Lisa hinnateavitus

Analüütikud: Euroopa Keskpank võib varsti alla anda

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 18.11.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2168,06 EUR/oz
  
- 32,08 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,65 EUR/oz
  
- 1,04 EUR

Euroopa Keskpank võib varsti kasvavale survele alla vanduda ning hakata raha trükkima, et vältida euroala võlakriisi süvenemist – agentuuri Reuters korraldatud küsitluses jagunesid arvamused pooleks.


50 võlakirjastrateegi küsitlemine Euroopas ja USAs andis tulemuseks 48%-se tõenäosuse, et Euroopa Keskpangal tuleb minna sama teed nagu USA ja Suurbritannia keskpangal.


Nendest, kes prognoosivad, et ka Euroopa Keskpank järgib USA ja Suurbritannia eeskuju, usub enamus, et see võiks toimuda tuleva aasta kevadel, märtsis.


See oleks väga vastuoluline muudatus Euroopa Keskpanga senises poliitikas.


Ka Euroopa Keskpank on võlakirjaturul tugioste teinud, kuid seni selle vahega, et teise käega on uus raha turult jälle n.ö kokku korjatud.


Euroopa Keskpanga kõhklused johtuvad kartusest, et pank kaotab oma sõltumatuse ning hälbib mandaadist, mis näeb ette hinnastabiilsuse tagamise.


Mõte oli delegeerida võlakirjade tugiostud euroala päästefondile EFSF, kuid fondi uute volituste käikulaskmine on viibinud. Ka investorite huvi on kesine.


„Lähematel kuudel peab võlakriis saama otsustava lahenduse,“ ütles Jens-Oliver Niklasch LBBWst. „Võimalik lahendus võiks olla kombinatsioon vastutustundlikust eelarvepoliitikast koos tihedama eelarvekoostööga, suur ja piiramatu võlakirjade tugiostuprogramm Euroopa Keskpangalt ning mingil kujul ühised võlakirjad.“Sirje Rank


http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=576833ba-ce59-4dd6-b6ab-3a86dba9ea76

Lugemissoovitus Teile