Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Tsaari-Vene Nikolai II 10 rubla

Tavidil on au pakkuda Venemaa kuulsaimat münti, Nikolai II portreed kandvat Tsaari-Vene 10-rublast kuldraha, mida tuntakse ka imperiaali nime all.  Kuldrublad võtavad teatud mõttes kokku kogu Vene tsaaririigi hiilguse, murrangulised sündmused inimajaloo ühe suurima impeeriumi majanduslikus, sotsiaalses ja poliitilises elus. Mündil kujutatud Nikolai II kuulus ühte võimsamasse dünastiasse, kes maailmas on valitsenud. Kullast tsaarirahad on eestlastele tuttavad olnud juba üle-eelmisest sajandist alates ja aidanud läbi ajaloo säilitada vara keerulistel aegadel. 

Münti vermiti aastatel 1898–1911 põhiliselt Peterburi rahapajas. Tsaari-Vene 10-rublased vastavad suuruse poolest Inglise kuldsovrinitele, ent on palju haruldasemad. 10-rublased on kuuluvad vaieldamatult Vene populaarseimate kuldmüntide hulka ning sobivad seetõttu täiendama iga investeerimisportfelli ja mündikollektsiooni.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-10381.18 €
 • Müüme 11-30369.89 €
 • Müüme 31+361.42 €
 • Ostame 1+310.27 €
 •  
 • Ühiku hind381.18 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Tsaari-Vene Nikolai II 10-rublane on kuulsaim Vene kuldmünt. Venemaa tuntuim ajalooline kuldmünt esindab maailma ühe võimsaima, Romanovite dünastia ajajärku. 
 • Tsaari-Vene Nikolai II 10-rublasel on nii kulla kui ka numismaatiline väärtus. Mündi väärtus ei kujune vaid kulla hinna alusel, sellele lisandub ka numismaatiline väärtus, mis võib teatud aastakäigu müntidel olla märkimisväärne.
 • Tsaari-Vene Nikolai II 10-rublased on haruldased. Olgugi, et  neid münte vermiti miljoneid, sulatati paljud mündid üles, paljud läksid ka kaotsi.  Suhtelise vähesuse tõttu on nad kollektsionääride ja investorite hulgas populaarsed. 
 • Tsaari-Vene Nikolai II 10-rublane sobib mündikollektsiooni. Selle mündi kujundamisel on mündikunstnik olnud erakordselt detailne ja teinud suurepärast tööd. Kuldrubla oma suursuguse ajaloo ja ilusa disainiga on hea valik igale kollektsionäärile. 
 • Tsaari-Vene Nikolai II 10-rublasel mündil on lisaväärtus. Ajaloolise Vene mündi kaunis disain ja haruldus teevad kuldrubla omasuguste seas kallimaks, mistõttu võib mündi müügist teenida arvestatavat kasu.

Tsaar Nikolai II 10-rublane kuldmünt

Mündi eskiüljel  on kujutatud Nikolai II, kes oli Venemaa tsaar ja isevalitseja, Soome suurvürst ning Poola kuningas aastatel 1896–1917. Ta oli Romanovite dünastia viimane monarh Vene impeeriumi ainuvalitsemisõigusega. Romanovite ajastu, ühe maailma ajaloo võimsaima ja kauem valitsenud kuningliku perekonna lugu, sai järsu lõpu 1918. aastal, kui Nikolai II ja tema perekond bolševike poolt julmalt mõrvati. Kuni selle ajani oli Romanovite dünastia valitsenud Venemaad ja vallutatud alasid üle 300 aasta.  Selle aja jooksul saavutatud rikkus, mõjukus ja võim olid tohutud.  Romanovite dünastia oli oma võimu tipul 1866. aastal, mil Vene impeerium ulatus Ida-Euroopast Alaskani ning kattis 22,8 miljoni ruutkilomeetri suuruse ala ehk 15% kogu maakera maismaapinnast. 

Kuldrubla ja Venemaa tööstusrevolutsioon

Romanovite dünastia, mis sai alguse 1616. aastal ja valitses kuni 1917. aastani, nägi Venemaad läbi tegemas olulisi struktuurilisi muutusi. Kõige märkimisväärsemad olid pärisorjuse kaotamine, raudteetaristu väljaehitamine ja kuldrubla standardimine.  

Kuldrubla ühtse standardi loomisel 1897 oli Venemaa majandusele kohene positiivne mõju: välismaised investorid, keda köitis uus ja stabiilne rubla, investeerisid suuri summasid Peterburi ja Moskva rasketööstusesse. Uus raudtee kindlustas tooraine efektiivsema transpordi ääremaadelt ja pärisorjuse kaotamine tekitas üle Venemaa suure hulga mobiilset tööjõudu. Kõik see kokku tegi võimalikuks rasketööstuse kiire arengu ning 1900. aastaks oli Venemaast saanud kaubatootmise mõjukeskus. Venemaa majanduse tormilist arengut sel perioodil on ajaloolased nimetanud suureks spurdiks.

Kahjuks ei kesta õitseng igavesti ja esimese maailmasõja algus sundis Venemaad loobuma rubla kullastandardist. Üleminek fiat-rahandussüsteemile, kus raha ei taganud enam kuld, vaid ainult valitsuse sõna ja seadus, sillutas tee piiramatule paberraha trükkimisele, mis koos Lenini püüdlustega vabastada kogu maailma töölisklass rõhujatest pani aluse pikaajalisele majanduslangusele. Hüperinflatsioon ja kehvasti juhitud valitsuse poliitilised otsused hävitasid muidu õitsva tööstussektori. Vedas neil inimestel, kel tänu kuldrubladele õnnestus pääseda selle perioodi õudustest.

 

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
10 rubla22.69007.742348.60260.24892Venemaa

Esiküljel on tsaar Nikolai II kujutis.  Ümber portree on kirillitsas “НИКОЛАЙ II ИМПЕРАТОРЪ И САМОДЕРЖЕЦЬ ВСЕРОСС”, mis tõlkes tähendab “Tsaar Nikolai II, keiser ja isevalitseja kogu Venemaal”. 

Tagaküljel  on Vene tsaaririigi vapp, kahepealine kotkas hoidmas küüniste vahel valitsuskeppi  ja riigiõuna.  Kotka rinda ümbritseb Venemaa kaitsepühaku Andreas Esmakutsutu (Andrei Pervozvannõi) ordeni kett koos kilbiga, millel kujutatakse ristiusu märtrit Püha Jüri lohet tapmas. Kotka pea kohal on lintidega kaunistatud kroon.  Kotka tiibadel on kaheksa vappi, sümboliseerimaks riike, mis sel ajal Venemaa koosseisu kuulusid: Poola, Tauria kubermang (praegune Krimm), Gruusia, Siber, Kaasani kuningriik, Kiievi ja Soome vürstiriigid ning Novgorod. Mündi nimiväärtus ja vermimise aasta on kujutatud mündi allääres.

Servale on kirillitsas graveeritud “1 золотникъ 78,24 доличистаго золота”, mis tõlkes tähendab “1 solotnik ja 78,24 doli puhast kulda”.  Solotnik ja doli olid vanad vene mõõtühikud, 1 solotnik oli kokku 96 dolit ja see võrdub 4,265 grammiga. Serval on näha ka selle mündimeistri initsiaalid, kes mündi vermimisel järelvalvet teostas: АГ – Apollon Grasgof, ФЗ - Felix Zaleman, АР - Alexander Redko, and ЭБ – Elikum Babayants.

Iga münt on soovikorral pakendatud tugevasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid