Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Suurbritannia Elizabeth II sovrin

Saadaval
Kuninganna Elizabeth II sovrin münt on osa Suurbritannia ühest kuulsamast ja pikima ajalooga mündiseeriast. Sovrinit esitleti esmakordselt ... lugege edasi
Müük Ost Spread
558,51 €
507,51 € 9.13%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne! Saadaolevad aastad võivad erineda pildil näidatust!

Lühikirjeldus

Kuninganna Elizabeth II sovrin münt on osa Suurbritannia ühest kuulsamast ja pikima ajalooga mündiseeriast. Sovrinit esitleti esmakordselt enam kui 500 aastat tagasi. See on tuntud oma kõrge detailsuse, laitmatu kvaliteedi ja likviidsuse poolest. Briti impeeriumis oli see aastasadu tuntud kui maailma kõige kindlam kuldmünt. Need mündid olid kullastandardi südameks, mängides rahvusvahelises rahanduses ja kaubanduses võtmerolli. Sovrineid kasutati 19. sajandil legaalse maksevahendina enam kui 20 erinevas riigis, mis näitab nende mõju ulatust. Münt on ka tänapäeval Ühendkuningriigis legaalne maksevahend. Sovrinid on maailmas laialt tuntud ning pakuvad head ja kindlat võimalust kulda investeerida.

Miks osta?

 • Sovrinid on Suurbritannia kõige kuulsamad mündid. Need peegeldavad Briti impeeriumi kuldaega ja on ühed enim aktsepteeritud kuldmündid maailmas.
 • Sovrinid võimaldavad oma sääste paigutada paindlikult. Sovrini kuldmünt on hea valik nii väiksemaid summasid paigutavale investorile kui ka neile, kes soovivad likviidsuse tõttu omada palju väikseid münte.
 • Sovrini kuldmündid on likviidsed. Alates 1800ndatest on vermitud enam kui 700 miljonit sovrinit. Nende turg on väga lai ja likviidne – see tähendab, et neid on maailmaturul kerge osta ja müüa.
 • Sovrinid on raha. Kõik pärast 1837. aastat vermitud sovrinid on Ühendkuningriigis legaalseks maksevahendiks. Kõne all olevas riigis on mündid ka kapitalikasvu maksust vabastatud.
 • Sovrinid omavad tähendust. Sovrinil on enam kui 500-aastane ajalugu ning uutel müntidel on kujutatud meie seast lahkunud kuninganna Elizabeth II, kes oli paljude seas väga armastatud.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  558,51 €
 • Tagasiostuhind
  507,51 €
 • Teie risk
  51,00 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 125.02%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2176,00 EUR/oz

Ajalugu

Pärast kuningas George VI surma 1952. aasta veebruaris sai toonase Briti Rahvaste Ühenduse kuningannaks Elizabeth II. Temast sai kuninganna seitsmes Rahvaste Ühenduse riigis. Nendeks olid Ühendkuningriik, Kanada, Austraalia, Uus-Meremaa, Lõuna-Aafrika Vabariik, Pakistan ja Sri Lanka. Ta on olnud riigipea ajal, mil Kanada sai täielikult iseseisvaks ning Aafrikas viidi läbi dekoloniseerimine. 1956. aastast kuni 1992. aastani said iseseisvuse ka Lõuna-Aafrika Vabariik, Pakistan ja Sri Lanka. Tema ajalooliste sammude hulka kuulub ka Iiri Vabariigi ja viie erineva paavsti külastamine. 2017. aastal sai temast esimene Briti monarh, kes on jõudnud nii safiir- kui ka plaatina juubelini (vastavalt 65 ja 70 aastat valitsemisaega).

Sovrin – viiesaja-aastase ajalooga kuldmünt

Käsu hakata vermima kuldsovrineid andis kuningas Henri VII aastal 1489, aimamata, et neid münte vermitakse viis sajandit hiljem Inglismaa Kuninglikus Rahapajas ikka veel. Inglise kuldsovrin on vanim pidevalt tootmises olnud münt maailmas. Sovrin kannab endas enam kui poole aastatuhande jagu ajalugu ja kogu selle aja jooksul on münt püsinud peaaegu samas kaalus ja sama koostisega. Kollektsionäärid hindavad kuldsovrinit enim just tema ajaloolise väärtuse pärast. Kingitusena on kuldsovrin mõõduka hinnaga, ent väärikas ja suursugune, samas kui investeeringuna pakub münt turvalisust, see on likviidne ja käepärane. 

 

Sovrin – kuningliku perekonna kuldmünt

Keskajal mängisid väärismetallist mündid suurt rolli Inglismaa valitsejate ehk suveräänide kuulsuse levitamises. Näitamaks  enda  suursugusust, lasi kuningas Henri VII vermida esimesed sovrinid, need olid peaaegu puhtast  kullast, kaaluga  1/2 troiuntsi (15.55 g) ja mündi esikülge ehtimas kuninga enda portree. Kuldsovrineid jagati kõrgetele ametnikele kingitustena,  sest tavakäibesse laskmiseks olid need liiga puhtast kullast ja liiga kallid. Aja jooksul mündi kullasisaldust vähendati, sulam muudeti vastupidavamaks ja mündi uue standardi järgi oli kullaproov 22 karaati ehk see sisaldas 91.6%. Muutused aitasid kaasa mündi laialdasemale tuntusele, sellest sai käiberaha, mille nimi sovrin tuli riigi valitseja tiitlist (ingl sovereign – monarh  ehk  suverään). Sovrinist sai Inglismaa kuningliku perekonna münt ning kuningad ja kuningannad, kes valitsesid pärast Henri VII, jätkasid mündi esiküljel enda portreede kujutamist. See traditsioon jätkub ka tänapäeval ja praeguseid münte ehib kuninganna Elizabeth II portree.

 

Kuldsovrin – 22 karaati täpsust ja usaldust

Alates 1817. aastast vermitud sovrinid sisaldavad ühe naela (1£) väärtuses ehk siis 7.322 g puhast kulda. Münt ise kaalub täpselt 7.98805 g ja arvati maksevahendiks kuni kaal  ei  olnud vähem kui 7.9379  g. Kuninglik  Rahapada  läks  lausa  nii  kaugele,  et  teatas rahvale:    Nad võivad  oma „alakaalulised“  sovrinid  ümber  vahetada  värskelt  vermitute vastu. Huvitav on veel see, et sovrinile ei ole nominaalväärtust peale vermitud. Nominaalväärtus oli kindlaks määratud puhta kulla sisaldusega, mille väärtus tol ajal oli täpselt üks nael (1£). 

 

Sovrin – terve Briti impeerumi ametlik raha 

Kui britid said 1815. aastal Waterloo lahingus võidu Napoleoni, oma viimase suure vastase üle, sai Inglismaast tolle aja maailma juhtiv riik. 1920ndate alguseks hõlmas Briti impeerium neljandiku maakera maismaapinnast, seal elas pool miljardit inimest. Selleks ajaks oli brittidel suurim impeerium, mis kunagi eksisteerinud, teenides ära nimetuse „Impeerium, kus päike kunagi ei looju.“. Sovrin muutus ülemaailmses kaubanduses ja rahvusvahelistes tehingutes kiiresti üheks eelistatumaks kuldmündiks. Seda kasutasid Hiina kaupmehed, India tekstiili töösturid ja Ameerika puuvilla müüjad. Sovrin oli nii stabiilne valuuta kui ka Briti Impeeriumi esindaja. Kindlustamaks piisavat varu kuldmünte, vermiti neid erinevates maailma nurkades, näiteks nagu Perthis Austraalias, Bombais Indias  ja Pretorias  Lõuna-Aafrikas. 20. sajandi algusest on vermitud rohkem kui 600 miljonit sovrinit ja neid leiab peaaegu igast maailma nurgast. 

Royal Mint

Kuninglik Rahapaja on üks vanimaid ja hinnatumaid riiklikke institutsioone Inglismaal. Osadel andmetel on nad tegutsenud üle 1100 aasta ja tootnud paljusid maailmakuulsaid münte, see on neist teinud kuulsaima ja tuntuima rahapaja. 1279 aastast tegutses Kuninglik Rahapaja Londoni Toweris ja vastutas Inglismaa müntide vermimise eest. Kui Sir Isaac Newton sai Kuningliku Rahapaja meistriks, suurenes rahapaja kuulsus ja usaldusväärsus veelgi. Sir Isaac Newtoni ametiaja jooksul viidi Inglise nael kullastandardile.

Tänapäeval vermib Kuninglik Rahapaja mitte ainult Inglismaal ringluses olevaid münte, vaid ka rohkem kui 60 riigi erinevaid münte. Ometi on neist müntidest kõige tähtsam ja tuntum  kuldsovrin, mida isegi tänapäeval vermitakse  Llantrisanti linnas, Walesis. Tänapäevaste sovrinite kaal ja puhtus on täpselt sama nagu kakssada aastat tagasi vermitud müntdel: need kaaluvad 7,988 grammi ja on kullaprooviga 917. Kuldsovrinite populaarsus ei ole vähenenud ja seda tõestab fakt, et 2014. aastal vermitud sovrinid müüdi läbi juba samal aastal.  Ainuüksi 1957. aastast alates on vermitud 100 000 000 kuldsovrinit. Kuldsovrini reputatsioon kui „Müntidemaailma kuningas“, elab edasi ja alati leidub investoried kes eelistavad kuldmünti kui turvalist, likviidset ja usaldusväärset investeeringut.

Toote kaal grammides
7.9857
Kuld - puhaskaal (g)
7.3149
Proov
916.7
Kuld - puhaskaal (oz)
0.23518
Diameeter
22
Paksus
1.56
Nimiväärtus
1 sovrin
Tootja
Ühendkuningriik

Esikülg

Mündi esiküljel on Elizabeth II portree. Erinevatel sovrinitel on kujutatud viit erinevat monarhi portreed. Portree autor on Mary Gillick.

Tagakülg

Tagaküljel on kuulus motiiv, kus St. George surmab draakonit. Mündi väljalaskeaasta on selle all. Tagakülje on disaininud Bendetto Pistrucci.

Pakend

Iga münt on soovi korral pakendatud tugevast plastikust kapslisse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!