Lisa hinnateavitus

Sisestage uus PriceBot

+ -

Sisestage uus PriceBot

Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 oz Austraalia Lunar maoaasta kuldmünt 2013 Laos

Perth Minti kauaaegse partnerina on Tavidil rõõm pakkuda üht maailma kauneimat vermitud kuldmünti – 2013 Austraalia Lunari ... lugege edasi
Müük Ost
1+ 1 840,00 €
1 635,30 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - Tasuta
Omniva kuller Eestis - 5,16 €

Lühikirjeldus

Perth Minti kauaaegse partnerina on Tavidil rõõm pakkuda üht maailma kauneimat vermitud kuldmünti – 2013 Austraalia Lunari maoaasta kuldmünti. See kuulub Perth Minti Austraalia Lunari hinnatud II seeria kollektsiooni, mille iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kuukalendrile. Mündiseeria kõige populaarsema, üheuntsise mündi vermimiskogus on piiratud, neid valmistatakse aasta jooksul vaid kuni 30 000 tükki, mis tagab mündile arvestatava hinnalisa järelturul. Maoaasta münt on tehtud puhtast kullast prooviga 999,9 ning  selle valmistamisel on kasutatud erilist vermimistehnikat, mis tagab mündi tippkvaliteedi, erakordselt kaunid läikivad ning matid pinnad ning ülimalt detailsed kujutised. Maoaasta kuldmünt on tõeline kullast meistriteos, mis sobib nii arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad kinkida oma lähedastele midagi meeldejäävat ja erilist.

Miks osta?

 • Austraalia Lunari maoaasta kuldmünt on raha. Kullast Lunari sarja hakati välja andma 1996. aastal  ning seeria iga münt, sealhulgas maoaasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt kehtiv maksevahend.
 • Austraalia Lunari maoaasta kuldmünt on haruldane. Alates Lunari-seeria algusest on maoaasta  münti  vermitud  seni  vaid 2001. ja 2013. aastal  ning  see  on  üks haruldasemaid 21. sajandil  välja  antud  investeerimiseks  mõeldud  puhtast  kullast üheuntsiseid münte. Lunari I seeria maoaasta 1-untsiseid kuldmünte toodeti kokku maksimaalne aastane tootmiskogus - 30 000 tükki.
 • Austraalia Lunari maoaasta kuldmünt põhineb Hiina sodiaagikalendril. Maoaastal sündinuid  peetakse  väga võluvateks, võrgutavateks ja vastupandmatuteks. Nende kõrgete vaimsete võimete tõttu võivad nad olla väga veenvad.
 • Austraalia  Lunari  maoaasta  kuldmünt  on  suurepärane kingitus lähedastele. Näidake oma armastust puhtast kullast mündiga, millel on kujutatud kingisaaja parimad omadused ning sünniaasta – see on kingitus kogu eluks.
 • Austraalia  Lunari  maoaasta  münt  on  äärmiselt  hea kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda kõrgekvaliteedilist, säravat ja detailiderohket vermitud kuldmünti.
 • Austraalia Lunari maoaasta mündid on populaarsed nutikate investorite seas. Iga kaheteistkümne  aasta  järel  uus maomotiiviga  kujundus,  piiratud  tiraaž,  mündi suurepärane kvaliteet,  puhtus  ja  maksevahendi  staatus  tähendavad arvestatavat lisaväärtust järelturul. 

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  1 840,00 €
 • Tagasiostuhind
  1 635,30 €
 • Teie risk
  204,70 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 21.21%, võrreldes perioodiga 8 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 858,16 EUR/oz ning kõrgeim 1 748,86 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 1 599,35 EUR/oz

Ajalugu

Austraalia Lunari kuldmünt: Maoaasta

Tänapäeval kasutatakse taoistlikus kosmoloogias palju Hiina kuukalendrit. Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta sünnib. Sodiaagi loomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnuseid, mis on omased kõigile inimestele. Hiina sodiaak koosneb kaheteistkümnest loomast, iga loom valitseb kaheteistaastase tsükli järel. Enne 2013. aastat tähistati kitseaastat viimati 2001. aastal.

Maoaastal sündinud inimesi peetakse diplomaatilisteks, ettevaatlikeks ja tarkadeks. Eriti ettevaatlikud on nad läbirääkimistes, olgu need siis eraviisilised või tööalased. Arvatakse, et nad on filosoofilised ja intuitiivsed, enamasti eelistavad tundeid ja instinkte loogikale. Intuitiivsus koos ettevaatlikuse ja tarkusega tuleb kasuks enamikes ärilistes ettevõtmistes. Maoaastal sündinud inimesed oskavad rahaga ümber käia ja tulevad võitjatena välja igasugusest situatsioonist, abiks sarmikas ja sujuv viis asju lahendada. Nad on äärmiselt veenvad ja neile on raske vastu panna, seega on oht neisse lootusetult armuda. Paradoksaalselt võib just see võrgutamise võime olla nende endi ebakindluse peegeldus. Vihastudes võivad nad hammustada. Inimesed, kes on sündinud maoaastal, otsivad tihti tunnustust ja heaksliitu ning, kui turvalisus on garanteeritud siis on nad võimelised suuremeelsuseks, romantikaks ja armastuseks.

Austraalia Lunari maoaasta münt – sama haruldane kui kuld 

Esimese Austraalia Lunari maoaasta kuldmündi andis Perth Mint välja 2001. aastal ning teise seeria oma ilmus 2013. aastal. Järgmist maoaasta münti on oodata alles 2025. aastal, mil Hiina kalendri järgi saabub maol taas aeg valitseda. 2001. aastal vermiti münte suurustes 1 kg, 10 oz, 2 oz, 1 oz, ¼ oz, 1/10 oz ja 1/20 oz, 2013. aastal lisandus ½ oz ning võimalus tellida 10kilost maoaasta Lunarit. Üheuntsiseid lunareid vermiti mõlemal aastal maksimaalsed 30 000 ning eri suuruses maoaasta kuldmünte kokku 187 138 tükki. See pole siiski kuigi suur number, kuna näiteks Austraalia Kangaroo müntide aastane vermimiskogus küünib 3–400 tuhandeni. Austraalia Lunari kuldmüntide seeria sobib seega imehästi kollektsioneerimiseks, kuna mõned mündid selles seerias on sõna otseses mõttes sama haruldased kui kuld.  

Toote kaal grammides
31.10659
Kuld kaal grammides
31.10348
Proov
999.9
Kuld kaal troiuntsides
1
Diameeter
39.34
Paksus
-
Nimiväärtus
100 dollarit
Tootja
The Perth Mint, Austraalia

Esikülg

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi suurus „1 OZ”, puhast kulda tähistav „9999 GOLD”, nimiväärtus 100 dollarit ja esikülje kujunduse looja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB. 

Tagakülg

Tagaküljel on madu. Kujutisest vasemal on Hiina hieroglüüf sõnaga „madu” ning mündi vermijat Perth Minti tähistav P. Mündi alumises servas on kiri „Year of the Snake”, mis eesti keeles tähendab mao-aastat.

Pakend

Iga münt on Perth Mintis pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20 münti.

Toote väärtus
Teie kaotus, kui müüte tagasi kohe

Järeletulemisega
Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Omniva kullerteenus
Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte Omniva kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja.

Omniva pakiautomaadi teenus
Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Rahvusvaheline tarne
Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Kindlustus
Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus, postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või tagastame raha.

Saadetise jälgimine
Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Ligikaudne postikulu

Tavid veebitellimuste kättetoimetamine on turvaline ja kiire. Tutvuge tarnetingimuste ja hindadega.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Kättesaamine samal päeval

Külastage meie kontorit, et kasutada tasuta kullakonsultatsiooni teenust, toodetega lähemalt tutvuda või neid osta. Reeglina saate veebiposte ostu sooritamisel selle soovi korral kätte samal päeval, kui makse on laekunud.

Soodsad hinnad

Enam kui 25 aastat kogemusi ning Põhja-Euroopa suurima väärismetallidega kaupleja positsioon võimaldab meil pakkuda turu parimaid hindu. Tavidiga võite kindlad olla, et tänu väikesele hinnavahele ja marginaalile saate oma investeeringust maksimaalset tulu.

Toode on laos

Toode on laos olemas ning kohe, kui makse on laekunud, paneme selle teele või võite kaubale ise järele tulla.

Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Loo Tavid ID konto
Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Broneerige tasuta privaatne nõustamine
Tutvuge investeerimisvõimaluste ja -toodetega ning saage ülevaade turuliikumistest.