Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Ameerika Eagle hõbemünt

Tavidil on rõõm tutvustada maailma kuulsaimat hõbedast investeerimismünti, Ameerika Eagle’i 1-untsist hõbemünti. Otsuse mündi emiteerimise kohta tegi Ameerika Ühendriikide Kongress 1985. aastal ning juba järgmisel aastal hakati seda vermima. Ameerika Eagle’i hõbemünt on end tõestanud kui 21. sajandi tuntuim hõbedast investeerimismünt, mida alates 1986. aastast on toodetud enam kui 375 miljonit. Ainuüksi toodetud Ameerika Eagle’i hõbemüntide kogus tagab mündile rahvusvahelise tuntuse ning likviidsuse turul. 

Mündi tootja on US West Point Mint, münt sisaldab 1 untsi (31,10 g) puhast 999 prooviga hõbedat ning see on ainus investeerimisklassi hõbemünt, mille puhtusele ja kvaliteedile on oma garantii andnud Ameerika Ühendriikide valitsus. Mündile annab lisaväärtust seadusliku maksevahendi staatus ning kuulsa jalutava vabadusjumalanna (Walking Liberty) motiiviga kaunis kujundus. Ameerika Eagle’i hõbemünt sobib tänu mõõdukale hinnale erinevat tüüpi investoritele.

Ideaalne toode investeerimiseks ja kollektsioneerimiseks


 • Müüme 1-1916.82 €
 • Müüme 20-9915.92 €
 • Müüme 100-49915.77 €
 • Müüme 500-199915.72 €
 • Müüme 2000+15.67 €
 • Ostame 1+13.38 €
 •  
 • Ühiku hind16.82 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Ameerika Eagle’i 1-untsise hõbemündi hind kujuneb hõbeda hinna põhjal. Mündi väärtuse määrab ära ennekõike selle hõbedasisaldus ning hõbeda hind maailmaturul 
 • Ameerika Eagle’i hõbemündi hind inflatsiooni korral kasvab. Ajalugu on näidanud, et suure inflatsiooni aegadel on hõbe väärt investeering, kuna selle väärtus kasvab kiiremini ning rohkem kui muudel varadel. 
 • Ameerika Eagle’i hõbemündid on investorite seas äärmiselt populaarsed. United States Mint kasutab ainuüksi Eagle’i hõbemüntide tootmiseks 5% kogu maailma hõbedakaevanduste toodangust. Nõudlus selle mündi järele on järjest kasvanud, jõudes 2013. aastal 42,7 miljoni mündini (1986. aastal toodeti 5,4 miljonit münti). 
 • Ameerika Eagle’i hõbemündid on vabalt kaubeldavad ning tuntud. Tänini on USA erinevad rahapajad verminud ja ringlusse lasknud üle 375 miljoni hõbedast Eagle’i, mis teeb sellest 21. sajandi enim müüdud hõbemündi. 
 • Ameerika Eagle’i hõbemündid on raha. Ühendriikide Kongress andis Ameerika Eagle’i hõbemündile  seadusliku maksevahendi staatuse 1985. aastal ning see on alates 1970ndatest ainus tänapäeval järjepidevalt toodetud hõbemünt, millel on rahaline vääring. 
 • Ameerika Eagle’i hõbemünt on prooviga 999. Ameerika Eagle’i hõbemünt on valmistatud puhtast hõbedast ning münt on suurepärane võimalus hoida käes seda hinnalist metalli. 
 • Ameerika Eagle’i hõbemündid pakuvad võimalust oma sääste paigutada. Hõbeda hind on läbi aegade olnud madalam kui kullal, mis annab võimaluse investeerida korraga väiksemaid summasid. Hõbedat eelistavad ka need, kes lihtsalt soovivad sama raha eest saada suurema koguse väärismetalli ning loodavad hõbeda hinna kiiremat kasvu. 

 

Hõbeda hind kerkis inflatsiooni käigus 

Juba alates 1960ndate algusest võttis USA valitsus kasutusele negatiivse eelarve, sest maksutulust ei piisanud, et katta Vietnami sõja ning erinevate presidentide majandusprogrammidega seotud kulusid. Kuna eelarvedefitsiit toob kaasa inflatsiooni, siis inflatsiooni suhtes tundliku varana hakkas hõbeda hind kerkima. Inimesed hakkasid seadusliku maksevahendina käibelolevaid hõbemünte tagavaraks koguma ning need ei jõudnud tagasi ringlusesse, mündid olid hõbedasisalduse tõttu muutunud väärtuslikumaks kui mündil kujutatud nimiväärtus. Et peatada hõbeda hinnatõusu ning sellega kaasnevat müntide varumist, otsustas USA Riigikassa hõbeda hinna kujundamisse aktiivselt sekkuda ning paiskas turule suures koguses strateegilistest reservidest pärit hõbedat. Selline meetod toimis mõned aastad, kuid kõrge inflatsioon ning hõbeda suur nõudlus püsisid visalt. Kartes oma hõbedareserve ammendada, otsustas USA valitsus 1968. aastal loobuda oma rahasüsteemis hõbeda kasutamisest seadusliku maksevahendina ning järgneva kolme aasta jooksul riik turule hõbedat ei müünud. Hõbeda hind lasti vabaks ning üheksa aasta jooksul kasvas see 1,55 dollarilt kuni 48,7 dollarini untsi eest ehk uskumatud 3000%.   

 

Ameerika Eagle’i hõbemüntide hind kerkib kümnekordseks 

Kuidas see kõik Ameerika Eagle’i hõbemündiga seotud on? 1986. aastal, mil vermiti esimesed Ameerika Eagle’i hõbemündid, oli hõbeda hind keskmiselt 5,47 dollarit untsi eest ning kuni 2003. aastani püsis see 5 dollari ringis. Kuigi teatud määral oli järgnevat võimalik ennustada, siis paraku korduvad sõjad ja nendega seotud kulud ning erinevad rahastamisprogrammid, mis majanduslanguse tõttu 2008. aastal kasutusele võeti, viisid hiigelsuure eelarvedefitsiidini mitmetes lääneriikides. Sarnaselt 1960ndatega puhkes inflatsioon ning Ameerika Eagle’i hõbemüntide hind kasvas aastatel 2000–2011 peaaegu 1000%.     

 

Ameerika Eagle’i hõbemündi väärtus inflatsiooniga kasvab. 

Kuigi maailmamajandus on alates 2008. aastast mõnevõrra stabiliseerunud, ei ole põhimõttelised majandusprobleemid, mis hõbeda (sealhulgas hõbedast Ameerika Eagle’i) hinnatõusu põhjustasid, seni lahendust leidnud. Paljudes arenenud majandusega riikides, sh Ameerika Ühendriikides, on riigieelarve jätkuvalt tugevalt negatiivne, valitsussektori võlatase järjest kasvab ning ülemaailmne geopoliitiline olukord on väga pingeline. Asjaolu, et Ameerika Eagle’i hõbemüntide aastane läbimüük vaatamata „majanduse taastumisele“ endiselt kasvab, on järjekordne märk sellest, et aina enam on investoreid, kes on piisavalt nutikad mõistmaks maailmamajanduse tegelikku olukorda ning jõuavad ühe ja sama loogilise järelduseni: raha tuleks paigutada Ameerika Eagle’i hõbemüntidesse.

NimiväärtusDiameeterProovHõbeda kaal grammidesToote kaal grammidesHõbeda kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
1 dollar40.699931.1034731.134611The United States West Point MintAmeerika Ühendriigid

Esikülg: Esiküljel on kujutatud legendaarset jalutavat vabadusjumalannat (Walking Liberty), motiivi, mis on ajaloost tuttav – aastatel 1916–1947 kasutati seda pooledollarilise hõbemündi kujunduses. Kujunduse loojaks oli Adolph A. Weinman, Saksa-Ameerika skulptor, ning seda on paljud pidanud üheks kauneimaks kujunduseks, mida Ameerika käibemüntidel on kasutatud. Põhimotiivi kohal on kiri  „LIBERTY“ ning paremal „IN GOD WE TRUST“, sümboliseerimaks Ameerika põhiväärtusi, vabadust ja usku Jumalasse. Vermimise aasta on mündi allservas.

Tagakülg: Tagaküljel on kujutatud kilbiga kotkast. Kujunduse lõi John Mercanti, US Minti kaheteistkümnes peagraveerimiskunstnik. Parema küünise vahel hoiab kotkas oliivipuu oksa ning vasakuga noolekimpu. Nokas on tal linti kirjaga „E PLURIBUS UNUM“, mis tähendab ladina keeles „üks paljudest“. Kotka pea kohal on kolmteist tähekest, sümboliseerimaks kolmeteist kolooniat, mis 1776. aastal deklareerisid enda sõltumatust Suurbritanniast. Kotka all on „W“-täht,  tähistamaks mündi vermijat  West Point Minti ja mündi kujundaja John Mercanti initsiaalid JM. Kotka motiivi ümbritseb kiri „UNITED STATES OF AMERICA” ning mündi kaalu, puhtust ja nimiväärtust näitav „1 OZ. FINE SILVER – ONE DOLLAR“.

Pakend: Iga münt on pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20 münti (ei sisalda kapsleid). Hulgikoguse ostmisel on mündid 25 tuubi kaupa pakitud US Minti suletud plastkastidesse (kastis on kokku 500 münti).

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid