Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Suurbritannia George V sovrin

Tavidil on heameel esitleda kullast kuningas George V sovrinit, mis kuulub Inglismaa kõige kuulsamasse ja pikemat aega vermimisel olnud kuldmüntide seeriasse. Sovrin, mida tutvustati maailmale esmakordselt rohkem kui 500 aastat tagasi, on maailmakuulus oma suurepärase kvaliteedi, laitmatu täpsuse ja likviidsuse poolest. Sovrineid peeti kogu Briti impeeriumis maailma müntide kuningaks, nad olid klassikalises kullastandardis kesksel kohal ja mängisid tähtsat rolli rahvusvahelises kaubanduses ja rahanduses. 19. sajandil kasutati kullast sovrineid seadusliku maksevahendina rohkem kui 20 riigis, see aitas kaasa nende laialdasele levikule ja tuntusele. Suurbritannia valitsus käsitab kuningas Georg V sovrinit endiselt ametliku maksevahendina. Kuldsovrini väärtus on reaalne ja püsiv, mistõttu see on suurepärane täiendus iga investori portfellis.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-20288.19 €
 • Müüme 21-50287.10 €
 • Müüme 51+284.93 €
 • Ostame 1+274.57 €
 •  
 • Ühiku hind288.19 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Kuldsovrin on kõige hinnatum ja tuntum Inglise kuldmünt, see on mälestus Briti impeeriumi kõrgajast.
 • Kuldsovrinid on likviidsed. Alates 19. sajandist on neid vermitud üle 700 miljoni ja suur tiraaz teeb mündid vabalt kaubeldavaks.
 • Kuldsovrinid on raha. Kõiki sovrineid, mis on vermitud pärast 1837. aastat, käsitletakse Suurbritannias seadusliku maksevahendina ja need on kapitalikasvu maksust vabastatud.
 • Kuldsovrinid on rahvusvaheliselt tunnustatud. Mündi rikas ja enam kui 500-aastane ajalugu ning mündil kujutatud ajaloo suurima impeeriumi valitseja, kuningas George V portree  teeb mündi realiseerimise lihtsaks terves maailmas.
 • Kuldsovrinid on võrdväärsed säästudega. Kuldsovrin on hea valik igale hoiustajale, kes hindab turvalistust ja stabiilsust, mida pakub füüsilise kulla omamine.
 • Kuldsovrin on suurepärane võimalus oma investeeringute mitmekesistamiseks. Kulda  investeerimine  aitab  hajutada tururiske,  kuna  kullal on  võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega.

Sovrin – viiesaja aastase ajalooga kuldmünt

1489. aastal andis kuningas Henri VII käsu hakata vermima kuld sovrineid. Vaevalt ta aimas, et viis sajandit hiljem Inglismaa Kuninglikus Rahapajas, vermitakse neid münte ikka veel. See teeb Inglismaa kuld sovrinist vanima katkematult toodetud mündi terves ajaloos. Sovrin esindab poole millennumi jagu ajalugu ja kogu selle perioodi jooksul on suudetud säilitada mündi järjepidev kvaliteet. Kollektsionäärid hindavad kuld sovrinit just selle ajaloolise väärtuse pärast. See on väärtuslik kingitus neile, kes näevad selle elegantsi ja hinda ning investeering neile, kes soovivad turvalisust, likviidsust ja kaasaskantavust. 

Sovrin – kuningliku perekonna kuldmünt

Keskajal mängisid väärismetallist mündid suurt rolli Inglismaa suverääni ehk valitsejate kuulsuse levitamises. Näitamaks  enda  suursugusust, lasi kuningas Henri VII, esimesed sovrinid vermida peaaegu puhtast  kullast, kaaluga  pool  troi  untsi (15.5525 g) ja mündi esiküljel uhkeldamas   kuninga   enda   portree.   Neid   münte   jagati   kõrgetele   ametnikele kingitustena,  sest  tavakäibesse  laskmiseks  oli  nende  müntide  tüki  hind liiga  kallis.  Aja jooksul  mündi  valmistamise  tehnoloogia  muutus  ja kujunes  välja  vastupidavam  sulam, milles  oli  kulda  91.6%  ehk  22 karaati. Need muutused  aitasid  kaasa mündi laialdasemale ringlusele   ja sellega propageeriti suverääni terves kuningriigis. Mündi nimi sovrin (sovereign –  monarh  ehk  suverään)  tuligi  sellest,  et  tegemist  oli Inglismaa  kuningliku 

perekonna mündiga. Kuningad ja kuningannad, kes valitsesid peale Henri VII, jätkasid mündi esiküljel enda  portreede kujutamist. See traditsioon jätkub ja praegustel müntidel on kuninganna Elisabeth II portree.

Kuld sovrin – 22 karaati täpsust ja usaldust

Alates 1817. aastast vermitud sovrinid sisaldavad  ühe naela (1£) väärtuses ehk siis 7.322 g puhast 24 karaatist kulda. Münt ise kaalub täpselt 7.98805 g ja arvati maksevahendiks kuni kaal  ei  olnud  vähem  kui  7.9379  g. Kuninglik  Rahapada  läks  lausa  nii  kaugele,  et  teatas rahvale:    Nad võivad  oma „alakaalulised“  sovrinid  ümber  vahetada  värskelt  vermitute vastu. Huvitav on veel see, et sovrinile ei ole nominaalväärtust peale vermitud. Nominaalväärtus oli kindlaks määratud puhta kulla sisaldusega, mille väärtus tol ajal oli täpselt üks nael (1£). 

Sovrin – legaalne maksevahend terves Briti impeerumi

1815. aastal Waterloo lahingus kui Britid võitsid Napoleoni kaotasid nad oma ainsa suure vastase. 1920ndate alguseks hõlmas Briti Impeerium neljandiku maakera  maismaa alast, kus elas pool miljardit inimest. Selleks ajaks oli brittidel suurim impeerium, mis kunagi eksisteerinud, teenides ära nimetuse „Impeerium, kus päike kunagi ei looju.“. Sovrin muutus ülemaailmses kaubanduses ja rahvusvahelistes tehingutes kiiresti üheks eelistatumaks kuldmündiks. Seda kasutasid Hiina kaupmehed, India tekstiili töösturid ja Ameerika puuvilla müüjad. Sovrin oli nii stabiilne valuuta kui ka Briti Impeeriumi esindaja. Kindlustamaks piisavat varu kuldmünte, vermiti neid erinevates maailma nurkades, näiteks nagu Perthis Austraalias, Bombais Indias  ja Pretorias  Lõuna-Aafrikas. 20. sajandi algusest on vermitud rohkem kui 600 miljonit sovrinit ja neid leiab peaaegu igast maailma nurgast. 

Kuningas George V kuldsovrin

Mündi esiküljel on kujutatud kuningas Georg V-t, kes oli kuningas Edward VII poeg ja kuninganna Victoria pojapoeg. 1865. aastal sündinud George V asus troonile 1910 ja valitses kuni oma surmani 1936. aastal. Kuningas Georg V valitses murrangulisel ajal: esimene maailmasõda, sotsialismi, kommunismi ja fašismi levik ning kaks ülemaailmset majanduskriisi. Esimene maailmasõda andis suure löögi Briti majandusele: 800 000 hukkunut ja ressurssidest tühjaks pumbatud riik. Selle tulemuseks oli sõjajärgne allakäik, mis viis suure depressiooni ehk majanduskriisini. Suur depressioon omakorda õõnestas Inglismaa kui impeeriumi ülemvõimu. 1926. aastal juhtis kuningas George V Londonis konverentsi, kus anti isevalitsemise õigus Austraaliale, Uus-Meremaale, Lõuna-Aafrikale ja Kanadale. Kuningas George V oli inspireeriv juht. Sõja jooksul käis ta üle 400 korra rindel sõdureid külastamas ning lisaks võrdsusele propageeris pereväärtusi ning -traditsioone.

 

Royal Mint

Kuninglik Rahapaja on üks vanimaid ja hinnatumaid riiklikke institutsioone Inglismaal. Osadel andmetel on nad tegutsenud üle 1100 aasta ja tootnud paljusid maailmakuulsaid münte, see on neist teinud kuulsaima ja tuntuima rahapaja. 1279 aastast tegutses Kuninglik Rahapaja Londoni Toweris ja vastutas Inglismaa müntide vermimise eest. Kui Sir Isaac Newton sai Kuningliku Rahapaja meistriks, suurenes rahapaja kuulsus ja usaldusväärsus veelgi. Sir Isaac Newtoni ametiaja jooksul viidi Inglise nael kullastandardile.

Tänapäeval vermib Kuninglik Rahapaja mitte ainult Inglismaal ringluses olevaid münte, vaid ka rohkem kui 60 riigi erinevaid münte. Ometi on neist müntidest kõige tähtsam ja tuntum  kuldsovrin, mida isegi tänapäeval vermitakse  Llantrisanti linnas, Walesis. Tänapäevaste sovrinite kaal ja puhtus on täpselt sama nagu kakssada aastat tagasi vermitud müntdel: need kaaluvad 7,988 grammi ja on kullaprooviga 917. Kuldsovrinite populaarsus ei ole vähenenud ja seda tõestab fakt, et 2014. aastal vermitud sovrinid müüdi läbi juba samal aastal.  Ainuüksi 1957. aastast alates on vermitud 100 000 000 kuldsovrinit. Kuldsovrini reputatsioon kui „Müntidemaailma kuningas“, elab edasi ja alati leidub investoried kes eelistavad kuldmünti kui turvalist, likviidset ja usaldusväärset investeeringut.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
1 sovrin22916.77.3223817.988050.23542Ühendkuningriik

Esiküljel on kuningas George V portree. Ümber tema kujutise on tekst “GEORGE V DG BRITT OMN REX FD IND IMP”, mis tõlkes tähendab „Georg V, jumala armust, kõigi brittide kuningas, usu kaitsja, India valitseja.“

Tagaküljel on kujutatud ristiusu märtrit Püha Jüri lohet tapmas. Kujunduse looja oli tunnustatud Itaalia graveerija ja Kuningliku Rahapaja peametallikunstnik Benedetto Pistrucci. Vermimise aasta on märgitud mündi allääres.

 

Soovi korral pakitakse iga münt eraldi läbipaistvasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitud ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust, lähetatakse toode Teieni 1 või 2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite ka ise tootele järgi tulla meie kontorisse Tallinnas või Tartus, samal päeval kui makse on sooritatud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitatakse sellest koheselt ka tellijat.

Partnerid