Lisa hinnateavitus

Sisestage uus PriceBot

+ -

Sisestage uus PriceBot

Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 oz Austria Philharmoniker kuldmünt, varasemad aastad Laos

Tavidil on heameel tutvustada Euroopa enim müüdud kullast investeerimismünti – Austria Philharmonikeri. Pakume varasematel aastatel välja antud ... lugege edasi
Meie ostame
1+
1 610,88 €

Lühikirjeldus

Tavidil on heameel tutvustada Euroopa enim müüdud kullast investeerimismünti – Austria Philharmonikeri. Pakume varasematel aastatel välja antud münte veidi soodsamalt. Münti hinnatakse selle kunstipärase kujunduse, kvaliteedi ja ilu pärast ning see oli esimene seadusliku maksevahendina emiteeritud kuldmünt, mille vääring oli euro – asjaolu, mis aitas kaasa mündi tuntuse ja aktsepteeritavuse suurenemisele. Philharmonikeri kuldmündi vermija on üks maailma vanimaid ja kuulsmaid vermimiskodasid, Austria Rahapaja (Münze Österreich) Viinis.

Kullast Philharmonikeri hakati vermima 1989. aastal, münt on otsekui Austria rikkaliku kultuuri kehastus ning sobib peenema maitsega investorile, kes hindab stiili ning peab oluliseks kulla ülimat puhtust. Nendele võrratutele puhtast kullast investeerimismüntidele suudab Tavid kui Münze Österreich AG pikaajaline partner ning ühtlasi Austria Philharmonikeri kuldmüntide Skandinaavia suurim edasimüüja pakkuda turu parimat hinda sõltumata soovitud kogusest.

Miks osta?

 • Austria Philharmonikeri kuldmündi hind kujuneb kulla hinna põhjal. Austria Philharmonikeri hinna aluseks on ennekõike selles sisalduva kulla kogus ning kulla hetkehind maailmaturul.
 • Austria Philharmonikeri kuldmünt on raha. Austria seadusliku maksevahendina on Philharmonikeril Austria Keskpanga garantii ning see oli esimene münt Euroopas, mille vääringuks sai euro.
 • Austria Philharmonikeri kuldmünt on likviidne ja rahvusvaheliselt tunnustatud. See muusikainstrumente kujutav ning maailmakuulsatelt Viini Filharmoonikutelt nime saanud kuldmünt on ainus seadusliku maksevahendina emiteeritud kuldmünt Euroopas, mida on järjepidevalt vermitud viimased 25 aastat.
 • Austria Philharmonikeri kuldmüntidel on väike hinnalisa. Austria Rahapaja koostööpartnerina saab Tavid Philharmonikeri kuldmünte müüa väga väikese juurdehindlusega.
 • Austria Philharmonikeri kuldmündid on prooviga 999,9. Mündid on valmistatud puhtast kullast ning kulla kaunis sära kombineerituna mündi kunstilise kujundusega muudab Philharmonikeri kuldmündi igaühe silmis ihaldusväärseks.
 • Austria Philharmonikeri kuldmündid pakuvad võimalust oma sääste paigutada. Kullast Philharmonikerid on ideaalne valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub rahalise vääringuga füüsilise kulla omamine.
 • Austria Philharmonikeri kuldmündid on suurepärane viis mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos muude finantsvaradega aitab hajutada tururiske.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  1 692,64 €
 • Tagasiostuhind
  1 610,88 €
 • Teie risk
  81,76 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 18.18% viimase 8 aasta jooksul. Selle perioodi madalaim hind oli 858,16 EUR/1oz ning kõrgeim 1 748,86 EUR/1oz. Kulla maailmaturu hetkehind on 1 612,86 EUR/1oz.

Ajalugu

Ajavahemikul 1989–2001 välja lastud vanemate Austria Philharmonikeri  kuldmüntide vääring oli Austria šilling. Kui Austria läks 2000. aasta alguses üle eurole, pidi muutuma ka seadusliku maksevahendina emiteeritud Philharmonikeri nimiväärtus. Alates 2002. aastast on kullast Philharmonikeride nimiväärtus eurodes.

