Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Põhja-Korea hõbemünt, erinevad

Tavidil on harukordne võimalus tutvustada Põhja-Korea 1-untsiseid hõbemünte, mida meie valikus on kaks. Kaesong Koryo Insam hõbemündil on kujutatud ringikujuliselt asetatud värvilist ženšenni taime kollase juure, rohelise varre ja lehtede ning punaste marjadega. Lyrurus Tetrix mündil on kesksel kohal lüürakujulise sabaga tedrekukk. See münt kuulub Korea lindude mündikollektsiooni. Mõlema hõbemündi esiküljel on kujutatud Korea Rahvademokraatliku Vabariigi vappi. Kaasaegseid münte vermitakse Korea Rahvademokraatliku Vabariigi Keskpangas ning Fu Qiang riiklikus rahapajas. 

Hõbemündi nimiväärtus on 10 Põhja-Korea vonni, münt on valmistatud puhtast hõbedast prooviga 999. Erinevalt teistest Tavidi valikus olevatest Põhja-Korea  investeerimishõbedast müntidest, mis kaaluvad täpselt 31 grammi (0.99667 untsi) on 10-vonniste kaal 1 unts. Teadaolevalt on Põhja-Korea müntide tiraaž väga piiratud. Seetõttu on Põhja-Korea 1-untsised hõbemündid suurepärane valik neile kollektsionääridele, kes soovivad oma kollektsiooni lisada äärmiselt haruldasi eksemplare.  Mündid on ostetud Euroopast ning on pärit Põhja-Korea vastaste sanktsioonide eelsest ajast.

Ostu sooritades palume täpsustada, millist münti soovite. Vanematel hõbemüntidel võib esineda pikast seismisest tingitud värvimuutusi.

Ideaalne toode investeerimiseks ja kollektsioneerimiseks


  • Müüme 1+88.02 €
  • Ostame 1+12.34 €
  •  
  • Ühiku hind88.02 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • Põhja-Korea 1-untsised hõbemündid on äärmiselt haruldased. Tavid pakub neid erakordseid münte väga väikeses koguses. 
  • Põhja-Korea 1-untsised hõbemündid on valmistatud puhtast hõbedast prooviga 999. Eriti Kaesong Koryo Insam mündi värvilised pinnad toovad esile mündi hõbeda väärika värvi.
  • Põhja-Korea 1-untsised hõbemündid sobivad kollektsionääridele. Need hõbedast haruldused täiendavad iga haruldaste müntide kollektsiooni.

Kaesong Koryo Insam

Ženšenni (insam) on Koreas kasutatud iidsetest aegadest saati. Insamiks hakati kutsuma metsikut ženšenni samsami, mida Koryo dünastia poolt harima hakati. Seda kasvatati mitmelgi pool, ent kõige soodsamad olid vee- ja ilmastikutingimused Kaesongis, kus kasvasid kõige suuremad ja raviomadustelt kõige tõhusamad taimed. Kaesong oli Korea esimese ühtse riigi Koryo pealinn keskajal. Riik kestis umbes 500 aastat. Kaesong Koryo Insam on laialt tuntud, seda peetakse ženšennide kuningaks, kuna taimel on turgutav mõju kesknärvisüsteemile ning see aitab reguleerida energiataset kehas, peletades väsimust. Taimel on ka radiatsiooni- ja vähivastane toime. 

Lyrurus Tetrix

Metsades ja soodes elutsev teder veedab suurema osa oma elust suvel maapinnal, talvel puudel. Isaslind on musta sulestikuga, millel kohati on sinakas või rohekas helk. Valgeid sulgi on sabal ja tiibadel, tiival on valge põiktriip. Äärmised tüürsuled on lüürakujuliselt järsult väljapoole painutatud, sellest ka ladinakeelne nimi Lyrurus tetrix. Kulmude peal on punakas näsa. Emaslind on ühtlaselt viiruline ookerpruun või ruskjashall. Kevadine tedremäng on tõeliselt põnev vaatemäng. Tedrekukk tatsab mööda rabamaastikku, ise seejuures susisedes ja mulisedes. Ägedate kakluste eesmärk on valida välja enda seast parim ja tugevaim kukk, kellel on au tedrekana süda võita.

NimiväärtusProovHõbeda kaal grammidesToote kaal grammidesHõbeda kaal troiuntsidesTootjariik
10 Põhja-Korea vonni99931.1034731.103471Põhja-Korea

Esiküljel on kujutatud Korea Rahvademokraatliku Vabariigi vappi, milles kesksel kohal on püha revolutsioonilise mäe Paektu jalamil asuv hüdroelektrijaam ning päikesena tõusev viisnurk, raamituna riisivihkudest ning lindist kirjaga Korea Rahvademokraatlik vabariik. Vappi ümbritseb tekst '조선 민주주의 인민 공화국 중앙 은행', mis tähendab Korea Rahvademokraatliku Vabariigi Keskpanka. Lisaks hõbedasisaldus 999, kaal 1 OZ, ning vermimisaasta.

Tagakülg

Kaesong Koryo Insam mündi tagaküljel on kujutatud ringikujuliselt asetatud ženšenni taime kollase juure, rohelise varre ja lehtede ning punaste marjadega. Mündi keskel on nimiväärtus 10 WON, paremal pool mündi servas on poolringi kujuliselt tekst KAESONG KORYO INSAM.

Lyrurus Tetrix mündi keskosas on tedrekuke pilt. Kujutisest vasemal on mündisarja nimi 'BIRDS OF KOREA' ja nimiväärtus 10 WON, linnust allpool on selle ladinakeelne nimi 'LYRURUS TETRIX'.

 

Iga münt on pakendatud vastupidavasse läbipaistvasse plastkapslisse

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid