Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 oz Ameerika Eagle hõbemünt 2024

Saadaval
Tavidil on rõõm tutvustada maailma kuulsaimat hõbedast investeerimismünti, Ameerika Eagle’i 1-untsist hõbemünti. Otsuse mündi emiteerimise kohta tegi ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-19
46,60 €
24,80 € 46.78%
20-99
45,99 €
24,80 € 46.08%
100+
45,38 €
24,80 € 45.35%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm tutvustada maailma kuulsaimat hõbedast investeerimismünti, Ameerika Eagle’i 1-untsist hõbemünti. Otsuse mündi emiteerimise kohta tegi Ameerika Ühendriikide Kongress 1985. aastal ning juba järgmisel aastal hakati seda vermima. Ameerika Eagle’i hõbemünt on end tõestanud kui 21. sajandi tuntuim hõbedast investeerimismünt, mida alates 1986. aastast on toodetud enam kui 375 miljonit. Ainuüksi toodetud Ameerika Eagle’i hõbemüntide kogus tagab mündile rahvusvahelise tuntuse ning likviidsuse turul. 

Mündi tootja on US West Point Mint, münt sisaldab 1 untsi (31,10 g) puhast 999 prooviga hõbedat ning see on ainus investeerimisklassi hõbemünt, mille puhtusele ja kvaliteedile on oma garantii andnud Ameerika Ühendriikide valitsus. Mündile annab lisaväärtust seadusliku maksevahendi staatus ning kuulsa jalutava vabadusjumalanna (Walking Liberty) motiiviga kaunis kujundus. Ameerika Eagle’i hõbemünt sobib tänu mõõdukale hinnale erinevat tüüpi investoritele.

Miks osta?

 • Ameerika Eagle’i 1-untsise hõbemündi hind kujuneb hõbeda hinna põhjal. Mündi väärtuse määrab ära ennekõike selle hõbedasisaldus ning hõbeda hind maailmaturul 
 • Ameerika Eagle’i hõbemündi hind inflatsiooni korral kasvab. Ajalugu on näidanud, et suure inflatsiooni aegadel on hõbe väärt investeering, kuna selle väärtus kasvab kiiremini ning rohkem kui muudel varadel. 
 • Ameerika Eagle’i hõbemündid on investorite seas äärmiselt populaarsed. United States Mint kasutab ainuüksi Eagle’i hõbemüntide tootmiseks 5% kogu maailma hõbedakaevanduste toodangust. Nõudlus selle mündi järele on järjest kasvanud, jõudes 2013. aastal 42,7 miljoni mündini (1986. aastal toodeti 5,4 miljonit münti). 
 • Ameerika Eagle’i hõbemündid on vabalt kaubeldavad ning tuntud. Tänini on USA erinevad rahapajad verminud ja ringlusse lasknud üle 375 miljoni hõbedast Eagle’i, mis teeb sellest 21. sajandi enim müüdud hõbemündi. 
 • Ameerika Eagle’i hõbemündid on raha. Ühendriikide Kongress andis Ameerika Eagle’i hõbemündile  seadusliku maksevahendi staatuse 1985. aastal ning see on alates 1970ndatest ainus tänapäeval järjepidevalt toodetud hõbemünt, millel on rahaline vääring. 
 • Ameerika Eagle’i hõbemünt on prooviga 999. Ameerika Eagle’i hõbemünt on valmistatud puhtast hõbedast ning münt on suurepärane võimalus hoida käes seda hinnalist metalli. 
 • Ameerika Eagle’i hõbemündid pakuvad võimalust oma sääste paigutada. Hõbeda hind on läbi aegade olnud madalam kui kullal, mis annab võimaluse investeerida korraga väiksemaid summasid. Hõbedat eelistavad ka need, kes lihtsalt soovivad sama raha eest saada suurema koguse väärismetalli ning loodavad hõbeda hinna kiiremat kasvu. 

 

Hõbedasse investeerimisega kaasnevad riskid on madalad ning see on üks viis oma vara säilitamiseks

Hõbeda väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see hea võimalus oma vara säilitamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  46,60 €
 • Tagasiostuhind
  24,80 €
 • Teie risk
  21,80 €

Fakt: Hõbeda hind eurodes (EUR) on muutunud 75.01%, võrreldes perioodiga 10 a tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 10,57 EUR/oz ning kõrgeim 29,94 EUR/oz.
Hõbeda maailmaturuhind hetkel: 25,65 EUR/oz

Ajalugu

Hõbeda hind kerkis inflatsiooni käigus 

Juba alates 1960ndate algusest võttis USA valitsus kasutusele negatiivse eelarve, sest maksutulust ei piisanud, et katta Vietnami sõja ning erinevate presidentide majandusprogrammidega seotud kulusid. Kuna eelarvedefitsiit toob kaasa inflatsiooni, siis inflatsiooni suhtes tundliku varana hakkas hõbeda hind kerkima. Inimesed hakkasid seadusliku maksevahendina käibelolevaid hõbemünte tagavaraks koguma ning need ei jõudnud tagasi ringlusesse, mündid olid hõbedasisalduse tõttu muutunud väärtuslikumaks kui mündil kujutatud nimiväärtus. Et peatada hõbeda hinnatõusu ning sellega kaasnevat müntide varumist, otsustas USA Riigikassa hõbeda hinna kujundamisse aktiivselt sekkuda ning paiskas turule suures koguses strateegilistest reservidest pärit hõbedat. Selline meetod toimis mõned aastad, kuid kõrge inflatsioon ning hõbeda suur nõudlus püsisid visalt. Kartes oma hõbedareserve ammendada, otsustas USA valitsus 1968. aastal loobuda oma rahasüsteemis hõbeda kasutamisest seadusliku maksevahendina ning järgneva kolme aasta jooksul riik turule hõbedat ei müünud. Hõbeda hind lasti vabaks ning üheksa aasta jooksul kasvas see 1,55 dollarilt kuni 48,7 dollarini untsi eest ehk uskumatud 3000%.   

 

Ameerika Eagle’i hõbemüntide hind kerkib kümnekordseks 

Kuidas see kõik Ameerika Eagle’i hõbemündiga seotud on? 1986. aastal, mil vermiti esimesed Ameerika Eagle’i hõbemündid, oli hõbeda hind keskmiselt 5,47 dollarit untsi eest ning kuni 2003. aastani püsis see 5 dollari ringis. Kuigi teatud määral oli järgnevat võimalik ennustada, siis paraku korduvad sõjad ja nendega seotud kulud ning erinevad rahastamisprogrammid, mis majanduslanguse tõttu 2008. aastal kasutusele võeti, viisid hiigelsuure eelarvedefitsiidini mitmetes lääneriikides. Sarnaselt 1960ndatega puhkes inflatsioon ning Ameerika Eagle’i hõbemüntide hind kasvas aastatel 2000–2011 peaaegu 1000%.     

 

Ameerika Eagle’i hõbemündi väärtus inflatsiooniga kasvab. 

Kuigi maailmamajandus on alates 2008. aastast mõnevõrra stabiliseerunud, ei ole põhimõttelised majandusprobleemid, mis hõbeda (sealhulgas hõbedast Ameerika Eagle’i) hinnatõusu põhjustasid, seni lahendust leidnud. Paljudes arenenud majandusega riikides, sh Ameerika Ühendriikides, on riigieelarve jätkuvalt tugevalt negatiivne, valitsussektori võlatase järjest kasvab ning ülemaailmne geopoliitiline olukord on väga pingeline. Asjaolu, et Ameerika Eagle’i hõbemüntide aastane läbimüük vaatamata „majanduse taastumisele“ endiselt kasvab, on järjekordne märk sellest, et aina enam on investoreid, kes on piisavalt nutikad mõistmaks maailmamajanduse tegelikku olukorda ning jõuavad ühe ja sama loogilise järelduseni: raha tuleks paigutada Ameerika Eagle’i hõbemüntidesse.

US West Point Mint

Nähes, kui edukad on investeerimisringkondades teiste riikide puhtast kullast mündid, nagu näiteks Kanada Maple Leaf ja Austria Philharmoniker, otsustas United States Mint esimest korda Ameerika ajaloos välja anda ka oma puhtast kullast seadusliku maksevahendi staatuses mündi prooviga 999,9. Kuni selle ajani oli Ameerika ainus investeerimiseks mõeldud riiklik kuldmünt Eagle, mis erinevalt Buffalost oli prooviga 916,7 ning koosnes kulla ning vase ja hõbeda sulamist. Ameerika Buffalo emiteerimine oli United States Minti jaoks ajalooline ka selle poolest, et esimest korda vermiti rahapajas kahte erinevat riiklikku kuldmünti, mis olid erineva kullasisaldusega. 

Toote kaal grammides
31.13461
Hõbe - puhaskaal (g)
31.10347
Proov
999
Hõbe - puhaskaal (oz)
1
Diameeter
40.6
Paksus
-
Nimiväärtus
1 dollar
Tootja
The United States West Point Mint, Ameerika Ühendriigid

Esikülg

Esikülg: Esiküljel on kujutatud legendaarset jalutavat vabadusjumalannat (Walking Liberty), motiivi, mis on ajaloost tuttav – aastatel 1916–1947 kasutati seda pooledollarilise hõbemündi kujunduses. Kujunduse loojaks oli Adolph A. Weinman, Saksa-Ameerika skulptor, ning seda on paljud pidanud üheks kauneimaks kujunduseks, mida Ameerika käibemüntidel on kasutatud. Põhimotiivi kohal on kiri  „LIBERTY“ ning paremal „IN GOD WE TRUST“, sümboliseerimaks Ameerika põhiväärtusi, vabadust ja usku Jumalasse. Vermimise aasta on mündi allservas.

Tagakülg

Tagakülg: Tagaküljel on kujutatud kilbiga kotkast. Kujunduse lõi John Mercanti, US Minti kaheteistkümnes peagraveerimiskunstnik. Parema küünise vahel hoiab kotkas oliivipuu oksa ning vasakuga noolekimpu. Nokas on tal linti kirjaga „E PLURIBUS UNUM“, mis tähendab ladina keeles „üks paljudest“. Kotka pea kohal on kolmteist tähekest, sümboliseerimaks kolmeteist kolooniat, mis 1776. aastal deklareerisid enda sõltumatust Suurbritanniast. Kotka all on „W“-täht,  tähistamaks mündi vermijat  West Point Minti ja mündi kujundaja John Mercanti initsiaalid JM. Kotka motiivi ümbritseb kiri „UNITED STATES OF AMERICA” ning mündi kaalu, puhtust ja nimiväärtust näitav „1 OZ. FINE SILVER – ONE DOLLAR“.

Pakend

Pakend: Iga münt on pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20 münti (ei sisalda kapsleid). Hulgikoguse ostmisel on mündid 25 tuubi kaupa pakitud US Minti suletud plastkastidesse (kastis on kokku 500 münti).

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!