Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 oz Kanada Maple Leaf kuldmünt MIX (varasemad aastad)*

Saadaval
Tavidil on rõõm pakkuda soodsa hinnaga varasemate aastate Kanada vahtralehega kuldmünte Maple Leaf, need olid esimesed seadusliku ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-4
2248,37 €
2157,82 € 4.03%
5-19
2240,74 €
2157,82 € 3.70%
20+
2235,29 €
2157,82 € 3.47%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne! Saadaolevad aastad võivad erineda pildil näidatust!

Lühikirjeldus

Tavidil on rõõm pakkuda soodsa hinnaga varasemate aastate Kanada vahtralehega kuldmünte Maple Leaf, need olid esimesed seadusliku maksevahendi staatuses investeerimismündid maailmas, mis valmistati erakordselt puhtast kullast prooviga 999,9 (kullasisaldus 99,99%).

Kanada kuninglik rahapaja Royal Canadian Mint lasi  Maple Leafi kuldmündi välja 1979. aastal ning sellest sai rahapaja tipptasemel tootmise sümbol. Alates sellest ajast on 1-untsiseid Maple Leafi kuldmünte vermitud üle 25 miljoni ning see kuulub vaieldamatult maailma kõige populaarsemate puhtast kullast investeerimismüntide hulka. Nagu nimigi ütleb, kaunistab münti Kanada rahvussümbol vahtraleht ning selle elegantset kujundust täiustab lisaks laitmatule viimistlusele erakordselt puhta kulla sära.

Kanada Maple Leafi kuldmünt on tuntud üle kogu maailma ning mis veelgi olulisem – selle hind pole oluliselt kallim puhta kulla hinnast. Seega iga investor, kes on huvitatud füüsilisel kujul kulla lisamisest oma portfelli, võiks otsustada just selle kauni Kanada kuldmündi kasuks.  

Miks osta?

 • Kanada Maple Leafi kuldmündi hind kujuneb kulla hinna põhjal.Kanada Maple Leafi kuldmündi hinna aluseks on ennekõike selles sisalduva kulla kogus ning kulla hetkehind maailmaturul.
 • Kanada Maple Leafi kuldmüntidel on väike hinnalisa. Tänu Royal Canadian Minti tootmisefektiivsusele on vermimiskulud madalad, mistõttu investorite sääst soodsa lõpphinnaga Kanada Maple Leafi kuldmünte ostes on märkimisväärne.
 • Kanada Maple Leafi kuldmünt on turvaelementidega kaitstud.Maple Leaf on esimene kuldmünt maailmas, millele hakati 2014. aastal mündi autentsuse tagamiseks lisama võltsimiskindlaid turvaelemente.
 • Kanada Maple Leafi kuldmündid on raha. Kullast Maple Leafi investeerimismündid on Kanadas seaduslikud maksevahendid ning neid võetakse vastu ja vahetatakse laialdaselt kogu maailmas.
 • Kanada Maple Leafi kuldmündid on likviidsed ja rahvusvaheliselt tuntud. Münti on järjepidevalt toodetud juba alates 1979. aastast ning sellel kujutatakse 20. sajandi mõjuvõimsamat ja kõige kauem troonil olnud kuningannat Elizabeth II, seega on Kanada Maple Leafi kuldmünt ülemaailmsel kullaturul tuntud nimi.
 • Kanada Maple Leafi mündid on prooviga 999,9 (kullasisaldus 99,99%). Mündi elegantne kujundus koos kulla ülima puhtusega loovad kauni terviku ning tõstavad esile kulla ahvatleva sära.
 • Kanada Maple Leafi kuldmündid pakuvad võimaluse paigutada oma sääste.Vahtralehega kuldmündid  on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine.
 • Kanada Maple Leafi kuldmündid pakuvad suurepärast võimalust mitmekesistada oma investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos muude finantsvaradega aitab investeerimisel riske hajutada. 

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  2248,37 €
 • Tagasiostuhind
  2157,82 €
 • Teie risk
  90,55 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 125.38%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2179,46 EUR/oz

Ajalugu

Kanada Maple Leafi kuldmündi hinna määrab mündi puhta kulla sisaldus 

Royal Canadian Mint lasi puhtast kullast Kanada Maple Leafi mündi välja 1979. aastal ning see tähendas suuri muutusi kogu kullatööstuses. Kuni selle ajani olid kõik populaarsemad mündid olnud valmistatud kulla ja mõne muu metalli sulamist. Selle põhjuseks oli asjaolu, et puhas kuld on väga pehme ning puhtast kullast mündid on vastuvõtlikud kriimustustele ja täketele ega pea ringluses kaua vastu.  Enneolematult puhtast kullast Maple Leafi emiteerimise taga oli usk, et investorid sooviksid kulda osta pigem säästude paigutamiseks pikemas perspektiivis, mitte niivõrd igapäevase kaubavahetuse tarbeks, mistõttu kuldmündid ei peaks olema ringluses. See eeldus on teatud määral õige, kuna viimastel aastatel on puhtast kullast seadusliku maksevahendi staatuses müntide müük olnud kogu maailmas suurem väiksema kullasisaldusega müntide (prooviga 917) müügist. Ehkki Kanada Maple Leaf oli esimene puhtast kullast valmistatud kuldmünt maailmas, oli selle proov algselt 999. Mündi edu esimestel aastatel innustas Royal Canadian Minti sedavõrd, et otsustati minna sammuke edasi ning valmistada Maple Leafi münte veelgi puhtamast kullast, seega alates 1982. aastast on mündi kullaproov 9999 (kullasisaldus 99,99%.

Royal Canadian Mint

Kanada riiklik rahapaja Royal Canadian Mint rajati 1908. aastal ning see on viimasel paarikümnel aastal olnud kullast ja hõbedast investeerimismüntide tootmisel turuliider just uute tehnoloogiate juurutamise osas. Nad olid esimesed, kes hakkasid tootma kullast ja hõbedast käibemünte prooviga 999,9 ning 1998. aastal anti erandkorras välja veelgi suurema kullasisaldusega investeerimiskuldmünt, mis sisaldas 1,02233 troiuntsi puhast kulda ning mille proov oli lausa 999,99. Ka Royal Canadian Minti „Call of the Wild” – Looduse kutse – sarja investeerimismündid on valmistatud kullast prooviga 999,99. Ent sellega vermimiskoda ei piirdunud – 2007. aastal lasi Royal Canadian Mint välja puhtast kullast Maple Leafi mündi prooviga 999,99, mis kaalus 100 kilo ning mille nimiväärtus oli miljon Kanada dollarit! 

Royal Canadian Mint lõi 2013. aastal müntide turvalisuse uue standardi, võttes kasutusele innovatiivse „Investeerimismüntide DNA võltsimisvastase tehnoloogia” – see hõlmab igale mündile ainulaadse mikroskoopilise turvamärgi vermimist. Turvamärgi keskel on aastaarvu kaks viimast numbrit (näiteks 2014. aasta müntidel number 14), mis on nähtavad ainult tugeva suurenduse abil.  See uus tehnoloogia lisab Maple Leafi kuldmüntidele alates 2014. aastast võltsimiskindlust. Kuid sellega uuendused ei piirdunud ning alates 2015. aastast on kõikidel Maple Leafi kuldmüntidel veel üks tipptasemel turvaelement: mündi pind on kaetud imepeenikeste koonduvate kiirtega, mis valgust murdes loovad ainulaadse mustri ning annavad mündile iseloomuliku välimuse ning tagavad selle ehtsuse.

Toote kaal grammides
31.10659
Kuld - puhaskaal (g)
31.10348
Proov
9999
Kuld - puhaskaal (oz)
1
Diameeter
30
Paksus
-
Nimiväärtus
50 dollarit
Tootja
Royal Canadian Mint, Kanada

Esikülg

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portreed. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Kanada on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Kanada valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II”. Kujutise all on mündi nimiväärtus 50 dollarit ja mündi vermimisaasta.

Tagakülg

Tagaküljel on Kanada rahvussümbol vahtraleht ning selle kohal kiri „CANADA”. Mõlemal pool vahtralehte on mündi kullaproov 9999 ning alates 2014. aastast all paremal pisike vahtralehekujuline turvaelement. Piki mündi alumist serva jookseb tekst  „FINE GOLD 1 OZ OR PUR”, mis tähendab, et mündi kaal on 1 unts (31,1 grammi) ning see on valmistatud puhtast kullast. Alates 2015. aastast on mündi tausta pind kaetud imepeenikeste koonduvate kiirtega, vanemate müntide pind on sile.

Pakend

Iga münt on pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20 münti (ei sisalda kapsleid).

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!