Philharmonikeri kuldmünt on klassikalise muusika kullast kehastus

Austria Philharmonikeri kuldmünt lasti esmakordselt välja 1989. aastal ning see oli esimene münt Austrias, mis oli valmistatud puhtast kullast prooviga 999,9 (99,99%). Investeerimisavalikkus võttis kullast Philharmonikeri erakordselt hästi vastu, kõrgelt hinnati kulla puhtust, viimistlust ning ka asjaolu, et esmakordselt kasutati riigi emiteeritud kuldmündil muusikariistu – kultuurisümboleid, mis puudutavad iga inimest. Otsus kasutada mündi läbiva teemana muusikat on igati loomulik, kuna see sümboliseerib Austria kultuurisaavutusi läbi aegade. Mitmed maailmakuulsad muusikud ja heliloojad, nagu Mozart, Strauss ja Beethoven, kui nimetada vaid mõnda, on oma ooperite ja sümfooniatega toonud Austriale ning ennekõike pealinnale Viinile suurt kuulsust. Philharmonikeri kuldmünt jäädvustab nende tööd klassikalise ja romantilise muusika vallas ning on seega hea muusikalise maitse ja kunstimeelega investorite jaoks eriti ihaldusväärne.

Philharmonikeri kuldmünt ja Viini Filharmoonikud

Austria Philharmonikeri kuldmünt on oma nime saanud maailmakuulsa Viini filharmooniaorkestri Viini Filharmoonikud (Die Wiener Philharmoniker) järgi. Orkestri asutas grupp inimesi 1842. aastal, kuna Viinis ei olnud 19. sajandi alguses professionaalset orkestrit. Orkestri tegevust hakkas juhtima sõltumatu komitee, mille liikmed valiti demokraatlikult muusikute hulgast. Professionaalseid muusikuid värvati orkestrisse eranditult Viini Riigiooperist, kus nad pidid olema musitseerinud vähemalt kolm aastat, enne kui nende kandidatuur üldse kõne alla tuli. Sama ranged reeglid kehtivad muusikute valimisel tänapäevani, tagamaks, et iga viimne kui muusik Viini Filharmoonikutes on tipptasemel. Orkester on praegusel ajal kõige enam tuntud tänu oma traditsioonilistele uusaastakontsertidele, kus esitatakse suurte heliloojate nostalgilisi palu. Neid ülimalt populaarseid kontserte kantakse üle 90 riigis, misläbi Viini Filharmoonikute uue aasta rõõmusõnum kostab imekaunil kõlal üle kogu maailma. 

Toote kaal grammides
31.10659
Kuld kaal grammides
31.10348
Proov
999.9
Kuld kaal troiuntsides
1
Diameeter
37
Paksus
-
Nimiväärtus
100 eurot
Tootja
Münze Österreich, Austria

Esikülg

Esiküljel kujutatakse Musikvereini kontserdihalli orelit Viinis. Musikverein on Viini Filharmoonikute kodu ning seda kontserdihalli peetakse akustika poolest üheks parimaks maailmas. Oreli kohal mündi ülaservas on kiri “REPUBLIK ÖSTERREICH ning oreli all tekst “1 UNZE GOLD 999,9”, mis näitab, et münt on kaaluga 1 unts ja valmistatud puhtast kullast. Lisaks on mündile märgitud nimiväärtus “100 EURO” (vanematel müntidel “2000 SCHILLING”) ning vermimisaasta. 

Tagakülg

Tagaküljel kujutatakse erinevaid muusikainstrumente, seal on tšello, kaks vioolat, kaks viiulit, fagott, harf ja Viini sarv. Pillide kohal on tekst “WIENER PHILHARMONIKER”.

Pakend

Iga münt on ühekaupa pakendatud tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plastiktuubides on 10 münti.

Toote väärtus
Teie kaotus, kui müüte tagasi kohe

Järeletulemisega
Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Omniva kullerteenus
Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte Omniva kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja.

Omniva pakiautomaadi teenus
Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Rahvusvaheline tarne
Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Kindlustus
Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus, postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või tagastame raha.

Saadetise jälgimine
Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Ligikaudne postikulu

Tavid veebitellimuste kättetoimetamine on turvaline ja kiire. Tutvuge tarnetingimuste ja hindadega.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Kättesaamine samal päeval

Külastage meie kontorit, et kasutada tasuta kullakonsultatsiooni teenust, toodetega lähemalt tutvuda või neid osta. Reeglina saate veebiposte ostu sooritamisel selle soovi korral kätte samal päeval, kui makse on laekunud.

Soodsad hinnad

Enam kui 25 aastat kogemusi ning Põhja-Euroopa suurima väärismetallidega kaupleja positsioon võimaldab meil pakkuda turu parimaid hindu. Tavidiga võite kindlad olla, et tänu väikesele hinnavahele ja marginaalile saate oma investeeringust maksimaalset tulu.

Hetkel otsas

Toode on hetkel otsas, kuid saate teha tellimuse.

Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Loo Tavid ID konto
Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Broneerige tasuta privaatne nõustamine
Tutvuge investeerimisvõimaluste ja -toodetega ning saage ülevaade turuliikumistest.