Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Suurbritannia Edward VII sovrin

Tavidil on heameel esitleda kullast kuningas Edward VII sovrinit, mis kuulub Inglismaa kõige kuulsamasse ja pikemat aega vermimisel olnud sovrini kuldmüntide seeriasse. Sovrin, mida tutvustati maailmale esmakordselt rohkem kui 500 aastat tagasi, on maailmakuulus oma suurepärase kvaliteedi, laitmatu täpsuse ja likviidsuse poolest. Sovrineid peeti kogu Briti impeeriumis maailma müntide kuningaks, nad olid klassikalises kullastandardis kesksel kohal ja mängisid tähtsat rolli rahvusvahelises kaubanduses ja rahanduses. 19. sajandil kasutati kullast sovrineid seadusliku maksevahendina rohkem kui 20 riigis, see aitas kaasa nende laialdasele levikule ja tuntusele. Suurbritannia valitsus käsitab kuningas Edward VII sovrinit endiselt ametliku maksevahendina. Kuldsovrini väärtus on reaalne ja püsiv, mistõttu see on suurepärane täiendus iga investori portfellis.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-20267.78 €
 • Müüme 21-50266.52 €
 • Müüme 51+265.01 €
 • Ostame 1+254.47 €
 •  
 • Ühiku hind267.78 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Kuldsovrin on kõige hinnatum ja tuntum inglise kuldmünt, see on mälestus Briti impeeriumi kõrgajast.
 • Kuldsovrinid on likviidsed. Alates 19. sajandist on neid vermitud rohkem kui 700 miljonit ja nende suur tiraaz teeb nad vabalt kaubeldavaks.
 • Kuldsovrinid on raha. Kõiki sovrineid, mis on vermitud pärast 1837. aastat, käsitletakse Suurbritannias seadusliku maksevahendina ja need on kapitalikasvu maksust vabastatud.
 • Kuldsovrinid on rahvusvaheliselt tunnustatud. Mündi rikas ja enam kui 500-aastane ajalugu ning mündil kujutatud ajaloo suurima impeeriumi valitseja, kuningas Edward VII portree  teeb mündi realiseerimise lihtsaks terves maailmas.
 • Kuldsovrinid on võrdväärsed säästudega. Kuldsovrin on hea valik igale hoiustajale, kes hindab turvalistust ja stabiilsust, mida pakub füüsilise kulla omamine.
 • Kuldsovrin on suurepärane võimalus oma investeeringute mitmekesistamiseks. Kulda investeerimine  aitab  hajutada tururiske,  kuna  kullal on  võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega.

Kuningas Edward VII kuldsovrin

Mündi esiküljel on kujutatud kuningas Edward VII-t, kuninganna Victoria vanimat poega. 1841. aastal sündinud Edward VII asus troonile 1901 ja valitses kuni oma surmani 1910. aastal. Kuningas Edward VII oli suguluses paljude Euroopa kuninglike perekondadega ja see andis talle eelise aktiivses tegevuses välispoliitikas. Edward VII teenis ära hüüdnime Rahusõlmija tänu oskusele soodustada häid suhteid teiste Euroopa aukandjate vahel. Tolleaegne Saksa impeeriumi keiser Wilhelm II ei olnud siiski kuningas Edward VII lemmik. Tema vastumeelsus Wilhelmi suhtes viis lõpuks Saksamaa ja Inglismaa diplomaatiliste suhete halvenemisele. Ehkki Edward VII valitsusaeg oli lühike, juhtis ta riiki rahus ja külluses. Oli aeg nautida kuninganna Victoria ajal saavutatud jõukust, mis pani aluse majanduslikule heaolule. Inglismaa, jäädes majanduslikult siiski alla Saksamaale ja Ameerika Ühendriikidele, oli juhtival kohal rahvusvahelises kaubavahetuses ja tarnetes. Briti impeeriumi kõrgajaks loetakse perioodi 20. sajandi algusest kuni esimene maailmasõja puhkemiseni.

 

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
1 sovrin22.05916.77.3157.988050.23542Ühendkuningriik

Esiküljel on kuningas Edward VII portree. Ümber portree on tekst „EDWARDS VII DG BRITT OMN REX FD IND IMP“, mis tõlkes tähendab „Edward seitsmes, jumala armust, brittide kuningas, usu kaitsja, India keiser“

Tagaküljel on kujutatud ristiusu märtrit Püha Jüri lohet tapmas. Kujunduse looja oli tunnustatud Itaalia graveerija ja Kuningliku Rahapaja peametallikunstnik Benedetto Pistrucci. Vermimise aasta on märgitud mündi allääres.

Soovi korral pakitakse iga münt eraldi läbipaistvasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitud ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust, lähetatakse toode Teieni 1 või 2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite ka ise tootele järgi tulla meie kontorisse Tallinnas või Tartus, samal päeval kui makse on sooritatud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitatakse sellest koheselt ka tellijat.

Partnerid