Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 oz Lõuna-Aafrika Elevant kuldmünt MIX (erinevad aastad)*

Saadaval
Lühikirjeldus: Tegemist on kullatootja South African Minti põneva ja uue kuldmüntide seeriaga, mida esitleti esmakordselt 2019. aastal. ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-4
2343,48 €
2235,57 € 4.60%
5-19
2336,71 €
2235,57 € 4.33%
20+
2332,19 €
2235,57 € 4.14%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne! Saadaolevad aastad võivad erineda pildil näidatust!

Lühikirjeldus

Lühikirjeldus:

Tegemist on kullatootja South African Minti põneva ja uue kuldmüntide seeriaga, mida esitleti esmakordselt 2019. aastal. Enne seda tuli tootja viimati välja uue seeriaga 1967. aastal, mil hakati müüma nüüdseks maailmakuulsaid 22-karaadiseid Krugerrandi münte.

Aafrika Elevandi kuldmünt on osa Suure Viisiku (Big 5) seeriast – viie erineva kuldmündiga tähistatakse Aafrika unikaalset looduspärandit, selle vägevust ja ilu. See mündiseeria on uus ja põnev viis, kuidas oma investeerimisportfelli täiendada ja jõukust ka heitlikel aegadel säilitada.

Kuidas mündid omale nime said? Suure Viisiku nimetus pärineb ajast, mil kütid saabusid Aafrikasse kõige suuremaid ja vägevamaid loomi küttima. Seda muidugi enne aega, mil neid loomi väärtustama hakati ja nad kaitse alla pandi.

Iga viie aasta tagant esitletakse uut Suure Viisiku kuldmünti. Esimene münt on pühendatud elevandile, talle järgnevad lõvi, ninasarvik, leopard ja piison. Aafrika elevant on tugevuse ja perekonna ühtsuse sümbol. Ta on maailma suurim maismaa loom ja üks intelligentsemaid liike loomariigis.

Miks osta?

 • Lõuna-Aafrika Elevandi kuldmünt sisaldab ühte untsi 999,9 prooviga puhast kulda ja selle hind kujuneb maailmaturu hinna põhjal.
 • Lõuna-Aafrika Elevandi kuldmünt on raha. Selle nimiväärtus on 50 randi, millele on garantii andnud Lõuna-Aafrika Vabariigi Keskpank.
 • Lõuna-Aafrika Elevandi kuldmündid annavad võimaluse paigutada oma sääste. Need on suurepärane valik nii kollektsionääride kui ka investorite jaoks.
 • Lõuna-Aafrika Elevandi kuldmündi kujundus on väga silmapaistev. Nii esi- kui tagaküljel on kujutatud äärmise detailsusega maismaa suurimat looma.
 • Lõuna-Aafrika Elevandi kuldmünt on eksootiline. See pakub võimalust siduda oma investeering Aafrika looduspärandiga ning saada omale viit münti sisaldavast seeriast esimene kuldmünt.
 • Lõuna-Aafrika Elevandi kuldmündi juurdehindlus on üks väiksemaid. Tavid ostab Suure Viisiku münte otse tehasest ning võimalikult lühike tarneahel võimaldab pakkuda antud mündile väga soodsat hinda.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  2343,48 €
 • Tagasiostuhind
  2235,57 €
 • Teie risk
  107,91 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 132.19%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2256,50 EUR/oz

South African Mint

Eelmise sajandi keskel oli Lõuna-Aafrika maailma suurim kullakaevandaja – ligi 50% kogu maailmas igal aastal kaevandatud kullast pärines just nimelt sealt. Et hõlbustada oma rikkalike kullavarude müümist, tuldi mõttele luua investeerimiseks mõeldud käibemünt, mis oleks valmistatud vaid Lõuna-Aafrika kaevandustest pärit kullast. Lõuna-Aafrika keskpank kiitis selle mõtte heaks ning andis loa Krugerrandi kuldmüntide vermimiseks. Mündil puudus nimiväärtus, kuid selle hind oli seotud kulla maailmaturu hinnaga ning Krugerrand sai seadusliku maksevahendi staatuse. Alates 1970ndate algusest vastutab müntide tootmise eest South African Mint, päris esimesed mündid vermiti Saksamaal. Krugerrand on kõige edukam kuldmünt, mis Lõuna-Aafrika Vabariigis iial välja on antud.

Toote kaal grammides
31.107
Kuld - puhaskaal (g)
31.107
Proov
999.9
Kuld - puhaskaal (oz)
1
Diameeter
32.69
Paksus
-
Nimiväärtus
50 randi
Tootja
Rand Refinery, Lõuna-Aafrika

Esikülg

Mündi esiküljel on kujutatud elevanti, ühte Aafrika viiest suuremast loomast. Kujutise all on Lõuna-Aafrika vapp ning sõnad: SOUTH AFRICA” ja “BIG FIVE”.

Tagakülg

Tagaküljel on kaks elevandi lähivaadet. Keskel on kirjas “FIFTY RAND”, “1 OZ” ja “Au 999.9”.

Pakend

Iga münt on eraldi pakendatud kõvasse plastkapslisse. Tehases on münt pakendatud 10 kaupa tuubidesse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)
Kristiine keskus

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!