Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Suurbritannia Charles III Coronation sovrin

Hetkel otsas
Tavidil on hea meel tuua klientideni The Royal Minti uus münt, mis on loodud kuningas Charles III ... lugege edasi
Müük Ost
-
517,42 €

Lühikirjeldus

Tavidil on hea meel tuua klientideni The Royal Minti uus münt, mis on loodud kuningas Charles III kroonimise tähistamiseks. See kuulub Inglismaa kõige kuulsamasse ja pikemat aega vermimisel olnud kuldmüntide seeriasse. Sovrineid peeti kogu Briti impeeriumis maailma müntide kuningaks ning need olid kesksel kohal ka klassikalises kullastandardis, kus nael oli kullaga tagatud. 19. sajandil kasutati sovrineid seadusliku maksevahendina enam kui 20 riigis, mis aitas kaasa nende levikule ja tuntusele. Kuldsovrini väärtus on reaalne ja püsiv, mistõttu on see suurepärane täiendus iga investori portfellis.

Miks osta?

 • Saa osa kuninglikust pärandist. Lisaks kullale annab see võimaluse investeerida ka pärandisse, mille jätab kuningas Charles III. Sovrinid on The Royal Minti ühed tähtsamad mündid ja neid on toodetud juba enam kui pooltuhat aastat.
 • Sovrinid on Suurbritannia kõige hinnatumad mündid. Nad sümboliseerivad Briti impeeriumi kuldaega ning on jõudnud inimeste südamesse. Rahvusvaheliselt on need mündid ühed tuntumad, mis muudab nad nii investorite kui kollektsionääride jaoks atraktiivseks.
 • Sovrinid on likviidsed. Kuna turg on väga suur ja likviidne, on sovrinitega väga lihtne kaubelda. Alates 19. sajandist on vermitud enam kui 700 miljonit münti. Nendest on saanud usaldusväärne kulda investeerimise viis.
 • Sovrinid on legaalne maksevahend. Kõik peale 1837. aastat vermitud sovrinid on Ühendkuningriigis ka legaalseks maksevahendiks.
 • Sovrinid võimaldavad sääste hajutada. See kuldmünt on hea valik nii väiksemaid summasid paigutavale investorile kui ka neile, kes soovivad likviidsuse tõttu omada palju väikseid münte. Sovrinid on hea viis, kuidas oma investeerimisportfelli mitmekesistada.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  574,42 €
 • Tagasiostuhind
  517,42 €
 • Teie risk
  57,00 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 129.51%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2218,75 EUR/oz

Ajalugu

Charles III kroonimispäeva, 6. mai 2023 puhul Royal Mintis kujundatud embleemil on ühendatud Inglise roos, Šotimaa ohakas, Walesi nartsiss ja Põhja-Iirimaa ristikuleht, mis kokku moodustavad kroonimistseremoonial kasutatava Püha Edwardi krooni. Embleem on mõeldud avaldama austust kuningale ja tema armastusele looduse ning Ühendkuningriigi ühtsuse vastu.

Mündi teine külg on samuti märkimisväärne. Kõige olulisem on see, et Charlesi nägu on suunatud vasakule, Elizabethi oma oli suunatud aga paremale. Selle põhjuseks on traditsioon, mis pärineb 17. sajandist, mille järgi vahetatakse iga uue monarhi puhul suunda, kuhu poole ta vaatab.

See sovrin peegeldab Britannia eetost, kandes endas riigi vaimu ja austades selle pikaajalisi traditsioone. See kuldmünt saab olema osa rahvuslikult pärandist.

Royal Mint

Kuninglik Rahapaja on üks vanimaid ja hinnatumaid riiklikke institutsioone Inglismaal. Osadel andmetel on nad tegutsenud üle 1100 aasta ja tootnud paljusid maailmakuulsaid münte, see on neist teinud kuulsaima ja tuntuima rahapaja. 1279 aastast tegutses Kuninglik Rahapaja Londoni Toweris ja vastutas Inglismaa müntide vermimise eest. Kui Sir Isaac Newton sai Kuningliku Rahapaja meistriks, suurenes rahapaja kuulsus ja usaldusväärsus veelgi. Sir Isaac Newtoni ametiaja jooksul viidi Inglise nael kullastandardile.

Tänapäeval vermib Kuninglik Rahapaja mitte ainult Inglismaal ringluses olevaid münte, vaid ka rohkem kui 60 riigi erinevaid münte. Ometi on neist müntidest kõige tähtsam ja tuntum  kuldsovrin, mida isegi tänapäeval vermitakse  Llantrisanti linnas, Walesis. Tänapäevaste sovrinite kaal ja puhtus on täpselt sama nagu kakssada aastat tagasi vermitud müntdel: need kaaluvad 7,988 grammi ja on kullaprooviga 917. Kuldsovrinite populaarsus ei ole vähenenud ja seda tõestab fakt, et 2014. aastal vermitud sovrinid müüdi läbi juba samal aastal.  Ainuüksi 1957. aastast alates on vermitud 100 000 000 kuldsovrinit. Kuldsovrini reputatsioon kui „Müntidemaailma kuningas“, elab edasi ja alati leidub investoried kes eelistavad kuldmünti kui turvalist, likviidset ja usaldusväärset investeeringut.

Toote kaal grammides
7.98
Kuld - puhaskaal (g)
7.315
Proov
916.7
Kuld - puhaskaal (oz)
0.2352
Diameeter
22.05
Paksus
-
Nimiväärtus
1 sovrin
Tootja
The Royal Mint, Ühendkuningriik

Esikülg

Esiküljel oleval embleemil on ühendatud Inglise roos, Šotimaa ohakas, Walesi nartsiss ja Põhja-Iirimaa ristikuleht, mis kokku moodustavad kroonimistseremoonial kasutatava Püha Edwardi krooni. Embleem on mõeldud avaldama austust kuningale ja tema armastusele looduse ning Ühendkuningriigi ühtsuse vastu.

Tagakülg

Mündi tagaküljel on Charles III külgvaates portree. Kujunduse on loonud kunstnik Jody Clark, kes lõi ka Elizabeth II viienda seeria sovrinite tagakülje portree.

Pakend

Iga münt on pakendatud tugevast plastikust kapslisse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

       Toode on laost otsas!

Toode on hetkel laost otsas. Kui soovid infot toote saadavuse kohta, siis palun võta meiega ühendust +372 627 9900!

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!