Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 g Argor-Heraeus Kinebar kuldplaat

Saadaval
Tavidil on rõõm esitleda 1-grammist Argor-Heraeus Gold Kinebari (kine-plaat). Selle erakordse kuldplaadi tagaküljelt võib leida Kinegrami tehnoloogia ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-9
97,20 €
70,66 € 27.30%
10-49
96,84 €
70,66 € 27.03%
50+
95,77 €
70,66 € 26.22%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm esitleda 1-grammist Argor-Heraeus Gold Kinebari (kine-plaat). Selle erakordse kuldplaadi tagaküljelt võib leida Kinegrami tehnoloogia abil prinditud mustri, mis lisaks kaunile värvide mängule toimib ka turvaelemendina. Sarnase tehnoloogiaga turvaelementi kasutatakse ka paljude valuutade ja valitsuste dokumentide peal.

Plaadile on tehtud konkreetse ruumilise paigutusega üksteist läbivad jooned, mis tekitavad optiliselt vahelduva pildi. See on sarnane hologrammile, kuid selle omadused on hologrammist erinevad. Peamine erinevus on turvalisuse tase. Kinegrami tehnoloogiat on ülimalt keeruline võltsida ja selle ehtsust on võimalik mitmel erineval meetodil kontrollida. Hologramme seevastu kasutatakse tavaliselt kaubanduses ja dekoratiivsetel eesmärkidel – see tehnoloogia on tihtipeale ka võltsijatele kättesaadavam. Kinegrami tehnoloogiat kasutavad valitsused ning sarnaselt valuutade turvaelementidele, pole tootmistehnoloogia kolmandatele isikutele kättesaadav.

Miks osta?

 • Kinegrami kuldplaadid on erakordselt turvalised. Kinebarid pakuvad kõrget kaitset võltsimise vastu. Kuldplaadi pinnal on vektoritel põhinevad nanostruktuurid, mille järeletegemine on äärmiselt keeruline. See tehnoloogia pole erafirmadele kättesaadav.
 • Kinegrami tehnoloogia on riikide valitud turvaelement. Seda tehnoloogiat kasutab passide, valuutade ja olulisemate valitsuse dokumentide peal enam kui 120 riiki maailmas.
 • Kinegrami kuldplaat on hea viis sääste paigutada. Kuldplaat on hea valik neile, kes soovivad oma raha ostujõudu pikaajaliselt säilitada ja väärtustavad füüsilise kulla stabiilsust ning turvalisust. See võimaldab ka investeeringuid hajutada, sest kullal on madal korrelatsioon teiste finantsvaradega.
 • Kinegrami kuldplaat on hea kingitus. Kinegrami tehnoloogia on lisaks turvalisusele ka visuaalselt efektne, pakkudes silmapaistvat värvide mängu. Plaat sobib ideaalselt kingituseks.
 • Kinegrami kuldplaat on taskukohane. Kuna plaat on väike, pakub see head võimalust alustavale investorile, kes soovib investeerida väiksemaid summasid.
 • Kinegrami kuldplaadi väärtuse määrab selles sisalduv kuld. Puhtast kullast plaadi hinna aluseks on tootes sisalduva kulla kogus ning kulla maailmaturu hind.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  97,20 €
 • Tagasiostuhind
  70,66 €
 • Teie risk
  26,54 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 129.41%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2217,79 EUR/oz

Vermitud plaat

Nimetus „vermitud plaat“ viitab selle loomisel kasutatud tootmisprotsessile. See algab kullamaterjali kuumutamisega ahjus kõrgel temperatuuril, kuni kuld muutub sulanud massiks. Kuumutamise käigus eraldatakse sellest muude metallide jäägid ning alles jääb puhas kuld prooviga 999,9. Sulakuld valatakse hiigelsuurtesse kangikujulistesse vormidesse, kus see jahtub ja muutub tahkeks. Tahkest kullast kangid liiguvad seejärel masinasse, mille rullide vahel pressitakse kangidest kindlate mõõtudega paneelid. Järgmine masin vajutab kullapaneelidest välja  toorikud. Toorikud kaalutakse, veendumaks, et need on täpselt õiges kaalus ega ole liiga kerged või rasked. Kontrolli läbinud toorikud poleeritakse läikima ning tootmise viimane etapp ongi vermimine. Kullatoorik asetatakse vermimispressi alla, mis tohutu survega kannab vormil oleva kujutise kullatoorikule. Tulemuseks on vermitud plaat. Enne läbipaistvasse võltsimiskindlasse kaitsepakendisse sulgemist kontrollitakse valminud kuldplaadid hoolikalt. 

Argor-Heraeus

Argor-Heraeus on üks maailma suurimatest väärismetallide rafineerimistehastest ning asub Šveitsis Itaalia piiri lähedal Mendrisios. Samas piirkonnas on veel kaks Šveitsi tuntuimat väärismetallide rafineerimistehast – Valcambi ja PAMP.

Argor-Heraeuse rafineerimistehase aastane kulla rafineerimisvõimsus on ligikaudu 350–400 tonni. Tehase ühisomanikeks on Austria Rahapaja, Saksa tööstus- ja väärismetallide kontsern Heraeus, Saksa kommertspank Commerzbank ning Argor-Heraeuse juhtkond.

Argor-Heraeuse rafineerimistehas Mendrisios töötleb ümber ja rafineerib kulda, hõbedat, plaatinat ja pallaadiumi, mis on pärit nii kaevandustest kui ka taaskasutatavatest allikatest. Toodetud kulla puhtus on kuni 99,99% ja 99,999%, hõbedal kuni 99,9% ning plaatinal ja pallaadiumil 99,95%.

Argor-Heraeus on Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu (London Bullion Market Associationi - LBMA) täisliige ning kuuludes ühtlasi LBMA viieliikmelisesse rafineerimistehaste paneeli, aitab Argor-Heraeus tagada ja säilitada kullatootjate kvaliteedistandardeid kogu maailmas. Argor-Heraeuse kuldplaatidel on olnud Londoni Good Delivery Listi (GDL) akrediteering alates 1961. aastast, ka hõbedat on tarnitud alates 1961.

Argor-Heraeus on ka Šveitsi väärismetallitootjate ja -kauplejate ühingu „Association Suisse des Fabricants et Commerçants de Métaux Précieux” (ASFCMP) liige.

Tavex Group on Argor-Heraeuse ametlik edasimüüja alates 2023. aastast.

Toote kaal grammides
1
Kuld - puhaskaal (g)
1
Proov
999.9
Kuld - puhaskaal (oz)
0.03215
Pikkus
15
Laius
8.7
Paksus
0.5
Tootja
Argor-Heraeus, Šveits

Esikülg

Kuldplaadi esikülge katab klassikaline Šveitsi rafineerimistehase disain. Ülemises osas on Argor-Heraeusi logo ning tootjariik (Šveits). Keskel on plaadi kaal, kiri „fine gold“ (tähistab 99,99% puhtust) ja selle proov (999,9). Proovi all on proovitõendaja tempel kirjaga „Melter Assayer“ ning selle all omakorda unikaalne seerianumber.

Tagakülg

Kuldplaadi tagaküljel on Kinegrami tehnoloogiaga loodud kujutis, mis pakub väga kõrget kaitset võltsimise vastu. Sellel on konkreetne kujutis, mis muutub vastavalt sellele, millise nurga alt seda vaadata.

Pakend

Argor-Heraeusi kuldplaat on pakendatud läbipaistvasse turvapakendisse.

Autentsussertifikaat

Seerianumber, mille võib leida plaadi pealt, on ka pakendile kirja pandud.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!