Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austraalia Kookaburra hõbemünt 2016

Tavidil on rõõm pakkuda Austraalia Kookaburra 1-untsist hõbemünti – Austraalia kõige kuulsamat hõbedast investeerimistoodet. See täiesti omanäoline hõbemünt lummab oma võrratu ilu ja suurepärase kvaliteediga, olemata samas ülemäära kallis. Kookaburra hõbemünti hakkas Austraalia riiklik rahapaja Perth Mint välja andma 1990. aastal ning see oli maailma esimene puhtast hõbedast investeerimismünt prooviga 999, mis kujutas üht kauneimat lindu looduses – kookaburrat ehk naeru-hiidkalurit. Hõbedast Kookaburra on Austraalia seaduslik maksevahend ning selle nimiväärtus on 1 Austraalia dollar. Münt sobib eriti hästi just neile investoritele, kes hindavad mündi 25-aastast ajalugu ning selle väärtuse kasvamist nende aastate jooksul. Perth Minti kauaaegse partnerina suudab Tavid pakkuda seda säravat hõbemünti turu parima hinnaga sõltumata soovitud kogusest.

Ideaalne toode investeerimiseks ja kollektsioneerimiseks


 • Müüme 1-1916.82 €
 • Müüme 20-9916.57 €
 • Müüme 100+16.42 €
 • Ostame 1+13.38 €
 •  
 • Ühiku hind16.82 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Kookaburra hõbemündi hind kujuneb hõbeda hinna põhjal. Kookaburra hõbemündi hinna aluseks on ennekõike selles sisalduva hõbeda kogus ning hõbeda hetkehind maailmaturul. 
 • Austraalia Kookaburra hõbemündi hind inflatsiooni korral kasvab. Hõbe on end läbi aegade tõestanud kui suurepärane vara inflatsiooni tingimustes, kuna selle väärtus kasvab inflatsiooni käigus kiiremini ja suuremaks kui muudel investeeringutel.  
 • Austraalia Kookaburra hõbemündid on raha. Hõbedast Kookaburra investeerimismündid on Austraalias seadusliku maksevahendi staatuses ning neid võetakse vastu ja vahetatakse laialdaselt kogu maailmas. 
 • Austraalia Kookaburra hõbemüntidel on väike hinnalisa. Perth Minti kauaaegse partnerina suudab Tavid pakkuda Kookaburra hõbemünte turu parima hinnaga. 
 • Kookaburra hõbemündid on populaarsed kollektsionääride seas. Hõbedast Kookaburra müntide hind järelturul tõuseb, kuna iga-aastased tootmiskogused on piiratud (500 000 münti aastas) ning kujundus kordumatu. Need on populaarsed nii investorite kui ka kollektsionääride hulgas. 
 • Austraalia Kookaburra hõbemündid on rahvusvaheliselt tuntud. Kookaburra hõbemünt on ainus hõbedast käiberaha maailmas, millel kujutatakse Austraaliast pärit lindu kookaburrat ehk naeru-hiidkalurit, ning on seetõttu väga populaarne. 
 • Austraalia Kookaburra hõbedaproov on 999 (hõbedasisaldus 99,9%). Austraalia Kookaburra hõbemünt on suurepärane ja samas imeilus viis seda väärismetalli oma käega katsuda. 
 • Austraalia Kookaburra hõbemündid pakuvad  võimalust  oma  sääste paigutada. Hõbeda hind on läbi aegade olnud madalam kui kullal, mis annab võimaluse investeerida korraga väiksemaid summasid. Hõbedat eelistavad ka need, kes lihtsalt soovivad sama raha eest saada suurema koguse väärismetalli ning loodavad hõbeda hinna kiiremat kasvu.

Austraalia Kookaburra hõbemünte vermitakse piiratud hulgal – 500 000 tükki aastas  

Kookaburra hõbemündid pakuvad huvi eri tüüpi investoritele ning selle põhjuseks on asjaolu, et nende väärtus ja hind tulevikus sõltub mitmest tegurist. Hõbedane Kookaburra on üks väheseid seadusliku maksevahendina käibivaid hõbemünte, mille põhimotiivi – kookaburra – disain on igal aastal uus. Paljud kollektsionäärid hindavad taolist kujunduse kordumatust, samuti mündi suurepärast vermimiskvaliteeti, detailirohkust ning siledate ja mattide pindadega esile toodud hõbeda ilu. Kookaburra hõbemünt on tõeline väärismetallist kunstiteos, mis püüab pilke. Lisaks on Austraalia Kookaburra iga-aastane tootmiskogus limiteeritud, erinevalt teistest tuntud riiklikult emiteeritud hõbemüntidest, nagu Austria Philharmoniker, Kanada Maple Leaf ja Ameerika Eagle. 1990. aastal, mil münt välja lasti, määrati selleks piiriks vaid 300 000 tükki aastas, see number püsis muutumatuna kuni 2011. aastani. Mündi populaarsusest annab tunnistust enneolematult suur nõudlus alates 2008. aastast, mis oli ka põhjuseks, miks Perth Mint otsustas 2011. aastal suurendada Kookaburra 1-untsise hõbemündi aastast tootmiskogust 500 000 mündile. Nii on see püsinud seni, kuid isegi suurem hulk münte pole suutnud täielikult rahuldada nõudlust ning alates 2011. on ka poolemiljoniline tiraaž igal aastal välja müüdud. Kõik need tegurid on kaasa aidanud vanemate Kookaburra müntide väärtuse kasvule, nende hind on järelturul puhta hõbeda hinnast kõrgem ning suure tõenäosusega see trend jätkub. 

 

Kookaburra hõbemünt kujutab Austraalia kuulsaimat lindu 

Kookaburra ehk naeru-hiidkalur on Austraalia lind, kes sõltuvalt liigist (neid on kokku neli) võib kasvada 25–45 cm pikkuseks. Tavaliselt on nende elupaik niisketes metsades või kuivades savannides. Kookaburra nimi tuleb Austraalia põlisrahvaste keelest ning oli algselt „guuguubarra” tänu linnu ainulaadsele häälitsusele, mis on kui segu naerulaginast ja kurgukurinast.

NimiväärtusDiameeterProovHõbeda kaal grammidesToote kaal grammidesHõbeda kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
1 dollar40.6999.931.1034731.134611The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portreed. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Portree all on mündi nimiväärtus 1 dollar ja esikülje kujundaja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB. 

Tagaküljel on kujutatud Austraalia kõige kuulsamat lindu kookaburrat ehk naeru-hiidkalurit. Selle kohal on kiri „AUSTRALIAN KOOKABURRA”, all vermimisaasta, suurus „1 OZ” ning puhast hõbedat tähistav „999 SILVER”. Kujutisest vasemal on mündi vermijat Perth Minti märkiv „P”.

Iga münt on pakendatud eraldi tugevasse plastkapslisse Perth Mintis.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid