Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 oz Ameerika Buffalo kuldmünt

Saadaval
Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks Ameerika Buffalo kuldmünti – Põhja-Ameerika pärandit tutvustavat üheuntsist puhtast kullast investeerimismünti, mille ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-4
2423,25 €
2198,84 € 9.26%
5-19
2412,08 €
2198,84 € 8.84%
20+
2400,92 €
2198,84 € 8.42%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne!

Lühikirjeldus

Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks Ameerika Buffalo kuldmünti – Põhja-Ameerika pärandit tutvustavat üheuntsist puhtast kullast investeerimismünti, mille proov on 999,9 ning mis Ameerika Ühendriikide valitsuse määrusega on riigis seaduslik maksevahend. Ameerika esimest puhtast kullast münti hakati vermima pärast Kongressi 2005. aasta otsust USA rahapaja vermimiskojas West Pointis. Mündi kaunis kujundus lähtub ajaloolisest pärandist ning selle mõlemal küljel on kujutatud tuntud Ameerika sümboleid – indiaanlast ja piisonit. Münte vermitakse seni vaid üheuntsises suuruses ja need on mõeldud laiemale avalikkusele, kel on lisaks investeerimissoovile ka huvi ajaloo ning Ühendriikide saamisloo vastu. 

Miks osta?

 • Ameerika Buffalo kuldmündi hind sõltub kulla hinnast. Ameerika Buffalo kuldmündi hinna määravad eeskätt selles sisalduva puhta kulla kogus ning kulla hetkehind maailmaturul.
 • Ameerika Buffalo kuldmünt on raha. Buffalo kuldmüntidel on Ameerika Ühendriikides seadusliku maksevahendi staatus ning neid tuntakse ja vahetatakse kogu maailmas.
 • Buffalo kuldmündid on äratuntava kujundusega. Mündil kasutatakse Ameerika ühe tuntuima skulptori Fraseri enam kui 100 aastat vana kujundust ning sellel on Põhja-Ameerika kaks olulisemat sümbolit – indiaanlane ja ameerika piison. Münti vermitakse mainekas West Point Mintis, mistõttu need kuldmündid on likviidsed ja tuntud üle maailma.
 • Ameerika Buffalo sisaldab 99,99% puhast kulda. Buffalo kuldmünt oli esimene riiklikult välja  antud kuldmünt  Ameerikas, mis valmistati  niivõrd  puhtast kullast.  Eheda  värvitooni  ja kauni säraga puhas kuld on küll pehme, kuid sobib suurepäraselt investeerimiseks.
 • Ameerika Buffalo kuldmündid annavad võimaluse paigutada oma sääste. Buffalo kuldmündid on ideaalne valik kõigile neile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning  kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub rahalise vääringuga füüsilise kulla omamine.
 • Ameerika Buffalo kuldmündid on suurepärane viis mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos   muude finantsvaradega aitab Buffalo kuldmüntidesse investeerides hajutada tururiske.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  2423,25 €
 • Tagasiostuhind
  2198,84 €
 • Teie risk
  224,41 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 130.84%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,34 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2233,22 EUR/oz

Ajalugu

Ameerika Buffalo mündi kujundus pärineb Ameerika kuulsalt viiesendiselt  

Ameerika Buffalo kuldmündi kujundus on pärit  viiesendiselt mündilt, mis koosnes vase ja nikli sulamist ning mida vermiti aastatel 1913–1938 Ameerikas. Selle looja oli James Earle Fraser – üks tuntumaid skulptoreid Ameerikas 20. sajandi alguses. Fraseri legendaarne kujundus hakkas aastakümneid hiljem kaunistama puhtast kullast Buffalo investeerimismünti. Mündi esiküljel on kujutatud Ameerika põlisasukat ning seda disainides kasutas skulptor oma töös modellina kolme indiaanipealikku. 

Mündi tagakülje kujundus sümboliseerib samuti Põhja-Ameerika pärandit. Oma nime on Buffalo kuldmünt saanud tagaküljel kujutatud ameerika piisoni järgi, kes jalutas kunagi Põhja-Ameerika rohtlates vabalt ringi. Mõõdutundetu jahtimine ja massiline hävitamine oleks ameerika piisoni 19. sajandil peaaegu maa pealt pühkinud.  Kui järele oli jäänud vaid 835 isendit, võeti ameerika piison range kaitse alla. Õnneks on piisonite arvukus tänu kaitsealadele ja rahvusparkidele mõnevõrra taastunud. 

US West Point Mint

Nähes, kui edukad on investeerimisringkondades teiste riikide puhtast kullast mündid, nagu näiteks Kanada Maple Leaf ja Austria Philharmoniker, otsustas United States Mint esimest korda Ameerika ajaloos välja anda ka oma puhtast kullast seadusliku maksevahendi staatuses mündi prooviga 999,9. Kuni selle ajani oli Ameerika ainus investeerimiseks mõeldud riiklik kuldmünt Eagle, mis erinevalt Buffalost oli prooviga 916,7 ning koosnes kulla ning vase ja hõbeda sulamist. Ameerika Buffalo emiteerimine oli United States Minti jaoks ajalooline ka selle poolest, et esimest korda vermiti rahapajas kahte erinevat riiklikku kuldmünti, mis olid erineva kullasisaldusega. 

Toote kaal grammides
31.10659
Kuld - puhaskaal (g)
31.10348
Proov
999.9
Kuld - puhaskaal (oz)
1
Diameeter
32.7
Paksus
-
Nimiväärtus
50 dollarit
Tootja
The United States West Point Mint, Ameerika Ühendriigid

Esikülg

Esiküljel on kujutatud Ameerika põlisasukat – indiaanlast. Mündil on kiri „LIBERTY”, mis tähendab vabadust, vermimisaasta ning mündi kujundaja James Earle Fraseri nimetäht F.

Tagakülg

Tagaküljel on kujutatud ameerika piisonit. Kujutise kohal mündi ülaservas on kiri „UNITED STATES OF AMERICA” ja ladinakeelne „E PLURIBUS UNUM”, mis tähendab „paljudest üks”. Piisoni all on usku Jumalasse kinnitav „IN GOD WE TRUST”, mündi nimiväärtus $50, mündi suurus 1 oz, ning puhast kulda tähistav „.9999 FINE GOLD”. 

Pakend

Iga münt on pakendatud läbipaistvasse plastkapslisse. Suuremate koguste puhul on mündid pakitud 20 kaupa tugevatesse plasttuubidesse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!