Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austraalia Lunar koera-aasta kuldmünt 2006

Tavidil on Perth Minti kauaaegse koostööpartnerina hea meel tutvustada üht maailma kaunimat vermitud kuldmünti – koera-aasta Austraalia Lunarit. See kuulub Perth Minti hinnatud kollektsiooni, mille iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kalendrile. Sarja kõige populaarsemal, üheuntsisel mündil on piiratud tiraaž 30 000, mis lisab kollektsionääride silmis järelturul väärtust. Koera-aasta mündi kullasisaldus on 99,99% ja selle vermimisel kasutatakse spetsiaalset tehnoloogiat, tagamaks läikivate ja mattide pindade esiletoomisel pildi erakordne detailsus. Koera-aasta münt on tõeline „kullast meistriteos, sobides ühtlasi nii arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad oma lähedastele teha meeldejääva ja erilise kingituse.

 

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1+1250.51 €
 • Ostame 1+1181.95 €
 •  
 • Ühiku hind1250.51 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Lunari koera-aasta kuldmünt on raha. Kullast Lunari sarja hakati välja andma 1996. aastal ning seeria iga münt, sealhulgas koera-aasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt seaduslik maksevahend.
 • Austraalia Lunari koera-aasta kuldmünt on haruldane. Alates Lunari-seeriaalgusest on koera-aasta münti vermitud seni vaid 2006. aasta jooksul ning seegaon see üks haruldasemaid 21. sajandil välja antud investeerimiseks mõeldudpuhtast kullast üheuntsiseid münte – kokku toodeti neid vaid 26 334 tükki. 
 • Austraalia Lunari koera-aasta kuldmünt põhineb Hiina sodiaagikalendril. Koera-aastal sündinuid peetakse ausateks, lojaalseteks ja siirasteks. Nad on loomu poolest meeldivad, kuid kalduvad samas olema ettevaatlikud ja konservatiivsed.
 • Austraalia Lunari koera-aasta kuldmünt on suurepärane kingitus lähedastele. Näita oma armastust puhtast kullast mündiga, millel on kujutatud kingisaaja parimad omadused ning sünniaasta – see on kingitus kogu eluks.
 • Austraalia Lunari koera-aasta münt on äärmiselt kõrge kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda suurepärase kvaliteediga, säravat ja detailiderohket vermitud kuldmünti.
 • Austraalia Lunari koera-aasta mündid on populaarsed nutikate investorite seas. Iga kaheteistkümne aasta järel vahelduv koerakujutis, piiratud tiraaž, mündi kõrge kvaliteet, puhtus ja maksevahendi staatus tähendavad arvestatavat lisaväärtust järelturul.
 • Austraalia Lunari koera-aasta mündid on tuntud kogu maailmas. Austraalia Lunari kuldmünte on vermitud alates 1996. aastast ning neid hindavad kõrgelt nii investeerimiskullaga kauplejad kui ka kollektsionäärid. Mündi muudavad äratuntavaks 20. sajandi mõjuvõimsama ning kõige kauem troonil olnud kuninganna Elizabeth II portree esiküljel ning Hiina sodiaagi loomakujutis tagaküljel.

Austraalia Lunari koera-aasta kuldmünt

Tänapäeval kasutatakse taoistlikus kosmoloogias palju Hiina kuukalendrit. Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta sünnib. Sodiaagi loomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnuseid, mis on omased kõigile inimestele. Hiina sodiaak koosneb kaheteistkümnest loomast, iga loom valitseb kaheteistaastase tsükli järel. Koera-aastat tähistati viimati 2006. aastal.

Koera-aastal sündinud inimesi peetakse väga ustavaks, nad on oma lähedaste nimel nõus tegema absoluutselt kõike. Nad on alati valmis teisi aitama ja seavad nende huvid sageli enda omadest ettepoole. Koera-aastal sündinud inimesed armastavad vaikset elu pere keskel. Neidpeetakse ausateks ja siirasteks inimesteks, kes taunivad õelaid tegusid ja ebaausaid võtteid. Oma õiglase meele tõttu on neil vahel raske taluda teiste inimeste alatut käitumist. Ümbritsevatel ei ole Koera-aastal sündinutega kuigi lihtne suhteid luua, kuna nad on konservatiivsed ja ettevaatlikud. Kui aga sõprus on juba sõlmitud, ei ole Koera-aastal sündinutest paremat kaaslast, suhte hoidmise nimel jäävad nad alati truuks. Nii on Austraalia Lunari Koera-aasta kuldmünt ideaalne kingitus kõigile, keda te armastate või austate, sest selle mündi kinkimine näitab, et soovite puhtast kullast väärtusliku kunstiteosega jäädvustada inimese sünniaastat ning tema erilisi loomuomadusi.

 

Austraalia Lunari koera-aasta münt – sama haruldane kui kuld

Perth Minti rahapaja esitles Austraalia Lunari kuldmüntide seeriat esmakordselt 1996. aastal, esimene  koera-aasta münt vermiti 2006. aastal. Järgmine koera-aasta münt tuleb välja aastal 2018, mil Hiina kuukalendri järgi jõuab koeral taas kätte aeg valvepostile asuda. Koera-aasta münte vermiti 2006. aastal üheksas eri suuruses: 10 kg, 1 kg, 10 untsi, 2 untsi, 1 unts, 1/2  untsi, 1/4untsi, 1/10 untsi ja 1/20 untsi. Kokku vermiti koera-aasta kuldmünte 68 666. Teiste tuntud investeerimismüntide tiraažiga võrreldes on see erakordselt väikearv. Üheuntsiseid koera-aasta münte vermiti 2006. aastal kokku 26 334 tükki, üheuntsise Lunari maksimaalne vermimiskogus on 30 000 münti aastas. Austraalia Nuggeti puhul on see number 350 000, üheuntsiseid känguru pildiga kuldmünte vermitakse kolme kuuga sama palju kui eri suuruses koera-aasta münte ühe aastaga kokku. Austraalia Lunari kuldmüntide seeria sobib seega imehästi ka kollektsioneerimiseks, kuna näiteks koera-aasta mündid on sõna otsese mõttes sama haruldased kui kuld.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesLõplik tootmiskogusTootjaTootjariik
100 dollarit32.1999.931.1034831.10659126334The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austaalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi nimiväärtus 100 dollarit ja mündi kujundaja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB.

Tagaküljel kujutatakse murul seisvat valvast koera. Paremale poole on graveeritud Hiina hieroglüüfides sõna „koer” ja vasakule mündi vermimisaasta. Koera pildi all on andmed mündi kaalu ja kullasisalduse kohta.

Iga münt on Perth Mintis ükshaaval pakitud tugevasse plastkapslisse. Hulgiostu puhul on mündid 20 kaupa tehasepakendis.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid