Lisa hinnateavitus

Sisestage uus PriceBot

+ -

Sisestage uus PriceBot

Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Taani Christian X 20 krooni Laos

Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks Taani kuninga Christian X 20-kroonist kuldmünti, mis kuulub Taani kõige hinnatumasse kuldmündiseeriasse. ... lugege edasi
Meie müüme Meie ostame
1-14 460,74 €
406,99 €
15+ 456,62 €
406,99 €
Omniva kuller Eestis - 5,16 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - Tasuta

Lühikirjeldus

Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks Taani kuninga Christian X 20-kroonist kuldmünti, mis kuulub Taani kõige hinnatumasse kuldmündiseeriasse. Kullast Taani 20-krooniseid hakati vermima 1873. aastal, mil loodi Skandinaavia rahaliit – maailma edukaim rahasüsteem, mille tagatiseks oli kuld. Taani 20-kroonised kuldmündid on vastupidavad – nende kullaproov on 900 – ning mündi ajaloolist tähtsust rõhutab asjaolu, et see oli aluseks rahaliidule, mis tõi rikkust, stabiilsust ja rahu neljakümneks aastaks. Christian X 20-krooniseid kuldmünte vermiti Taani kuninglikus rahapajas (Den Kgl. Mønt). Mündi esikülge kaunistab kuningas Christian X kuldne portree ning tagaküljel on Taani riigi rikkaliku kujundusega vapp. 20-kroonine kuldmünt on Taani ajaloo hindamatu pärand, mistõttu sobib see suurepäraselt nii kinkimiseks kui ka kollektsioneerimiseks.

Miks osta?

 • 20-kroonine kuulub Taani kuulsamate kuldmüntide perre. Aastatel 1873–1914 välja lastud Taani krooni kuldmündid meenutavad nelja aastakümmet Taani ajaloos, mida iseloomustasid rahu, üldine heaolu kasv ning mis kõige tähtsam – stabiilsed hinnad. Seetõttu pole ime, et 20-kroonine on Taani üks armastatumaid kuldmünte. 
 • 20-kroonised sobivad suurepäraselt kollektsioneerimiseks. Just Taani 10- ja 20-krooniste kuldmüntidega pandi alus Skandinaavia rahaliidule – pea  täiuslikule omaaegsele rahasüsteemile. Christian IX 20-kroonine on seega hea valik ajaloohuvilistele kollektsionääridele. 
 • 20-kroonine on kaunis kingitus Taani ajaloo ja kultuuri austajatele. Münt on sobiva kaalu ja taskukohase hinnaga ning seda ehib rikkaliku kujundusega Taani vapp. 
 • 20-kroonised kuldmündid on raha. Mündid on käibemaksuvabad ning nendega kauplevad kullavahendajad ja investorid kogu Euroopas. 
 • 20-kroonised kuldmündid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Taani 20-kroonine kuldmünt on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine. 
 • 20-kroonised kuldmündid on suurepärane võimalus mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulda investeerimine aitab hajutada tururiske, kuna kullal on võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  460,74 €
 • Tagasiostuhind
  406,99 €
 • Teie risk
  53,75 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 22.38% viimase 8 aasta jooksul. Selle perioodi madalaim hind oli 858,16 EUR/1oz ning kõrgeim 1 634,55 EUR/1oz. Kulla maailmaturu hetkehind on 1 586,21 EUR/1oz.

Ajalugu

 

Kuningas Christian X 

Christian sündis 1870. aastal Charlottenlundi lossis Kopenhaagenis kuningas Frederik VIII vanima pojana, tema vanaisa oli kuningas Christian IX. Christian X oli kolmas ja ühtlasi viimane Taani kuningas, kelle portree 20-krooniseid kuldmünte kaunistas. 

Kuningas Christian X oli üks armastatumaid monarhe Taani ajaloos, ehkki valitsejana on teda peetud autoritaarseks. Hoolimata kujunevast demokraatiast pidas Christian oluliseks kuningavõimu ülemuslikkust. Temast sai Hitleri okupatsiooni vastu võitlemise sümbol, tihti ratsutas ta Kopenhaageni tänavatel ilma ihukaitsjateta. Erinevalt oma vennast, Norra kuningast Håkon VII-st, kes läks natsiokupatsiooni ajal eksiili, jäi kuningas Christian X kogu okupatsiooniajaks meelekindlalt Taani. Paljude taanlaste meelest väljendas kuninga demonstratiivne vastupanu tema trotsi ja julgust ning loomulikult hakkasid rahva hulgas levima lood kuninga vaprusest. Ühe legendi kohaselt küsis Saksa sõdur väikeselt poisilt, et miks kuningas ratsutab mööda linna ilma kaitsjateta. Väidetavalt olla poiss vastanud, et kogu Taani on tema kaitsja. 

Kuningas Christian X suri Kopenhaagenis Amalienborgi lossis 1947. aastal. Kuningas Christian X portreega 20-kroonised olid kõige enam vermitud kuldmündid Skandinaavia rahaliidu perioodil.

Toote kaal grammides
8.9606
Kuld kaal grammides
8.06454
Proov
900
Kuld kaal troiuntsides
0.25928
Diameeter
23
Paksus
-
Nimiväärtus
20 krooni
Tootja
Taani

Esikülg

Esiküljel on kuningas Christian X portree. Selle ümber on tekst „CHRISTIAN X KONGE AF DANMARK”, mis tähendab „Christian X Taani kuningas”. Kujutise all on Taani kuningliku rahapaja tunnusena väike süda, mündi vermimisaasta ning vermimismeistri Vilhelm Buchard Poulseni nimetähed „VBP”.

Tagakülg

Tagaküljel on kujutatud erakordselt detailirohket Taani vappi. Vapi keskel on kuningliku krooni all kilp, mida kaunistavad paljude eri loomade pildid ning mille külgi ehib drapeeritud hermeliin. Loomad sümboliseerivad kuningriigi eri piirkondi. Vapi all on poolkaares mündi vermimisaasta, nimiväärtus „20 kroner”, väike süda – Taani kuningliku rahapaja tunnus – ning vermimismeistri Vilhelm Buchard Poulseni nimetähed „VBP”. 

Pakend

Iga münt on soovi korral pakitud tugevasse plastkapslisse.

Toote väärtus
Teie kaotus, kui müüte tagasi kohe

Järeletulemisega
Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Omniva kullerteenus
Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte Omniva kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja.

Omniva pakiautomaadi teenus
Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Rahvusvaheline tarne
Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Kindlustus
Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus, postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või tagastame raha.

Saadetise jälgimine
Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Ligikaudne postikulu

Tavid veebitellimuste kättetoimetamine on turvaline ja kiire. Tutvuge tarnetingimuste ja hindadega.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Kättesaamine samal päeval

Külastage meie kontorit, et kasutada tasuta kullakonsultatsiooni teenust, toodetega lähemalt tutvuda või neid osta. Reeglina saate veebiposte ostu sooritamisel selle soovi korral kätte samal päeval, kui makse on laekunud.

Soodsad hinnad

Enam kui 25 aastat kogemusi ning Põhja-Euroopa suurima väärismetallidega kaupleja positsioon võimaldab meil pakkuda turu parimaid hindu. Tavidiga võite kindlad olla, et tänu väikesele hinnavahele ja marginaalile saate oma investeeringust maksimaalset tulu.

Toode on laos

Toode on laos olemas ning kohe, kui makse on laekunud, paneme selle teele või võite kaubale ise järele tulla.

Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Loo Tavid ID konto
Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Broneerige tasuta privaatne nõustamine
Tutvuge investeerimisvõimaluste ja -toodetega ning saage ülevaade turuliikumistest.