Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Taani Christian X 20 krooni

Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks Taani kuninga Christian X 20-kroonist kuldmünti, mis kuulub Taani kõige hinnatumasse kuldmündiseeriasse. Kullast Taani 20-krooniseid hakati vermima 1873. aastal, mil loodi Skandinaavia rahaliit – maailma edukaim rahasüsteem, mille tagatiseks oli kuld. Taani 20-kroonised kuldmündid on vastupidavad – nende kullaproov on 900 – ning mündi ajaloolist tähtsust rõhutab asjaolu, et see oli aluseks rahaliidule, mis tõi rikkust, stabiilsust ja rahu neljakümneks aastaks. Christian X 20-krooniseid kuldmünte vermiti Taani kuninglikus rahapajas (Den Kgl. Mønt). Mündi esikülge kaunistab kuningas Christian X kuldne portree ning tagaküljel on Taani riigi rikkaliku kujundusega vapp. 20-kroonine kuldmünt on Taani ajaloo hindamatu pärand, mistõttu sobib see suurepäraselt nii kinkimiseks kui ka kollektsioneerimiseks.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1+326.49 €
  • Ostame 1+299.70 €
  •  
  • Ühiku hind326.49 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • 20-kroonine kuulub Taani kuulsamate kuldmüntide perre. Aastatel 1873–1914 välja lastud Taani krooni kuldmündid meenutavad nelja aastakümmet Taani ajaloos, mida iseloomustasid rahu, üldine heaolu kasv ning mis kõige tähtsam – stabiilsed hinnad. Seetõttu pole ime, et 20-kroonine on Taani üks armastatumaid kuldmünte. 
  • 20-kroonised sobivad suurepäraselt kollektsioneerimiseks. Just Taani 10- ja 20-krooniste kuldmüntidega pandi alus Skandinaavia rahaliidule – pea  täiuslikule omaaegsele rahasüsteemile. Christian IX 20-kroonine on seega hea valik ajaloohuvilistele kollektsionääridele. 
  • 20-kroonine on kaunis kingitus Taani ajaloo ja kultuuri austajatele. Münt on sobiva kaalu ja taskukohase hinnaga ning seda ehib rikkaliku kujundusega Taani vapp. 
  • 20-kroonised kuldmündid on raha. Mündid on käibemaksuvabad ning nendega kauplevad kullavahendajad ja investorid kogu Euroopas. 
  • 20-kroonised kuldmündid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Taani 20-kroonine kuldmünt on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine. 
  • 20-kroonised kuldmündid on suurepärane võimalus mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulda investeerimine aitab hajutada tururiske, kuna kullal on võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega.

 

Kuningas Christian X 

Christian sündis 1870. aastal Charlottenlundi lossis Kopenhaagenis kuningas Frederik VIII vanima pojana, tema vanaisa oli kuningas Christian IX. Christian X oli kolmas ja ühtlasi viimane Taani kuningas, kelle portree 20-krooniseid kuldmünte kaunistas. 

Kuningas Christian X oli üks armastatumaid monarhe Taani ajaloos, ehkki valitsejana on teda peetud autoritaarseks. Hoolimata kujunevast demokraatiast pidas Christian oluliseks kuningavõimu ülemuslikkust. Temast sai Hitleri okupatsiooni vastu võitlemise sümbol, tihti ratsutas ta Kopenhaageni tänavatel ilma ihukaitsjateta. Erinevalt oma vennast, Norra kuningast Håkon VII-st, kes läks natsiokupatsiooni ajal eksiili, jäi kuningas Christian X kogu okupatsiooniajaks meelekindlalt Taani. Paljude taanlaste meelest väljendas kuninga demonstratiivne vastupanu tema trotsi ja julgust ning loomulikult hakkasid rahva hulgas levima lood kuninga vaprusest. Ühe legendi kohaselt küsis Saksa sõdur väikeselt poisilt, et miks kuningas ratsutab mööda linna ilma kaitsjateta. Väidetavalt olla poiss vastanud, et kogu Taani on tema kaitsja. 

Kuningas Christian X suri Kopenhaagenis Amalienborgi lossis 1947. aastal. Kuningas Christian X portreega 20-kroonised olid kõige enam vermitud kuldmündid Skandinaavia rahaliidu perioodil.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
20 krooni239008.064548.96060.25928Taani

Esiküljel on kuningas Christian X portree. Selle ümber on tekst „CHRISTIAN X KONGE AF DANMARK”, mis tähendab „Christian X Taani kuningas”. Kujutise all on Taani kuningliku rahapaja tunnusena väike süda, mündi vermimisaasta ning vermimismeistri Vilhelm Buchard Poulseni nimetähed „VBP”.

Tagaküljel on kujutatud erakordselt detailirohket Taani vappi. Vapi keskel on kuningliku krooni all kilp, mida kaunistavad paljude eri loomade pildid ning mille külgi ehib drapeeritud hermeliin. Loomad sümboliseerivad kuningriigi eri piirkondi. Vapi all on poolkaares mündi vermimisaasta, nimiväärtus „20 kroner”, väike süda – Taani kuningliku rahapaja tunnus – ning vermimismeistri Vilhelm Buchard Poulseni nimetähed „VBP”. 

Iga münt on soovi korral pakitud tugevasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid