Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 oz Metalori kuldplaat

Saadaval
1 oz Metalori kuldplaat
Müük Ost Spread
1-4
2255,45 €
2147,78 € 4.77%
5-19
2251,10 €
2147,78 € 4.59%
20+
2246,76 €
2147,78 € 4.41%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks

Lühikirjeldus

1 oz Metalori kuldplaat

Miks osta?

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm esitleda Metalori kuldplaati suurusega 1 unts (31,1 grammi). Plaadi valmistaja on Metalor Technologies SA, mis on üks suurimaid Šveitsi väärismetallide tootjaid. Metaloril on Šveitsi Keskpanga ning LBMA (Londoni Kulla-ja Hõbedaturu Liidu) akrediteering. Metalori tooteid võib pidada esmaklassilise kvaliteedi sümboliks - kulla puhtusel 999,9 on nii ettevõtte kui ka riigi garantii. Metalori vermitud 1-untsine plaat on parim valik neile investoritele, kes peavad oluliseks plaadi likviidsust, kaasaskandmise mugavust ning kulla grammihinda tootes. See elegantne kuldplaat pole mitte ainult Šveitsi tipptehnoloogia abil valmistatud meistriteos, vaid ka nii-öelda kõva valuuta, mida rahvusvahelisel turul aktsepteerivad kulla- ja hõbedavahendajad, finantsasutused ja investorid.

Miks osta?

 • Plaadi kullasisaldusel ja proovil 999,9 on riiklik garantii. Metalori tootmis- ja rafineerimisprotsesside üle teostavad järelevalvet Šveitsi Föderaalne Väärismetallide Kontrolli Büroo ning Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liit (LBMA). See tagab Metalori kuldplaatide laitmatu kvaliteedi ning kullasisalduse vastavuse standardile.
 • Metalori 1-untsised kuldplaadid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Metalori 1-untsised kuldplaadid on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine.
 • Metalori kuldplaadid on suurepärane viis mitmekesistada oma investeerimisportfelli. Kuna kulla seos muude finantsvaradega on küllaltki nõrk, aitavad Metalori 1-untsised kuldplaadid kaitsta investeerimisportfelli tururiskide eest.
 • Metalori kuldplaadid on raha. Metalor Technologies SA on London Good Delivery Listi liige ning selle kuldplaate ostavad tagasi Šveitsi keskpank, LBMA ning kõik maailma suurimad kaubabörsid, mis tähendab, et Metalori 1-untsiste kuldplaatide tagasimüügi võimalus investeerimiskullaga kauplejatele, pankadele ja investoritele on tagatud kogu maailmas.
 • Metalori 1-untsine kuldplaat on tõeline kullast meistriteos. 1-untsise plaadi disain on kaasaegne ja puhta joonega. Plaadi ühel küljel on kujutatud stiliseeritud puud, mis sümboliseerib Metalori pingutusi vastutustundliku ja loodust säästava kullatööstuse väljaarendamises. Plaadi teisele poolele on koondatud kogu oluline tooteinfo.
 • Metalori 1-untsise kuldplaadi väärtuse määrab selles sisalduv kuld. Metalori 1-untsine kuldplaat on kogu maailmas üks enim müüdud plaate selles kaalus. Puhtast kullast investeerimisplaadi hinna aluseks on tootes sisalduva kulla kogus ning kulla maailmaturu hind.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  2255,45 €
 • Tagasiostuhind
  2147,78 €
 • Teie risk
  107,67 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 124.58%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2171,75 EUR/oz

Ajalugu

Ajalugu

Metalori väärismetallidest plaatide ja kangide tootmine sai ametlikult alguse 1918. aastal, kui Swiss Bank Corporation ostis ära Le Locle panga Šveitsis. Alates sellest perioodist valmivad kõik Metalori investeerimistooted vastavuses kõige kõrgemate Šveitsi tootmisstandarditega. Tänapäeval asuvad Metalori LBMA ja/või LPPM akrediteeritud tootmisüksused Šveitsis, Ameerika Ühendriikides, Hong Kongis, Singapuris ja Hiinas. Tootevalikusse kuuluvad kuldplaadid, -kangid ja -graanulid, hõbe, plaatina ja pallaadium. Metalori rafineerimistehase kvaliteedimärk on kõrgeima kvaliteedi garantiiks, mis on tuntud ja tunnustatud kõikidel peamistel finantsturgudel.

 

Metalori 1-untsine kuldplaat – Šveitsi toode

Šveitsi maine ülikvaliteetsete luksustoodete valmistajana ei piirdu vaid kelladega, vaid kehtib ka investeerimiskulla puhul. Kui veini seostatakse ennekõike Prantsusmaaga, siis kulda Šveitsiga. Seda võrdlust toetab fakt, et suurem osa maailma kullast rafineeritakse just selles jõukas riigis. London Good Delivery Listi andmetel kuulub kullaturust 90% kuue rafineerimisettevõtte kätte ning neist neli, sealhulgas Metalor Technologies SA, asuvad Šveitsis. Aastas töödeldakse Šveitsis keskmiselt 65–75% maailma kullast, mis asetab riigi kulla rafineerimise ja investeerimisplaatide tootmise valdkonnas esikohale. See on saavutatud tänu riigi turvalisusele, efektiivsele logistikale ning tugevale finantssüsteemile – Šveitsis asuvad mitmed juhtivad rahvusvahelised pangad, kuid ennekõike tänu karmidele seadustele, mis reguleerivad väärismetallidest investeerimistoodete kvaliteedile ja puhtusele esitatavaid rangeid nõudeid ning standardeid. Iga Metalori kuldplaadi tagaküljel on proovi tõendaja tempel „ESSAYEUR FONDEUR“, mis kinnitab plaadi puhtust ning kullasisalduse vastavust märgitule. Et Metaloril oleks luba seda märgistust oma toodetel kasutada, peab ta järgima Šveitsi rangeid föderaalseadusi (väärismetalltoodete kontrolli seadust) ning kasutama ettevõtte proovikojas riikliku litsentsiga proovitõendajaid. Proovikoda peab täpselt dokumenteerima oma töö väärismetallide puhtuse määramisel ning olema igal ajahetkel valmis esitama oma dokumentatsioon ametiasutustele kontrollimiseks. Teisisõnu, iga Metalori kuldplaadi puhtust on kinnitanud nii valitsuse kui ka tootja esindaja, selle kvaliteeti on täiustanud Šveitsi parimad insenerid ning see vastab tööstusharu ülikõrgetele standarditele. Lõppude lõpuks on see ju Šveitsi toode.

Vermitud plaat

Nimetus „vermitud plaat“ viitab selle loomisel kasutatud tootmisprotsessile. See algab kullamaterjali kuumutamisega ahjus kõrgel temperatuuril, kuni kuld muutub sulanud massiks. Kuumutamise käigus eraldatakse sellest muude metallide jäägid ning alles jääb puhas kuld prooviga 999,9. Sulakuld valatakse hiigelsuurtesse kangikujulistesse vormidesse, kus see jahtub ja muutub tahkeks. Tahkest kullast kangid liiguvad seejärel masinasse, mille rullide vahel pressitakse kangidest kindlate mõõtudega paneelid. Järgmine masin vajutab kullapaneelidest välja  toorikud. Toorikud kaalutakse, veendumaks, et need on täpselt õiges kaalus ega ole liiga kerged või rasked. Kontrolli läbinud toorikud poleeritakse läikima ning tootmise viimane etapp ongi vermimine. Kullatoorik asetatakse vermimispressi alla, mis tohutu survega kannab vormil oleva kujutise kullatoorikule. Tulemuseks on vermitud plaat. Enne läbipaistvasse võltsimiskindlasse kaitsepakendisse sulgemist kontrollitakse valminud kuldplaadid hoolikalt. 

Metalor

Metalori väärismetallidest plaatide ja kangide tootmine sai ametlikult alguse 1918. aastal, kui Swiss Bank Corporation ostis ära Le Locle panga Šveitsis. Alates sellest perioodist valmivad kõik Metalori investeerimistooted vastavuses kõige kõrgemate Šveitsi tootmisstandarditega. Tänapäeval asuvad Metalori LBMA ja/või LPPM akrediteeritud tootmisüksused Šveitsis, Ameerika Ühendriikides, Hong Kongis, Singapuris ja Hiinas. Tootevalikusse kuuluvad kuldplaadid, -kangid ja -graanulid, hõbe, plaatina ja pallaadium. Metalori rafineerimistehase kvaliteedimärk on kõrgeima kvaliteedi garantiiks, mis on tuntud ja tunnustatud kõikidel peamistel finantsturgudel.

Toote kaal grammides
31.1035
Kuld - puhaskaal (g)
31.1035
Proov
999.9
Kuld - puhaskaal (oz)
1
Pikkus
41
Laius
24
Paksus
1.66
Tootja
Šveits

Esikülg

Esikülg

Vermitud 1-untsise kuldplaadi esikülje ülaosas on Metalori ametlik logo. Plaadi keskel on kaal „1ounce”, kiri „999,9” tähistamaks plaadi 99,99% kullapuhtust ning kiri „fine gold”. Alumises osas on proovitõendaja tempel „ESSAYEUR FONDEUR” ning plaadi unikaalne seerianumber.

Tagakülg

Tagakülg

Plaadi tagaküljel on kujutatud stiliseeritud puud, mis sümboliseerib Metalori pingutusi vastutustundliku ja loodust säästava kullatööstuse väljaarendamises ning kiri „Responsible Refining“.

Pakend

Pakend

Metalori 1-untsine kuldplaat on pakendatud läbipaistvasse suletud võltsimiskindlasse turvapakendisse. Pakend on valmistatud pidades silmas keskkonnasõbralikke tootmismeetodeid. Pakendi esi- ja tagakülg on valget värvi.

Autentsussertifikaat

Autentsussertifikaat

Pakendi esi- ja tagaküljele on trükitud samad andmed nagu plaadilegi: plaadile vastav unikaalne seerianumber, plaadi suurus, kullasisaldus ning proovitõendaja tempel CHI ESSAYEUR FONDEUR ning sertifitseerija allkiri. Seega toimib pakend kui allkirjastatud autentsuse sertifikaat.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!