Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1/2 oz Austraalia Kangaroo kuldmünt

Saadaval
Tavidil on rõõm esitleda erakordselt hea kvaliteediga Austraalia Känguru kuldmünti, mis on Austraalia tuntuim investeerimismünt. Maailmakuulus Perth ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-9
1205,63 €
1099,75 € 8.78%
10-19
1202,30 €
1099,75 € 8.53%
20+
1198,97 €
1099,75 € 8.28%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm esitleda erakordselt hea kvaliteediga Austraalia Känguru kuldmünti, mis on Austraalia tuntuim investeerimismünt. Maailmakuulus Perth Minti rahapaja hakkas seda välja andma 1989. aastal ning esimest korda pühendati 999,9 prooviga investeerimiskullast münt maailma ühele ainulaadsemale loomale, Austraalia kängurule. Oma võrratu ilu ja puhtusega sobib münt ühtviisi hästi nii kollektsionääridele kui ka investoritele. Austraalia seadusliku maksevahendina on kullast pooleuntsise Känguru nominaalväärtus 50 Austraalia dollarit ning juurdehindlus kulla maailmaturu hetkehinnaga võrreldes on väike. Perth Minti pikaajalise partnerina suudab Tavid pakkuda seda kaunist kuldmünti turu parima hinnaga sõltumata soovitud kogusest. 

Miks osta?

 • Austraalia Känguru kuldmündi hind kujuneb kulla hinna põhjal. Mündi väärtuse määrab ära ennekõike selle kullasisaldus ning kulla hind maailmaturul.
 • Austraalia Känguru kuldmünt on raha. See on Austraalias seaduslik maksevahend ning vabalt kaubeldav kogu maailmas.
 • Austraalia Känguru kuldmünt on puhtast kullast meistriteos. Teistest omataolistest eristab münti kujundite ülim detailsus. Mattide ja läikivate pindade vaheldumine ning kõrgläige toovad kulla sära eriliselt esile. Tõeline pilgupüüdja kunstimeelega inimestele.
 • Austraalia Känguru kuldmündid on populaarsed kollektsionääride seas. Austraalia Känguru on üks kahest seadusliku maksevahendina käibivast kuldmündist, millele luuakse igal aastal uus kujundus. Teine on Hiina Panda kuldmünt.
 • Austraalia Känguru kuldmündi juurdehindlus on väike. Perth Minti ametliku esindajana suudab Tavid pakkuda Känguru kuldmünti väga soodsalt, kullahinnale lisanduv juurdehindlus on väike.
 • Austraalia Känguru kuldmündid on rahvusvaheliselt tuntud. Olles olnud pidevas tootmises alates 1989. aastast ning kujutades 20. sajandi mõjuvõimsamat ja kõige kauem troonil olnud kuningannat Elizabeth II, on Austraalia Känguru kuldmünt ülemaailmsel kullaturul tuntud nimi.
 • Austraalia Känguru kuldmündid annavad võimaluse paigutada oma sääste. Känguru kuldmündid  on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine.
 • Austraalia Känguru kuldmündid pakuvad suurepärast võimalust mitmekesistada oma investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos muude finantsvaradega aitab investeerimisel riske hajutada.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  1205,63 €
 • Tagasiostuhind
  1099,75 €
 • Teie risk
  105,88 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 129.66%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2220,27 EUR/oz

Kullatükk ja känguru – Austraalia sümbolid 

Tänapäeval kasutatakse Austraalia Känguru kuldmündi kohta ka nimetust Austraalia Nugget, mis eesti keeles tähendab kullatükki. Selle põhjuseks on asjaolu, et aastatel 1986–1989 kujutati mündil kullakamakat. See sümboliseeris Austraaliat kui maailma suurimate looduslike kullakamakate leiukohta. 1869. aastal leitud seni maailma suurim kullakamakas hüüdnimega Welcome Stranger sisaldas 2315 untsi ehk 72 kilo puhast kulda. Kullatüki kujutisega Austraalia Nuggeti kuldmünte anti välja mõned aastad, kuid 1989. aastal asendati see tuntuma Austraalia sümboli, känguruga. Lisaks pildile muudeti ära ka mündi nimi, Austraalia Nuggetist sai Austraalia Känguru, muud tehnilised üksikasjad jäid kõik samaks. Kuna känguru on Austraaliale nii omane, muutus kuldmündi seos tootjamaaga ilmsemaks. Lisaks kuldmündile kujutatakse   kängurut ka Austraalia vapil ning mitteametlikult peetakse seda Austraalia rahvusloomaks.

Austraalia Känguru kuldmünt on kõige suurem kuldmünt maailmas 

1991. aastal tutvustas Perth Mint maailmale Austraalia Känguru ühekilost kuldmünti. Esimest korda maailmas andis riiklik rahapaja seadusliku maksevahendina välja nii suure kaaluga kuldmündi. Kui väiksemate Känguru kuldmüntide kujundus on igal aastal uus, siis ühekilost Austraalia Känguru kuldmünti vermitakse seniajani täpselt sama kujundusega kui 1991. aastal, mil Stuart Devlin selle Austraalia punakänguruga mündi disainis. Tänaseks on müüdud üle 23 600 ühekilose Austraalia Känguru kuldmündi. 

2011. aastal tegi Perth Mint taas midagi enneolematut, andes esimest korda maailmas välja ühetonnise Austraalia Känguru kuldmündi. Münt oli valmistatud puhtast kullast (prooviga 999,9) selle väärtus tol hetkel oli üle 50 miljoni Austraalia dollari. Hiigelsuure Austraalia Känguru kuldmündiga löödi maailma kõige väärtuslikuma kuldmündi rekord, mis seni kuulus Royal Canadian Mintis vermitud 100-kilosele Kanada Maple Leaf kuldmündile.

Perth Mint

Inglise Royal Mint rajas  maailmakuulsa väärismetallide rafineerimis- ja vermimistehase Perthi linna Austraalias 1896. aastal eesmärgiga töödelda Lääne-Austraalias avastatud kullavarusid. Perth Mint hakkas tegelema kaevandustest leitud kullamaagi puhastamise ja seejärel puhastatud kullast sovrinite vermimisega. Märkimisväärne hulk Austraalias ja kogu Briti Impeeriumis käibel olnud kuldsovrinitest toodeti Perth Mintis ajavahemikul 1899 kuni 1931. Perth Mint kuulus Briti valitsuse kontrolli alla kuni 1971. aastani, mil vermimiskoja omanikuks sai Lääne-Austraalia kohalik omavalitsus. Tänapäeval on Perth Minti maailmatasemel investeerimismündid tuntud oma silmapaistvalt kõrge kvaliteedi poolest, näiteks võib nimetada Austraalia Känguru kuldmünte ning Kookaburra, Koaala ja nüüd ka Känguru hõbemünte. Perth Mint on olnud London Gold Marketi (Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu / LBMA eelkäija) liige alates 1934. aastast. LBMA liikmena on Perth Minti luigega logo ametlikult liidu liikmelisuse ja kullaproovi kinnituseks, see on kuulus üle maailma ning oma kujunduse saanud rahapaja asukohast Perthis, kus läbi linna voolab jõgi nimega Swan (luik).

Toote kaal grammides
15.55329
Kuld - puhaskaal (g)
15.55173
Proov
9999
Kuld - puhaskaal (oz)
0.5
Diameeter
25.1
Paksus
-
Nimiväärtus
50 dollarit
Tootja
The Perth Mint, Austraalia

Esikülg

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Briti Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi nimiväärtus 50 dollarit ja mündi kujundaja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB. 

Tagakülg

Tagaküljel on kujutatud Austraalia tuntuimat looma, känguru, ning selle kohal on kiri „AUSTRALIAN KANGAROO“. Mündi allservas on kirjas vermimise aasta, kaal ja kullasisaldus 999,9. Kängurust paremal on „P“-täht, mis tähistab Perth Minti.

Pakend

Iga münt on Perth Mintis ükshaaval pakitud tugevasse plastikkapslisse. Hulgiostu puhul on mündid 20 kaupa tehasepakendis.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!