Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

10 g Argor-Heraeus kuldplaat

Hetkel otsas
Tavidil on rõõm esitleda maailma ühe juhtiva rafineerimistehase Argor-Heraeusi 10-grammist kuldplaati. Selle plaadi kullasisaldus on 99.99% ning ... lugege edasi
Müük Ost
-
719,31 €

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm esitleda maailma ühe juhtiva rafineerimistehase Argor-Heraeusi 10-grammist kuldplaati. Selle plaadi kullasisaldus on 99.99% ning see on suurepärane viis oma sääste väikeste summade kaupa kulda paigutada. Argor-Heraeusist sai Tavidi koostööpartner 2023. aastal.

10-grammine plaat sobib nii uutele kui ka kogenumatele investoritele. Seda on lihtne hoiustada ja transportida ning selle likviidsus rahvusvahelisel turul on kõrge. Seda aktsepteerivad kullaostjad ja investorid üle maailma.

Investeerimiskuld on populaarne viis oma investeerimisportfelli hajutamiseks ning kuldplaadid on üks levinumaid viise, kuidas kulda investeerida. Kuld aitab investoreid kaitsta investoreid eelkõige keerulistel aegadel, olgu selleks kiirenenud inflatsioon, majanduskriis või geopoliitiliste pingete teravnemine.

Miks osta?

 • Kuldplaatide puhtus (99,99%) on garanteeritud. Argor-Heraeusi tootmise ja rafineerimise üle peab järelvalvet Londoni kulla- ja hõbedaturu liit (LBMA). See garanteerib kuldplaatide kõrge kvaliteedi ja puhtuse.
 • Argor-Heraeusi 10-grammine kuldplaat on hea viis sääste paigutada. Kuldplaat on ideaalne valik neile, kes soovivad oma raha ostujõudu pikaajaliselt säilitada ja väärtustavad füüsilise kulla stabiilsust ning turvalisust.
 • Argor-Heraeusi kuldplaadid on ideaalne viis oma portfelli hajutamiseks. Kulla hinnal on teiste suuremate varaklassidega madal korrelatsioon – see tähendab, et ta kipub teiste varahindadega võrreldes liikuma erisuunaliselt. See võimaldab investoril riske paremini hajutada.
 • Argor-Herausi 10-grammine kuldplaadi väärtuse määrab selles sisalduv kuld. Puhtast kullast plaadi hinna aluseks on tootes sisalduva kulla kogus ning kulla maailmaturu hind.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  772,04 €
 • Tagasiostuhind
  719,31 €
 • Teie risk
  52,73 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 132.34%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2257,96 EUR/oz

Vermitud plaat

Nimetus „vermitud plaat“ viitab selle loomisel kasutatud tootmisprotsessile. See algab kullamaterjali kuumutamisega ahjus kõrgel temperatuuril, kuni kuld muutub sulanud massiks. Kuumutamise käigus eraldatakse sellest muude metallide jäägid ning alles jääb puhas kuld prooviga 999,9. Sulakuld valatakse hiigelsuurtesse kangikujulistesse vormidesse, kus see jahtub ja muutub tahkeks. Tahkest kullast kangid liiguvad seejärel masinasse, mille rullide vahel pressitakse kangidest kindlate mõõtudega paneelid. Järgmine masin vajutab kullapaneelidest välja  toorikud. Toorikud kaalutakse, veendumaks, et need on täpselt õiges kaalus ega ole liiga kerged või rasked. Kontrolli läbinud toorikud poleeritakse läikima ning tootmise viimane etapp ongi vermimine. Kullatoorik asetatakse vermimispressi alla, mis tohutu survega kannab vormil oleva kujutise kullatoorikule. Tulemuseks on vermitud plaat. Enne läbipaistvasse võltsimiskindlasse kaitsepakendisse sulgemist kontrollitakse valminud kuldplaadid hoolikalt. 

Argor-Heraeus

Argor-Heraeus on üks maailma suurimatest väärismetallide rafineerimistehastest ning asub Šveitsis Itaalia piiri lähedal Mendrisios. Samas piirkonnas on veel kaks Šveitsi tuntuimat väärismetallide rafineerimistehast – Valcambi ja PAMP.

Argor-Heraeuse rafineerimistehase aastane kulla rafineerimisvõimsus on ligikaudu 350–400 tonni. Tehase ühisomanikeks on Austria Rahapaja, Saksa tööstus- ja väärismetallide kontsern Heraeus, Saksa kommertspank Commerzbank ning Argor-Heraeuse juhtkond.

Argor-Heraeuse rafineerimistehas Mendrisios töötleb ümber ja rafineerib kulda, hõbedat, plaatinat ja pallaadiumi, mis on pärit nii kaevandustest kui ka taaskasutatavatest allikatest. Toodetud kulla puhtus on kuni 99,99% ja 99,999%, hõbedal kuni 99,9% ning plaatinal ja pallaadiumil 99,95%.

Argor-Heraeus on Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu (London Bullion Market Associationi - LBMA) täisliige ning kuuludes ühtlasi LBMA viieliikmelisesse rafineerimistehaste paneeli, aitab Argor-Heraeus tagada ja säilitada kullatootjate kvaliteedistandardeid kogu maailmas. Argor-Heraeuse kuldplaatidel on olnud Londoni Good Delivery Listi (GDL) akrediteering alates 1961. aastast, ka hõbedat on tarnitud alates 1961.

Argor-Heraeus on ka Šveitsi väärismetallitootjate ja -kauplejate ühingu „Association Suisse des Fabricants et Commerçants de Métaux Précieux” (ASFCMP) liige.

Tavex Group on Argor-Heraeuse ametlik edasimüüja alates 2023. aastast.

Toote kaal grammides
10
Kuld - puhaskaal (g)
10
Proov
999.9
Kuld - puhaskaal (oz)
0.32151
Pikkus
31.5
Laius
18.5
Paksus
1
Tootja
Argor-Heraeus, Šveits

Esikülg

Argor-Heraeusi kuldplaadil on klassikaline Šveitsi rafineerimistehase disain. Plaadi ülemises osas on ettevõtte logo, mille all on kirjas tootja riik "Switzerland", plaadi kaal, kiri „fine gold“, mis tähistab selle 99,99%-list puhtust ning ka proov ise 999,9. Proovi all on proovitõendaja tempel kirjaga "MELTER ASSAYER". Plaadi alumises servas on unikaalne seerianumber.

Tagakülg

Plaadi tagakülg on ühegi märgiseta ja sile. Seal pole logosid ega numbreid ning sealt paistab vaid puhta kulla peegeldus.

Pakend

Argor-Heraeusi kuldplaat on pakendatud läbipaistvasse turvapakendisse.

Autentsussertifikaat

Seerianumber, mille võib leida plaadi pealt, on ka pakendile kirja pandud.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

       Toode on laost otsas!

Toode on hetkel laost otsas. Kui soovid infot toote saadavuse kohta, siis palun võta meiega ühendust +372 627 9900!

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!