Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1/10 oz Ameerika Eagle kuldmünt

Hetkel otsas
Tavidil on rõõm tutuvustada Ameerika populaarseima kuldmündi väiksemat versiooni - 1/10 oz Ameerika Eagle’i kuldmünti. Eagle'i populaarne ... lugege edasi
Müük Ost
-
213,51 €

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm tutuvustada Ameerika populaarseima kuldmündi väiksemat versiooni - 1/10 oz Ameerika Eagle’i kuldmünti. Eagle'i populaarne münt avaldab muljet oma kauni kujunduse, suurepärase kvaliteedi ning seadusliku maksevahendi väärika staatusega. The United States Mint hakkas Eagle’i kuldmünte välja andma 1986. aastal ning neid vermitakse eri suuruses, 1-untsisest on saanud paljude investorite eelistatuim materiaalne vara, tänaseks on münte müüdud juba üle 30 miljoni.

1/10 oz Ameerika Eagle’i kuldmündi puhtusel on USA valitsuse garantii, münt on tuntud kogu maailmas ning selle turg on sügav ja likviidne. Väiksemad investeerimiskullast tooted sobivad väikeinvestoritele, ent taskukohase hinna tõttu on ka väärt kingitused lähedastele. 

Miks osta?

 • Ameerika Eagle’i kuldmündi hind sõltub kulla hinnast. Mündi hinna määravad ennekõike selles sisalduva kulla kogus ning kulla hetkehind maailmaturul.
 • Ameerika Eagle’i kuldmünt on raha. Ühendriikide Kongress andis Ameerika Eagle’i kuldmündile  seadusliku  maksevahendi  staatuse  1985.  aastal.
 • Ameerika Eagle’i kuldmünt on tunnustatud ja likviidne. Eagle sari on saavutanud ülemaailmse tuntuse ning rahvusvahelisele aktsepteeritavusele, mistõttu on nende realiseerimine lihtne. 
 • Ameerika Eagle’i kuldmünt on vastupidav. Mündi vermimisel kasutatud kullasulam sisaldab 91,67% puhast kulda (proov 916,7). Ülejäänu moodustavad hõbe ja vask, mis muudavad mündi vastupidavaks ning tagavad selle sobivuse käitlemiseks.
 • Ameerika Eagle’i kuldmündid on suurepärane viis nii rahapaigutamiseks kui ka lähedaste meelespidamiseks kingituse näol.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  273,26 €
 • Tagasiostuhind
  213,51 €
 • Teie risk
  59,75 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 123.76%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2155,62 EUR/oz

Ajalugu

1930ndate suur depressioon USA-s ja kuld

Ameerika Ühendriikides muutus 1930. aastate suure depressiooni ajal kuld esmaseks väärtuse säilitamise vahendiks. Inimesed kasutasid kõiki võimalusi vahetada paberraha ja väärtpaberid kulla vastu, mistõttu finantssektor ja valitsus tundsid survet riigi kullavarudele. Olukorra lahendamiseks andis president Franklin D. Roosevelt 1933. aastal välja kurikuulsa määruse, millega kriminaliseeriti kulla omamine ning kaotati võimalus valitsuse emiteeritud paberist finantsinstrumentide vahetamine kulla vastu. Ameerika Ühendriikide rahanduses algas 1933. aastal uus ajajärk, mil kaotati kullastandard ning riigi rahasüsteemi nurgakiviks said rohekat värvi paberitükid.

 

Ameerika Eagle’i kuldmüntide müügi järsk kasv

Roosevelti määrus, mille järgi kulla omamine oli karistatav, kehtis 41 aastat, kuni president Gerald Ford selle 1974. aastal kehtetuks kuulutas. Kulus veel 11 aastat enne, kui Ameerika Ühendriikide Kongress võttis 1985. aastal vastu kullaseaduse (Gold Bullion Act),  mis seadustas riigi ametliku maksevahendina kuld- ja hõbemüntide tootmise. USA rahapaja andis esimese Ameerika Eagle’i kuldmündi välja 1986. aastal. Kui arvestada asjaolu, et see oli esimene seadusliku maksevahendi staatuses kuldmünt üle 50 aasta, oli huvilisi hulgaliselt. Et rahuldada investorite ja edasimüüjate tohutut nõudlust, vermis US Mint esimesel aastal 3,6 miljonit kullast Eagle’it ehk kokku 62 tonni kuldmünte.

