Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austraalia Lunar rotiaasta kuldmünt 2008

Perth Minti kauaaegse partnerina on Tavidil rõõm pakkuda üht maailma kauneimat vermitud kuldmünti – 2008 Austraalia Lunari rotiaasta kuldmünti. See kuulub Perth Minti Austraalia Lunari hinnatud II seeria kollektsiooni, mille iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kuukalendrile. Mündiseeria kõige populaarsema, üheuntsise mündi vermimiskogus on piiratud, neid valmistatakse aasta jooksul vaid kuni 30 000 tükki, mis tagab mündile arvestatava hinnalisa järelturul.

Rotiaasta münt on tehtud puhtast kullast prooviga 999,9 ning selle valmistamisel on kasutatud erilist vermimistehnikat, mis tagab mündi tippkvaliteedi, erakordselt kaunid läikivad ning matid pinnad ning ülimalt detailsed kujutised. Rotiaasta kuldmünt on tõeline kullast meistriteos, mis sobib nii arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad kinkida oma lähedastele midagi meeldejäävat ja erilist.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-51227.78 €
 • Müüme 6-201222.09 €
 • Müüme 21+1216.41 €
 • Ostame 1+1162.63 €
 •  
 • Ühiku hind1227.78 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Lunari rotiaasta kuldmünt on raha. Kullast Lunari sarja hakati välja andma 1996. aastal ning seeria iga münt, sealhulgas rotiaasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt seaduslik maksevahend.
 • Austraalia Lunari rotiaasta kuldmünt on haruldane. Alates Lunari-seeriaalgusest on rotiaasta münti vermitud seni vaid 1996. ja 2008. aastal ning seega on see üks haruldasemaid 21. sajandil välja antud investeerimiseks mõeldud puhtast kullast üheuntsiseid münte – kokku toodeti neid vaid 46 593 tükki. 
 • Austraalia Lunari rotiaasta kuldmünt põhineb Hiina sodiaagikalendril. Rotiaastal sündinuid peetakse kavalateks, taibukateks ja uudishimulikeks, mis muudab neid veenvateks ja meeldivateks.
 • Austraalia Lunari rotiaasta kuldmünt on suurepärane kingitus lähedastele. Näita oma armastust puhtast kullast mündiga, millel on kujutatud kingisaaja parimad omadused ning sünniaasta – see on kingitus kogu eluks.
 • Austraalia Lunari rotiaasta münt on äärmiselt kõrge kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda suurepärase kvaliteediga, säravat ja detailiderohket vermitud kuldmünti.
 • Austraalia Lunari rotiaasta mündid on populaarsed nutikate investorite seas. Iga kaheteistkümne aasta järel vahelduv rotikujutis, piiratud tiraaž, mündi kõrge kvaliteet, puhtus ja maksevahendi staatus tähendavad arvestatavat lisaväärtust järelturul.
 • Austraalia Lunari rotiaasta mündid on tuntud kogu maailmas. Austraalia Lunari kuldmünte on vermitud alates 1996. aastast ning neid hindavad kõrgelt nii investeerimiskullaga kauplejad kui ka kollektsionäärid. Mündi muudavad äratuntavaks 20. sajandi mõjuvõimsama ning kõige kauem troonil olnud kuninganna Elizabeth II portree esiküljel ning Hiina sodiaagi loomakujutis tagaküljel.

Austraalia Lunar – rotiaasta kuldmünt

Tänapäeval kasutatakse taoistlikus kosmoloogias palju Hiina kuukalendrit. Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta sünnib. Sodiaagi loomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnuseid, mis on omased kõigile inimestele. Hiina sodiaak koosneb kaheteistkümnest loomast, iga loom valitseb kaheteistaastase tsükli järel. Enne 2008. aastat tähistati rotiaastat viimati 1996. aastal.

Rotiaastal sündinuid peetakse heaks varanduse kogujaks ja hoidjaks. See omadus tuleneb nende uudisimulikust loomusest, mis on alati valmis omandama uusi teadmisi ja tänu taibukusele oskavad soodsaid võimalusi ära kasutada. Inimestel, kes on sündinud rotiaastal, kipub olema tugev intuitsioon, nad on perfektsionistid ja neil on hea maitse. Nad on sageli ambitsioonikad ning püüeldes oma eesmärkide poole kasutavad ära oma sarmi, veenmisoskust ja karismat. See võib võluda teisi inimesi, eriti vastassugupoolt, ja olgugi, et rotiaastal sündinutel on suur tutvusringkond, siis tõelisi sõpru on nende hulgas vähe. Olles saanud nende tõeliseks sõbraks kohtlevad nad sind kui pereliiget. Rotiaastal sündinud on ustavad ja pühendunud endale kallitele inimestele ja see omadus teeb neist väga head vanemad. Seetõttu on Austraalia rotiaasta Lunari kuldmünt hea kingitus neile keda armastad ja austad.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
100 dollarit39.34999.931.1034731.106581The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austaalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi kaal 1 OZ, puhast kulda tähistav 9999 GOLD, vermimisaasta ning nimiväärtus 100 dollarit.

Tagaküljel on kujutatud rotti. Roti pea kohale on graveeritud Hiina hieroglüüfides sõna „rott”, mündi allääres on ingliskeelne tekst "Year of the Mouse", mis tähendab rotiaastat. Vasakus servas on Perth Minti tunnusena täht P. 

Iga münt on Perth Mintis pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20  münti.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid