Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Suurbritannia George V sovrin

Tavidil on heameel esitleda kullast kuningas George V sovrinit, mis kuulub Inglismaa kõige kuulsamasse ja pikemat aega vermimisel olnud kuldmüntide seeriasse. Sovrin, mida tutvustati maailmale esmakordselt rohkem kui 500 aastat tagasi, on maailmakuulus oma suurepärase kvaliteedi, laitmatu täpsuse ja likviidsuse poolest. Sovrineid peeti kogu Briti impeeriumis maailma müntide kuningaks, nad olid klassikalises kullastandardis kesksel kohal ja mängisid tähtsat rolli rahvusvahelises kaubanduses ja rahanduses. 19. sajandil kasutati kullast sovrineid seadusliku maksevahendina rohkem kui 20 riigis, see aitas kaasa nende laialdasele levikule ja tuntusele. Suurbritannia valitsus käsitab kuningas Georg V sovrinit endiselt ametliku maksevahendina. Kuldsovrini väärtus on reaalne ja püsiv, mistõttu see on suurepärane täiendus iga investori portfellis.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-20271.58 €
 • Müüme 21-50270.30 €
 • Müüme 51+268.76 €
 • Ostame 1+259.54 €
 •  
 • Ühiku hind271.58 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Kuldsovrin on kõige hinnatum ja tuntum Inglise kuldmünt, see on mälestus Briti impeeriumi kõrgajast.
 • Kuldsovrinid on likviidsed. Alates 19. sajandist on neid vermitud üle 700 miljoni ja suur tiraaz teeb mündid vabalt kaubeldavaks.
 • Kuldsovrinid on raha. Kõiki sovrineid, mis on vermitud pärast 1837. aastat, käsitletakse Suurbritannias seadusliku maksevahendina ja need on kapitalikasvu maksust vabastatud.
 • Kuldsovrinid on rahvusvaheliselt tunnustatud. Mündi rikas ja enam kui 500-aastane ajalugu ning mündil kujutatud ajaloo suurima impeeriumi valitseja, kuningas George V portree  teeb mündi realiseerimise lihtsaks terves maailmas.
 • Kuldsovrinid on võrdväärsed säästudega. Kuldsovrin on hea valik igale hoiustajale, kes hindab turvalistust ja stabiilsust, mida pakub füüsilise kulla omamine.
 • Kuldsovrin on suurepärane võimalus oma investeeringute mitmekesistamiseks. Kulda  investeerimine  aitab  hajutada tururiske,  kuna  kullal on  võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega.

Kuningas George V kuldsovrin

Mündi esiküljel on kujutatud kuningas Georg V-t, kes oli kuningas Edward VII poeg ja kuninganna Victoria pojapoeg. 1865. aastal sündinud George V asus troonile 1910 ja valitses kuni oma surmani 1936. aastal. Kuningas Georg V valitses murrangulisel ajal: esimene maailmasõda, sotsialismi, kommunismi ja fašismi levik ning kaks ülemaailmset majanduskriisi. Esimene maailmasõda andis suure löögi Briti majandusele: 800 000 hukkunut ja ressurssidest tühjaks pumbatud riik. Selle tulemuseks oli sõjajärgne allakäik, mis viis suure depressiooni ehk majanduskriisini. Suur depressioon omakorda õõnestas Inglismaa kui impeeriumi ülemvõimu. 1926. aastal juhtis kuningas George V Londonis konverentsi, kus anti isevalitsemise õigus Austraaliale, Uus-Meremaale, Lõuna-Aafrikale ja Kanadale. Kuningas George V oli inspireeriv juht. Sõja jooksul käis ta üle 400 korra rindel sõdureid külastamas ning lisaks võrdsusele propageeris pereväärtusi ning -traditsioone.

 

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
1 sovrin22.05916.77.3157.988050.23542Ühendkuningriik

Esiküljel on kuningas George V portree. Ümber tema kujutise on tekst “GEORGE V DG BRITT OMN REX FD IND IMP”, mis tõlkes tähendab „Georg V, jumala armust, kõigi brittide kuningas, usu kaitsja, India valitseja.“

Tagaküljel on kujutatud ristiusu märtrit Püha Jüri lohet tapmas. Kujunduse looja oli tunnustatud Itaalia graveerija ja Kuningliku Rahapaja peametallikunstnik Benedetto Pistrucci. Vermimise aasta on märgitud mündi allääres.

 

Soovi korral pakitakse iga münt eraldi läbipaistvasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitud ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust, lähetatakse toode Teieni 1 või 2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite ka ise tootele järgi tulla meie kontorisse Tallinnas või Tartus, samal päeval kui makse on sooritatud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitatakse sellest koheselt ka tellijat.

Partnerid