 

Ameerika Eagle’i kuldmünt – täiuslik kaitse

USA valitsuse loal seadusliku maksevahendi staatuse saanud Ameerika Eagle’i 1-untsised kuldmündid on olnud alates 1986. aastast investorite seas eelistatuimad, et kaitsta portfelli kukkuvate aktsiaturgude ning segaste aegade eest majanduses.  USA rahapaja statsitika näitab, et Ameerika Eagle’i kuldmüntide nõudlus kasvas 1987. aasta börsikrahhi ajal märgatavalt, samuti n‑ö netimulli lõhkemise aegu 1999–2000 ning viimati 2008–2009, mil järsk majanduslangus tabas nii USA‑d kui ka teisi arenenud majadusega riike. Neil ebakindlatel aegadel on aastane nõudlus suurenenud peaaegu 100%, mis kinnitab, et Ameerika Eagle’i kuldmünt on suurepärane valik investeerimiseks.

US West Point Mint

Nähes, kui edukad on investeerimisringkondades teiste riikide puhtast kullast mündid, nagu näiteks Kanada Maple Leaf ja Austria Philharmoniker, otsustas United States Mint esimest korda Ameerika ajaloos välja anda ka oma puhtast kullast seadusliku maksevahendi staatuses mündi prooviga 999,9. Kuni selle ajani oli Ameerika ainus investeerimiseks mõeldud riiklik kuldmünt Eagle, mis erinevalt Buffalost oli prooviga 916,7 ning koosnes kulla ning vase ja hõbeda sulamist. Ameerika Buffalo emiteerimine oli United States Minti jaoks ajalooline ka selle poolest, et esimest korda vermiti rahapajas kahte erinevat riiklikku kuldmünti, mis olid erineva kullasisaldusega. 

Toote kaal grammides
3.41
Kuld - puhaskaal (g)
3.11
Proov
916.7
Kuld - puhaskaal (oz)
0.1
Diameeter
16.5
Paksus
-
Nimiväärtus
5 USD
Tootja
The United States Mint, Ameerika Ühendriigid

Esikülg

Esiküljel on kujutatud vabadusjumalannat, kes hoiab paremas käes tõrvikut ning vasakus oliivipuuoksa. See Augustus Saint-Gaudensi loodud kujundus pärineb 1907. aasta 20-dollariliselt Double Eagle kuldmündilt, mis oli käibel 1933. aastani. Ülal on kiri “LIBERTY” (vabadus), taustal all vasakul on Kapitooliumi hoone ning paremal vermimise aasta ning täht “W” tähistamaks West Pointi vermimiskoda.

Tagakülg

Tagaküljel on kujutatud oliivipuuoksaga isakotkast lendamas üle pesa, milles ootab emalind koos poegadega. Lendava kotka kohal on kiri “UNITED STATES OF AMERICA”, mündi keskel “E PLURIBUS UNUM”, mis ladina keeles tähendab “üks paljudest”, ning usku Jumalasse kinnitav “IN GOD WE TRUST”. Kotkapesa all on tagakülje kujunduse looja Miley Busieki initsiaalid MB, allääres suurus “1/10 OZ”, “FINE GOLD” ning mündi nimiväärtus “5 DOLLARS”. 

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

       Toode on laost otsas!

Toode on hetkel laost otsas. Kui soovid infot toote saadavuse kohta, siis palun võta meiega ühendust +372 627 9900!

Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)
Rocca Al Mare keskus

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!