Lisa hinnateavitus

Analüütikud: kulla hind püsib

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 26.08.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2230,86 EUR/oz
  
- 3,51 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
29,33 EUR/oz
  
- 0,09 EUR

Vaatamata sellele, et kulla hind rühib sama usinalt kõrgustesse nagu mõne aasta eest kinnisvara, kinnitavad analüütikud, et niipea väärismetalli hind langema ei hakka.


 Nordea Soome peaökonomisti Annika Lindbladilti kinnitusel on väärismetalle, täpsemal kulda ajaloos peetud kindlaks investeeringuks oma harulduse tõttu. Kinnisvara kohta aga sama öelda ei saa.


«Loomulikult ei takista miski kulla hinna langemist, eriti seetõttu, et viimane on tõusnud tänu rahavoogudele, mis otsivad kindlaid investeeringuid. Hinnad võivad langema hakata siis, kui olukord turul normaliseerub ja investorid hakkavad otsima suuremat tootlust teistes varaklassides,» ütles Lindbladilt ning lisas, et tema hinnangul ei saa öelda, et kulla puhul oleks tegemist hinnamulliga.


«Suured hinnatõusud ja järsud langused ei tähenda veel, et tegemist oleks mulliga ja igal juhul on see definitsiooni küsimus.»


«Paljud majandusteadlased arvavad, et mulle ei saa ette näha ning neil tuleks ise lõhkeda lasta,» lisas ta.


LHV panga analüütik Vallo Lees märkis ERRi uudisteportaalile, et kuld on ajalooliselt olnud varjupaik paberraha omamise, inflatsiooni ja teadmatuse eest ning praegune segane maailma majanduslik olukord, teadmatus euro tuleviku osas ja USA võimalik raha juurde trükkimine lisab kullale ainult atraktiivsust juurde.


«Ajutised korrektuurid kulla hinnas on tõenäolised, kui kullast proovivad väljuda kauplejad, kes on näinud ja näevad kullas kiiret teenimisvõimalust. Kuid pikemas perspektiivis tõenäoliselt tõus jätkub eelkõige valitseva ebakindluse tõttu,» selgitas Lees.


Ka SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppeli sõnul võib kulla hind liikuda veelgi ülespoole. «Tehniliselt võib kulla hind olla tõesti läinud liiga kiiresti ja liiga kaugele ning see teeb võimaliku volatiilsuse suhtes ettevaatlikuks, kuid praeguses majanduspoliitilises keskkonnas on paraku tõenäoline, et valuutad kukuvad kulla ja ka teiste väärismetallide suhtes edasi,»


Kulla tootmise tipp oli 2001. aasta mil USA geoloogiainstituudi andmetel toodeti maailmas 2600 tonni kulda. Sellest ajast on kullatootmine veidi vähenenud ning jääb aasta jooksul 2300 ja 2500 tonni piiresse.


Täna langes kulla hind 8 protsenti.


Adele Pao


http://www.e24.ee/541866/analuutikud-kulla-hind-pusib/

Lugemissoovitus Teile