Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austraalia Lunar draakoniaasta kuldmünt 2012

Perth Minti kauaaegse partnerina on Tavidil rõõm pakkuda üht maailma kauneimat vermitud kuldmünti – 2012 Austraalia Lunari draakoniaasta kuldmünti. See kuulub Perth Minti Austraalia Lunari hinnatud II seeria kollektsiooni, mille iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kuukalendrile. Mündiseeria kõige populaarsema, üheuntsise mündi vermimiskogus on piiratud, neid valmistatakse aasta jooksul vaid kuni 30 000 tükki, mis tagab mündile arvestatava hinnalisa järelturul. Draakoniaasta münt on tehtud puhtast kullast prooviga 999,9 ning selle valmistamisel on kasutatud erilist vermimistehnikat, mis tagab mündi tippkvaliteedi, erakordselt kaunid läikivad ning matid pinnad ning ülimalt detailsed kujutised. Draakoniaasta kuldmünt on tõeline kullast meistriteos, mis sobib nii arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad kinkida oma lähedastele midagi meeldejäävat ja erilist.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1+1589.22 €
 • Ostame 1+1180.20 €
 •  
 • Ühiku hind1589.22 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Lunari draakoniaasta kuldmünt on raha. Kullast Lunari sarja hakati välja andma 1996. aastal ning seeria iga münt, sealhulgas draakoniaasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt kehtiv maksevahend. 
 • Austraalia Lunari draakoniaasta kuldmünt on haruldane. Alates Lunari-seeria algusest on draakoniaasta münti vermitud seni vaid 2000. ja 2012. aastal ning see on üks haruldasemaid 21. sajandil välja antud investeerimiseks mõeldud puhtast kullast üheuntsiseid münte. Lunari draakoniaasta 1-untsiseid kuldmünte on toodetud kokku vaid 60 000 tükki.    
 • Austraalia Lunari draakoniaasta kuldmünt põhineb Hiina sodiaagikalendril. Draakoniaastal sündinuid peetakse domineerivateks, üllateks ja mõjukateks. 
 • Austraalia  Lunari  draakoniaasta  kuldmünt  on  suurepärane kingitus lähedastele. Näidake oma armastust puhtast kullast mündiga, millel on kujutatud kingisaaja parimad omadused ning sünniaasta – see on kingitus kogu eluks. 
 • Austraalia  Lunari  draakoniaasta  münt  on  äärmiselt  hea kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda kõrgekvaliteedilist, säravat ja detailiderohket vermitud kuldmünti. 
 • Austraalia Lunari draakoniaasta mündid on populaarsed nutikate investorite seas. Iga kaheteistkümne aasta järel uus draakonimotiiviga kujundus, piiratud tiraaž, mündi suurepärane kvaliteet, puhtus ja maksevahendi staatus tähendavad arvestatavat lisaväärtust järelturul.
 • Austraalia Lunari draakoniaasta mündid on tuntud kogu maailmas. Austraalia Lunari kuldmünte on vermitud alates 1996. aastast ning neid hindavad kõrgelt nii investeerimiskullaga kauplejad kui ka kollektsionäärid. Mündi muudavad äratuntavaks 20. sajandi mõjuvõimsaima ning kõige kauem troonil olnud kuninganna Elizabeth II portree esiküljel ning Hiina sodiaagi loomakujutis tagaküljel.

Austraalia Lunari kuldmünt: draakoniaasta

Tänapäeval kasutatakse taoistlikus kosmoloogias palju Hiina kuukalendrit. Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta sünnib. Sodiaagi loomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnuseid, mis on omased kõigile inimestele. Hiina sodiaak koosneb kaheteistkümnest loomast, iga loom valitseb kaheteistaastase tsükli järel. Enne 2012. aastat tähistati draakoniaastat viimati 2000. aastal.

Draakoniaastal sündinud inimesi peetakse jõulisteks ja tugevateks, väga enesekindlateks ja uhketeks. Nende entusiasm võtta omaks katsumusi ja riske tõmbab ligi teisi inimesi. Energiline eluviis teeb nad mõnevõrra kannatamatuteks ja neil on kalduvus mässumeelsusele. Olgugi, et draakoniaastal sündinud inimesed on energilised ja sihikindlad, siis nende sisemine energia avaldub sageli soojuses ja lahkuses, mis teeb nad eriti suuremeelseteks inimeste vastu, kellest nad hoolivad. Nii on Austraalia Lunari kitseaasta kuldmünt ideaalne kingitus kõigile, keda  te  armastate või austate, sest selle mündi kinkimine näitab, et soovite puhtast kullast väärtusliku kunstiteosega jäädvustada inimese sünniaastat ning tema erilisi loomuomadusi.

Austraalia Lunari draakoniaasta münt – sama haruldane kui kuld 

Esimese Austraalia Lunari draakoniaasta kuldmündi andis Perth Mint välja 2000. aastal ning teise seeria oma ilmus 2012. aastal. Järgmist kitseaasta münti on oodata alles 2024. aastal, mil Hiina kalendri järgi saabub draakonil taas aeg valitseda. 2000. aastal vermiti münte suurustes 1 kg, 10 oz, 2 oz, 1 oz, ¼ oz, 1/10 oz ja 1/20 oz, 2012. aastal lisandus ½ oz ning võimalus tellida 10kilost kitseaasta Lunarit. Üheuntsiseid lunareid vermiti mõlemal aastal maksimaalne kogus 30 000 tükki ning eri suuruses draakoniaasta kullast Lunareid on seni toodetud 237 650 tükki. See pole siiski kuigi suur number, kuna näiteks Austraalia Kangaroo müntide aastane vermimiskogus küünib 3–400 tuhandeni. Austraalia Lunari kuldmüntide seeria sobib seega imehästi kollektsioneerimiseks, kuna mõned mündid selles seerias on sõna otseses mõttes sama haruldased kui kuld.  

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
100 dollarit37.34999.931.1034731.106581The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi suurus „1 OZ”, puhast kulda tähistav „9999 GOLD”, nimiväärtus 100 dollarit ja esikülje kujunduse looja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB.

Tagaküljel jõulist draakonit. Paremale poole on graveeritud Hiina hieroglüüfides sõna „draakon” ja vasakule mündi vermimisaasta. Draakoni pildi all on andmed mündi kaalu ja kullasisalduse kohta.

Iga münt on Perth Mintis pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20  münti.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid