Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1/10 oz Austria Philharmoniker kuldmünt

Saadaval
Tavidil on rõõm pakkuda Euroopa enim müüdud kullast investeerimismünte – eri suuruses Austria Philharmonikere. Philharmonikeri hinnatakse selle ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-4
261,98 €
219,99 € 16.03%
5-19
257,54 €
219,99 € 14.58%
20+
255,32 €
219,99 € 13.84%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm pakkuda Euroopa enim müüdud kullast investeerimismünte – eri suuruses Austria Philharmonikere. Philharmonikeri hinnatakse selle kunstipärase kujunduse, kvaliteedi ja ilu pärast ning see oli esimene seadusliku maksevahendina emiteeritud kuldmünt, mille vääring oli euro – asjaolu, mis aitas kaasa mündi tuntuse ja aktsepteeritavuse suurenemisele. Philharmonikeri kuldmündi vermija on üks maailma vanimaid ja kuulsamaid vermimiskodasid - Austria Rahapaja (Münze Österreich) Viinis.

1/10-untsist kullast Philharmonikeri hakati vermima 1991. aastal sama kujundusega, nagu alates 1989. aastast on valmistatud untsiseid kuldmünte. Filharmoonikute kuldmünt on otsekui Austria rikkaliku kultuuri kehastus ning sobib peenema maitsega investorile, kes hindab stiili ning peab oluliseks kulla ülimat puhtust. Väiksemad mündid sobivad ideaalselt kingituseks. Nendele võrratutele puhtast kullast müntidele suudab Tavid kui Münze Österreich AG pikaajaline partner ning ühtlasi Austria Philharmonikeri kuldmüntide Skandinaavia suurim edasimüüja pakkuda turu parimat hinda sõltumata soovitud kogusest.

 

Miks osta?

 • 1/10 oz Austria Philharmonikeri kuldmündi hind kujuneb kulla hinna põhjal. Austria Philharmonikeri hinna aluseks on ennekõike selles sisalduva kulla kogus ning kulla hetkehind maailmaturul.
 • 1/10 oz Austria Philharmonikeri kuldmünt on raha. Austria seadusliku maksevahendina on Philharmonikeril Austria Keskpanga garantii ning see Philharmonikerid olid esimesed mündid Euroopas, mille vääringuks sai euro.
 • 1/10 oz Austria Philharmonikeri kuldmünt on likviidne ja rahvusvaheliselt tunnustatud. See muusikainstrumente kujutav ning maailmakuulsatelt Viini Filharmoonikutelt nime saanud kuldmüntide sari on ainus seadusliku maksevahendina emiteeritud mündisari Euroopas, mida on järjepidevalt vermitud alates 1989. aastast.
 • 1/10 oz Austria Philharmonikeri kuldmüntidel on väike hinnalisa. Austria Rahapaja koostööpartnerina saab Tavid Philharmonikeri kuldmünte müüa väga väikese juurdehindlusega.
 • 1/10 oz  Austria Philharmonikeri kuldmündid on prooviga 999,9. Mündid on valmistatud puhtast kullast ning kulla kaunis sära kombineerituna mündi kunstilise kujundusega muudab Philharmonikeri kuldmündi igaühe silmis ihaldusväärseks.
 • 1/10 oz  Austria Philharmonikeri kuldmündid pakuvad võimalust oma sääste paigutada. Kullast Philharmonikerid on ideaalne valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub rahalise vääringuga füüsilise kulla omamine.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  261,98 €
 • Tagasiostuhind
  219,99 €
 • Teie risk
  41,99 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 129.64%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2220,05 EUR/oz

Ajalugu

Philharmonikeri nimiväärtus

Ajavahemikul 1989–2001 välja lastud vanemate Austria Philharmonikeri  kuldmüntide vääring oli Austria šilling. Kui Austria läks 2002. aasta alguses üle eurole, pidi muutuma ka seadusliku maksevahendina emiteeritud Philharmonikeri nimiväärtus. Alates 2002. aastast on kullast Philharmonikeride nimiväärtus eurodes.

Philharmonikeri kuldmünt on klassikalise muusika kullast kehastus

Austria Philharmonikeri 1-untsine kuldmünt lasti esmakordselt välja 1989. aastal ning see oli esimene münt Austrias, mis oli valmistatud puhtast kullast prooviga 999,9 (99,99%). 1/10 untsi suuruseid münte hakati vermima 1991. aastal. Investeerimisavalikkus võttis kullast Philharmonikeri erakordselt hästi vastu, kõrgelt hinnati kulla puhtust, viimistlust ning ka asjaolu, et esmakordselt kasutati riigi emiteeritud kuldmündil muusikariistu – kultuurisümboleid, mis puudutavad iga inimest. Otsus kasutada mündi läbiva teemana muusikat on igati loomulik, kuna see sümboliseerib Austria kultuurisaavutusi läbi aegade. Mitmed maailmakuulsad muusikud ja heliloojad, nagu Mozart, Strauss ja Beethoven, kui nimetada vaid mõnda, on oma ooperite ja sümfooniatega toonud Austriale ning ennekõike pealinnale Viinile suurt kuulsust. Philharmonikeri kuldmünt jäädvustab nende tööd klassikalise ja romantilise muusika vallas ning on seega hea muusikalise maitse ja kunstimeelega investorite jaoks eriti ihaldusväärne.

Philharmonikeri kuldmünt ja Viini Filharmoonikud

Austria Philharmonikeri kuldmünt on oma nime saanud maailmakuulsa Viini filharmooniaorkestri Viini Filharmoonikud (Die Wiener Philharmoniker) järgi. Orkestri asutas grupp inimesi 1842. aastal, kuna Viinis ei olnud 19. sajandi alguses professionaalset orkestrit. Orkestri tegevust hakkas juhtima sõltumatu komitee, mille liikmed valiti demokraatlikult muusikute hulgast. Professionaalseid muusikuid värvati orkestrisse eranditult Viini Riigiooperist, kus nad pidid olema musitseerinud vähemalt kolm aastat, enne kui nende kandidatuur üldse kõne alla tuli. Sama ranged reeglid kehtivad muusikute valimisel tänapäevani, tagamaks, et iga viimne kui muusik Viini Filharmoonikutes on tipptasemel. Orkester on praegusel ajal kõige enam tuntud tänu oma traditsioonilistele uusaastakontsertidele, kus esitatakse suurte heliloojate nostalgilisi palu. Neid ülimalt populaarseid kontserte kantakse üle 90 riigis, misläbi Viini Filharmoonikute uue aasta rõõmusõnum kostab imekaunil kõlal üle kogu maailma. 

Münze Österreich

Austria Rahapaja (Münze Österreich) on Austria Keskpanga alluvuses töötav maailmakuulus vermimiskoda, mille ajalugu ulatub 12. sajandisse. Austria Rahapaja sai alguse 1194. aastal, mil Inglismaa kuningas Richard Lõvisüda maksis Austria hertsogile Leopold V-le enda vangist vabastamise eest hiigelsuure lunaraha, kokku 12 tonni hõbedat. Austria hertsog hakkas sellest hiljem hõbemünte vermima, nii pandi alus Austria Rahapajale. Oma pika ja rikka ajaloo jooksul on Austria Rahapaja verminud mitmeid Euroopa kuulsaid ja laialdaselt käibel olnud kuldmünte nagu kroonid, kuldnad ja tukatid ning hõbemünte, näiteks Maria Theresa taalreid. Paljusid Austria Rahapaja välja lastud kuldmünte kasutati ulatuslikult Austria-Ungari Keisririigi perioodil, samas kui hõbetaalrist kujunes enim vermitud hõbemünt, mida kasutati ajavahemikul 1750–1950 laialdaselt kogu maailma kaubanduses. Tänapäeval on Münze Österreich tuntud ennekõike Euroopa hinnatuimate puhtast kullast ja hõbedast investeerimismüntide Austria Philharmonikeride (mida vahel nimetatakse ka Viini Philharmonikerideks) tootjana.

Toote kaal grammides
3.11
Kuld - puhaskaal (g)
3.10969
Proov
999.9
Kuld - puhaskaal (oz)
0.1
Diameeter
16
Paksus
-
Nimiväärtus
10 eurot
Tootja
Münze Österreich, Austria

Esikülg

Esiküljel kujutatakse Musikvereini kontserdihalli orelit Viinis. Musikverein on Viini Filharmoonikute kodu ning seda kontserdihalli peetakse akustika poolest üheks parimaks maailmas. Oreli kohal mündi ülaservas on kiri “REPUBLIK ÖSTERREICH ning oreli all tekst “1/10 UNZE GOLD 999,9”, mis näitab, et münt on kaaluga 1/10 untsi ja valmistatud puhtast kullast. Lisaks on mündile märgitud nimiväärtus “10 EURO” (vanematel müntidel “200 SCHILLING”) ning vermimisaasta. 

Tagakülg

Tagaküljel kujutatakse erinevaid muusikainstrumente, seal on tšello, neli viiulit, fagott, harf ja Viini sarv. Pillide kohal on tekst “WIENER PHILHARMONIKER”.

Pakend

Iga münt on ühekaupa pakendatud tugevasse plastkapslisse. 

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!