Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 oz Lõuna-Aafrika Krugerrand kuldmünt MIX (varasemad aastad)*

Saadaval
Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks varasemate aastate Lõuna-Aafrika Krugerrandi kuldmünte. Just need vastupidavad investeerimiskuldmündid on parim valik neile, ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-4
2293,59 €
2197,86 € 4.17%
5-19
2289,15 €
2197,86 € 3.99%
20+
2282,50 €
2197,86 € 3.71%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne! Saadaolevad aastad võivad erineda pildil näidatust!

Lühikirjeldus

Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks varasemate aastate Lõuna-Aafrika Krugerrandi kuldmünte. Just need vastupidavad investeerimiskuldmündid on parim valik neile, kes peavad oluliseks investeeringu likviidsust ning väikest juurdehindlust võrreldes kulla turuhinnaga.

Krugerrandi kuldmünt lasti välja 1967. aastal ning populaarseks sai see eelkõige kui esimene münt maailmas, mis sisaldas 1 untsi (31,1 grammi) puhast kulda. Krugerrand on ainulaadne selle poolest, et selle nimiväärtust ei väljendata rahas, vaid see on täpselt 1 troiunts kulda. Mündi vermimise eest vastutab Lõuna-Aafrika rahapaja South African Mint.

Käesolevaks ajaks on müüdud kokku üle 60 miljoni eri suuruses Krugerrandi mündi ehk umbes 48 miljonit untsi kulda, mis teeb Krugerrandist kõige populaarsema ja enimostetud mündi 21. sajandil. Krugerrandi kuldmüntide turg on sügav ja likviidne, nendega kauplevad tuhanded mündivahendajad, finantsinstitutsioonid ja investorid kogu maailmas.

Miks osta?

 • Krugerrandi kuldmündid on likviidsed. See tuleneb asjaolust, et Krugerrandid on maailmakuulsad ning nendega kauplevad mündivahendajad, investorid ja pangad kogu maailmas. Krugerrandi kuldmüntidele on alati turgu.  
 • Krugerrandi kuldmündi hind kujuneb kulla hinna põhjal. Krugerrandi hinna aluseks on selles sisalduva puhta kulla kogus ning kulla hetkehind maailmaturul. 
 • Krugerrandi kuldmündid on raha. Krugerrandi kuldmündid on Lõuna-Aafrikas seadusliku maksevahendi staatuses ning neid võetakse vastu ja vahetatakse laialdaselt kogu maailmas. 
 • Krugerrandi kuldmündid on vastupidavad. Krugerrandi kuldmünt on prooviga 916,7, mis tähendab, et see sisaldab 91,67% puhast kulda ning ülejäänu on vask. Kulla ja vase sulam teeb mündi vastupidavaks ja tugevdab selle pinda – nii sobib münt ka käiberahaks. 
 • Krugerrandi kuldmündid pakuvad võimalust oma sääste paigutada. Kullast Krugerrandid on ideaalne valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine. 
 • Krugerrandi kuldmündid on suurepärane viis mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos muude finantsvaradega aitab hajutada tururiske.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  2293,59 €
 • Tagasiostuhind
  2197,86 €
 • Teie risk
  95,73 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 129.51%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2218,82 EUR/oz

Ajalugu

Krugerrandi mündil pole kummalgi küljel kirjas nominaalväärtust. Selle põhjus on asjaolus, et see ei ole seotud ühegi valuutaga ning mündi väärtus on täpselt nii suur, kui on selles sisalduva ühe untsi puhta kulla hetkehind maailmaturul.

 

Krugerrandi kuldmündi looja oli Lõuna-Aafrika kullatööstus 

Eelmise sajandi keskel oli Lõuna-Aafrika maailma suurim kullakaevandaja – ligi 50% kogu maailmas igal aastal kaevandatud kullast pärines just nimelt sealt. Et hõlbustada oma rikkalike kullavarude müümist, tuldi mõttele luua investeerimiseks mõeldud käibemünt, mis oleks valmistatud vaid Lõuna-Aafrika kaevandustest pärit kullast. Lõuna-Aafrika keskpank kiitis selle mõtte heaks ning andis loa Krugerrandi kuldmüntide vermimiseks. Mündil puudus nimiväärtus, kuid selle hind oli seotud kulla maailmaturu hinnaga ning Krugerrand sai seadusliku maksevahendi staatuse. Alates 1970ndate algusest vastutab müntide tootmise eest South African Mint, päris esimesed mündid vermiti Saksamaal. Krugerrand on kõige edukam kuldmünt, mis Lõuna-Aafrika Vabariigis iial välja on antud. 

 

Krugerrandi kuldmündil kujutatakse president Krugerit 

Krugerrandi kuldmündi esiküljel on kujutatud Stephanus Johannes Paulus Krugerit, Lõuna-Aafrika Vabariigi ehk tollase Transvaali endist presidenti. Kruger sai rahvusvaheliselt tuntuks kui Buuri vastupanujõudude juht Inglise-Buuri sõjas 19. sajandil lõpul. Buurid ehk peamiselt hollandi keelt kõnelevad Euroopa asunikud Lõuna-Aafrikas otsustasid rajada iseseisva riigi nimega Transvaal. Paulus Krugerist, kes oli buuride järeltulija, sai Lõuna-Aafrikas Briti võimu all elavate buuride juht võitluses iseseisva riigi eest.  

Kruger oli pärit lihtsast perest. Ta sündis Lõuna-Aafrikas vanaisa rajatud talus 1825. aastal ning käis koolis vaid napid kolm kuud. Samas tulid tema suurepärane jahipidamise ja ratsutamisoskus kasuks väeteenistuses Transvaali armees. Kruger tegi sõjaväes kiiret karjääri ning juba neljakümnendate eluaastate alul edutati ta Transvaali vägede komandant-kindraliks. Kruger polnud lihtsalt sõdur, vaid ka suurepärane diplomaat. Just Krugeri diplomaatilised võimed olid buuride esimeses kokkupõrkes brittidega 1877. aastal need, mis kindlustasid buuride võidu. Tänu oma suurele populaarsusele valiti Kruger kolm aastat hiljem Transvaali Vabariigi üldvalimistel presidendiks.    

 

Krugerrandi kuld pärineb maailma kõige rikkalikumast kullamaardlast 

Kahjuks ei jäänud rahu buuride ja Briti võimu vahel kauaks kestma, kuna Witwatersrandi piirkonnast Transvaali Vabariigi aladelt avastati suured kullavarud. Witwatersrandi kandis asuvad tänase päevani maailma suurimad kullamaardlad ning arvatakse, et ligi 45% kogu maailmas iial kaevandatud kullast pärineb just sellest Lõuna-Aafrika piirkonnast. Britid, otsustanud saada see tohutu rikkus enda kontrolli alla, saatsid buuride vastu hiigelsuure sõjaväe, üle 400 000 mehe. Buurid jäid brittidele tugevasti alla ja kaotasid sõja ning 1902. aastal oli Transvaal sunnitud taas Briti impeeriumi võimu alla minema. President Krugeril õnnestus Euroopasse põgeneda, ta ei naasnud iial Aafrikasse ning suri eksiilis 14. juulil 1904 Šveitsis. 

South African Mint

Eelmise sajandi keskel oli Lõuna-Aafrika maailma suurim kullakaevandaja – ligi 50% kogu maailmas igal aastal kaevandatud kullast pärines just nimelt sealt. Et hõlbustada oma rikkalike kullavarude müümist, tuldi mõttele luua investeerimiseks mõeldud käibemünt, mis oleks valmistatud vaid Lõuna-Aafrika kaevandustest pärit kullast. Lõuna-Aafrika keskpank kiitis selle mõtte heaks ning andis loa Krugerrandi kuldmüntide vermimiseks. Mündil puudus nimiväärtus, kuid selle hind oli seotud kulla maailmaturu hinnaga ning Krugerrand sai seadusliku maksevahendi staatuse. Alates 1970ndate algusest vastutab müntide tootmise eest South African Mint, päris esimesed mündid vermiti Saksamaal. Krugerrand on kõige edukam kuldmünt, mis Lõuna-Aafrika Vabariigis iial välja on antud.

Toote kaal grammides
33.95576
Kuld - puhaskaal (g)
31.10347
Proov
916.7
Kuld - puhaskaal (oz)
1
Diameeter
32.7
Paksus
-
Nimiväärtus
1 unts kulda
Tootja
The South African Mint, Lõuna-Aafrika

Esikülg

Esiküljel kujutatakse Lõuna-Aafrika Vabariigi endist presidenti Paul Krugerit külgvaates. Kujutise ümber on kiri „SUID-AFRIKA” ja „SOUTH AFRICA”, mis tähendavad Lõuna-Aafrikat mõlemas riigikeeles, aafrika ja inglise keeles.

Tagakülg

Tagaküljel on kujutatud aasal jooksvat hüpikgaselli. Looma kohal on kiri „KRUGERRAND” ning all „FYNGOUD 1 OZ FINE GOLD”, mis tähendab, et mündis on 1 unts (31,1 grammi) puhast kulda. Mündi keskel, kahel pool gaselli on kirjas mündi vermimise aasta.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!