Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austraalia Lunar tiigriaasta kuldmünt 2010

Perth Minti kauaaegse partnerina on Tavidil rõõm pakkuda üht maailma kauneimat vermitud kuldmünti – 2010 Austraalia Lunari tiigriaasta kuldmünti. See kuulub Perth Minti Austraalia Lunari hinnatud II seeria kollektsiooni, mille iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kuukalendrile. Mündiseeria kõige populaarsema, üheuntsise mündi vermimiskogus on piiratud, neid valmistatakse aasta jooksul vaid kuni 30 000 tükki, mis tagab mündile arvestatava hinnalisa järelturul. Tiigriaasta münt on tehtud puhtast kullast prooviga 999,9 ning selle valmistamisel on kasutatud erilist vermimistehnikat, mis tagab mündi tippkvaliteedi, erakordselt kaunid läikivad ning matid pinnad ning ülimalt detailsed kujutised. Tiigriaasta kuldmünt on tõeline kullast meistriteos, mis sobib nii arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad kinkida oma lähedastele midagi meeldejäävat ja erilist.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1+1479.38 €
 • Ostame 1+1139.40 €
 •  
 • Ühiku hind1479.38 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Lunari tiigriaasta kuldmünt on raha. Kullast  Lunari sarja hakati välja andma 1996. aastal ning seeria iga münt, sealhulgas tiigriaasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt kehtiv maksevahend. 
 • Austraalia Lunari tiigriaasta kuldmünt on haruldane. Alates Lunari-seeria algusest on tiigriaasta münti vermitud seni vaid 1998. ja 2010. aastal ning see on üks haruldasemaid 21. sajandil välja antud investeerimiseks mõeldud puhtast kullast üheuntsiseid münte. 
 • Austraalia Lunari tiigriaasta kuldmünt põhineb Hiina sodiaagikalendril. Tiigriaastal sündinuid peetakse loomulikeks juhtideks, ambitsioonikateks ja autoriteetseteks. 
 • Austraalia  Lunari  tiigriaasta  kuldmünt  on  suurepärane kingitus lähedastele. Näidake oma armastust puhtast kullast mündiga, millel on kujutatud kingisaaja parimad omadused ning sünniaasta – see on kingitus kogu eluks. 
 • Austraalia  Lunari  tiigriaasta  münt  on  äärmiselt  hea kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda kõrgekvaliteedilist, säravat ja detailiderohket vermitud kuldmünti. 
 • Austraalia Lunari tiigriaasta mündid on populaarsed nutikate investorite seas. Iga kaheteistkümne aasta järel uus tiigrimotiiviga kujundus, piiratud tiraaž, mündi suurepärane kvaliteet, puhtus ja maksevahendi staatus tähendavad arvestatavat lisaväärtust järelturul. 
 • Austraalia Lunari tiigriaasta mündid on tuntud kogu maailmas. Austraalia Lunari kuldmünte on vermitud alates 1996. aastast ning neid hindavad kõrgelt nii investeerimiskullaga kauplejad kui ka kollektsionäärid. Mündi muudavad äratuntavaks 20. sajandi mõjuvõimsaima ning kõige kauem troonil olnud kuninganna Elizabeth II portree esiküljel ning Hiina sodiaagi loomakujutis tagaküljel.

Austraalia Lunar – tiigriaasta

Tänapäeval kasutatakse taoistlikus kosmoloogias palju Hiina kuukalendrit. Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta sünnib. Sodiaagi loomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnuseid, mis on omased kõigile inimestele. Hiina sodiaak koosneb kaheteistkümnest loomast, iga loom valitseb kaheteistaastase tsükli järel ning 2010. aasta kuulus tiigrile.

Tiigriaastal sündinud inimesed on täis elujanu, neil on pidev vajadus saavutada ja järgneda oma ambitsioonidele. Nad on enesekindlad ja sündinud liidrid, väärika autoriteetsusega saavutavad kiiresti teiste nõusoleku. Südikaid  ja julgeid, tiigriaastal sündinud inimesi, tuleb võtta tõsiselt, sest nad ei taandu ning, kui nad kistakse vaidlusesse või kaklusesse, siis enamasti väljuvad nad võitjatena  ja täpselt nii neile ka meeldib. Nende armuline ja töötlemata sarm teeb nad äärmiselt ahvatlevaks ja külgetõmbavaks, kuid metsik loomus ja vähene stressi taluvus avalduvad tihti meeleolu kõikumiste ja  juhuslike emotsionaalsete pursetena. Loomu poolest tundlikena on nad kergesti ärrituvad,kuid nende lahke süda, avatud meel ja optimistlik ellusuhtumine teeb neist paljude lemmikud.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootmislimiitLõplik tootmiskogusTootjaTootjariik
100 dollarit39.34999.931.1034731.1065813000030000The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi suurus „1 OZ”, puhast kulda tähistav „9999 GOLD”, nimiväärtus 100 dollarit ja esikülje kujunduse looja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB.

Tagaküljel on kujutatud tiigrit. Kujutisest vasemal on Hiina hieroglüüf sõnaga „tiiger” ning mündi vermijat Perth Minti tähistav P. Mündi alumises servas on kiri „Year of the Tiger”, mis eesti keeles tähendab tiigriaastat.

Iga münt on eraldi pakendatud tugevasse plastkapslisse Perth Minti poolt. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20 münti.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid