Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

30 g Hiina Panda hõbemünt MIX (erinevad aastad)*

Hetkel otsas
 Hiina keskpank hakkas seadusliku maksevahendi staatuses Panda hõbemünte välja andma 1983. aastal, see oli esimene hõbedast investeerimismünt, ... lugege edasi
Müük Ost
-
25,98 €
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne! Saadaolevad aastad võivad erineda pildil näidatust!

Lühikirjeldus

 Hiina keskpank hakkas seadusliku maksevahendi staatuses Panda hõbemünte välja andma 1983. aastal, see oli esimene hõbedast investeerimismünt, mille kujundus igal aastal muutub – omadus, mida eriti kõrgelt hindavad just kollektsionäärid.

Alates 2016. aastast mündi standard muutus ja Panda hõbemündi kaaluks sai 1 untsi asemel 30 grammi. Münt on valmistatud puhtast hõbedast prooviga 999 ning sellel kujutatakse rahulikku ja armast pandakaru – Hiina rahvuslooma ning ühtlasi maailma üht haruldasemat imetajat.

Miks osta?

 • Hiina Panda hõbemündi hind kujuneb hõbeda hinna põhjal. Hiina Panda hõbemündi hinna aluseks on ennekõike selles sisalduva puhta hõbeda kogus ning hõbeda hetkehind maailmaturul. 
 • Hiina Panda hõbemündid on populaarsed kollektsionääride seas. Kunagi pole hilja panna alus oma Panda-müntide kogule. Kuna mündi kujundus on igal aastal uus ning iga-aastane vermimiskogus piiratud, on Hiina Panda müntide hind järelturul kallim.  
 • Hiina Panda hõbemündid on tuntud rahvusvahelisel turul. See on ainus puhtast hõbedast investeerimismünt maailmas, millel kujutatakse Hiina rahvuslooma – pandakaru – ning see on tuntud investeerimisringkondades üle maailma. 
 • Hiina Panda hõbedaproov on 999 (hõbedasisaldus 99,9%). Hiina Panda hõbemünt on suurepärane ja samas imeilus viis seda väärismetalli oma käega katsuda. 
 • Hiina Panda hõbemündid pakuvad võimalust  oma  sääste paigutada. Hõbe on end läbi aegade tõestanud kui suurepärane vara inflatsiooni tingimustes, kuna selle väärtus kasvab inflatsiooni käigus kiiremini ja suuremaks kui muudel investeeringutel.

Hõbedasse investeerimisega kaasnevad riskid on madalad ning see on üks viis oma vara säilitamiseks

Hõbeda väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see hea võimalus oma vara säilitamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  39,50 €
 • Tagasiostuhind
  25,98 €
 • Teie risk
  13,52 €

Fakt: Hõbeda hind eurodes (EUR) on muutunud 91.41%, võrreldes perioodiga 10 a tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 10,57 EUR/oz ning kõrgeim 29,94 EUR/oz.
Hõbeda maailmaturuhind hetkel: 28,16 EUR/oz

Hiina Panda hõbemündi hinda mõjutavad tegurid 

Erinevalt teistest tuntud puhtast hõbedast piiramatu tiraažiga riiklikest investeerimismüntidest,  nagu Ameerika Eagle, Austria Philharmoniker ja Kanada Maple Leaf, on Hiina Panda hõbemüntide aastasel tootmiskogusel limiit, mis, tõsi küll, vahel muutub. Piiratud kogus ja pandakaruga kordumatu kujundus on vanemate aastate müntidele andnud järelturul arvestatava hinnalisa. Vastuseks järjest suurenevale nõudlusele otsustas Hiina keskpank 2012. aastal tõsta kõige populaarsema, 1-untsise Panda maksimaalse aastase tootmiskoguse enneolematu 8 miljoni mündini. Ehkki suurenenud pakkumine on mõnevõrra kahandanud juurdehindlust järelturul, on see suurepärane võimalus pikaajalistele investoritele osta neid kasvupotentsiaaliga kvaliteetseid hõbemünte. 

Kõigi eelduste kohaselt Hiina Panda hõbemüntide väärtus ning oodatav juurdehindlus järelturul kasvab, seda  toetab mitu veenvat argumenti. Neist esimene ja kõige tähtsam on, et Pandad on Hiina ainsad seadusliku maksevahendi staatuses hõbemündid. Arvesse tuleb võtta ka, et Hiina rahvaarv on 1,35 miljardit, samas kui 1-untsiseid Panda hõbemünte toodetakse aastas maksimaalselt 8 miljonit. Võrdluseks võib tuua, et Ameerika Eagle’i hõbemünte vermitakse aastas keskmiselt 40 miljonit USA 320-miljonilise elanikkonna juures. Teiseks võeti seadus, mis lasi hõbeda hinna turul vabaks ning andis Hiina kodanikele õiguse hõbedaga kaubelda ning sellesse investeerida, vastu alles 2002. aastal ja hõbeda populaarsus Hiinas võib veelgi kasvada.  Kolmandaks kuulus seni Hiina Panda hõbemüntide riigisisene turustamine valitsuse range kontrolli alla – münte tohtisid müüa vaid valitsuse alluvuses olevad asutused – ning turg oli seetõttu äärmiselt ebaefektiivne ja mittelikviidne. Nüüdseks on olukord muutunud ning finantsasutused ning väärismetallidega kauplejad on müntidega kauplemist oluliselt hõlbustanud. Neljandaks teeb Hiina valitsus koordineeritud jõupingutusi populariseerimaks kulla ja hõbeda omamist, sellist asja lääneriikides ei kohta. Ja viiendaks on Hiina maailma suurimaid hõbeda tarbija ning hõbeda nõudlus kasvab lähiaastatel veelgi, mistõttu suureneb ka Hiina hõbedaturu likviidsus ja läbipaistvus ning kasvab Panda hõbemüntide edu. 

 

Hõbedast Hiina Pandad panid aluse investeerimishõbeda vabaturu tekkele riigis  

Erinevalt enamikust lääneriikidest pole Hiina oma rahasüsteemi kunagi üles ehitanud kullale, vaid hoopis hõbedale. On leitud tõendeid, et juba Hani dünastia ajal (200 aastat eKr) kasutati hõbedakange kui raha ning hõbedal põhinev rahasüsteem püsis Hiinas sajandeid, enne kui 1930ndate suur depressioon koos kommunismi võidukäiguga sundisid valitsust hõbedast lahti ütlema ning minema üle paberrahale. Uue süsteemi juurutamiseks võeti vastu seadus, mille kohaselt inimesed pidid oma valduses oleva hõbedast käiberaha uue paberraha vastu riigile loovutama. Karmidele seadustele vaatamata oli hõbedaga kauplemine ning väärismetallist ehete ja antiikesemete omamine siiski lubatud, ehkki väga lühikest aega. Hiina-Jaapani sõja puhkemine ning kommunistide ja Hiina-meelsete kokkupõrked 1930ndate lõpul sundisid valitsust keelustama igal kujul väärismetallide omamise täielikult.  

See keeld püsis viis pikka aastakümmet enne, kui Hiina valitsus tegi oma majandusalastes ja filosoofilistes vaadetes kannapöörde ning hakkas 1982. aastal kullast ja 1983. aastal hõbedast Panda investeerimismünte välja andma. Alates sellest ajast hakati riigis 1930. aastatest kehtinud piiranguid leevendama. Hiina Panda kuldmündist sai riigi väärismetalli vabaturu loomise ja majanduse sümbol laiemalt, sellega pandi alus ka Hiina uuele rahasüsteemile, kuna esimest korda riigi lähiajaloos hakati vermima puhtast kullast investeerimismünte, plaanitakse isegi üle minna kullastandardile. Kahjuks ei ole invetseerimishõbedaga läinud kõik samas tempos kui kullaga. Hõbedale lisandub Hiinas 17%-line käibemaks. Võib vaid kujutleda, mis juhtub, kui maks kaotatakse.

 

Hiina pandakaru 

Otsus kasutada mündi põhimotiivina pandakaru on mänginud Hiina Panda kuld- ja hõbemüntide populaarsuses võtmerolli. Panda on Kesk-Hiinast pärit imetaja, panda keha on valge, käpad mustad ning ka silmade ja kõrvade ümber on iseloomulikud mustad laigud. Armsad ja rahuliku loomuga pandad on Hiina rahvusloomad, kuid kahjuks on nad looduses muutunud väga haruldaseks. Metsade mahavõtmine ja põllumajandusalade laiendamine on hävitanud pandade loomuliku elukeskkonna ning nende arv vabas looduses on langenud vaid  2000 isendini. Viimasel kümnendil on Hiina valitsus teinud suuri jõupingutusi peatamaks pandade arvukuse edasist vähenemist. Kuigi pandad on endiselt ohustatud liik, näivad need pingutused teadlaste sõnul vilja kandvat ning metsikute pandade arvukus on hakanud taastuma.

Hiina Panda müntide tootjad

Hiina Panda kuldmünt anti välja 1982. aastal ning seda on toodetud järjepidevalt tänapäevani. Pandasid vermitakse suurustes 1 oz, ½ oz, ¼ oz, 1/10 oz ja 1/20 oz. Piiratud koguses on eriväljaandena vermitud ka 5- ja 12-untsiseid Panda kuldmünte. Mündi pandakaru motiiviga kujundus on igal aastal uus, vaid 2002. aastal korrati eelneva aasta kujundust. Hiina Panda kuldmünte on läbi aegade toodetud kolmes eri rahapajas: 

Shanghai Rahapajas 1982–2004 

Shenyang Rahapajas 1985–1999 ning 2003–2004 

Shenzhen Guobao Rahapajas 1999-2002 ja alates 2005. aastast praeguse ajani. 

Shenzhen Guobao Rahapaja on Hiina Rahvapanga (Hiina keskpank) allasutus.

Toote kaal grammides
30.03
Hõbe - puhaskaal (g)
30
Proov
999
Hõbe - puhaskaal (oz)
0.96452
Diameeter
40
Paksus
-
Nimiväärtus
10 jüaani
Tootja
Hiina

Esikülg

Esiküljel on kujutatud Taevatemplit – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat usurajatiste kompleksi, mis asub Pekingi keskosas. Taevatempli kohal on hiinakeelne kiri tekstiga „Hiina Rahvavabariik” ning mündi allservas vermimise aasta.

Tagakülg

Tagaküljel kujutatakse kahte pandakaru. Mündi alumises paremas servas on nimiväärtus 10 jüaani ning üleval ääres kaal 30 g ja hõbedaproov Ag .999.

Pakend

Iga münt on pakendatud eraldi tugevasse plastkapslisse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

       Toode on laost otsas!

Toode on hetkel laost otsas. Kui soovid infot toote saadavuse kohta, siis palun võta meiega ühendust +372 627 9900!

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!