Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Suurbritannia Charles III sovrin

Saadaval
Pärast kuninganna Elizabeth II surma 2022. aasta septembris sai Ühendkuningriigi kuningaks Charles III. Ta on Elizabeth II ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-19
559,06 €
508,00 € 9.13%
20-49
556,49 €
508,00 € 8.71%
50+
553,93 €
508,00 € 8.29%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne! Saadaolevad aastad võivad erineda pildil näidatust!

Lühikirjeldus

Pärast kuninganna Elizabeth II surma 2022. aasta septembris sai Ühendkuningriigi kuningaks Charles III. Ta on Elizabeth II ja Edinburghi hertsogi prints Philipi esimene poeg. Charlesi jaoks on kõige südamelähedasem teema olnud keskkonnahoid, ta on palju kõnelenud reostusest, kliima soojenemisest ja jätkusuutlikkusest. Ta on rõhutanud arhitektuuri tähtsust ühiskonnas ning teinud tööd ajalooliste ehitiste säilitamiseks. Charles töötas ka eksperimentaalse linna Poundbury loomise kallal, mis põhineb tema arhitektuurimaitsel. Ta on õppinud arheoloogiat, ajalugu ja käinud Briti kuningliku õhuväe kolledžis, kus temast sai suurepärane piloot.

Miks osta?

 • Sovrinid on Suurbritannia kõige kuulsamad mündid. Need peegeldavad Briti impeeriumi kuldaega ja on ühed enim levinud kuldmündid maailmas.
 • Sovrinid võimaldavad oma sääste paigutada paindlikult. Sovrini kuldmünt on hea valik nii väiksemaid summasid paigutavale investorile kui ka neile, kes soovivad parema likviidsuse eesmärgil omada palju väikseid münte.
 • Sovrini kuldmündid on likviidsed. Alates 1800ndatest on vermitud enam kui 700 miljonit sovrinit. Nende turg on väga lai ja likviidne – see tähendab, et neid on maailmaturul kerge osta ja müüa.
 • Sovrinid on raha. Kõik pärast 1837. aastat vermitud sovrinid on Ühendkuningriigis legaalseks maksevahendiks. Kõne all olevas riigis on mündid ka kapitalikasvu maksust vabastatud.
 • Sovrinid omavad tähendust. Sovrinil on enam kui 500-aastane ajalugu ning uutel müntidel on kujutatud kuningas Charles III.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  559,06 €
 • Tagasiostuhind
  508,00 €
 • Teie risk
  51,06 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 125.07%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2176,49 EUR/oz

Ajalugu

Pärast kuninganna Elizabeth II surma 2022. aasta septembris sai Ühendkuningriigi kuningaks Charles III. Ta on Elizabeth II ja Edinburghi hertsogi prints Philipi esimene poeg. Charlesi jaoks on kõige südamelähedasem teema olnud keskkonnahoid, ta on palju kõnelenud reostusest, kliima soojenemisest ja jätkusuutlikkusest. Ta on rõhutanud arhitektuuri tähtsust ühiskonnas ning teinud tööd ajalooliste ehitiste säilitamiseks. Charles töötas ka eksperimentaalse linna Poundbury loomise kallal, mis põhineb tema arhitektuurimaitsel. Ta on õppinud arheoloogiat, ajalugu ja käinud Briti kuningliku õhuväe kolledžis, kus temast sai suurepärane piloot.

Royal Mint

Kuninglik Rahapaja on üks vanimaid ja hinnatumaid riiklikke institutsioone Inglismaal. Osadel andmetel on nad tegutsenud üle 1100 aasta ja tootnud paljusid maailmakuulsaid münte, see on neist teinud kuulsaima ja tuntuima rahapaja. 1279 aastast tegutses Kuninglik Rahapaja Londoni Toweris ja vastutas Inglismaa müntide vermimise eest. Kui Sir Isaac Newton sai Kuningliku Rahapaja meistriks, suurenes rahapaja kuulsus ja usaldusväärsus veelgi. Sir Isaac Newtoni ametiaja jooksul viidi Inglise nael kullastandardile.

Tänapäeval vermib Kuninglik Rahapaja mitte ainult Inglismaal ringluses olevaid münte, vaid ka rohkem kui 60 riigi erinevaid münte. Ometi on neist müntidest kõige tähtsam ja tuntum  kuldsovrin, mida isegi tänapäeval vermitakse  Llantrisanti linnas, Walesis. Tänapäevaste sovrinite kaal ja puhtus on täpselt sama nagu kakssada aastat tagasi vermitud müntdel: need kaaluvad 7,988 grammi ja on kullaprooviga 917. Kuldsovrinite populaarsus ei ole vähenenud ja seda tõestab fakt, et 2014. aastal vermitud sovrinid müüdi läbi juba samal aastal.  Ainuüksi 1957. aastast alates on vermitud 100 000 000 kuldsovrinit. Kuldsovrini reputatsioon kui „Müntidemaailma kuningas“, elab edasi ja alati leidub investoried kes eelistavad kuldmünti kui turvalist, likviidset ja usaldusväärset investeeringut.

Toote kaal grammides
7.98
Kuld - puhaskaal (g)
7.315
Proov
916.7
Kuld - puhaskaal (oz)
0.2352
Diameeter
22.05
Paksus
-
Nimiväärtus
1 sovrin
Tootja
The Royal Mint, Ühendkuningriik

Esikülg

Mündi esiküljel on Charles III portree. Erinevatel sovrinitel on kujutatud kuut erinevat monarhi portreed. Portree autor on Martin Jennings.

Tagakülg

Tagaküljel on kujutatud Jody Clarki poolt kujundatud Kuninglikku Vappi.

Pakend

Iga münt on soovi korral pakendatud tugevast plastikust kapslisse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!