Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austraalia Lunar kitseaasta kuldmünt 2015

Perth Minti kauaaegse partnerina on Tavidil rõõm pakkuda üht maailma kauneimat vermitud kuldmünti  – 2015 Austraalia Lunari kitseaasta kuldmünti. See kuulub Perth Minti Austraalia Lunari hinnatud II seeria kollektsiooni, mille iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kuukalendrile. Mündiseeria kõige populaarsema, üheuntsise mündi vermimiskogus on piiratud, neid valmistatakse aasta jooksul vaid kuni 30 000 tükki, mis tagab mündile arvestatava hinnalisa järelturul. Kitseaasta münt on tehtud puhtast kullast prooviga 999,9 ning selle valmistamisel on kasutatud erilist vermimistehnikat, mis  tagab  mündi tippkvaliteedi,  erakordselt kaunid läikivad ning  matid pinnad  ning ülimalt detailsed kujutised. Kitseaasta kuldmünt on tõeline kullast meistriteos, mis sobib nii arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad kinkida oma lähedastele midagi meeldejäävat ja erilist.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1+1307.35 €
  • Ostame 1+1181.95 €
  •  
  • Ühiku hind1307.35 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • Austraalia Lunari kitseaasta kuldmünt on raha. Kullast Lunari sarja  hakati  välja andma 1996. aastal ning seeria iga münt, sealhulgas  kitseaasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt kehtiv maksevahend.
  • Austraalia Lunari kitseaasta kuldmünt on haruldane. Alates Lunari-seeria algusest on kitseaasta münti vermitud seni vaid 2003. ja 2015. aastal ning see on üks haruldasemaid  21. sajandil välja antud investeerimiseks mõeldud  puhtast  kullast üheuntsiseid münte. Lunari I seeria kitseaasta 1-untsiseid kuldmünte toodeti kokku vaid 16 755 tükki, maksimaalne aastane tootmiskogus on 30 000.
  • Austraalia Lunari kitseaasta kuldmünt põhineb Hiina sodiaagikalendril. Kitseaastal sündinuid  peetakse väga loominguliseks, neid paelub käsitöö, kunst ja loodus. Olles loomult unistajad, on kitsed ümbritsevate vastu soojad ja sõbralikud.
  • Austraalia Lunari kitseaasta kuldmünt on suurepärane kingitus lähedastele. Näidake oma armastust puhtast kullast mündiga, millel on kujutatud kingisaaja parimad omadused ning sünniaasta – see on kingitus kogu eluks.
  • Austraalia Lunari kitseaasta münt on äärmiselt hea kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda kõrgekvaliteedilist, säravat ja detailiderohket vermitud kuldmünti.
  • Austraalia Lunari kitseaasta mündid on populaarsed nutikate investorite seas. Iga kaheteistkümne aasta järel uus kitsemotiiviga kujundus, piiratud tiraaž, mündi suurepärane kvaliteet, puhtus ja maksevahendi staatus tähendavad arvestatavat lisaväärtust järelturul.  

Austraalia Lunari kuldmünt: kitseaasta

Tänapäeval kasutatakse taoistlikus kosmoloogias palju Hiina kuukalendrit. Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta sünnib. Sodiaagi loomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnuseid, mis on omased kõigile inimestele. Hiina sodiaak koosneb kaheteistkümnest loomast, iga loom valitseb kaheteistaastase tsükli järel. Enne 2015. aastat tähistati kitseaastat viimati 2003. aastal.

Kitseaastal sündinud inimesi peetakse õrnaks, kaastundlikuks ja  ennekõike rahulikuks. Neile meeldib teiste eest hoolitseda. Oma veidi kinnise loomu tõttu armastavad nad rahu ja vaikust ning kuigi kitsedele meeldib ka seltskond, siis tähelepanu keskpunktis olemist nad ei naudi ja hoiavad pigem seina äärde. Nende meelerahu kiirgub kogu nende olemusest, nad on rahulikud ja muretud. Kitseaastal sündinutel on loomulik anne kunsti ja käsitöö peale, loominguliste nimestena eelistavad nad ameteid, mis annavad palju vabadust. Teisest küljest on neil raskusi igapäevaelu korraldamisega, kuna unustavad end sageli  mõtisklema või unistama.  Kitseaastal sündinud on tavaliselt lahked, armastavad ja heasüdamlikud inimesed, kes andestavad kiiresti ega pea pikka viha.  Kõigi  nende  omaduste tõttu on nad suhtlusringkonnas väga hinnatud. Nii on Austraalia Lunari kitseaasta kuldmünt ideaalne kingitus kõigile, keda  te  armastate või austate, sest selle mündi kinkimine näitab, et soovite puhtast kullast väärtusliku kunstiteosega jäädvustada inimese sünniaastat ning tema erilisi loomuomadusi.  

Austraalia Lunari kitseaasta münt – sama haruldane kui kuld 

Esimese Austraalia Lunari kitseaasta kuldmündi andis Perth Mint välja 2003. aastal ning teise seeria oma ilmus 2015. aastal. Järgmist kitseaasta münti on oodata alles 2027. aastal, mil Hiina kalendri järgi saabub kitsel taas aeg valitseda. 2003. aastal vermiti münte suurustes 1 kg, 10 oz, 2 oz, 1 oz, ¼ oz, 1/10 oz ja 1/20 oz, 2015. aastal lisandus ½ oz ning võimalus tellida 10kilost kitseaasta Lunarit. Üheuntsiseid lunareid vermiti 2003. aastal 16 775 ning eri suuruses kitseaasta kuldmünte kokku 59 729 tükki. 2015. aastal olid tootmiskogused oluliselt suuremad, läbi müüdi kogu üheuntsiste tiraaž 30 000 ning eri suuruses kitseaasta kullast Lunareid on seni toodetud 139 608 tükki. See pole siiski kuigi suur number, kuna näiteks Austraalia Kangaroo müntide aastane vermimiskogus küünib 3–400 tuhandeni. Austraalia Lunari kuldmüntide seeria sobib seega imehästi kollektsioneerimiseks, kuna mõned mündid selles seerias on sõna otseses mõttes sama haruldased kui kuld.  

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
100 dollarit39.34999.931.1034831.106591The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH  II” ja „AUSTRALIA”.  Kujutise all on mündi suurus  „1 OZ”, puhast kulda tähistav „9999 GOLD”, nimiväärtus 100 dollarit  ja esikülje kujunduse looja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB. 

Tagaküljel on kujutatud kivisel pinnal seisvat kitse. Kujutisest vasemal on Hiina hieroglüüf sõnaga „kits” ning mündi vermijat Perth Minti tähistav P. Mündi alumises servas on kiri „Year of the Goat”, mis eesti keeles tähendab kitseaastat. 

Iga münt on Perth Mintis pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20  münti.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid