Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 oz Kanada Punailves 2020 kuldmünt 999.99

Hetkel otsas
Tavidil on heameel esitleda 2020. aasta Kanada Punailvese (Bobcat) kuldmünti kui näidet erakordsest kullapuhtusest ja kunstipärasest kujundusest. ... lugege edasi
Müük Ost
-
2197,77 €
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne! Saadaolevad aastad võivad erineda pildil näidatust!

Lühikirjeldus

Tavidil on heameel esitleda 2020. aasta Kanada Punailvese (Bobcat) kuldmünti kui näidet erakordsest kullapuhtusest ja kunstipärasest kujundusest. Mündi vermija on Kanada kuninglik rahapaja Royal Canadian Mint ning see on valmistatud tänapäeva maailmas kõrgeima võimaliku prooviga – 99999 – kullast, mis tähendab, et mündi kullasisaldus on 99,999%.

Münti kaunistab efektne pilt kanada punailvesest (Lynx rufus), kelle kõrist valla pääsenud võimsa hääle võnkeid kujutatakse tugevate kaartena mündi taustal. Punailves on paindlik kaslane ja osav kiskja, kes sageli murrab saagiks endast suuremagi looma. Tema häält on harva kuulda, ent seda võimsam on see paaritumisajal, eriti kui kaks isast satuvad võistlema ühe ja sama emase tähelepanu pärast. Punailvest aetakse sageli segi Kanada ilvesega, kuid punailves on viimasest väiksem, lühemate kõrvatuttidega ning tähnidega, lühikese saba allosa on valge. Ehkki punailves meenutab pigem kodukassi, on tema kui kiskja hambad teravad ja ohtlikud, nagu on näha ka mündi tagaküljel.

Ainulaadse Kanada Punailvese investeerimismündi tiraaž on piiratud – neid vermitakse vaid 2020. aastal – ning see on Royal Canadian Minti sarja „Metsik kutse” (Call of the Wild) seitsmes münt. Sari on pühendatud Kanada taltsutamata, ent imekaunile metsikule loodusele ning sarja iga münt sobib nii kollektsioneerimiseks kui ka investeerimiseks.

Miks osta?

 • Kanada Punailvese kuldmünt on vermitud tipptasemel. Selle suurepärane kvaliteet ja kaunis sära on kui austusavaldus Kanada põlislooduse ühele väärikamale kaslasele.
 • Kanada Punailvese kuldmünt on populaarne nutikate kollektsionääride seas. Münte vermitakse vaid 2020. aasta jooksul ning sarja iga münt on pakendatud eraldi, seega on võimalik koguda terve „Metsiku kutse” sari.
 • Kanada Punailvese münt on valmistatud kõige puhtamast võimalikust kullast. Münt on prooviga 999,99 ning vastab kullatööstuse kõrgeimatele standarditele – vaid vähestel on võimalus oma käes hoida niivõrd puhast kulda kui on see kaunis investeerimismünt.  
 • Kanada Punailvese 2020. aasta kuldmünt on turvaelementidega kaitstud. Royal Canadian  Mint  oli esimene rahapaja maailmas, kes hakkas  müntidele  nende  autentsuse tagamiseks lisama võltsimiskindlaid turvaelemente.
 • Kanada Punailvese kuldmünt on raha. Kullast  Kanada Kaljukotka investeerimismünt on Kanadas seaduslik maksevahend ning selle nimiväärtus on 200 Kanada dollarit, olles suurim 1-untsiste müntide seas.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  2433,33 €
 • Tagasiostuhind
  2197,77 €
 • Teie risk
  235,56 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 130.55%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,34 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2230,41 EUR/oz

Ajalugu

Punailves

Punailves on erakliku eluviisiga osav kiskja. Tema häält ei kuule kuigi tihti, ent seda rabavam ja võimsam on see paaritumisajal, eriti kui mitu isast juhtuvad ühe sa sama emase pärast võitlusse astuma.

Punailvest (Lynx rufus) aetakse sageli segi Kanada ilvesega (lynx canadensis), kuigi lähemal vaatlusel on punailves väiksem, tema kõrvatutid on lühemad ning lisaks tähnilisele karvale on ka tema lühikese saba alumine osa valge. Ta meenutab pigem kodukassi, kes kassile omaselt võib sisiseda, näuguda, nurruda ja uriseda. Ka tema käpad on väiksemad, mistõttu on keeruline lumes liikuda ja seetõttu jääbki punailvese levila pigem Kanada lõunaosasse. 

Osava kiskja saagiks langevad tavaliselt jänesed, ent ta toitub ka kõigest muust, millest jõud üle käib: roomajad, linnud, kalad, või üllatusroaks langenud väiksem hirv - punailves on võimeline maha murdma isegi endast suuremaid loomi. 

 

Royal Canadian Mint

Kanada riiklik rahapaja Royal Canadian Mint rajati 1908. aastal ning see on viimasel paarikümnel aastal olnud kullast ja hõbedast investeerimismüntide tootmisel turuliider just uute tehnoloogiate juurutamise osas. Nad olid esimesed, kes hakkasid tootma kullast ja hõbedast käibemünte prooviga 999,9 ning 1998. aastal anti erandkorras välja veelgi suurema kullasisaldusega investeerimiskuldmünt, mis sisaldas 1,02233 troiuntsi puhast kulda ning mille proov oli lausa 999,99. Ka Royal Canadian Minti „Call of the Wild” – Looduse kutse – sarja investeerimismündid on valmistatud kullast prooviga 999,99. Ent sellega vermimiskoda ei piirdunud – 2007. aastal lasi Royal Canadian Mint välja puhtast kullast Maple Leafi mündi prooviga 999,99, mis kaalus 100 kilo ning mille nimiväärtus oli miljon Kanada dollarit! 

Royal Canadian Mint lõi 2013. aastal müntide turvalisuse uue standardi, võttes kasutusele innovatiivse „Investeerimismüntide DNA võltsimisvastase tehnoloogia” – see hõlmab igale mündile ainulaadse mikroskoopilise turvamärgi vermimist. Turvamärgi keskel on aastaarvu kaks viimast numbrit (näiteks 2014. aasta müntidel number 14), mis on nähtavad ainult tugeva suurenduse abil.  See uus tehnoloogia lisab Maple Leafi kuldmüntidele alates 2014. aastast võltsimiskindlust. Kuid sellega uuendused ei piirdunud ning alates 2015. aastast on kõikidel Maple Leafi kuldmüntidel veel üks tipptasemel turvaelement: mündi pind on kaetud imepeenikeste koonduvate kiirtega, mis valgust murdes loovad ainulaadse mustri ning annavad mündile iseloomuliku välimuse ning tagavad selle ehtsuse.

Toote kaal grammides
31.11
Kuld - puhaskaal (g)
31.1035
Proov
999.99
Kuld - puhaskaal (oz)
1
Diameeter
30
Paksus
-
Nimiväärtus
200 dollarit
Tootja
Royal Canadian Mint, Kanada

Esikülg

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portreed. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Kanada on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Kanada valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi ümber on tekst „ELIZABETH II” ning "D∙G∙REGINA" (Dei Gratia Regina tähendab ladina keeles 'Kuninganna Jumala armust'). Kujutise kohal on vermimisaasta 2020 ning all mündi nimiväärtus 200 dollarit. 

Tagakülg

Tagaküljel on kujutatud nõtket punailvest, kelle kõrist valla pääsenud võimsa hääle võnkeid kujutatakse tugevate kaartena mündi taustal. Ilvese pea kohal on kiri „CANADA” ning all „FINE GOLD 99999 1 OZ OR PUR”, mis tähendab, et münt on valmistatud puhtast kullast prooviga 999,99 ning kaalub 1 untsi (31,1 grammi). Loomast paremal, rinnaesise juures on vahtralehe kujuline turvamärk mikrokirjas numbriga 20, turvamärgi all on kunstnik Pierre Leduci nimetähed PL.

Pakend

Münt on kapslis ning pakendatud spetsiaalsesse krediitkaardi stiilis kinnisesse turvapakendisse. Pakendi pind on läikiv ning kaunistatud kuldsete vahtralehtedega mustal taustal.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

       Toode on laost otsas!

Toode on hetkel laost otsas. Kui soovid infot toote saadavuse kohta, siis palun võta meiega ühendust +372 627 9900!

Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)
Rocca Al Mare keskus

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!