Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Tsaari-Vene Nikolai II 10 rubla

Saadaval
Tavidil on au pakkuda Venemaa kuulsaimat münti, Nikolai II portreed kandvat Tsaari-Vene 10-rublast kuldraha, mida tuntakse ka ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-9
818,35 €
541,46 € 33.84%
10-29
791,07 €
541,46 € 31.55%
30+
763,79 €
541,46 € 29.11%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks

Lühikirjeldus

Tavidil on au pakkuda Venemaa kuulsaimat münti, Nikolai II portreed kandvat Tsaari-Vene 10-rublast kuldraha, mida tuntakse ka imperiaali nime all.  Kuldrublad võtavad teatud mõttes kokku kogu Vene tsaaririigi hiilguse, murrangulised sündmused inimajaloo ühe suurima impeeriumi majanduslikus, sotsiaalses ja poliitilises elus. Mündil kujutatud Nikolai II kuulus ühte võimsamasse dünastiasse, kes maailmas on valitsenud. Kullast tsaarirahad on eestlastele tuttavad olnud juba üle-eelmisest sajandist alates ja aidanud läbi ajaloo säilitada vara keerulistel aegadel. 

Münti vermiti aastatel 1898–1911 põhiliselt Peterburi rahapajas. Tsaari-Vene 10-rublased vastavad suuruse poolest Inglise kuldsovrinitele, ent on palju haruldasemad. 10-rublased on kuuluvad vaieldamatult Vene populaarseimate kuldmüntide hulka ning sobivad seetõttu täiendama iga investeerimisportfelli ja mündikollektsiooni.

Miks osta?

 • Tsaari-Vene Nikolai II 10-rublane on kuulsaim Vene kuldmünt. Venemaa tuntuim ajalooline kuldmünt esindab maailma ühe võimsaima, Romanovite dünastia ajajärku. 
 • Tsaari-Vene Nikolai II 10-rublasel on nii kulla kui ka numismaatiline väärtus. Mündi väärtus ei kujune vaid kulla hinna alusel, sellele lisandub ka numismaatiline väärtus, mis võib teatud aastakäigu müntidel olla märkimisväärne.
 • Tsaari-Vene Nikolai II 10-rublased on haruldased. Olgugi, et  neid münte vermiti miljoneid, sulatati paljud mündid üles, paljud läksid ka kaotsi.  Suhtelise vähesuse tõttu on nad kollektsionääride ja investorite hulgas populaarsed. 
 • Tsaari-Vene Nikolai II 10-rublane sobib mündikollektsiooni. Selle mündi kujundamisel on mündikunstnik olnud erakordselt detailne ja teinud suurepärast tööd. Kuldrubla oma suursuguse ajaloo ja ilusa disainiga on hea valik igale kollektsionäärile. 
 • Tsaari-Vene Nikolai II 10-rublasel mündil on lisaväärtus. Ajaloolise Vene mündi kaunis disain ja haruldus teevad kuldrubla omasuguste seas kallimaks, mistõttu võib mündi müügist teenida arvestatavat kasu.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  818,35 €
 • Tagasiostuhind
  541,46 €
 • Teie risk
  276,89 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 126.11%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,34 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2188,54 EUR/oz

Ajalugu

Tsaar Nikolai II 10-rublane kuldmünt

Mündi eskiüljel  on kujutatud Nikolai II, kes oli Venemaa tsaar ja isevalitseja, Soome suurvürst ning Poola kuningas aastatel 1896–1917. Ta oli Romanovite dünastia viimane monarh Vene impeeriumi ainuvalitsemisõigusega. Romanovite ajastu, ühe maailma ajaloo võimsaima ja kauem valitsenud kuningliku perekonna lugu, sai järsu lõpu 1918. aastal, kui Nikolai II ja tema perekond bolševike poolt julmalt mõrvati. Kuni selle ajani oli Romanovite dünastia valitsenud Venemaad ja vallutatud alasid üle 300 aasta.  Selle aja jooksul saavutatud rikkus, mõjukus ja võim olid tohutud.  Romanovite dünastia oli oma võimu tipul 1866. aastal, mil Vene impeerium ulatus Ida-Euroopast Alaskani ning kattis 22,8 miljoni ruutkilomeetri suuruse ala ehk 15% kogu maakera maismaapinnast. 

Kuldrubla ja Venemaa tööstusrevolutsioon

Romanovite dünastia, mis sai alguse 1616. aastal ja valitses kuni 1917. aastani, nägi Venemaad läbi tegemas olulisi struktuurilisi muutusi. Kõige märkimisväärsemad olid pärisorjuse kaotamine, raudteetaristu väljaehitamine ja kuldrubla standardimine.  

Kuldrubla ühtse standardi loomisel 1897 oli Venemaa majandusele kohene positiivne mõju: välismaised investorid, keda köitis uus ja stabiilne rubla, investeerisid suuri summasid Peterburi ja Moskva rasketööstusesse. Uus raudtee kindlustas tooraine efektiivsema transpordi ääremaadelt ja pärisorjuse kaotamine tekitas üle Venemaa suure hulga mobiilset tööjõudu. Kõik see kokku tegi võimalikuks rasketööstuse kiire arengu ning 1900. aastaks oli Venemaast saanud kaubatootmise mõjukeskus. Venemaa majanduse tormilist arengut sel perioodil on ajaloolased nimetanud suureks spurdiks.

Kahjuks ei kesta õitseng igavesti ja esimese maailmasõja algus sundis Venemaad loobuma rubla kullastandardist. Üleminek fiat-rahandussüsteemile, kus raha ei taganud enam kuld, vaid ainult valitsuse sõna ja seadus, sillutas tee piiramatule paberraha trükkimisele, mis koos Lenini püüdlustega vabastada kogu maailma töölisklass rõhujatest pani aluse pikaajalisele majanduslangusele. Hüperinflatsioon ja kehvasti juhitud valitsuse poliitilised otsused hävitasid muidu õitsva tööstussektori. Vedas neil inimestel, kel tänu kuldrubladele õnnestus pääseda selle perioodi õudustest.

 

Toote kaal grammides
8.6026
Kuld - puhaskaal (g)
7.74234
Proov
900
Kuld - puhaskaal (oz)
0.24892
Diameeter
22.6
Paksus
-
Nimiväärtus
10 rubla
Tootja
Venemaa

Esikülg

Esiküljel on tsaar Nikolai II kujutis.  Ümber portree on kirillitsas “НИКОЛАЙ II ИМПЕРАТОРЪ И САМОДЕРЖЕЦЬ ВСЕРОСС”, mis tõlkes tähendab “Tsaar Nikolai II, keiser ja isevalitseja kogu Venemaal”. 

Tagakülg

Tagaküljel  on Vene tsaaririigi vapp, kahepealine kotkas hoidmas küüniste vahel valitsuskeppi  ja riigiõuna.  Kotka rinda ümbritseb Venemaa kaitsepühaku Andreas Esmakutsutu (Andrei Pervozvannõi) ordeni kett koos kilbiga, millel kujutatakse ristiusu märtrit Püha Jüri lohet tapmas. Kotka pea kohal on lintidega kaunistatud kroon.  Kotka tiibadel on kaheksa vappi, sümboliseerimaks riike, mis sel ajal Venemaa koosseisu kuulusid: Poola, Tauria kubermang (praegune Krimm), Gruusia, Siber, Kaasani kuningriik, Kiievi ja Soome vürstiriigid ning Novgorod. Mündi nimiväärtus ja vermimise aasta on kujutatud mündi allääres.

Pakend

Iga münt on soovikorral pakendatud tugevasse plastkapslisse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!