Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austraalia Lunar draakoniaasta kuldmünt 2000

Perth Minti kauaaegse partnerina on Tavidil rõõm pakkuda üht maailma kauneimat vermitud kuldmünti  – 2000 Austraalia Lunari draakoniaasta kuldmünti. See kuulub Perth Minti Austraalia Lunari hinnatud I seeria kollektsiooni, mille iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kuukalendrile. Mündiseeria kõige populaarsema, üheuntsise mündi vermimiskogus on piiratud, neid valmistatakse aasta jooksul vaid kuni 30 000 tükki, mis tagab mündile arvestatava hinnalisa järelturul. Draakoniaasta münt on tehtud puhtast kullast prooviga 999,9 ning selle valmistamisel on kasutatud erilist vermimistehnikat, mis  tagab  mündi tippkvaliteedi,  erakordselt kaunid läikivad  ning  matid pinnad  ning ülimalt detailsed kujutised. Draakoniaasta kuldmünt on tõeline kullast meistriteos, mis sobib nii arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad kinkida oma lähedastele midagi meeldejäävat ja erilist.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1+1654.28 €
 • Ostame 1+1229.89 €
 •  
 • Ühiku hind1654.28 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Lunari draakoniaasta kuldmünt on raha. Kullast Lunari sarja hakati välja andma 1996. aastal ning seeria iga münt, sealhulgas draakoniaasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt seaduslik maksevahend.
 • Austraalia Lunari draakoniaasta kuldmünt on haruldane. Alates Lunari-seeriaalgusest on draakoniaasta münti vermitud seni vaid 2000. ja 2012. aastal ning seega on see üks haruldasemaid 21. sajandil välja antud investeerimiseks mõeldud puhtast kullast üheuntsiseid münte – kokku toodeti neid vaid 60 000 tükki. 
 • Austraalia Lunari draakoniaasta kuldmünt põhineb Hiina sodiaagikalendril. Draakoniaastal sündinuid peetakse domineerivateks, üllateks, võimukateks ja otsustavateks, kuid iseloomulik on ka tormakus ja mässumeelsus.
 • Austraalia Lunari draakoniaasta kuldmünt on suurepärane kingitus lähedastele. Näita oma armastust puhtast kullast mündiga, millel on kujutatud kingisaaja parimad omadused ning sünniaasta – see on kingitus kogu eluks.
 •  Austraalia Lunari draakoniaasta münt on äärmiselt kõrge kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda suurepärase kvaliteediga, säravat ja detailiderohket vermitud kuldmünti.
 • Austraalia Lunari draakoniaasta mündid on populaarsed nutikate investorite seas. Iga kaheteistkümne aasta järel vahelduv draakonikujutis, piiratud tiraaž, mündi kõrge kvaliteet, puhtus ja maksevahendi staatus tähendavad arvestatavat lisaväärtust järelturul.
 • Austraalia Lunari draakoniaasta mündid on tuntud kogu maailmas. Austraalia Lunari kuldmünte on vermitud alates 2000. aastast ning neid hindavad kõrgelt nii investeerimiskullaga kauplejad kui ka kollektsionäärid. Mündi muudavad äratuntavaks 20. sajandi mõjuvõimsama ning kõige kauem troonil olnud kuninganna Elizabeth II portree esiküljel ning Hiina sodiaagi loomakujutis tagaküljel.

Austraalia Lunari kuldmünt: draakoniaasta

Tänapäeval kasutatakse taoistlikus kosmoloogias palju Hiina kuukalendrit. Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta sünnib. Sodiaagi loomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnuseid, mis on omased kõigile inimestele. Hiina sodiaak koosneb kaheteistkümnest loomast, iga loom valitseb kaheteistaastase tsükli järel. Enne 2012. aastat tähistati draakoniaastat viimati 2000. aastal.

Draakoniaastal sündinud inimesi peetakse jõulisteks ja tugevateks, väga enesekindlateks ja uhketeks. Nende entusiasm võtta omaks katsumusi ja riske tõmbab ligi teisi inimesi. Energiline eluviis teeb nad mõnevõrra kannatamatuteks ja neil on kalduvus mässumeelsusele. Olgugi, et draakoniaastal sündinud inimesed on energilised ja sihikindlad, siis nende sisemine energia avaldub sageli soojuses ja lahkuses, mis teeb nad eriti suuremeelseteks inimeste vastu, kellest nad hoolivad. Nii on Austraalia Lunari kitseaasta kuldmünt ideaalne kingitus kõigile, keda  te  armastate või austate, sest selle mündi kinkimine näitab, et soovite puhtast kullast väärtusliku kunstiteosega jäädvustada inimese sünniaastat ning tema erilisi loomuomadusi.

Austraalia Lunari draakoniaasta münt – sama haruldane kui kuld 

Esimese Austraalia Lunari draakoniaasta kuldmündi andis Perth Mint välja 2000. aastal ning teise seeria oma ilmus 2012. aastal. Järgmist draakoniaasta münti on oodata alles 2024. aastal, mil Hiina kalendri järgi saabub draakonil taas aeg valitseda. 2000. aastal vermiti münte suurustes 1 kg, 10 oz, 2 oz, 1 oz, ¼ oz, 1/10 oz ja 1/20 oz, 2012. aastal lisandus ½ oz ning võimalus tellida 10kilost draakoniaasta Lunarit. Üheuntsiseid lunareid vermiti mõlemal aastal maksimaalne kogus 30 000 tükki ning eri suuruses draakoniaasta kullast Lunareid on seni toodetud 237 650 tükki. See pole siiski kuigi suur number, kuna näiteks Austraalia Kangaroo müntide aastane vermimiskogus küünib 3–400 tuhandeni. Austraalia Lunari kuldmüntide seeria sobib seega imehästi kollektsioneerimiseks, kuna mõned mündid selles seerias on sõna otseses mõttes sama haruldased kui kuld.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
100 dollarit32.1999931.1034731.106581The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austaalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi nimiväärtus 100 dollarit ja mündi kujundaja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB.

Tagaküljel jõulist draakonit. Paremale poole on graveeritud Hiina hieroglüüfides sõna „draakon” ja vasakule mündi vermimisaasta. Draakoni pildi all on andmed mündi kaalu ja kullasisalduse kohta.

Iga münt on Perth Mintis pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20  münti.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitud ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust, lähetatakse toode Teieni 1 või 2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite ka ise tootele järgi tulla meie kontorisse Tallinnas või Tartus, samal päeval kui makse on sooritatud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitatakse sellest koheselt ka tellijat.

Partnerid