märkimisväärne. 
 • Kanada Maple Leafi hõbemündid on raha. Hõbedast Maple Leafi investeerimismündid on Kanadas seaduslikud maksevahendid ning neid võetakse vastu ja vahetatakse laialdaselt kogu maailmas. 
 • Kanada Maple Leafi hõbemündid on likviidsed ja rahvusvaheliselt tuntud. Münti on järjepidevalt toodetud juba alates 1988. aastast ning sellel kujutatakse 20. sajandi mõjuvõimsamat ja kõige kauem troonil olnud kuningannat Elizabeth II, seega on Kanada Maple Leafi hõbemünt ülemaailmsel hõbedaturul tuntud nimi. 
 • Kanada Maple Leafi hõbedasisaldus on 99,99% (proov 999,9). Kanada Maple Leafi hõbemünt on suurepärane ja samas imeilus viis seda väärismetalli oma käega katsuda. 
 • Kanada Maple Leafi hõbemündid pakuvad  võimalust  oma sääste paigutada. Hõbeda  hind  on  läbi aegade olnud  madalam kui kullal, mis annab  võimaluse investeerida korraga  väiksemaid summasid. Hõbedat eelistavad ka need, kes lihtsalt soovivad sama raha eest saada suurema koguse väärismetalli ning loodavad hõbedahinna kiiremat kasvu. 
 • Kanada Maple Leafi hõbemünt on turvaelementidega kaitstud. Maple Leaf on esimene hõbemünt maailmas, millele on mündi autentsuse tagamiseks lisatud võltsimiskindlad turvaelemendid.

Kanada Maple Leafi hõbemündi hinna määrab mündi hõbedasisaldus 

Royal Canadian Minti lipulaeva Maple Leafi kuldmündi edu innustas Kanada rahapaja sedavõrd, et 1988. aastal hakati välja andma ka Maple Leafi hõbemünti. Ehkki see polnud esimene üheuntsine hõbemünt, millel oli seadusliku maksevahendi staatus – selle au osaliseks said Ameerika Eagle’i ja Hiina Panda hõbemündid –, oli see esimene münt hõbedasisaldusega 99,99%. Kuigi nominaalväärtusega üheuntsiste hõbemüntide vermijaid on tulnud viimastel aastatel juurde – Münze Österreich annab välja Austria Philharmonikeri ja Perth Mint Austraalia Koala ja Kookaburra hõbemünte –, jääb kõigi nende müntide hõbedasisaldus Maple Leafile alla, olles vaid 99,9%. Seni on Maple Leaf ainus käibemünt, mis on valmistatud niivõrd puhtast hõbedast – prooviga 999,9. 

Royal Canadian Mint

Kanada riiklik rahapaja Royal Canadian Mint rajati 1908. aastal ning see on viimasel paarikümnel aastal olnud kullast ja hõbedast investeerimismüntide tootmisel turuliider just uute tehnoloogiate juurutamise osas. Nad olid esimesed, kes hakkasid tootma kullast ja hõbedast käibemünte prooviga 999,9 ning 1998. aastal anti erandkorras välja veelgi suurema kullasisaldusega investeerimiskuldmünt, mis sisaldas 1,02233 troiuntsi puhast kulda ning mille proov oli lausa 999,99. Ka Royal Canadian Minti „Call of the Wild” – Looduse kutse – sarja investeerimismündid on valmistatud kullast prooviga 999,99. Ent sellega vermimiskoda ei piirdunud – 2007. aastal lasi Royal Canadian Mint välja puhtast kullast Maple Leafi mündi prooviga 999,99, mis kaalus 100 kilo ning mille nimiväärtus oli miljon Kanada dollarit! 

Royal Canadian Mint lõi 2013. aastal müntide turvalisuse uue standardi, võttes kasutusele innovatiivse „Investeerimismüntide DNA võltsimisvastase tehnoloogia” – see hõlmab igale mündile ainulaadse mikroskoopilise turvamärgi vermimist. Turvamärgi keskel on aastaarvu kaks viimast numbrit (näiteks 2014. aasta müntidel number 14), mis on nähtavad ainult tugeva suurenduse abil.  See uus tehnoloogia lisab Maple Leafi kuldmüntidele alates 2014. aastast võltsimiskindlust. Kuid sellega uuendused ei piirdunud ning alates 2015. aastast on kõikidel Maple Leafi kuldmüntidel veel üks tipptasemel turvaelement: mündi pind on kaetud imepeenikeste koonduvate kiirtega, mis valgust murdes loovad ainulaadse mustri ning annavad mündile iseloomuliku välimuse ning tagavad selle ehtsuse.

NimiväärtusDiameeterProovHõbeda kaal grammidesToote kaal grammidesHõbeda kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
5 dollarit3899931.1034731.13461Royal Canadian MintKanada

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portreed. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Kanada on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Kanada valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II”. Kujutise all on mündi nimiväärtus 5 dollarit ja mündi vermimisaasta.

Tagaküljel on Kanada rahvussümbol vahtraleht ning selle kohal kiri „CANADA”. Mõlemal pool vahtralehte on mündi hõbedaproov 9999 ning allpool pisike turvaelement. Piki mündi alumist serva jookseb tekst  „FINE SILVER 1 OZ ARGENT PUR”, mis tähendab, et mündi kaal on 1 unts (31,1 grammi) ning see on valmistatud puhtast hõbedast.

Pakend: Iga münt on tugevas läbipaistvas plastkapslis. Canadian Royal Minti tehasepakend on korgiga suletav tugev plasttuub, kus sees on 25 münti. Suuremate koguste puhul tarnitakse mündid plastkastides, millesse mahub 20 tuubi, kokku on seega pakis 500 münti.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitud ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust, lähetatakse toode Teieni 1 või 2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite ka ise tootele järgi tulla meie kontorisse Tallinnas või Tartus, samal päeval kui makse on sooritatud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitatakse sellest koheselt ka tellijat.

Partnerid