Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Suurbritannia Edward VII sovrin

Tavidil on heameel esitleda kullast kuningas Edward VII sovrinit, mis kuulub Inglismaa kõige kuulsamasse ja pikemat aega vermimisel olnud sovrini kuldmüntide seeriasse. Sovrin, mida tutvustati maailmale esmakordselt rohkem kui 500 aastat tagasi, on maailmakuulus oma suurepärase kvaliteedi, laitmatu täpsuse ja likviidsuse poolest. Sovrineid peeti kogu Briti impeeriumis maailma müntide kuningaks, nad olid klassikalises kullastandardis kesksel kohal ja mängisid tähtsat rolli rahvusvahelises kaubanduses ja rahanduses. 19. sajandil kasutati kullast sovrineid seadusliku maksevahendina rohkem kui 20 riigis, see aitas kaasa nende laialdasele levikule ja tuntusele. Suurbritannia valitsus käsitab kuningas Edward VII sovrinit endiselt ametliku maksevahendina. Kuldsovrini väärtus on reaalne ja püsiv, mistõttu see on suurepärane täiendus iga investori portfellis.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-20285.48 €
 • Müüme 21-50283.86 €
 • Müüme 51+282.24 €
 • Ostame 1+273.10 €
 •  
 • Ühiku hind285.48 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Kuldsovrin on kõige hinnatum ja tuntum inglise kuldmünt, see on mälestus Briti impeeriumi kõrgajast.
 • Kuldsovrinid on likviidsed. Alates 19. sajandist on neid vermitud rohkem kui 700 miljonit ja nende suur tiraaz teeb nad vabalt kaubeldavaks.
 • Kuldsovrinid on raha. Kõiki sovrineid, mis on vermitud pärast 1837. aastat, käsitletakse Suurbritannias seadusliku maksevahendina ja need on kapitalikasvu maksust vabastatud.
 • Kuldsovrinid on rahvusvaheliselt tunnustatud. Mündi rikas ja enam kui 500-aastane ajalugu ning mündil kujutatud ajaloo suurima impeeriumi valitseja, kuningas Edward VII portree  teeb mündi realiseerimise lihtsaks terves maailmas.
 • Kuldsovrinid on võrdväärsed säästudega. Kuldsovrin on hea valik igale hoiustajale, kes hindab turvalistust ja stabiilsust, mida pakub füüsilise kulla omamine.
 • Kuldsovrin on suurepärane võimalus oma investeeringute mitmekesistamiseks. Kulda investeerimine  aitab  hajutada tururiske,  kuna  kullal on  võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega.

Sovrin – viiesaja-aastase ajalooga kuldmünt

Käsu hakata vermima kuldsovrineid andis kuningas Henri VII aastal 1489, aimamata, et neid münte vermitakse viis sajandit hiljem Inglismaa Kuninglikus Rahapajas ikka veel. Inglise kuldsovrin on vanim pidevalt tootmises olnud münt maailmas. Sovrin kannab endas enam kui poole aastatuhande jagu ajalugu ja kogu selle aja jooksul on münt püsinud peaaegu samas kaalus ja sama koostisega. Kollektsionäärid hindavad kuldsovrinit enim just tema ajaloolise väärtuse pärast. Kingitusena on kuldsovrin mõõduka hinnaga, ent väärikas ja suursugune, samas kui investeeringuna pakub münt turvalisust, see on likviidne ja käepärane. 

 

Sovrin – kuningliku perekonna kuldmünt

Keskajal mängisid väärismetallist mündid suurt rolli Inglismaa valitsejate ehk suveräänide kuulsuse levitamises. Näitamaks  enda  suursugusust, lasi kuningas Henri VII vermida esimesed sovrinid, need olid peaaegu puhtast  kullast, kaaluga  1/2 troiuntsi (15.55 g) ja mündi esikülge ehtimas kuninga enda portree. Kuldsovrineid jagati kõrgetele ametnikele kingitustena,  sest tavakäibesse laskmiseks olid need liiga puhtast kullast ja liiga kallid. Aja jooksul mündi kullasisaldust vähendati, sulam muudeti vastupidavamaks ja mündi uue standardi järgi oli kullaproov 22 karaati ehk see sisaldas 91.6%. Muutused aitasid kaasa mündi laialdasemale tuntusele, sellest sai käiberaha, mille nimi sovrin tuli riigi valitseja tiitlist (ingl sovereign – monarh  ehk  suverään). Sovrinist sai Inglismaa kuningliku perekonna münt ning kuningad ja kuningannad, kes valitsesid pärast Henri VII, jätkasid mündi esiküljel enda portreede kujutamist. See traditsioon jätkub ka tänapäeval ja praeguseid münte ehib kuninganna Elizabeth II portree.

 

Kuldsovrin – 22 karaati täpsust ja usaldust

Alates 1817. aastast vermitud sovrinid sisaldavad ühe naela (1£) väärtuses ehk siis 7.322 g puhast kulda. Münt ise kaalub täpselt 7.98805 g ja arvati maksevahendiks kuni kaal  ei  olnud vähem kui 7.9379  g. Kuninglik  Rahapada  läks  lausa  nii  kaugele,  et  teatas rahvale:    Nad võivad  oma „alakaalulised“  sovrinid  ümber  vahetada  värskelt  vermitute vastu. Huvitav on veel see, et sovrinile ei ole nominaalväärtust peale vermitud. Nominaalväärtus oli kindlaks määratud puhta kulla sisaldusega, mille väärtus tol ajal oli täpselt üks nael (1£). 

 

Sovrin – terve Briti impeerumi ametlik raha 

Kui britid said 1815. aastal Waterloo lahingus võidu Napoleoni, oma viimase suure vastase üle, sai Inglismaast tolle aja maailma juhtiv riik. 1920ndate alguseks hõlmas Briti impeerium neljandiku maakera maismaapinnast, seal elas pool miljardit inimest. Selleks ajaks oli brittidel suurim impeerium, mis kunagi eksisteerinud, teenides ära nimetuse „Impeerium, kus päike kunagi ei looju.“. Sovrin muutus ülemaailmses kaubanduses ja rahvusvahelistes tehingutes kiiresti üheks eelistatumaks kuldmündiks. Seda kasutasid Hiina kaupmehed, India tekstiili töösturid ja Ameerika puuvilla müüjad. Sovrin oli nii stabiilne valuuta kui ka Briti Impeeriumi esindaja. Kindlustamaks piisavat varu kuldmünte, vermiti neid erinevates maailma nurkades, näiteks nagu Perthis Austraalias, Bombais Indias  ja Pretorias  Lõuna-Aafrikas. 20. sajandi algusest on vermitud rohkem kui 600 miljonit sovrinit ja neid leiab peaaegu igast maailma nurgast. 

Kuningas Edward VII kuldsovrin

Mündi esiküljel on kujutatud kuningas Edward VII-t, kuninganna Victoria vanimat poega. 1841. aastal sündinud Edward VII asus troonile 1901 ja valitses kuni oma surmani 1910. aastal. Kuningas Edward VII oli suguluses paljude Euroopa kuninglike perekondadega ja see andis talle eelise aktiivses tegevuses välispoliitikas. Edward VII teenis ära hüüdnime Rahusõlmija tänu oskusele soodustada häid suhteid teiste Euroopa aukandjate vahel. Tolleaegne Saksa impeeriumi keiser Wilhelm II ei olnud siiski kuningas Edward VII lemmik. Tema vastumeelsus Wilhelmi suhtes viis lõpuks Saksamaa ja Inglismaa diplomaatiliste suhete halvenemisele. Ehkki Edward VII valitsusaeg oli lühike, juhtis ta riiki rahus ja külluses. Oli aeg nautida kuninganna Victoria ajal saavutatud jõukust, mis pani aluse majanduslikule heaolule. Inglismaa, jäädes majanduslikult siiski alla Saksamaale ja Ameerika Ühendriikidele, oli juhtival kohal rahvusvahelises kaubavahetuses ja tarnetes. Briti impeeriumi kõrgajaks loetakse perioodi 20. sajandi algusest kuni esimene maailmasõja puhkemiseni.

 

Royal Mint

Kuninglik Rahapaja on üks vanimaid ja hinnatumaid riiklikke institutsioone Inglismaal. Osadel andmetel on nad tegutsenud üle 1100 aasta ja tootnud paljusid maailmakuulsaid münte, see on neist teinud kuulsaima ja tuntuima rahapaja. 1279 aastast tegutses Kuninglik Rahapaja Londoni Toweris ja vastutas Inglismaa müntide vermimise eest. Kui Sir Isaac Newton sai Kuningliku Rahapaja meistriks, suurenes rahapaja kuulsus ja usaldusväärsus veelgi. Sir Isaac Newtoni ametiaja jooksul viidi Inglise nael kullastandardile.

Tänapäeval vermib Kuninglik Rahapaja mitte ainult Inglismaal ringluses olevaid münte, vaid ka rohkem kui 60 riigi erinevaid münte. Ometi on neist müntidest kõige tähtsam ja tuntum  kuldsovrin, mida isegi tänapäeval vermitakse  Llantrisanti linnas, Walesis. Tänapäevaste sovrinite kaal ja puhtus on täpselt sama nagu kakssada aastat tagasi vermitud müntdel: need kaaluvad 7,988 grammi ja on kullaprooviga 917. Kuldsovrinite populaarsus ei ole vähenenud ja seda tõestab fakt, et 2014. aastal vermitud sovrinid müüdi läbi juba samal aastal.  Ainuüksi 1957. aastast alates on vermitud 100 000 000 kuldsovrinit. Kuldsovrini reputatsioon kui „Müntidemaailma kuningas“, elab edasi ja alati leidub investoried kes eelistavad kuldmünti kui turvalist, likviidset ja usaldusväärset investeeringut.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
1 sovrin22.05916.77.3157.988050.23542Ühendkuningriik

Esiküljel on kuningas Edward VII portree. Ümber portree on tekst „EDWARDS VII DG BRITT OMN REX FD IND IMP“, mis tõlkes tähendab „Edward seitsmes, jumala armust, brittide kuningas, usu kaitsja, India keiser“

Tagaküljel on kujutatud ristiusu märtrit Püha Jüri lohet tapmas. Kujunduse looja oli tunnustatud Itaalia graveerija ja Kuningliku Rahapaja peametallikunstnik Benedetto Pistrucci. Vermimise aasta on märgitud mündi allääres.

Soovi korral pakitakse iga münt eraldi läbipaistvasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid